Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 06:35   #81
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Jesi ti sigurna da to nije način kako bi ponovno uspostavila kontakt s njim?
Ako jesi, onda zamoli nekog da to obavi umjesto tebe. Nema nikakve potrebe da s takvim likom imaš više ikakav kontakt, makar službeni. Znaš i sama da nije dobro po tebe.
Vjeruj mi - nije. Pokusavao je on uspostaviti sa mnom, doduse novac se nije pominjao ali sam uspjela drzati vrata cvrsto zatvorena I ne odgovarati ni na kakve pokusaje.
Posto sam to uspjela, sad mi se upravo ne otvara ikakva komunikacija pa ni takva kao sto ti kazes sluzbena. Cak sam I pomislila da ga namjerno ne vrace ne bi li me tako natjerao da ga ja kontaktiram povodom toga. Ne bi me cudilo iskreno.

Drugo - kamatasi, busenje guma, polivanje auta bojom - samo bih sebi vecu stetu napravila jer u zemlji u kojoj zivimo zakon je strog, kamere svuda, tako da bih na kraju zavsila u zatvor. Cak nisam ni sigurna da ima kamatasa ovdje Svakako ne bih toliko daleko isla zbog same sebe I svog mira, ne zbog njega. Da je neki znacajniji dug u pitanju druga bi prica bila.

Pretpostavljam da je jedina opcija da zaboravim na te pare, ako ih sam vrati super ako ne, nek su njemu na obraz.

I Radical u pravu si, vise me jebe taj osjecaj nemoci nego novac. Jer ono fakat je bezobrazluk. Ja da dugujem bivsem momku novac, jos pogotovo bivsem momku s kojim nisam ostala u OK odnosima, prodala bih bubreg cini mi se samo da skinem taj dug I vratim I raskrstim s tim, a ne jos da se baskarim I zajebavam. Ali eto ima nas raznih.
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 06:40   #82
Pa šta te košta mu poslat poruku tipa "kada otprilike mogu očekivati da mi vratiš dug"? Koliko sam svatila ti si to pitala jednom i otada ni pisma ni razglednice....
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 07:08   #83
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Tema je isto mogla nositi naslov:

Prodati svoj ponos za 300 Eura ili ne?
E vidiš, taj ponos.......
To je ono što čovjeka u takvim situacijama pere. Ispadneš idiot, ovca, bedak. Netko te ošteti a ti ne možeš napraviti ništa na miran i civilizirai način da to riješiš.Onda ti ostane samo taj osjećaj da su te prešli, napravili budalu od tebe, a za to prevazići treba jako puno unutarnje snage.

