Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 22:11   #781
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
po kutušinom opisu, dogo je terijer enormne snage.
nije čudo što ih obožavam i što definitivno nisam osoba za imati takvog psa.
Boldano nije uopće daleko od istine; jedino kaj dogo, u večini slučajeva, za razliku od raznih terijera, nije zainteresiran prepreviše za neživim predmetima; tipa da se raspameti nad lopticama i raznim igračkama.

On je neprestance u hunting modu. I odgovorno mogu reći da je daleko brutalniji od terijera; sam po sebi bez ikakvog školovanja.

A opet, vidiš taj tvoj susjed dogo; meni to presuper da ima i takvih primjeraka.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:16   #782
terijeri su malo previse na baterije za razliku od dogosa

ipak ne skacu toliko niti su toliko uzurbani niti skacu u terijerskoj kolicini

volim kod njih sto ne laju bezveze. kada laju onda znas da je nesto u pitanju
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:43   #783
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
volim kod njih sto ne laju bezveze. kada laju onda znas da je nesto u pitanju
Eh da, al zahebano je kad je to nešto takooooo širok pojam.

Eto, naš dogo primjerak doma smatra da je svašta NEŠTO i da treba na sve lajati. No, sasvim drugačije laje kad je neka zverkica preko puta riječice ili kada netko nepoznati dođe na vrata.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 09:32   #784
Kod nas to radi samo Cordoba. Corr, Mamba i Caleta bas nikada ne laju bezveze. Caleta cak i rijetko laje.
Laju kada vide neku zivotinju ili covjeka.
Bezveze laju kada im je dosadno i kada im je vrijeme za setnju
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 02:14   #785
Surfala sam malo po internetu i nabasala na ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=k3bbZ2zX8E8 ... Kako i u kvartu imamo DA koja je poprilično neodgojena, vucara ju anoreksična ženska od 45 kila kojoj svako malo pobjegne i ima sve predispozicije da jednog dana i ona napadne nekog psa, moje pitanje (nije provokacija) je zašto bi ITKO želio imati takvog psa? Pas koji će u najboljem slučaju, ako sve ispadne ok (dominantan vlasnik, rana socijalizacija, genetska predispozicija) biti podnošljivo društvo drugim psima? Kužim, zgodan je pas, bijel, jak, to mi je jasno. Bez sumnje djeluje impozantno. Ali, to je pas najjačeg ugriza, zabranjen u nekim zemljama, i koliko sam pročitala, potencijalni ubojica mačaka, glodavaca i ostalih manjih pasa. Kužim i da je stvar u vlasniku, ali kako se "usudite" bit toliko sigurni u sebe i u vaš odgoj te izlagat druge životinje potencijalnoj opasnosti? Krkane iz teretane koji redovno imaju ovakve ili slične pasmine tu ne ubrajam, kristalno mi je jasan njihov poriv za ovakvim psima. Evo, stvarno me zanimaju odgovori, pogotovo ljudi koji se bave uzgojem ovih pasa, i ako je moguće bez odgovora u stilu kako između ovih pasa i zlatnih retrivera nema nikakve razlike. Molim samo da moje pitanje ne shvatite kao provokaciju jer mi to stvarno nije namjera.
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 06:00   #786


Postaviš pitanje i onda kažeš da ti se ne odgovara u stilu da je to pas kao i zlatni retriver. A kakav bi odgovor htio? Očito imaš već svoje stajalište koje si jasno i glasno rekao, i sad bi da te netko uvjerava - u što točno?

odakle ti da ima najjači ugriz?
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 09:52   #787
Quote:
punk urac kaže: Pogledaj post
ali kako se "usudite" bit toliko sigurni u sebe i u vaš odgoj te izlagat druge životinje potencijalnoj opasnosti?

Usudimo se tako da nemamo predrasuda kakve si ti nabrojala.

Filmić kojeg si stavila je vrlo star i izlizan a i ne prikazuje cijelu priču. Ne znamo kako se onaj pas stvorio vani i dali je prišao psima koje je ženska vodila. Istina je također da se vlasnica i nije nešto snašla ali također - da je onaj dogo imao namjeru ubiti retrivera to bi i napravio kolko dugo ga je gnjavio i imao prilike.

