Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2016., 17:20   #1
Mirne plaže u Hrvatskoj

Pozdrav. Tražim plažu za godišnji odmor. Molim, da mi napišete vaša iskustva i nešto preporučite. Hvala!

Moji uvjetu su:
- bez ježeva
- bez stjeni
- bez velikih kamena (da se može uči bez cipela)
- sitni šljunak ili pjesak
- bez prevelike gužve

Imam nekoliko iskustva dobrih i slabih.
- PAG/ Mandre- kameni, alge, ježevi, stjene, beton. najgore od svih opisanih
- PAG/ Zrče- dobro ali nije to više za mene, gužva, mladi i ludi...
- PAG/ Šimuni- ljepo mjesto, plaža mirna, kameno, slabo se ulazi u vodu
- PAKOŠTANE- kameni, alge, ježevi
- CRIKVENICA- pjesak, ljepi gradič
- MURTER/ Slanica- najbolja plaža koju sam ikad vidjeo, prevelika gužva, ležiš na susjedu, nemaš gdje stavit suncobran, preljep otok.
- VODICE-gužva, hladna voda, kameni, puno se događa u gradu
- KRK/Njivice- predivno mjesto, malo ali ima sve, dobre plaže, hladovina
- KRK/Baška- Divno sve, malo skuplje od drugih
- POREČ- divan grad, plaže betonske, zna i kiša pokvariti
- ROVINJ- nema dobre plaže ili je nisam pronašao, ljepi gradič
- OPATIJA- odličan historijski gradič, plaže betonirane i dobre
- VIR- dobra pješčana plaža, najružniji grad, kuča na kuči, jeftino
- BIOGRAD -dobra plaža, gužva, dobar gradič
- TURANJ- plaže vani šljunak ali unutra previše kamena i ježeva, gradič ništa posebno
posvejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:43   #2
U Rovinju bas ima lijepih plaza za tebe. Npr. uvala Lone (istocna strana uvale) ima sitnosljuncanu plazu, idealna za ulaz u more. Ima ih jos iza te plaze a i drugdje.
Ima li jos kakvih uvjeta osim tvojih? Ima bezbroj plaza na Jadranu koje bi zadovoljile tvoje kriterije.
Npr. mora li plaza imati hlad? Mora li biti neko vece mjesto ili moze biti zabaceno mjesto gdje nema ni ducana.
Moze li to biti otok bez mosta itd.
I igraju li cijene smjestaja ulogu pri odabiru?
Tek onda ti mogu pomoci, jer nema smisla da sad nabrajam bezbroj plaza.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:13   #3
Odi na Pelješac.

Skoro svako mjesto ima ogromnu šljunčanu plažu s hladom, a nigdje nikoga...
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 09:58   #4
Aha, ok da napravim još malo uži izbor. Bez gužve, bez ježeva, bes kamena, sitni šljunak ili pjesak, selo nek ima osnovne zgrade kao restoran i dučan. Moze mali gradic ali bez gužve, hladovina na plaži, blizina plaže. Evo, to je sada ono idealno. Za sada na takvu plažu još nisam naletio. Znam da ih ima ali gdje?
posvejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 11:41   #5
Preporucujem ti Trpanj, Orebic i Zuljanu na Peljescu.
Orebic je najvece mjesto na poluotoku, ima ambulantu, supermarket, ljekarnu, pumpu, nesto kafica i restorana, igralista, itd sve sto jedan gradic treba imati, dugu setnicu uz more i puno plaza i plazica sa hladom sa savrseno cistim morem. Najveca plaza je pjescana i sitnosljuncana sa hladom. A ostale plaze su isto s hladom, ili su sitni sljunak ili sljunak. Nema guzve u Orebicu, ima ljudi, ali nikad guzva.
Preko puta Orebica je grad Korcula do kojeg ima brodske voznje oko 15 minuta.
Trpanj je jako miran gradic, ima rivu, doktora, tri mini ducana, kioske, resotrane, kafice i plaze. Jedna je u samom centru, do rive, ispod hotela Faraon. Sljuncana je, s hladom. Druga, najveca plaza Trpnja je na drugom dijelu grada (moze se s autom, pjeske ima 15 min setnje od rive. ta plaza je sljuncana, ugodan ulaz, cisto more i hlada kao u prici. Ima i kuca uz tu plazu. U okolici Trpnja se skrivaju neke od najljepsih jadranskih plaza (dostupno autom ili brodom).
Sunce malo ranije zalazi jer je Trpanj na sjeveru.

