Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2017., 12:12   #21
Puno je veći izbor 5.1 ili 7.1 receivera, no ako stvarno ne misliš kupovati više od stereo zvučnika + sub onda ćeš za istu cijenu dobiti više ako kupiš 2.1 receiver.
Evo jedan povoljni a solidno ocijenjen: Onkyo TX-8020 1800kn. Ako si spreman izdvojiti više pogledaj recimo mrežni receiver ONKYO TX-8130 3500kn. Pogledaj na ronis.hr
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:50   #22
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Puno je veći izbor 5.1 ili 7.1 receivera, no ako stvarno ne misliš kupovati više od stereo zvučnika + sub onda ćeš za istu cijenu dobiti više ako kupiš 2.1 receiver.
Evo jedan povoljni a solidno ocijenjen: Onkyo TX-8020 1800kn. Ako si spreman izdvojiti više pogledaj recimo mrežni receiver ONKYO TX-8130 3500kn. Pogledaj na ronis.hr
Više od 10 godina nisam pratio što se događa u audio svijetu.
Ovaj mrežni Onkyo TX-8130 je vani 80 % jeftiniji nego u Hr i tako nešto bi mogao uzeti.
E sad, vidim da nema mrežu. Da li mi je to potrebno?? Imam mrežu po cijeloj kući razvučenu, šta dobivam time ako je receiver spojen na kućnu mrežu? Pretpostavljam da je to DLNA, da li to uredno funkcionira?
I vidim da nema bluetoth. Znači ne mogu bežično spojiti woofer na njega
Kako se u ovo sve uklapa WI-FI?

Zadnje uređivanje Tunjica : 05.10.2017. at 14:37.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 13:58   #23
Mrežni Onkyo koji nema mrežu i koji košta 80% jeftinije znači 3500 - 3500x0,8 = 700 kn.
Odlično sročeno
AKG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 14:30   #24
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Mrežni Onkyo koji nema mrežu i koji košta 80% jeftinije znači 3500 - 3500x0,8 = 700 kn.
Odlično sročeno
Baš si mi pomogao ovim postom...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 17:33   #25
Naravno da ima mrežu, i taj "80% jeftiniji" (mislio si reći da je u Hr 80% skuplji) piše ti Ethernet, na njemačkom: Netzwerk, tu štekaš žicu za internet.Evo pročitaj, možda ti pomogne: http://www.avmax.hr/stereo-receiver-...vod_22517.html
Deezer uskoro kreće sa streamingom u CD kvaliteti.
A imaš i USB na prednjoj strani.
Da li spada u hifi? Da, u skladu sa cijenom.
Nema bluetooth za subwoofer, pa nema ni za zvučnike, kad već moraš vući žice za njih nije problem provesti još jednu za (aktivni) sub (uz veće zvučnike možda ti sub niti neće trebati), koji ionako mora biti spojen u struju,znači opet žica.

Jedino sad više ne pišemo o soundbaru što je bila tema...

Zadnje uređivanje tekac : 05.10.2017. at 17:55.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 05:11   #26
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Naravno da ima mrežu, i taj "80% jeftiniji" (mislio si reći da je u Hr 80% skuplji) piše ti Ethernet, na njemačkom: Netzwerk, tu štekaš žicu za internet.
Jedino sad više ne pišemo o soundbaru što je bila tema...
Ok, hvala na svemu, sorry na totalnoj neinformiranosti.
AKG, hvala i tebi!!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 11:07   #27
Soundbar (još i više Bluetooth zvučnici), spada više u Life Style, jer reproducira ambijentalni zvuk.

Dakle, pogodan više za neko neobavezno slušanje, kućno kino i sl.
Dakako, to nije neki Hiifi, pa ni oni Soundbari od 1.000 i više €.

Iako se u tim tanašnim kutijama može naći i kvalitetnijih drivere i dobre amplifikacije, sama veličina, smještaj i međusobni razmak zvučničkih jedinica ne stvara osnove da bi se to smatralo nekim Hifi-em.
A bogami niti pravim kućnim kinom, jer samo frontalni razmještaj zvučnika ne stvara prave uvjete za to.