Totalno ti je neosnovano da su dogoi ubojice manih životinja i pasa kao što i griješiš kad veliš da dogou treba dominantan vlasnik; dogou treba razuman i smiren vlasnik - to njemu treba ali to treba i svakom drugom psu.

Ok, stoji da je teže za neku žensku osobu ili kržljavog muškarca nositi se sa jednim i/ili više takvih pasa ukoliko takvi psi nisu dobro utrenirani. S druge strane, ako ih se urobotizira onda gube one svoje draži.
I da, odakle ti da ima najjači ugriz? To nisam nigdje pričitala.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:39   #788
Naravno da nije zlatni retriver, nije niti moja pasmina...
No, nedavno smo imali raspravu baš o DA pa su mi sami uzgajivači i vlasnici pasmine rekli ako želiš DA ne uzimaj ga za grad.
Da mužjaci pasmine ne prihvaćaju druže mužjake i da je to tako, da je to standard, da oni sami ne žele u pasmini to mijenjati, tu njihovu dominantnost.
Pa ako sami poznavatelji i uzgajivači kažu tako, onda ipak nije to pas za svakoga.
Ne mislim niti da je hrpa drugih pasmina za svakoga, da ne spominjemo ekstra kangalce, SAO, pa i pitove, rottove...

No, ako i sami uzgajivači i poznavatelji pasmine tvrde da to nije pas za grad i da se ne slažu sa drugim psima(pogotovo mužjaci), trebalo bi znati da ipak to nije pas za svakoga, za šetkanje po parkićima, bezbrižno, pa kada naleti drugi pas, snađi se druže...
Znam, jer u gradu u svakodnevnim šetnjama srećeš puno odvezanih pasa, dešavaju se uleti pod nos psu svakodnevno, to se ne može izbjeći.
I onda treba itekako znati kontrolirati svog psa koji ima temperament i netrpeljivost prema drugom psu, znači odgoj od malih nogu plus uvijek oprez u šetnji s obzirom da ne možeš znati kada i kakvi će ti se uleti drugih pasa dešavati često.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:49   #789
Quote:
punk urac kaže: Pogledaj post
Surfala sam malo po internetu i nabasala na ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=k3bbZ2zX8E8 ... Kako i u kvartu imamo DA koja je poprilično neodgojena, vucara ju anoreksična ženska od 45 kila kojoj svako malo pobjegne i ima sve predispozicije da jednog dana i ona napadne nekog psa, moje pitanje (nije provokacija) je zašto bi ITKO želio imati takvog psa? Pas koji će u najboljem slučaju, ako sve ispadne ok (dominantan vlasnik, rana socijalizacija, genetska predispozicija) biti podnošljivo društvo drugim psima? Kužim, zgodan je pas, bijel, jak, to mi je jasno. Bez sumnje djeluje impozantno. Ali, to je pas najjačeg ugriza, zabranjen u nekim zemljama, i koliko sam pročitala, potencijalni ubojica mačaka, glodavaca i ostalih manjih pasa. Kužim i da je stvar u vlasniku, ali kako se "usudite" bit toliko sigurni u sebe i u vaš odgoj te izlagat druge životinje potencijalnoj opasnosti? Krkane iz teretane koji redovno imaju ovakve ili slične pasmine tu ne ubrajam, kristalno mi je jasan njihov poriv za ovakvim psima. Evo, stvarno me zanimaju odgovori, pogotovo ljudi koji se bave uzgojem ovih pasa, i ako je moguće bez odgovora u stilu kako između ovih pasa i zlatnih retrivera nema nikakve razlike. Molim samo da moje pitanje ne shvatite kao provokaciju jer mi to stvarno nije namjera.
nema to veze sa pasminom nego sa vlasnikom koji ne poznaje svog psa i neam autoritet nad njim ..... prema tvom opisu i ja spadam skoro u anoreksicarku koja sa sobom u setnji ima psa od za sada 45 kg ali koju pas slusa u svakom pogledu ... recimo evo slucaja od jucer: mm i ja u setnji sa CC, psa vodi mm(covjek od 115 kg) i prolazimo pored dvorista gdje se psi zele rastrgat a moja mrcima potegne muza kao malo djete i ne sljivi ga ni 5 %, nakon toga ja preuzimam lajnu i uz naredbu "mir" i povlacenje povodca prema gore (drzim psa na 30 cm lajne) pas se smiri i ne reagira vise niti trza na ostale pse oko sebe ...znaci bitan je autoritet! a autoritet se stjece vjezbom i voljom.