Ja sam odnjela ogrlicu od bijelog zlata na popravak u zlatarnu vrijednu petnaestak tisuća kuna (da je nova). Stara je, na popravcima je bila već nekoliko puta, predzanji jer joj je pukla kopča. Obzirom da je sada zlato jako skupo, a u zlatarni takve kopče nisu imali na zalihi, zlatarka mi je predložila da mi stave srebrnu - rekla, kosa je prekrije, neće se vidjeti, srebrna košta dvijesto pedeset kuna, zlatna dva i više puta više, i sutra bude gotova. Pristala sam.
Proljetos je ogrlica, obzirom da je nosim stalno već dvanaestak godina trebala opet popravak. Sada sam otišla u drugu zlatarnu - ona di sam prije hodala se zatvorila. Prvo što je taj bedak od lopova napravio - uzeo ju je u ruke , razvukao i gledao u kopče. Odmah sam mu objasnila , jer sam skužila da je primjetio da jedna nije zlatna, iz kojih je razloga ona druga srebrna.
Po ogrlicu mi je otišao muž. Čim sam je izvadila iz vrečice primjetila sam da zlatne kopče nema. Ostala je smo ona mala na koju se nadovezivala velika, i velika srebrna kopča. Skužila sam odmah da ju je skinuo i ukrao. Jesam ja otišla k njemu isti čas, pokušala je vratiti najprije na lijep način, a onda su i teške riječi pale. Ma pravio se blesav - on pojma nema o čemu pričam, proglasio me luđakinjom i idiotom. Prijavila sam ga i policiji, no, dokaza da je kopču ukrao ja nemam. Ne mogu dokazati da je postojala.
I što sada?
U one prve dane isto su mi se svakakve misli motale glavom, no, nakon nekog vremena nekako to potisneš. Ali ona gorčina je uvijek tu negdje prisutna - zapravo nije bitno tih petsto - sedmsto,osamsto kuna što mi je ukrao, taj ponos i razočaranje zapravo što ljudi mogu biti takva gamad je ono što najviše boli.
Ih, da sam onaj čas kada sam izlazila iz zlatarne znala koji mu je auto....tko zna.....sada više ne bih. Ljudsko dostjanstvo je jače, i ne treba si dozvoliti da nam ga bedaki uzmu.
JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:08   #84
Quote:
Splicanka123 kaže: Pogledaj post
Sigurna sam da bi platio dug nakon šta bi ga nazvala i zamolila da plati u određenom roku a ako ne da ću mu nanijeti štetu na njegovoj imovini..nikako mu ne bi ni kune oprostila. Tako da se slažem sa radicalom.
Imam priju kojoj je bivši kolega bio dužan...više nije.
Nisam za nasilje ali ako nakon par pristojnih upita da se dug vrati, osoba ignorira, tada mu dati do znanja da će biti i sama oštećena. Ako misliš doći do svojih novaca tada nažalost treba pričati s takvima na ovaj način.
Upravo tako, ideš na lijepe a ako vidiš da više zaista nema smisla i ako te netko pravi budalom onda ideš na ružne...... Takvi nažalost razumiju jedino takav jezik jer su naučili da će uvijek biti onih koji će se pokriti ušima i šutjeti zato od drugih i rade budale. Da zna da će za 200Eura izgubiti 1000 pa nije blesav, obično se dobro počeše po glavi. Još nikad nisam naišao na osobu koja svjesno zna da sam u pravu i da nije popustila i dogovorila se, jednostavno trebaš dati do znanja da si za svoje na sve spreman i da se dotični neće lijepo provesti ako te nastavi zajebavati..Radije će naći neku drugu budalu nego da se kači s tobom...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:25   #85
Kad vidim kakvi pravnici pisu ovdje uopce se ne cudim u kakvom nam je stanju pravosudje.
A ti samo slusaj ove prijedloge sa unistavanjem tudje imovine, to bi ti bilo najbolje.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:27   #86
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Upravo tako, ideš na lijepe a ako vidiš da više zaista nema smisla i ako te netko pravi budalom onda ideš na ružne...... Takvi nažalost razumiju jedino takav jezik jer su naučili da će uvijek biti onih koji će se pokriti ušima i šutjeti zato od drugih i rade budale. Da zna da će za 200Eura izgubiti 1000 pa nije blesav, obično se dobro počeše po glavi. Još nikad nisam naišao na osobu koja svjesno zna da sam u pravu i da nije popustila i dogovorila se, jednostavno trebaš dati do znanja da si za svoje na sve spreman i da se dotični neće lijepo provesti ako te nastavi zajebavati..Radije će naći neku drugu budalu nego da se kači s tobom...
okani se glumit frajerčinu na forumu,postaješ iritantan sa svojim razbijačkim epopejama.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:28   #87
Radite skupa? Mozes mu na poslu napravit neugodnost. Kad slijedeci put dodje s necim novim ili s putovanja, naglas pred drugima upitas kad mozes ocekivat da ti vrati pare s obzirom da ocito ima. Naravni, prvo pitas civilizirano.
Ja sam na strani s radicalom. Iskustvo sa nekoliko nasilnika me naucilo da je povlacenje losa opcija, samo se osile kadmvide da mogu jasit bez posljedica. Cesto kad pokazes zube, supci ustuknu jer su u dubini duse kukavice.
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:30   #88
bokte vidija koliko je forum puno krajnje frustriranih ljudi,pa bi radi tih svojih frustracija "klali i ubijali"
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:32   #89
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
okani se glumit frajerčinu na forumu,postaješ iritantan sa svojim razbijačkim epopejama.
Neka si ti to meni lijepo rekao...

Inače za autoricu, ako osobu ne možeš nečim ucijeniti ili se snjom kačiti a da i sama ne najebeš onda ti ne preostaje ništa drugo nego da:
- prema ljudima budeš pametnija i ne posuđuješ im lovu, makar se radilo i o dečku i prijatelju (prijateljima ne posuđujem pare jer je to ekspresni vlak za prekid prijateljstva)
- poklopiš se ušima da si imala posla sa prevarantom i da lovu više nikad vidjeti nećeš, što ti je dobra škola za ubuduće - ne vjeruj nikome...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:35   #90
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Neka si ti to meni lijepo rekao...

