Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 10:33   #1
Otvaranje kuće za odmor

Molim Vas da mi netko pomogne.
Naime..plan mi je otvorit kuće za odmor. Bila sam u gosp. i dobila tablicu po kojoj se vrši kategorija. Sve donekle razumijem...(ne razumijem recimo..dal u svakoj sobi moram imat klimu, tv za 3*)
Zatim otvaranje paušalnog obrta, kuća se nalazi u G.Kotar!!
U biti šta svaki dan više guglam, manje znam.Ali dobro.
Molim Vas recite mi na šta da više obratim pozornost, a na šta manje?
PLss Helppp!!!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:39   #2
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Molim Vas da mi netko pomogne.
Naime..plan mi je otvorit kuće za odmor. Bila sam u gosp. i dobila tablicu po kojoj se vrši kategorija. Sve donekle razumijem...(ne razumijem recimo..dal u svakoj sobi moram imat klimu, tv za 3*)
Zatim otvaranje paušalnog obrta, kuća se nalazi u G.Kotar!!
U biti šta svaki dan više guglam, manje znam.Ali dobro.
Molim Vas recite mi na šta da više obratim pozornost, a na šta manje?
PLss Helppp!!!
Koliko kuća misliš otvoriti, tj. zašto na obrt? To je važnije pitanje od klime i tv-a.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:34   #3
Mislim otvorit 1 kuću.Krivo sam se izrazila. Iznajmljivanje na paušal.
Hvala @neno na jedinom odgovoru!!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:43   #4
Ja imam kucu za odmor. Za 3* su rekli da trebam imati tv ali da klima nije uvjet. Planiram ugraditi klimu. Zbog konfiguracije stana jedan mi je uredjaj dovoljan. Koliko mi je poznato ni za 3* ni za 4* nije potrebno imati klimu u svakoj prostoriji.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 12:43   #5
Imam kuću za odmor i plaćam paušal,nemam paušalni obrt(kako je u tvom pitanju postavljeno)
Zapravo nisam ni siguran dali postoji pojam paušalnog obrta?
Objekt je sa 3 zvjezdice i klimu i TV imam samo u dnevnoj.
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 17:32   #6
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Mislim otvorit 1 kuću.Krivo sam se izrazila. Iznajmljivanje na paušal.
Hvala @neno na jedinom odgovoru!!
Normalno da ćeš paušalno plaćati porez ali nije ti potreban obrt. A za klimu i tv je odgovoreno.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 17:48   #7
Hvala vam na odgovorima. Ako imate kakav savjet slobodno mi napišite
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 18:18   #8
Samo uvođenje kuće za odmor u sustav(kao i apartmana,studio apartmana i slično) je više puta objašnjeno ovdje na forumu.Ono,prvo rješenje o odobrenju za pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvu pri državnoj upravi,zatim kategorizacija samog objekta kako je navedeno u uvjetima drž.uprave ,odjela za turizam,kupovina ploče,oglašavanje cjenika itd.
A sama kuća,njezino opremanje(van onoga što zakonski mora zadovoljavati) ,način kako ćeš je uspješno puniti,oglašavati,na koje goste ciljati to je već nešto teži oblik plesa.Svako je područje različito,svaki iznajmljivač drugačiji,svaki gost na svoju ruku a ni svaka sezona nije ista.
Puno sreće u svakom slučaju.Nije to jednostavan posao.
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 20:17   #9