Prema ovom filmicu ja samo mogu iscitati da je vlasnica totalna kretenka koja se prvo i ocito boji svog psa jer se niti u jednom trenu ne vidi da rukom prilazi svom psu nego ga samo udara lajnom i letvom ---- da mi se desi situacija kao da filmicu i ako nebi pomogla naredba tada bi udarila sakom svog psa posred njuske (najcecese pali) a ako nebi upalilo onda bi mu otvarala celjust vlastitom rukom jer znam da me moj pas nebi ugrizao 100%.

Ja svom psu besprijekorno vjerujem i znam kakav je i kako ga odgajam - a da mu ne vjerujem nikad nebi izasao iz dvorista bez brnjice ... a ako i otrci drugom psu to nikada nije sa namjerom da napadne nego da se igra i tako je bilo i neki dan kad je na kraju upravo on najebao jer je vlasnica drugog psa rekla: ma pustite ga i moj se zeli igrat" da bi na kraju moj pas zavrsio sa 3 rupe na donjem dijelu vrata - i tu sam samo i jedino ja krivac jer sam vjerovala vlasnici drugog psa

BTW: a i dalje ne kuzim te stigme oko određenih pasmina? - DA je jedna predivna pasmina koja trazi cvrstu ruku isto kao i boxer, pitt bull, NJO, staff, belgijski ovcar itd...... a isto takoveliki broj vlasnika manjih pasmina seru po vlasnici "opasnih" pasmina dok ih ti isti mali psi po cesti vuku ko magarce na lajnama, laju ko blesavi i trgaju se kad vide veceg psa?!?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 10:50   #790
Meni se uopće kao imatelju te pasmine ne da objašnjavati zašto ga imam, osim:
Volim ih i prekrasne su naravi za mene osobno.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:16   #791
Quote:
punk urac kaže: Pogledaj post
Kako i u kvartu imamo DA koja je poprilično neodgojena, vucara ju anoreksična ženska od 45 kila kojoj svako malo pobjegne i ima sve predispozicije da jednog dana i ona napadne nekog psa, moje pitanje (nije provokacija) je zašto bi ITKO želio imati takvog psa? Pas koji će u najboljem slučaju, ako sve ispadne ok (dominantan vlasnik, rana socijalizacija, genetska predispozicija) biti podnošljivo društvo drugim psima? Kužim, zgodan je pas, bijel, jak, to mi je jasno. Bez sumnje djeluje impozantno. Ali, to je pas najjačeg ugriza, zabranjen u nekim zemljama, i koliko sam pročitala, potencijalni ubojica mačaka, glodavaca i ostalih manjih pasa. Kužim i da je stvar u vlasniku, ali kako se "usudite" bit toliko sigurni u sebe i u vaš odgoj te izlagat druge životinje potencijalnoj opasnosti? Krkane iz teretane koji redovno imaju ovakve ili slične pasmine tu ne ubrajam, kristalno mi je jasan njihov poriv za ovakvim psima. Evo, stvarno me zanimaju odgovori, pogotovo ljudi koji se bave uzgojem ovih pasa, i ako je moguće bez odgovora u stilu kako između ovih pasa i zlatnih retrivera nema nikakve razlike. Molim samo da moje pitanje ne shvatite kao provokaciju jer mi to stvarno nije namjera.
Sve ovo što si navela imaju i samojedi. Sve! A opet, ima ih dosta po gradu i što je najvažnije, ima ih dosta koji su dobro odgojeni. Jedina razlika je što su samojedi nešto manji, ali svakako spadaju u velike pse.
To što kvartovskoj curi bježi pas i nije odgojen, nije karakteristika pasmine i u rukama vlasnika koji zna odgojiti psa ne bi bio problem.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:18   #792
Wedding upravo to!
Ako si prava osoba za psa ili pasminu, možeš ju ili njega kontrolirati i ako imaš malo kila, nisi mišićava, snažna fizički itd...
Zato sam i rekla, to vrijedi za sve ali i za DA, nije svaki pas za svakoga.
Naravno da su i mali problem kaj laju i trgaju se na sve, naravno da svaki pas treba biti odgojen(trebao bi biti), no ako sam ja vlasnica stafa ili netko DA ili rotta, moramo biti tip vlasnika koji zna kontrolirati prvenstveno SVOG psa ako naleti neki takav drečavac ili neki veliki pas, u biti svejedno.