Tako da je npr. taj Onkyo TX-8130 već solidan ulaz u Hifi vode.
Svekolike mogučnosti analognog i digitalnog spajanja omogućuju nadogradnju raznim izvorima, zvučnike uvijek možeš zamijeniti boljima kao i sub itd....
Spojiti na taj receiver neke solidne Bookshelf (ili samostojeće) zvučnike i imaš "pravi zvuk", naspram kojeg veeelika večina raznih soudbara i sl. zvuče kao igračke...
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 14:38   #28
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Soundbar (još i više Bluetooth zvučnici), spada više u Life Style, jer reproducira ambijentalni zvuk.
Dakle, pogodan više za neko neobavezno slušanje, kućno kino i sl.
Dakako, to nije neki Hiifi, pa ni oni Soundbari od 1.000 i više €.
Iako se u tim tanašnim kutijama može naći i kvalitetnijih drivere i dobre amplifikacije, sama veličina, smještaj i međusobni razmak zvučničkih jedinica ne stvara osnove da bi se to smatralo nekim Hifi-em.
A bogami niti pravim kućnim kinom, jer samo frontalni razmještaj zvučnika ne stvara prave uvjete za to.
Tako da je npr. taj Onkyo TX-8130 već solidan ulaz u Hifi vode.
Svekolike mogučnosti analognog i digitalnog spajanja omogućuju nadogradnju raznim izvorima, zvučnike uvijek možeš zamijeniti boljima kao i sub itd....
Spojiti na taj receiver neke solidne Bookshelf (ili samostojeće) zvučnike i imaš "pravi zvuk", naspram kojeg veeelika večina raznih soudbara i sl. zvuče kao igračke...
Odlično, to je odgovor koji tražim, iako to već znam da su ti svi kojekakvi soundbarovi i slično improvizacija spram kvalitetnog receivera i para kvalitetnih zvučnika.
onkyo koji spominješ se da vani naći i za manje love i ulazi u izbor.
Iako mi ova Yamaha RX-V483 uz par dobrih zvučnika djeluje kao odlično rješenje za sve moje audiofilske zahtjeve jer ovaj receiver može biti multimedijalni centar za reprodukciju svega i svačega, treba samo počet štedit
Btw, dobijam na poklon Yamaha MSP5 zvučnike, aktivni monitori, djeluju mi dobro, koliko vidim koštali su 500E.
Admini, sorry ako sam malo izišao van ove teme
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:11   #29
E sad, ako dolaze aktivni monitori, priča se malo mijenja !
Onda ti prije svega treba dobar izvor s analognim izlazom.
To ona Yamaha nije, a Onkyo Tx-8130 već jeste, jer je streamer i ima RCA anlogni Line out....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:48   #30
Soundbar Samsung hw-ms650 ili Sony ht-ct800

Pozz društvo,

molim poznavaoce soundbar materije da mi pomognu u odabiru.

Naime, zapikirao sam samsung hw-ms650, model bez subwoofera te sony ht-ct800 koji ima sub.
Uzivo sam cuo sony i mene kao prosječnog korisnika sasvim zadovoljava (filmovi, malo glazbe te ps4), no samsunga nemam nigdje prilike cuti, a inozemne recenzije su jako jako dobre za jedan soundbar bez subwoofera i svrstavaju ga u top 10 za 2017.g.. Istog mogu kupit za cca 1000 kn manje no muci me hocu li imati priblizan dozivljaj kao sa sonyem i njegovim subom. Razlika u cijeni mi ne igra ulogu vec zelim boljeg od navedenih.

Unaprijed hvala!
cluodn9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:10   #31
Pročitaj malo prijašnje postove ove teme.
Budget od 3.500 kn je već dostatan da se kupi neki početni AV receiver i par Bookshelf zvučnika.
Navedeno je kvalitativni odmak od soundbara, poglavito za glazbu.