Zuljana ima predivne plaze, sitni sljunak i sljunak, hlada itd. Mjesto je jako malo, prakticki je selo, ima jedan mali ducancic, ima nesto kafica i restorana, Za vecu nabavu se ide do Stona illi Orebica autom (do oba mjesta 20-25 km), nema doktora, to je minus
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 11.05.2016. at 12:28.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 00:44   #6
Hm, nisam siguran, da ćete ga ubedit. Čovjek nije još birao ništa južnije od Vodica. A vi mu predlažete Pelješac. Ako ne uzme trajekt u Pločama, to je iz SLO više nego duplo vrijeme na cesti. A isto za sada ne bira otoke bez mosta sa kopnom. Ako želi mirnije i posebno lijepe plaže na vrhuncu sezone dobro bi došlo, da bi tu svoju praksu promijenio. Manje-više svaki turistički otok ima takvih, Pelješac naravno isto. Slažem se, da bi sa malo kompromisa dobro mogao proći i u Istri, ali sigurno ne svugdje tamo.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 07:37   #7
Pa ajde ti predlozi. Ne vidim da si nesto konkretno predlozio.
Moraju biti zadovoljeni svi kriteriji. Plaza sa lijepim ulazom u more s HLADOM, bez guzve, gradic/selo sa ducanom i restoranom.
Plaze u Istri koje imaju hlada: guzva. Ima lijepih plaza s hladom u Istri bez guzve, ali izvan naselja, ja idem na takve, ali covjek hoce smjestaj blizu plaze.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 12:58   #8
Možda ima takve plaže u Bohinju. Ili tamo gdje je on već bio izgleda par puta, na Pagu, unutar paškog zaljeva; samo ne na najvećim, najpoznatijim plažama. Već na rubovima grada Paga bi se možda našao neki kompromis ( manja gužva, sa srečom i nešto prirodne hladovine) Skoro svugdje je u sezoni treba ili malo dulje prošetat, ili sa biciklom ili sa autom, ako ne želiš gužve. Osim na otocima bez mosta ili tamo daleko gdje ste mu predložile. Neki su mi rekli, još nisam tamo bio, da Kačjak i Dramalj kod Crikvenice ( turistička naselja tamo su vrlo bazična i jeftina) imaju dobre plaže, koje bi mogle odgovarat tim uslovima. Jasno, nije ko Pelješac. Nekad sam ja puno išao u Novigrad- u samom centru grada, kod pinete, rimskih zidina i dugog mola sa svetionikom nije nikada bilo velike gužve; lijepo je i prirodna hladovina; nije pijesak ili sitni šljunak, ali je dobro uređen ulazak u more.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 18:30   #9
Juzna strana paskog zaljeva je predivna. Ali covjek bi htio biti u nekom mjestu, a ovo je 4-7 km od grada.
Kacjak i Dramaljreprevelika guzva.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 21:19   #10
da, u paškom zaljevu sam bio puno puta i plaže su predivne, pogotovo ona pješčana (ne znam ime) ali tamo nema ni jedne kuče.
posvejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 11:13   #11
Quote:
posvejt kaže: Pogledaj post
da, u paškom zaljevu sam bio puno puta i plaže su predivne, pogotovo ona pješčana (ne znam ime) ali tamo nema ni jedne kuče.
Nisam ni ja nesto posebno pismen, ali napisat s tvrdim č kuću je doslovno neoprostivo
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 11:44   #12
Mozda covjek nije iz HR?
A mozda je tipfeler.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 12:12   #13
A i slovenska abeceda nema slovo ć, pa na nj ni Slovenci koji dobro znaju hrvatski ne obraćaju puno pažnje.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:21   #14
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
A i slovenska abeceda nema slovo ć, pa na nj ni Slovenci koji dobro znaju hrvatski ne obraćaju puno pažnje.
da, u pravu si. ja sam slovenac i ne razlikujem mekani i tvrdi č. ne znam gdje ga trebam pisati i ne čujem razlike kada ga izgovaraju. ja se ispričćavam
posvejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 19:00   #15
Ima takvih plaža kod mene... svi uvjeti zadovoljeni.. detalji na pp
dazd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 19:40   #16
Ispricavam se slovencu na moju opasku koja je izazvana iskljucivo zbog moje zelje za trolanjem, priznajem

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 16:59   #17
Nema takvih mjesta.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 17:28   #18
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
Nema takvih mjesta.
A ti si prosao cilu obalu pa znas
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 19:07   #19
Ambientt, sumnjam da si prosao cijelu obalu. Ima, to ti velim sa 100% sigurnoscu. Ako ja ne poznajem hrv obalu (i jos par forumasa), ne poznaje je onda nitko.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 20:34   #20
Možda bi se ipak nešto takvo i bliže od Pelješca našlo. Već na makarskoj rivijeri mislim da ima predjel Živogošća jako duge plaže i razvućeno naselje na više kilometara, pa bi skoro trebale biti tamo dionice odličnih plaža sa hladom borova, koje nemaju gužve ni u visokoj sezoni. Ja mislim, da nn in još neki to dobro poznaju, ja imam iskustva sa te rivijere samo sa plažama u Krvavicama i okolini i u Zaostrogu.

A ako je za posvejt maksimalno što je voljan ići prema jugu okolina Vodica, onda ja mislim, da bi Tribunj u blizini za njega mogao biti puno bolja opcija od Vodica. Manje gužve i na plaži i u gradiću, bistrije more, jako slikovito, lijepe panorame i zalazci sunca sa kratke šetnje na vrh sv. Nikole, plaže na samom poluotoku i zapadno od njega sa dosta prirodnog hlada.

A ako je i u Tribunju previše ljudi za njega, onda je opcija prvi otočić u blizini Vodica. Dakle Prvić. Šepurine su prekrasan mali gradić. More tamo isto tako. Samo prirodnog hlada ima malo. I da, ako je to stvarno problem, ali neznam zašto, treba ići sa brodom odnosno trajektom.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.