Inače za autoricu, ako osobu ne možeš nečim ucijeniti ili se snjom kačiti a da i sama ne najebeš onda ti ne preostaje ništa drugo nego da:
- prema ljudima budeš pametnija i ne posuđuješ im lovu, makar se radilo i o dečku i prijatelju (prijateljima ne posuđujem pare jer je to ekspresni vlak za prekid prijateljstva)
- poklopiš se ušima da si imala posla sa prevarantom i da lovu više nikad vidjeti nećeš, što ti je dobra škola za ubuduće - ne vjeruj nikome...
pa to ja i radim,tzv prevencija,kad me se pita lova kažem da mi je sva lova vezana za oročenja i fondove(što i je),jedino kome posudujem lovu je stari,koji mi ionako uvik vrati najdalje za misec dana,a to su ionako male cifre do 1000eura.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:40   #91
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Kad vidim kakvi pravnici pisu ovdje uopce se ne cudim u kakvom nam je stanju pravosudje.
A ti samo slusaj ove prijedloge sa unistavanjem tudje imovine, to bi ti bilo najbolje.
Nekako mi je logično da u nedostatku pravne zaštite za svoja prava se moraš izboriti sam, jer pravna zaštita upravo služi tome da se jači i bezobrazniji od tebe ne bi koristili tvojom naivnošću i dobrotom. Recimo primjer da imaš 100 gladnih ljudi i 50 štruca kruha, tko će se za iste izboriti već oni koji su bezobrazniji od tebe... pitanje je samo kojoj strani pripadaš. Meni je prosto nevjerojatno da u ovoj državi sa ovakvom vlašću postoje ljudi koji vjeruju u pravni sustav, policijsku zaštitu, poštenje i oprost. Mislim da su naivni kao francuske sobarice, nitko te u životu neće čuvati niti se boriti za tvoja prava nego ti sam, koristi mozak i lukavost, ponekad i šake ako treba. Sa poštenim ljudima igraš pošteno i po dogovoru ali ako naiđeš na budalu koja te želi oštetiti jednostavno moraš i trebaš pokazati da si veća budala i od njega. Iako, maknuti se od takvih ljudi je najbolja prevencija, no to često nije moguće... Sa bezobrazlukom se susrećemo svakodnevno, dok čekamo u redu pa se netko napravi lud i prođe ispred nas, dok čekamo u koloni pa se netko silom ubacuje ispred, dok nas netko lažno optužuje za nešto, malteretira nas, ponižava na poslu i slično...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:43   #92
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Nekako mi je logično da u nedostatku pravne zaštite za svoja prava se moraš izboriti sam, jer pravna zaštita upravo služi tome da se jači i bezobrazniji od tebe ne bi koristili tvojom naivnošću i dobrotom. Recimo primjer da imaš 100 gladnih ljudi i 50 štruca kruha, tko će se za iste izboriti već oni koji su bezobrazniji od tebe... pitanje je samo kojoj strani pripadaš. Meni je prosto nevjerojatno da u ovoj državi sa ovakvom vlašću postoje ljudi koji vjeruju u pravni sustav, policijsku zaštitu, poštenje i oprost. Mislim da su naivni kao francuske sobarice, nitko te u životu neće čuvati niti se boriti za tvoja prava nego ti sam, koristi mozak i lukavost, ponekad i šake ako treba. Sa poštenim ljudima igraš pošteno i po dogovoru ali ako naiđeš na budalu koja te želi oštetiti jednostavno moraš i trebaš pokazati da si veća budala i od njega. Iako, maknuti se od takvih ljudi je najbolja prevencija, no to često nije moguće... Sa bezobrazlukom se susrećemo svakodnevno, dok čekamo u redu pa se netko napravi lud i prođe ispred nas, dok čekamo u koloni pa se netko silom ubacuje ispred, dok nas netko lažno optužuje za nešto, malteretira nas, ponižava na poslu i slično...
ti mora bre, da si mnogo ugrožena biljka!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:46   #93
Mene fkt zanima što je on toliko loše napravio, da ti imaš potrebu iskoristiti sva sredstva da prekineš komunikaciju, a da ipak nije toliko loše da ne zaboraviš taj dug
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 08:48   #94
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Mene fkt zanima što je on toliko loše napravio, da ti imaš potrebu iskoristiti sva sredstva da prekineš komunikaciju, a da ipak nije toliko loše da ne zaboraviš taj dug
pa to ti je klasično osvećivanje radi prekida veze...toliko ga je volila da bi mu sada auto palila i slala kamatare da mu lome kosti.

