Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2003., 18:48   #181
A meni je najsmjesnije kada kazu da se Evropa boji islamske drzave u svome srcu.Koja paranoja. Kao ta drzava moze nekoga da ugrozi.Gori su od Kurejshija.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2004., 18:13   #182
Quote:
dolma kaže:
A meni je najsmjesnije kada kazu da se Evropa boji islamske drzave u svome srcu.Koja paranoja. Kao ta drzava moze nekoga da ugrozi.Gori su od Kurejshija.
Ma oni ne znadu da je PAPA POLJUBIO KURAN !
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 21:32   #183
Naznaka za moderatora ili administratora: Ovaj topik, koji govori o italijanskom Barnabinom evandjelju iz 14 veka je izvorno glasio "Muslimansko Varnavino jevandjelje". Neznam kako je ispalo da se topiku stavi naslov "Tko je govorio kroz Muhameda", pod kojim sam ja plasirao posebnu temu ...
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2004., 21:43   #184
Quote:
SLAP kaže:
I Vi se možete supješno boriti sa lažnim kršćanstvom ali kršćansku istinu ne možete prekriti niti u svjetlu istine kuranske laži proturiti.
SLAP JA I DALJE STRPLJIVO CEKAM TVOJ ODGOVOR NA MOJE PITANJE koje ti vise puta postavljam-a ono glasi

SLAP kaže:
«Sve» što napišeš bit će upotrebljeno protiv tebe ili u tvoju korist!
--------------------------------------------------------------------------------



slap ja sam te ovdje jednom davno upitao nesto principjelno vazno ali mi nisi odgovorio

nikako mi nije jasno da sumnjas u nacin objave muhameda
a ti sam si sljedbenik principjelno iste duhovne pojave tj "objave"
prorocice gabrijele

ja ovdje ne zelim poricati ni analizirati ni gabrijelu ni muhameda ali da li si ti svjestan da slicnu pojavu samo u drugom vremenu nazivas sotonskom objavom ,a kod gabrijele je to nesto bozansko

- btw ...kako gledas na ono

uspjeh je covjekov dokaz odnosno stablo se poznaje po plodovima

za tog nepismenog gonica deva muhameda zna barem 2 miljarde ljudi (tj 1 miljarda ga slijedi)
a za gabrijelu zna sacica ..
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 18:56   #185
Quote:
Aurora Aurea kaže:
Naznaka za moderatora ili administratora: Ovaj topik, koji govori o italijanskom Barnabinom evandjelju iz 14 veka je izvorno glasio "Muslimansko Varnavino jevandjelje". Neznam kako je ispalo da se topiku stavi naslov "Tko je govorio kroz Muhameda", pod kojim sam ja plasirao posebnu temu ...





I ja se pitam dugo vremena! Je li netko potplaćen naftom ili je Al kaida u pitanju!
SLAP is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2004., 21:54   #186
Quote:
SLAP kaže:
I ja se pitam dugo vremena! Je li netko potplaćen naftom ili je Al kaida u pitanju!
Bosnjak_Bosniak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2004., 20:34   #187
Neznam ko je govorio kroz njega, ali BOG ZASIGURNO NIJE!
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
BoSte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 11:09   #188
Jedna stara tema, sa tekućom problematikom za naše forumaške dawitelje. Porto je sve rekao, malo dijete bi skužilo o čemu čovjek priča:

Objašnjenje Svetog trojstva koje tako muči neuke, da ga pretvaraju u mnogoboštvo - prvi dio

Quote:
Porto kaže:
E-Kalem:

"Silni Pavle se napunio "duha svetog" i izmislio trojstvo.
On je taj koji je propovjedao na svoju
ideju. Nije plemeniti Isus neka je nad njim mir i blagoslov
Boziji."

ma pricas gluposti El Kaleme...
odakle ti takve konstrukcije?
sa nekih islamistickih siteova?