Tajci, jesi se raspitala po tvom kraju kako se krece popunjenost kuca za odmor? Treba i to ispitati, te pitati u TZ tvoje destinacije stat.podatke o turistima (broj turista i nocenja i broj kreveta)...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 07:57   #10
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Tajci, jesi se raspitala po tvom kraju kako se krece popunjenost kuca za odmor? Treba i to ispitati, te pitati u TZ tvoje destinacije stat.podatke o turistima (broj turista i nocenja i broj kreveta)...
Unazad dva mjeseca kako pratim, popunjenost na bookingu je 96%.
Gledala sam i 9 i 10 mjesec rezervirano je preko 90%..
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 08:02   #11
Quote:
trut kaže: Pogledaj post
Samo uvođenje kuće za odmor u sustav(kao i apartmana,studio apartmana i slično) je više puta objašnjeno ovdje na forumu.Ono,prvo rješenje o odobrenju za pružanje ugostiteljskih usluga u domaćinstvu pri državnoj upravi,zatim kategorizacija samog objekta kako je navedeno u uvjetima drž.uprave ,odjela za turizam,kupovina ploče,oglašavanje cjenika itd.
A sama kuća,njezino opremanje(van onoga što zakonski mora zadovoljavati) ,način kako ćeš je uspješno puniti,oglašavati,na koje goste ciljati to je već nešto teži oblik plesa.Svako je područje različito,svaki iznajmljivač drugačiji,svaki gost na svoju ruku a ni svaka sezona nije ista.
Puno sreće u svakom slučaju.Nije to jednostavan posao.
prešla sam cijeli forum..prešla sam cijeli internet o svim mogućim uvijetima..al šta više istražujem, manje mi je jasno!!
Trenutno uređujem cijelu kuću! Sve....brusim parkete, razbijam kupaonu i novo sve unutra...sve, sve mijenjam.
S uređenjem znači krećem od čistih zidova.Zato sam pitala savjete iskusnih iznajmljivača da mi daju savjete!!
Uglavnom Hvala Vam svima jer mi je dosta toga već jasnije!!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 09:02   #12
Preuređuješ već postojeći objekt da?Pazi samo na potrebne gabarite prostorija.
Ne čudim se popunjenosti,Gorski Kotar je prekrasan.E da,pravi drveni parket?To daje poseban ugođaj prostoriji ,pokušaj ga sačuvati svakako.
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 09:03   #13
Ne bij vjerovao booking.com statistici. Sumnjam da to znači godišnje 90% popunjeno.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 10:58   #14
Quote:
trut kaže: Pogledaj post
Preuređuješ već postojeći objekt da?Pazi samo na potrebne gabarite prostorija.
Ne čudim se popunjenosti,Gorski Kotar je prekrasan.E da,pravi drveni parket?To daje poseban ugođaj prostoriji ,pokušaj ga sačuvati svakako.
Da, stari drveni parket!! Kad se prelakira bit će super!!!
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:00   #15
[QUOTE=Kexx;60117429]Ne bij vjerovao booking.com statistici. Sumnjam da to znači godišnje 90% popunjeno.[/QUO
Sigurno nije toliki postotak popunjenosti!!
A šta se oglašavanja tiče, tu se još i sama tražim.
Imate kakav savjet?
__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 11:05   #16
Booking.com statistika nista ne govori. Ne vidi se po kojoj je cijeni pordan smjestaj, je li mozda gazda zatvorio apartman te dane, jer ne zeli te i te tjedne iznajmiti nego dovodi rotd.
Najpouzdanije je otici u mjesnu TZ i traziti od njih podatke popunjenosti za proslu i pretproslu godinu te za razdoblje od sijecnja do kraja lipnja ove godine.