Pogledajte muškarce u USA poslije rastave im doslovno skinu gače koje nose, pa ne čitaš da ubijaju ex žene jer su im otele,doslovno ama baš sve što su imali(a sistem je nepravedniji da ne može nepravedniji biti),tamo moraš biti mnogo retardiran da uđeš u brak bez predbračnog.

A ovi balkanski šibičari bi za 300 eura lomili noge.

Zadnje uređivanje Otto83 : 09.08.2016. at 09:09.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 09:10   #95
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ti mora bre, da si mnogo ugrožena biljka!

Tumači ti to kako oćeš, takve mi stvari baš dođu za ekspresno izbacivanje bijesa, baš mi ono dođe taman da se ispraznim na onima koji seru sraćke..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 09:15   #96
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Tumači ti to kako oćeš, takve mi stvari baš dođu za ekspresno izbacivanje bijesa, baš mi ono dođe taman da se ispraznim na onima koji seru sraćke..
prazniš se na svima ,osim na onoj koja i je izvor tvojih frustracija,jer nemaš muda!
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 09:24   #97
gđa autorica očito nije zaboravila tog lika na način na koji je htjela - dakle izbrisati ga zauvijek iz svog života - pa se sad hvata te love jer misli da je to još jedino nerazjašnjeno i neriješeno između njih...

a, očito , nije...

i zato tu piše po forumu
dug je dug, lova je lova, ali vrlo čestio smo opljačkani i od drugih, a kamoli bivših (bezrazložne ovrhe, krive fakture, banke i nihovi ugovori, itd)

i ne možemo ništa

kako se ovdje zaista radi o manjoj svoti čak i za gđu, ostaje osnovni motiv princip...
ako nije poslušala mopj savjet oko fakturiranja, očito ima potrebu i dalje drviti po tom svom odnosu...

a tu je onda svaki savjet suvišan
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 11:36   #98
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
gđa autorica očito nije zaboravila tog lika na način na koji je htjela - dakle izbrisati ga zauvijek iz svog života - pa se sad hvata te love jer misli da je to još jedino nerazjašnjeno i neriješeno između njih...

a, očito , nije...

i zato tu piše po forumu
dug je dug, lova je lova, ali vrlo čestio smo opljačkani i od drugih, a kamoli bivših (bezrazložne ovrhe, krive fakture, banke i nihovi ugovori, itd)

i ne možemo ništa

kako se ovdje zaista radi o manjoj svoti čak i za gđu, ostaje osnovni motiv princip...
ako nije poslušala mopj savjet oko fakturiranja, očito ima potrebu i dalje drviti po tom svom odnosu...

a tu je onda svaki savjet suvišan

Fakturu to jest racun od hotela sam vec poslala, napisala sam u jednom postu ranije. Dobila sam odgovor da u tom trenutku ne moze da vrati. Naglasila sam da zelim da mi se vrati sto prije, cim bude u mogucnosti. Medjutim od tada je proslo dovoljno vremena a ja novce nisam vidjela.

Sto se tice emotivne razrijesenosti, tu ce vjerovatno trebati jos podosta da sve slegne na svoje mjesto, ja to ne poricem I ne smatram da je to ista cudno, sve se zbilo relativno skoro.
Ali dug nema veze sa tim I ne bih oprostila ni da smo I dalje u vezi I najzaljubljeniji na svijetu, a da se druga strana pravi blesava po tom pitanju.

Medjutim ne vidim zasto se povezuje imanje/nemanje emocija sa cinjenicom da mi je neko nesto duzan I ja ocekujem da mi to vrati, u suprotnom sam skrta/zaljubljena/osvetoljubiva/ogorcena/napisi sam.