Otac, Sin i Sveti Duh su tri Bozanske Snage djelotvorne u covjeku, odnosno snage na koje covjek moze reagirati u funkciji svojeg rodjenja u Bogu (Otac), umiranja svog nafsa u Kristu (Sin) te uskrsnuca po Duhu Svetomu.
Mozemo ih nazvati i jedna od tri imena ili atributa Allaha.
Koliko znam u Kur'anu mozemo naci na cak 99 bozanskih atributa.

99!!!

A tebi u glavi predstavlja problem (tro)jedinstvenosti Boga!
Ili ne razumijes Bozansku Objavu kako onu Isusovu tako i Muhamedovu, ili si jednostavno...zlonamjeran...jer ovo nije prvi put da o tome pricamo.

I samo da te podsjetim, jel velis, a po tome je ocito da uopce ne poznajes svete tekstove iz Biblije kao ni Isusov nauk koji je potpuno potvrdjen u Kur'anu:

"Tada im se priblizi Isus te im rece: 'Dana mi je sva vlast, nebeska i zemaljska. Zato idite i ucinite sve narode ucenicima mojim ! Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga ! Ucite ih da vrse sve sto sam vam zapovijedio ! Ja sam s vama u sve vrijeme do svrsetka svijeta.' "
(Matej; 28; 18-20)

Selam

__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 11:10   #189
Objašnjenje 2. dio:

Quote:
Porto kaže:
"Otac" "Sin" i "Sveti Duh" su isto tako Bozja, Allahova svojstva.
dali to sad konacno razumijes?
I dali razumijes rijeci da je hula protiv svojstva Allaha - "Sveti Duh" po Bibliji pa i po Kur'anu najveci grijeh?

A da te malo podsjetim na Sveto Pismo:
Isusa je prekrstio Ivan Krstitelj vodom na rijeci Jordan.
A vatrom ga je krstio Sveti Duh.

nadam se da sam bio jasan oko toga da se nebi trebali ponavljati.

Selam

__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 11:11   #190
3. dio

Quote:
Porto kaže:
Čas me zovu pastirom pustinjskih gazela,
Čas kršćanskim monahom,
Čas sljedbenikom Zarathustre.
Ljubljenih je Tri, ali ipak Jedan
Baš kao što su tri u stvarnosti jedan.


Tako je govorio Mohiudin ibn el-Arabi....

Dobar uvod za razgovor o Sv. Trojstvu, o tri božanske snage na koje čovjek još jedino može odreagirati na svom putu nastajanja Novim čovjekom.
Takvu «raskomadanost», kada se govori o krscanskom poimanju Bozje (tro)jedinstvenosti dozivljavate jedino vi koji Objavu ne razumijete a vjerojatno i zbog istih takvih kvazikrscanskih interpretatora s kojima komunicirate a koji je jos manje razumiju.
To ti je po onoj narodnoj poslovici: «hebe lud zbunjenog….», «vodi slijep gluhog» itd…
U Krscanskoj Objavi, spustenoj po Duhu preko Isusa Krista nema ni govora o tri razlicite osobe koje djeluju «na svoju ruku» izvan Bozanske punine. Napisao si da se Stvoritelj moze spoznati preko 99 svojstava…e pa da ti kazem nesto…krscanska Objava je ezotericna, dakle unutarnja, dozivljava se, prozivljava i postaje djelotvornom IZNUTRA. Zato je Isus i napravio, ajmo je tako nazvati «hermeticku sintezu» Bozanskih svojstava stvoritelja i zaustavio se na TRI osnovna svojstva, koja u sebi sadrzavaju ostalih 99 navedenih u Kur'anu. To su tri osnovne snage Stvoritelja koje nazivaju «Otac», «Sin» i «Sveti Duh» a na koje covjek moze reagirati, koje u njemu mogu postatidjelotvorne, zivotvorne. I sam broj tri, po svetoj simbolici brojeva ponovno cini cjelovitost, ponovno uspostavljenu (tro)jedinstvenost nakon sto se iz jednog, Boga, prilikom stvaranja Duh odjelio od pramaterije (dva). Sam covjek, kao i cijela kreacija, ima sedmerostruki ustroj cetiri niza nosaca: materijalno, eterno, emotivno i mentalno tijelo kao nosaca MONADE, mikrokosmosa, prvobitnog Adama u kojemu se mora uspostaviti prvobitna (tro)jedinstvenost Boga, ako zelis prvobitna 99-tnost bozanskih svojstava koja cine JEDNO! Bozansku Puninu. Razumijes li ti to?
A da bi razumio, probaj konteplirati nad tih 99 bozanskih svojstava navedenih u Ku'ranu na ovaj nacin, kroz krscansku podjelu na «Oca», «Sina» i «svetog Duha» pa ces shvatiti da do sada nisi razumio, osjecao, niti imao pojma o Bozanskim svojstvima, Objavi Isusa Krista, Objavi danoj od Allaha, preko Dzibrila, a po poslaniku Muhhamedu, pa ces shvatiti, ako bas inzistiras, a inzistiras na brojkicama, da je krscanska Objava barem po broju i razumjevanju i bliza JEDNOM jer se svela na tri, za razliku od 99 u Kur'anu, a sto je velikoj vecini vjernika ukljucujuci i tebe totalno nerazumljivo i stvara zbrku i konfuziju. Kada se udubis u svako od tih 99 bozanskih svojstava i pronadjes slicnost sa isuovim sistemom, e pa javi se da malo porazgovaramo o Bogu.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 11:12   #191
4. dio