Gorski kotar nije lako popuniti. U Fuzinama se masovno prodaju apartmani, jer su vlasnici shvatili da su se zaletjeli i da popunjenost nije bas tako bajna kako se pisalo po novinama. Bila sam u Fuzinama ove godine 10-ak puta pa pisem iz prve ruke.
Jos je po G. kotaru pozatvarano dosta mini hotela koji su bili stvarno odlicni-neisplativo je.

Gorski kotar je nedovoljno brendiran za strane turiste, a domaci turisti koji bi rado isli u GK su pretezno u nepovoljnoj ekonomskoj situaciji pa si i ne priuste to.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 13:27   #17
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
prešla sam cijeli forum..prešla sam cijeli internet o svim mogućim uvijetima..al šta više istražujem, manje mi je jasno!!
Trenutno uređujem cijelu kuću! Sve....brusim parkete, razbijam kupaonu i novo sve unutra...sve, sve mijenjam.
S uređenjem znači krećem od čistih zidova.Zato sam pitala savjete iskusnih iznajmljivača da mi daju savjete!!
Uglavnom Hvala Vam svima jer mi je dosta toga već jasnije!!
Koliko soba misliš napraviti? Ja bi malo zaustavio poslove i dobro se informirao da ne bude razbijanja i iduće godine
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 18:23   #18
Quote:
tajči13 kaže: Pogledaj post
Unazad dva mjeseca kako pratim, popunjenost na bookingu je 96%.
Gledala sam i 9 i 10 mjesec rezervirano je preko 90%..
Ovo znaci koliko % objekata je popunjeno u tom terminu a ne kolika je godisnja popunjenost objekta. Ako pise na bookingu 70% to znaci da je na taj datum 70% objekata zauzeto. Svakom od objekata je godisnja popunjenost mozda 10%-20%-30%.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk
__________________
Omnia mutantia semper est!
Rodiak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 07:25   #19
Mislim da malo kasnimo sa upozorenjima o popunjenosti.Naime,kako sam uspio pohvatati,teta Tajči je već krenula u radove i vjerojatno već ima čvrstu namjeru krenuti u te vode.
Ja imam kuću na jednom mjestu i dva apartmana par kilometara dalje i na moru sam .Eventualni savjet na koju skupinu ljudi se orjentirati trebao bi možda dati netko ko se bavi kontinentalnim turizmom.Malo iskusniji iznajmljivači na moru već znaju koji tipovi gostiju idu po kakvim smještajnim jedinicama u određenim periodima sezone i kod eventualnog renoviranja ili izgradnje novih objekata već znaju kako ga prilagoditi potencijalnoj klijenteli.
trut is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 12:45   #20
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Booking.com statistika nista ne govori. Ne vidi se po kojoj je cijeni pordan smjestaj, je li mozda gazda zatvorio apartman te dane, jer ne zeli te i te tjedne iznajmiti nego dovodi rotd.
Najpouzdanije je otici u mjesnu TZ i traziti od njih podatke popunjenosti za proslu i pretproslu godinu te za razdoblje od sijecnja do kraja lipnja ove godine.

Gorski kotar nije lako popuniti. U Fuzinama se masovno prodaju apartmani, jer su vlasnici shvatili da su se zaletjeli i da popunjenost nije bas tako bajna kako se pisalo po novinama. Bila sam u Fuzinama ove godine 10-ak puta pa pisem iz prve ruke.
Jos je po G. kotaru pozatvarano dosta mini hotela koji su bili stvarno odlicni-neisplativo je.

Gorski kotar je nedovoljno brendiran za strane turiste, a domaci turisti koji bi rado isli u GK su pretezno u nepovoljnoj ekonomskoj situaciji pa si i ne priuste to.
Pošto sam ja rubni slučaj Gorskog kotara (Ogulin), možda mogu malo reći koju.

Ljeto se popuni bez problema, ali to su većinom tranzitni gosti od po dan-dva. Tu i tamo nalete neki 4-5 dana, ali najviše tranzit.
Zima je tražena ovisno o vremenu. Dok je snijega, mi smo imali sve popunjeno.

Nema snijega - nema turista.

U Ogulinu je zadnjih godinu dana otprilike udvostručen broj kreveta. Mogu primjetiti da je hrpa stranaca bila tu ove godine. I mogu primjetiti da ljudi koji su lani stali samo prenoćiti ove godine ostanu 2-3 dana. Mi smo odmah uz jezero i nekima se toliko svidi da se vrate.

Recimo, Slovaci su bili na jednu noć u srpnju, i onda došli na tjedan dana u rujnu. Čovjek je ribič i nismo ga vidjeli cijelo vrijeme,samo je bio na jezeru. Žena i djeca se igrali u vrtu.

Iskreno, puno je tu još posla na turističkoj zajednici i samim iznajmljivačima da to postane ozbiljnija destinacija s dužim boravkom gosta. Ali prvi korak je napravljen, ljudi dođu, vide da je super i preporučuju dalje.

Uglavnom puno puno posla, non stop netko mora biti, non stop se čisti, pere, gosti dolaze od 11:00 do 03:00. Nije bajkovito, nije lako ali se zaradi nešto.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:37.