Moram se osvrnuti, cudno mi je da ljudi ovdje pisu da on meni uopste I ne duguje I da se podrazumijeva da oprostim samo zato jer smo bili u vezi. Pa sa svima kojima novac pozajmljujemo smo u nekoj vezi - prijateljskoj, rodbinskoj, komsijskoj. Nisam cula za slucaj da je neko isao pozajmit novac nekom koga ne poznaje, ukoliko se ne radi o kamatasima. I po toj logici niko nikom ne bi dugove vracao.

Na kraju krajeva moje pitanje nije bilo -da li ja imam prava traziti nazad svoj novac, vec da li vrijedi upustati se u bilo kakvu komunikaciju zbog novca I na koji nacin, upravo zato jer je to neko od kog se pokusavam emotivno I fizicki odvojiti. U bilo kom drugom slucaju ne bih se ni dvoumila da li insistirati ili ne vec bi ih trazila nazad dok ih ne dobijem.

Ali svakako sam odlucila zaboraviti na njih ukoliko ih on sam ne vrati. Od gladi umrijeti necu ali me situacija izuzetno ljuti.
Cota90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 12:07   #99
Nema on tebi sta vracati novac pisi propalo jos ako si ti ignorila njega oko poziva,srezala sve cak mislim da ti je htio vratiti al si kucka bila i odjebala....dosta slican sam primjer imao.Naci nikada od nje nisam kunu posudio niti sam gledao tko kada sto placa,cesto bi znao prenociti kod nje,usput hranu kupio,vozio ono da bude sve jednako...dode kraj ok prekid ne zeli se cuti,vidjeti me,izvrijedala kao idiota dok sam ja pokusavo da prijatelji ostanemo,par puta pitao dali sam sto duzan da bi me odjebala kao majmuna.Nista krenuo ja dalje da bi se ona javila nakon 4 mj sa popisom sto sam ja duzan njoj i to okvirno oko 25000 kn jer eto nisam placao struju,plin (zivim u zg kod svojih,znao prenociti jedan dan u tjednu)neke tamo stvari da mi se zgadilo i poklopio slusalicu.Da mi je odma rekla ee duzan si mi za to ja bi joj odma dao novac ajde neka bude na lijep nacin oboje smo krivi i ako nisam za nista duzan a ovako nema sanse jer je jebanje u mozak (a prakiticki nisan ni duzan).Kad se samo sjetim kako je to jebanje u mozak bilo
Zima90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 12:09   #100
Quote:
Zima90 kaže: Pogledaj post
Nema on tebi sta vracati novac pisi propalo jos ako si ti ignorila njega oko poziva,srezala sve cak mislim da ti je htio vratiti al si kucka bila i odjebala....dosta slican sam primjer imao.Naci nikada od nje nisam kunu posudio niti sam gledao tko kada sto placa,cesto bi znao prenociti kod nje,usput hranu kupio,vozio ono da bude sve jednako...dode kraj ok prekid ne zeli se cuti,vidjeti me,izvrijedala kao idiota dok sam ja pokusavo da prijatelji ostanemo,par puta pitao dali sam sto duzan da bi me odjebala kao majmuna.Nista krenuo ja dalje da bi se ona javila nakon 4 mj sa popisom sto sam ja duzan njoj i to okvirno oko 25000 kn jer eto nisam placao struju,plin (zivim u zg kod svojih,znao prenociti jedan dan u tjednu)neke tamo stvari da mi se zgadilo i poklopio slusalicu.Da mi je odma rekla ee duzan si mi za to ja bi joj odma dao novac ajde neka bude na lijep nacin oboje smo krivi i ako nisam za nista duzan a ovako nema sanse jer je jebanje u mozak (a prakiticki nisan ni duzan).Kad se samo sjetim kako je to jebanje u mozak bilo
koje moraš bit dno da tražiš 25000 kuna

jedna je mene tila radi pišljivih 350kn doslovno sjebat,ono bušit će mi gume,sjebat će me za cca 3000kn na nekoj drugoj stvari itd,katastrofa..

ono što mogu reći,žene su grozne po pitanju novca..dosta je vidit kako muškarcima skinu gače prilikom razvoda,a da ne trepnu,totalna bešćutnost...kako bilo treba ih odmah na početku veze dovest u sitauciju da daju neku lovu i onda čekat njihovu reakciju i po tome ih selektirat u startu.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.