Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 04:29   #481
Quote:
SonjaBrunova kaže: Pogledaj post
prije pojave hendrixa svirao se pravi rock n roll, durski. gitaristi će shvatit o čemu pričam..... onda se pojavio jimmy i uveo neke molove i uveo na velika vrata blues u rock.
od toga su nastali blues, rock, hard rock...
i što najviše smeta u rock n roll koji je bio prvenstveno namijenjen da ga svi mogu svirati i plesati postavio je visoke kriterije solaža i nakon toga su počeli gitaristi beskrajno dugo 5 po 15 minuta gitaru, čista dosada i nepotrebno...
i dan danas se ljudi furaju na njega i pokušavaju svirat što brže, a to uopće nije bitno za kvalitetnu izvedbu pjesme jer sve mora imat svoj sklad...
a što se tiče talenta danas na svakom čošku u kini naći ćete klinke koje sviraju perfektno solaže od zepellina, hendrixa, deep purple itd.
dakle ti ljudi nisu bili ništa posebno samo su upropastili rock.
OK, gitarist ovdje.
Ne slažem se, uopće.

1. Hendrix / volio sam ga poslušati, ponekad i dan danas ga poslušam, nije mi u top 10 ali da vrijedi - vrijedi.
2. Molovi... što je za tebe pravi rock and roll? Samo durevi? Ono - C-F-G ili A-D-E šablone?
3. Slažem se da nije poanta u sviranju čim brže. To je niche moderne muzike koji i nije za svakoga. Meni isto zna biti bez veze mada ima ponekih solaža koje mi se dopadaju a jesu brze. No više cijenim sola odsvirana s duhom radije no samo tehnikom.
4. Upropastili rock? Ne, tipovi koji su upropastili rock nisu Jimi Hendrix i slični. Rock nije još uvijek sasvim upropašten no nezasitni menadžeri, pohlepna glazbena industrija i institucije su na dobrom putu da ga upropaste. On je skoro uvijek trebao biti bunt a danas je više no išta drugo komercijalna potrošna roba za sredovječne magarce. Ima iznimaka ali sve manje i manje.

Quote:
SonjaBrunova kaže: Pogledaj post
pa kakvo trolanje? to su sve činjenice... rock n roll je nastao od country-a. očito ne znaš povijest rocka niti ne znaš svirat gitaru jer inače bi razumio da ovo nije nikakvo trolanje nego fakat istina....
Ne, rock and roll nije nastao samo od country-a. nego i od rhytm and bluesa, također i s elementima jazz-a, gospel-a, boogie-woogie-a, folk-a i bluegrass-a.

While elements of rock and roll can be heard in blues records from the 1920s and in country records of the 1930s, the genre did not acquire its name until the 1950s
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 14:24   #482
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 17:47   #483
Hendrix je svirao kako je znao i što je htio, vjerujem po vlastitom izboru i nikoga nije tjerao da ga slijedi i svira na njegov način.

To što su se ljudi zakačili, nije njegov problem.

...A tko je želio mogao je (i još uvijek može) prašiti isključivo durski rock do kraja svijeta...
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 18:41   #484
Quote:
SonjaBrunova kaže: Pogledaj post
moj prijatelj svira već godinama gitaru pa i mene uči i onda mi je objasnio neke stvari
M. Laševska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:02   #485
Vidim ja da ovdje neki gitaristi ne bi trola prepoznali ni da im gol zapleše na vrhu stratokastera...

Sonja
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:22   #486
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 12:24   #487
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Vidim ja da ovdje neki gitaristi ne bi trola prepoznali ni da im gol zapleše na vrhu stratokastera...

Sonja
Pa Slavko, mogao si me ranije upozoriti na metak.

Pozdrav,

Mirko

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 07:34   #488
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Pa Slavko, mogao si me ranije upozoriti na metak.

Pozdrav,

Mirko

Nekad valja i junacki poginuti.

Ja eto saznah nesto novo od tebe.

Nemam pojma, to bi valjda bilo kao reci da je Mocart unistio klasiku?
Ili ne bi?

Kako god, kako se muzika moze unistiti?
Umetnost je neunistiva, kreativnost beskrajna i stalno evoluira...
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 12:54   #489
Quote:
MiSterium kaže: Pogledaj post
Nekad valja i junacki poginuti.

Ja eto saznah nesto novo od tebe.

Nemam pojma, to bi valjda bilo kao reci da je Mocart unistio klasiku?
Ili ne bi?

Kako god, kako se muzika moze unistiti?
Umetnost je neunistiva, kreativnost beskrajna i stalno evoluira...
To bi bilo reći kao da su Messi, Ronaldo i Zidane uništili nogomet. Ček, ček... nešto bolje. To bi bilo reći kao da si ti uništila The Temu.

Ja sam uvijek imao problema s njegovim solima, tj. nikad ih nisam mogao kak spada odsvirat (predao sam se, danas sam puno sporiji na gitari, a to nekako i nije bio moj fah ionako). Nisu ta sola toliko teška koliko ja mislim da nisam imao osjećaj za njih. Ni onda, a danas da ne govorim.