Osvjedočila sam se milijun puta u gradu da ne možeš kontrolirati tko će ti uletiti pod nos psu, kada.
Unatoč zabranama šetnji bez lajni, okačiš to nekom o rep u biti...toga ima i biti će nažalost svuda.
I jedino što ja mogu tada je vjerovati SVOM psu, i kontrolirati svog psa.

Zato i kažem, nije DA kao i mnoge druge pasmine za svakoga, ali ako jesi tip osobe koji zna sa psima i zna u takvim situacijama kako kontrolirati psa koji je možda i teži od tebe, zašto ne?

EDIT: slažem se Angelsss, ali ipak nije svaka pasmina za svakoga.
I sami uzgajivači DA kažu da to nije pas za grad i da treba znati sa njima.
Isto vrijedi i za još puno pasmina...
Svaki pas treba biti odgojen, ali neke pasmine jesu sklonije dominantnijem ponašanju i ako ništa drugo imaju taj temperament da neće stati ako krenu, a ti nisi dobro odgojio.
Imam i ja pasminu koja u krivim rukama radi sve što ne treba a ima snagu puno veću kada nije kontroliran od mnogih drugih pasmina, čak i većih od sebe.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:29   #793
Ljudi moji, nisu psi za svakoga. Trebalo bi proći testiranje prije nabavke psa, baš kao i za djecu.. Sve bude krivo ako je u rukama nekoga ko ne zna i ne želi znati i učiti...
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:38   #794
Potpuno se slažem.
U životu sam imala najviše problema sa uletima "neopasnih" pasmina.
Ali i dalje kažem, ipak postoje neke razlike, ako i sami vlasnici tvrde za neke pasmine, stvarno i to treba uzeti u obzir.
Ja prva mnogima ne bih dala pita ili staffa, pa tako pretpostavljam da mnogi uzgajivači DA ne bi svakome prodali svoje štene.
Druga priča je ona da za neke nije niti plišani pes...ima mnogi i takvih, ali da ne off topičarim u temi o DA, prvenstveno sam se javila da u biti potvrdim ono što su i sami vlasnici rekli za pasminu - specifična je, uzgajivači pokušavaju održati izvoran temperament i nije za svakoga.
Ništa drugo.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:46   #795
pun urac, a filmiće tipa dogo argentino with kids, dogo argentino playing i tako, ne gledaš?

nego nađeš video gdje je neki retardirani labrador izletio iz dvorišta i krenuo na leđa dodogu. i onda još nesposobna vlasnica ne zna što bi. A onog tipa što baca letvu i polijeva psa, bi nogom šutirala.
Našla se hrpa nesposobnjakovića i video završio na jutubu.
Labrador je živ i zdrav i vjerojatno i dalje neodgojen.
A nitko ne komentira ovog drugog dogoa što mirno stoji i čeka, dok ga nepoznat čovjek drži za lajnu...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 12:00   #796
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
pun urac, a filmiće tipa dogo argentino with kids, dogo argentino playing i tako, ne gledaš?

