Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 09:43   #161
Kismo i Sapaze, vaši postovi premješteni su na temu Bolovi u trbuhu.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:25   #162
U redu. Imate li možda kakav odgovor na moj problem? Ideju o čemu bi se moglo raditi?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 10:40   #163
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
U redu. Imate li možda kakav odgovor na moj problem? Ideju o čemu bi se moglo raditi?
Poštovana,

Moderator je moj odgovor koji sam Vam napisao jučer prebacio pod bolove u trbuhu, tako da tamo možete pronaći moj odgovor.

LP
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 19:00   #164
Pozdrav supatnicima,
Zna li netko provjeren biljni lijek/caj koji je dobar za regeneraciju gusterace?
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:00   #165
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav supatnicima,
Zna li netko provjeren biljni lijek/caj koji je dobar za regeneraciju gusterace?
Nažalost, jednom '' načeta '' gušterača se više ne može regenerirati, tu ne pomažu nikakvi čajevi/trave.
Jedino čim koliko toliko možete '' pomoći '' svojoj gušterači je sljedeće, i to baš ovim redosljedom:
1. NEMA ALHOHOLA
2. NEMA CIGARA
3. BEZMASNA DIJETA ( DOSTA SLIČNA '' ŽUČNOJ '' DIJETI )
4. SUMPLEMENTI
5. VITAMINI I MASTI TOPIVE ( MA ŠTA TO ZNAČILO ZA MASTI )
6. MOLITVA BOGU DA SE NE RAZVIJE NEKROTIZIRAJUĆI PANKREATITIS!
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:27   #166
Quote:
Sapaze kaže: Pogledaj post
Nažalost, jednom '' načeta '' gušterača se više ne može regenerirati, tu ne pomažu nikakvi čajevi/trave.
Jedino čim koliko toliko možete '' pomoći '' svojoj gušterači je sljedeće, i to baš ovim redosljedom:
1. NEMA ALHOHOLA
2. NEMA CIGARA
3. BEZMASNA DIJETA ( DOSTA SLIČNA '' ŽUČNOJ '' DIJETI )
4. SUMPLEMENTI
5. VITAMINI I MASTI TOPIVE ( MA ŠTA TO ZNAČILO ZA MASTI )
6. MOLITVA BOGU DA SE NE RAZVIJE NEKROTIZIRAJUĆI PANKREATITIS!
Na koje tocno suplemente mislis? Da li imas iskustva sa uzimanjem?
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 11:45   #167
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Na koje tocno suplemente mislis? Da li imas iskustva sa uzimanjem?
Mislim prvenstveno na Kreon. Ja uzimam Kreon 25000 uz svaki obrok, naravno najbolje je uzeti kreon negdje orjentaciono tokom sredine obroka kako bi imao najbolji učinak.
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 18:43   #168
Bok svima!
Budući od sredine 8 mjeseca imam svakodnevne, konstantne bolove obavila sam već niz pretraga, triput bila na hitnoj, promijenila par terapija i bolovi i dalje prisutni.
Psihički sam totalno otišla kvragu, stalno brijem na najgore dijagnoze. Dg je za sad erozivni gastritis, utvrđeno u 9.mj, pa sam bila na kolonoskopiji, uklonjena tri mala polipa, čekam Phd nalaz, ne bi trebalo biti ništa ozbiljno.
Sada sam zabrinuta da nije gušterača u pitanju, budući su bolovi u sredini trbuha pa više prema desno.
U dva navrata su mi bile ppovišene amilaze u urinu ( jednom 410, jednom 530), u serumu uvijek ok, lipaza ok, glukoza ok, tum. marker ok, CRP ok. UZV radila tri puta, svaki put sve super.
Zbog ogromnog straha radila MR u ponedjeljak i veli radiolog da je sve super.
Ja i dalje u strahu, konstantno fokusirana na bolove, u utorak cu i kod psihoterapeta, jer sam bas u depresiji.
Mene zanima da li bi se vidjelo na MR da postoje neke promjene na gušterači ( bilo karcinom ili pankreatitis)?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 19:16   #169
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Budući od sredine 8 mjeseca imam svakodnevne, konstantne bolove obavila sam već niz pretraga, triput bila na hitnoj, promijenila par terapija i bolovi i dalje prisutni.
Psihički sam totalno otišla kvragu, stalno brijem na najgore dijagnoze. Dg je za sad erozivni gastritis, utvrđeno u 9.mj, pa sam bila na kolonoskopiji, uklonjena tri mala polipa, čekam Phd nalaz, ne bi trebalo biti ništa ozbiljno.
Sada sam zabrinuta da nije gušterača u pitanju, budući su bolovi u sredini trbuha pa više prema desno.
U dva navrata su mi bile ppovišene amilaze u urinu ( jednom 410, jednom 530), u serumu uvijek ok, lipaza ok, glukoza ok, tum. marker ok, CRP ok. UZV radila tri puta, svaki put sve super.
Zbog ogromnog straha radila MR u ponedjeljak i veli radiolog da je sve super.
Ja i dalje u strahu, konstantno fokusirana na bolove, u utorak cu i kod psihoterapeta, jer sam bas u depresiji.
Mene zanima da li bi se vidjelo na MR da postoje neke promjene na gušterači ( bilo karcinom ili pankreatitis)?
MR je poprilično moćna dijagnostička naprava i ima smisla vjerovati radiologu