Jimi je obogatio rock glazbu, za sva vremena.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:42   #490
Jimmy the Destroyer mu je bio profesionalni nadimak, tako da to govori sasvim dovoljno.
A i Pink Floydi poznatiji i kao "The Great Megalomaniac Masturbators" su uništili pop pjesmu, no vjerujem da to zaslužuje zasebnu temu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 14:46   #491
The Destroyer zato što je trgao gitare!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 16:05   #492
"Jimmy". lol
Hlvdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 17:04   #493
Sada je dosta. Buduci da vam ide odlicno, odite na chat temu.
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 12:04   #494
Zašto ova ženska misli da je OK potpuno plagirati ovu pismu
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:36   #495
Nedavno kupio gramofončić (ispod 1000 kn, rabljeni, Numark - nemam previše para - al imam zbirkicu od oko 40-ak ploča),
pa reko na se 're-vinilaziram'. Pa sam odlučio i malo pridodati nove stvarčice u kolekciju. I tako, odem na Discogs, naručio jednom
od dućana u Britaniji sa dobrim ocjenama (više od 97,8 % pozitvnih komentara). Sve OK. Naručim drugi put - ploča je bila ocijenjena
sa VG+ a kad sam je stavio - prvo sam pomislio da mi je zvučnica otišla ili da zvučnici nisu dobro spojeni dok nisam utvrdio da je
krivnja u samoj ploči. I tako, umjesto da u blagdanskim danima uživam u LP-u With The Beatles, pišem pritužbu njima.
Provjerili su narudžbu i uvažili moju pritužbu a budući da, kako su rekli, žele zadržati kupca (customer satisfaction is the most
important etc.), rekli su da vraćaju paru (osim poštarine). Složio sam se s tim - a ploča mi ostaje (iako mi ničemu ne koristi).

Naravno, htio sam jeftinije proći kupujući rabljeno, ali eto, nisam dobro prošao. Pa sam se i pomalo razočarao i diskografski žar
za pločama je malo splasnuo... Još sam ih pitao kako je moguće da je ploča dobila VG ocjenu a ima loš zvuk - na što nisam dobio
odgovor. Sad čekam povrat novaca.
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:01   #496
Ne dolazim baš često ovdje u zadnje vrijeme, no što ste to napravili? Novi ppdf, di su top teme nestale, što je ovo ljudi moji... Ne može se čovjek snaći...

Ho ho ho, pa šef počeo otvarati teme na pdfu?

Ok, kaj se događa? Mislite oživjeti glazbu? Odnosno pokušati oživjeti?

E, a di je tema o prijedlozima za pdf, bila je sticky prije?



Diletova tema, vidim, prdnula u rosu. I strana i domaća verzija.

Isati, tek sad vidim, šef zatvorio temu o pjesmama koje ne možemo izbaciti iz glave i otvorio istu glupljeg naziva.

Ček, ček, skužit ću ja još toga...
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:59   #497
Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Ne dolazim baš često ovdje u zadnje vrijeme, no što ste to napravili?
Aj živio! Prva živa osoba na chatu nakon 20 dana.

Ovo ti je ko u filmu Zombieland. Ljudi su nestali, pišu samo zombiji koju znaju samo ostaviti Youtube link i ništa drugo.

Quote:
Grimble Gromble kaže: Pogledaj post
Isati, tek sad vidim, šef zatvorio temu o pjesmama koje ne možemo izbaciti iz glave i otvorio istu glupljeg naziva.
Nisi skužio, slijedi uputu. To je zapravo zombi test tema. Ko stavi samo link - taj je zombi. Zato baš i nema postova. Mislim, bilo ih je.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:52   #498
Šefe, pa i tražilicu si vratio
Grimble Gromble is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 00:13   #499
Quote:
Anderlon kaže: Pogledaj post
Ovo je trenutno najstarija tema na Glazbi (prestalo se pisati na njoj 20.12.2002). Čovjek bi rekao sigurno najdosadnija tema kad se od nje prve odustalo. No, meni se čini super i mislim si daj bože da takvih imamo danas.

Nova tema ili stara za koju nitko ne zna, jednako legitimno.

Da li znate da na Glazbi od 5.8.2017 nije otvoren niti jedan originalni novi topic (ako izuzmemo RIP teme i nastavke raznih igrica)?
Beat Takeshi Anderlone, jesi ti moderator ili moralizator?
Ovakve moralizatorske postove čitamo iz dana u dan…Nestaju teme poput Tjedna s glazbenim legendama i Svaki tjedan - album jedan, ali nam zato serviraš temu o glazbenoj produkciji staru 15 godina…Di je nestao Crimson? Zašto je njegova tema raskomadana? Samovoljno zatvaraš popularne i donekle smislene teme, eda bi otvorio nepopularne i totalno besmislene... Ako tako misliš Glazbu učiniti boljom – ti samo nastavi
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 08:56   #500
Quote:
Pepys kaže: Pogledaj post
Beat Takeshi Anderlone, jesi ti moderator ili moralizator?
Ovakve moralizatorske postove čitamo iz dana u dan…Nestaju teme poput Tjedna s glazbenim legendama i Svaki tjedan - album jedan, ali nam zato serviraš temu o glazbenoj produkciji staru 15 godina…Di je nestao Crimson? Zašto je njegova tema raskomadana? Samovoljno zatvaraš popularne i donekle smislene teme, eda bi otvorio nepopularne i totalno besmislene...
O uređivačkoj politici na Glazbi ne bih raspravljao sa nekim komu je cijeli opus na Igra - 10 Pjesama ali pišeš neistinu. Teme koje spominješ nisu zaključane, tu su, na Glazbi - 1, 2, 3, 4, a do publike je hoće li te teme biti na prvoj stranici ili ne. Ako ti je stalo do njih piši na njima. Inače ja imam deset postova na Glazbi, a ti istovremeno 400, spameru.
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.