Kasnije se može dokupiti sub, centralni zvučnik, stražnji i sl.
Konfor spajanja i mogučnosti je kod AV receivera bitno veća, a i kvaliteta amplifikacije također.

Mali driveri se u Soundbaru ne mogu mjeriti s onima u zasebnim Bookshelf ( ili u samostojećim) zvučnicima.
Mislim da je i u jednoj recenziji za taj Samsung Soundbar napomenuto da i nije nešto za stereo glazbu.
Nemre ni biti kad nema dostatne drivere, pravilan razmak istih, položaj itd.

Dakle, ako želiš, mogu se dati prijedlozi za receiver i zvučnike....

A ako baš mora biti Soundbar, onda svakako ovi s akcije Brandovi.
Monitor Audio prije svega, pa Klipsh ili Cambridge Audio eventualno...

http://audiocinema-art.hr/sound-bars...ersary-akcija/

Zadnje uređivanje olif : 19.10.2017. at 10:38.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:25   #32
Kada bi još mogao uzeti rabljeno, to bi za tu lovu bilo miljama bolje od takvog Soundbara:

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-kompone...oglas-21389235
https://www.whathifi.com/denon/avr-2310/review
Ako je u dbrom stanju (uz malu falingu daljinca) možda bi išlo novo je koštalo 8.000 kn...)...

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-receive...oglas-23707043
https://hometheaterreview.com/sony-s...iver-reviewed/
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-receive...oglas-23054636
https://www.whathifi.com/yamaha/rx-v765/review

Nije ni ovo dvoje tak loše....

Od zvučnika možda :

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/whar...oglas-22063848
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/hifi...oglas-18240939
https://www.whathifi.com/boston-acoustics/25/review
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 12:57   #33
nisam baš u toku s audio sustavima, da li će soundbar biti dobra alternativa za 5.1 sustav, s obzirom da ne bih stavljao dodatne zvučnike ni provlačio kablove po sobi? koristilo bi se uglavnom za filmove
rotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:30   #34
Neće
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:02   #35
što onda napraviti za imati bolji zvuk od onog na samom tv-u, a da nema žica preko cijele prostorije? zato sam se sjetio soundbara
rotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 15:14   #36
Quote:
rotin kaže: Pogledaj post
što onda napraviti za imati bolji zvuk od onog na samom tv-u, a da nema žica preko cijele prostorije? zato sam se sjetio soundbara
ne slušaj ih iole bolji soundbar, pogotovo sa subwooferom, će sigurno imati boji zvuk od TV-a...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:31   #37
Ne čitaš pažljivo: Soundbar neće biti dobra alternativa za 5.1 sistem no u pravilu daje bolji zvuk nego što je onaj originalno na televizoru. Iako i tu ima izuzetaka. No pitanje nije bilo hoće li soundbar dati bolji zvuk nego može li se uspoređivati sa 5.1 sistemom zvučnika. A odgovor je bio: ne može. A slijedeće pitanje je bilo u skladu s tvojim odgovorom. No zvučni dometi soudbara su dosta skromni. Najbolje poslušati pa donijeti odluku da li je dovoljno dobro. Moj zaključak je da su soudbarovi jako precijenjeni u odnosu na ono što nude.
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:34   #38
Hvala na prijedlozima, no odlučio sam kupiti sony ht cht800 soundbar sa subwooferom. Razlika u odnosu na tv zvucnike je neusporediva. Prvi dojam je odlican i apsolutno zadovoljava moje trenutne potrebe. Jos da imam viska love za 2 straznja zvucnika SONY SRS-ZR5B, no jedan kosta 1600 kn...too much...😁
cluodn9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:53   #39
Sve ok ako si ti zadovoljan. No sličnu kvalitetu zvuka si mogo dobiti da si kupio recimo pc zvučnike za 3x a možda i 5x manji iznos...
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 21:21   #40
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Sve ok ako si ti zadovoljan. No sličnu kvalitetu zvuka si mogo dobiti da si kupio recimo pc zvučnike za 3x a možda i 5x manji iznos...


cluodn9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.