A kakve se vrijednosti npr. CA 19-9?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 19:20   #170
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
MR je poprilično moćna dijagnostička naprava i ima smisla vjerovati radiologu

A kakve se vrijednosti npr. CA 19-9?
CA 19-9 je 3,24.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 19:36   #171
To ide u prilog nalazu MR.

Iznimno je mala vjerojatnost za malignitet po navedenom
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 19:40   #172
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
To ide u prilog nalazu MR.

Iznimno je mala vjerojatnost za malignitet po navedenom
A za pankreatitis?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:16   #173
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
MR je poprilično moćna dijagnostička naprava i ima smisla vjerovati radiologu

A kakve se vrijednosti npr. CA 19-9?
MRCP je ipak malo bolja -bolji prikaz strukture gušterače nego je MSCT.
zwrkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 07:29   #174
Kakva je razlika izmedju MR abdomena,MSCT i MRCP.Ja sam privatno radila MR abdomena,primarijus je na osnovu slika zaključio da nema potrebe za kontrastom jel nema nikakvih sumnji.a privatnik je, pa je da je htio mogao još i extra zaraditi.tako da se nadam da je gusteraca ok.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 11:50   #175
Pozdrav svima, zanima me je li netko imao teži oblik upale gušterače i bio u bolnici na intezivnoj i šta mu se sve od pretraga moralo raditi te stradaju li i drugi organi i u kojoj mjeri? U ovom slučaju došlo je do jake upale gušterače jer je kamenac zastao u vodu. Doktor sada spominje nekakvu tekućinu u trbušnoj šupljini i da je upala jaka.
klinka25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 14:22   #176
Smile

Quote:
klinka25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanima me je li netko imao teži oblik upale gušterače i bio u bolnici na intezivnoj i šta mu se sve od pretraga moralo raditi te stradaju li i drugi organi i u kojoj mjeri? U ovom slučaju došlo je do jake upale gušterače jer je kamenac zastao u vodu. Doktor sada spominje nekakvu tekućinu u trbušnoj šupljini i da je upala jaka.
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
koje je pretrage potrebno napraviti ako se sumnja na kronični pankreatitis?
vadi li se to sve iz krvi ili i iz urina?

KKS,CRP,amilaze s/u,lipaza,AST,ALT,GGT,ALP,GUK,bilirubin,kreatinin,e lektrolititi,lipidogram,
HBA1C. Koji su većnom u granicama normale ili lagano povišeni.
UZV abdomena / CT.
Inače ERCP je zlatni standard za dg. chr. pankreatitisa.