nego nađeš video gdje je neki retardirani labrador izletio iz dvorišta i krenuo na leđa dodogu. i onda još nesposobna vlasnica ne zna što bi. A onog tipa što baca letvu i polijeva psa, bi nogom šutirala.
Našla se hrpa nesposobnjakovića i video završio na jutubu.
Labrador je živ i zdrav i vjerojatno i dalje neodgojen.
A nitko ne komentira ovog drugog dogoa što mirno stoji i čeka, dok ga nepoznat čovjek drži za lajnu...
upravo to i dodala bi da punk urac nije komentirao to sto je i taj dogo koji drzi labradora na lajni a labrador je bio pusten ... hebemti, ljudi vide samo ono sto zele vidjet kako bi ogadili neku pasminu a ne vide sve ostalo sto je dovelo do toga .....
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:10   #797
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
hebemti, ljudi vide samo ono sto zele vidjet kako bi ogadili neku pasminu a ne vide sve ostalo sto je dovelo do toga .....

To je u ljudskoj naravi, i ovo da ljudi generaliziraju pasmine i ovo da vlasnici brane pasminu koju imaju i koja je nepravedno napadnuta od nekoga.
Mene su relativno nedavno pitali da kaj uvijek branim svoju pasminu, kaj skačem na sve i sva...ali vidim da to rade većinom i drugi kada im netko postavlja teze o pasmini koju imaju i vole, a teze su krive i generalizirajuce.
Daleko od toga da vlasnik svakog DA zna sa svojim psom, isto kao vlasnik goldena i bilo koje pasmine i mješanaca.

Zato i imam misljenje da nije pas opcenito za svakoga a onda i pojedine pasmine nisu za svakog vlasnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 13:15   #798
Dobro, jel sam ja stvarno munjena kada razmisljam da mi je svejedno ugrize li me DA, NJO,BO, labrador ili retriver??

Mislim veliki pas je jebemu veliki pas.

Ovo mi sve zvuci ka seljaci kad govore da ako nas vec neko ima krast nek nas krade nas rvat.

Pa kakve su to predrasude? Moram li ja pocet izbjegavat svakog visokog celavog frajera sa tetovazama? Cemu takva netolerancija.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:08   #799
Neću kvotat svakog posebno nego ću probat ujedinit odgovore i pitanja na jednom mjestu. Sve informacije oko DA sam našla na stranicama o pasmini (ugriz, dominacija, zabrana držanja). @Wedding je opisala kako bi onda riješila situaciju ako ju njen pas ne bi poslušao u ovakvom slučaju, znači da je i sama svjesna da do te situacije može doći. E i upravo taj dio je meni nejasan!! Nemojte mi samo reći da svaki pas, svake pasmine može ovako krvnički napast drugog psa, i da svi mi vlasnici pasa općenito trebamo bit spremni na tu mogućnost. @Timbalandica, gledala sam i videe pasa koji su normalni, ali ne kužim zašto bi to trebalo slavit i promovirat kao neku karakteristiku pasmine, kad bi tu karakteristiku trebali imati i imaju manje-više svi drugi psi?? Retriver je retardiran?? Zaslužio je da ga ovaj skoro zakolje jer je skočio na njega?? Tebi je došlo da šutiraš tipa sa letvom dok si to gledala, a vidiš meni je došlo da sve te opasne psine riješim po kratkom postupku (naravno, to mi je došlo u afektu i naravno da to ne bih i neću napravit). Vi svi tu pričate kao da postoji neka neutemeljena teorija zavjere zbog koje su psi na lošem glasu. Zašto su onda ti psi zabranjeni u nekim državama? Zbog mene, i takvih kao ja, koji neargumentirano iznosimo laži?
punk urac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 14:17   #800
jesi ti ikada srela dogo argentina koji je krenuo na tebe?
ako jesi, koliko ih je bilo takvih?
misliš da labrador nije sposoban za tako nešto? koliko ja vidim, labrador je krenuo prvi napasti.
zašto samo zabraniti velike pse koji mogu ugristi?
Zašto ne zabraniti male živčane pse koji su u većini slučajeva neodgojeni i grizu?

Da li treba zabraniti da ljudi budu veliki i snažni, pa kad ih zajebava mali sroljo i unosi im se u facu i recimo pljune u lice, ovaj mu ne smije odvaliti šamarolju jer će kepec roknuti u nesvijest?
Zašto diskriminirati?
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.