Quote:
Porto kaže:
E pa sad, braco muslimani, unaprijed zadrzavam pravo da sam pogrijesio i krivo svrstao pojedino Bozje svojstvo ili atribut.
A vi konteplirajte na njima...
Prepoznajte te tri snage, dane kroz 99 Bozjih svojstava u Kur'anu u sebi samima.

Spoznajte pravo lice RELIGIJE o kojem govori sejh inb El-Arabi
Spoznajte istinsku povezanost izmedju covjeka i Boga.

Jer sudeci po vasim dosadasnjim postovima, niste je poznavali...
Jer da jeste, nebi vas bunila Objava Isusa Krista koje govori o Svetom Trojstvu.

Ex Deo nascimur, in Jesu morimur, per Spiritum Sanctum reviviscimum...

Iz Boga rodjeni, u Isusu umrli, po Svetome Duhu uskrsnuli.

Ko ima usi neka cuje.

Selam
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 11:13   #192
Eto, sad je i Bosanka došla na svoje, pa je saznala da je Isusa krstio Ivan Krstitelj u rijeci Jordan

Ne trebate mi se zahvaljivati
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:40   #193
Quote:
Ljubljenih je Tri, ali ipak Jedan
Baš kao što su tri u stvarnosti jedan.
Ovo su riječi čuvenog Ibn Arebija.
Ali mislim da Porto to nije dobro shvatio.
Radi se o Allahovim obznanama.Uzvišeni Allah je stvorio jedno stvorenje koje je Njegova obznana Njemu Samom.Ta Njegova obznana je univerzalna i dijeli se u trijalni monizam.Za razliku od Njega koji je apsolut.Ta univerzalna Allahova obznana sastoji se od triju realiteta koji su subjekativna,predikativna i objekativna Njegova obznana.Subjekativna Njegova obznana je jedan Prainsan(Adem).Predikativna Njegova obznana je Ilum(znanje) prvotni.Objekativna Njegova obznana je jedan prasvijet koji se dalje obznanjuje na 9 svijetova.Baš kao i što se subjekativna i predikativna Njegova obznana dalje obznanjuju sa po 9 obznana.Ali ova tema je preširoka i traži jako puno pisanja pa ćemo se ovdje zaustaviti na samom uvodu.
Znači kada Ibn Arebija govori o ljubljenih tri,on govori o ovim Allahovim obznanama preko kojih se dolazi do spoznaje Allaha osobno.Jer ne može se do Allaha direktno nego samo preko Njegovih Obznana.
Tako da dalje neću pisati i ulaziti u razlike između "našeg tumačenja" trijalnog monizma i kršćanskog.Nego pozivam dotičnog Porta da on i njegovi istomišljenici pokušaju kontemplirati ovo znanje kad već on poziva da mi kontempliramo njegovo shvaćanje trijalnog monizma.
Musliman.hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:38.