--------------------------------------------------------------------------------
Zadnje uređivanje hrvoje dr. : 25.03.2012. at 14:37.
maca_n7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 18:08   #177
Quote:
klinka25 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, zanima me je li netko imao teži oblik upale gušterače i bio u bolnici na intezivnoj i šta mu se sve od pretraga moralo raditi te stradaju li i drugi organi i u kojoj mjeri? U ovom slučaju došlo je do jake upale gušterače jer je kamenac zastao u vodu. Doktor sada spominje nekakvu tekućinu u trbušnoj šupljini i da je upala jaka.
Pozdrav
Ja sam proveo 19 dana na JIL u KBC Merkur sa dg ac pankreatitisa. Zivot je doslovno visio o niti i cudo me spasilo. Bolest je ozbiljna sto dokazuje i visok stupanj smrtnosti. Bio sam na jakoj antibiotskoj terapiji i nakon 15 dana upala se smirila. Drugi organi su isto u opasnosti posebno jetra. Danas 2 g poslije i dalje sam pod strogim nadzorom lijecnika i prehrane. Alkohol i masna hrana zauvijek zabranjeni posebice alkohol. Sretno i svako dobro zelim.z
__________________
Svako djelo ima svoj Sud.
gaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 15:11   #178
Quote:
maca_n7 kaže: Pogledaj post
Quote:
*SpHeRe* kaže: Pogledaj post
koje je pretrage potrebno napraviti ako se sumnja na kronični pankreatitis?
vadi li se to sve iz krvi ili i iz urina?

KKS,CRP,amilaze s/u,lipaza,AST,ALT,GGT,ALP,GUK,bilirubin,kreatinin,e lektrolititi,lipidogram,
HBA1C. Koji su većnom u granicama normale ili lagano povišeni.
UZV abdomena / CT.
Inače ERCP je zlatni standard za dg. chr. pankreatitisa.


--------------------------------------------------------------------------------
Zadnje uređivanje hrvoje dr. : 25.03.2012. at 14:37.
NOP

EUS forever!

ERCP ni u ludilu koristiti u dijagnostičke svrhe, only terapeutski!
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 15:14   #179
Quote:
gaza kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ja sam proveo 19 dana na JIL u KBC Merkur sa dg ac pankreatitisa. Zivot je doslovno visio o niti i cudo me spasilo. Bolest je ozbiljna sto dokazuje i visok stupanj smrtnosti. Bio sam na jakoj antibiotskoj terapiji i nakon 15 dana upala se smirila. Drugi organi su isto u opasnosti posebno jetra. Danas 2 g poslije i dalje sam pod strogim nadzorom lijecnika i prehrane. Alkohol i masna hrana zauvijek zabranjeni posebice alkohol. Sretno i svako dobro zelim.z
Dali koristite Kreon u ishrani?
Sapaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 16:18   #180
Pozdrav,
prije godinu dana sam lezala u bolnici radi akutnog pankreatitisa, radi kojeg se pojavila i upala jetre, uzrokovanog uzimanjem antibiotika. Nalazi su sada u normalnim granicama. Jos se pridrzavam prehrane sto se tice nejedenja przenog, masnog, prezacinjenog i sl. Zanima me moram li se strogo svega pridrzavati do kraja zivota, smijem li ponekad u normalnoj kolicini (casa/dvije) popiti nesto alkoholno, koliko su stetne cigarete tj mogu li u mom slucaju biti uzrok ponovnog napada? Vidim da na forumu ima mnogo govora o tome kako je bolest vrlo ozbiljna i za citav zivot je tu, ali mi je doktor na zadnjoj kontroli rekao da uopce ne trebam vise brinuti, pa sam sada malo zbunjena kad je u pitanju to strogo pridrzavanje..Unaprijed hvala na odgovoru
mateakre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.