Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 01:23   #81
Quote:
Kada se aminokiseline kombiniraju da stvore proteine formiraju tzv 'peptidnu vezu'.Kod formiranja ove veze oslobadja se jedna molekula vode.No ovo je nemoguce da se desi u vodi,tj nemoguce je da se kondenzacija(oslobodjenje molekule vode) vode desi u vodi samoj(prema Shateljeovom principu) Uglavnom ne vezano za ovo, htjedoh ti skrenuti paznju da Kur'an nigdje ne veli da je zivot nastao u vodi, nego da je sve zivo od vode stvoreno .
Ovo inace teza blamaza. No pravo budi bilo kome tko citira kreacionisticke sajtove umjesto da pazi u skoli.



1) sinteza proteinskog lanca u zivom organizmu odvija se u citoplazmi. Prilicno vodenom okruzenju.


2) Le Chateileov princip kaze da je konstanta ravnoteze neke reakcije ovisna o omjeru koncentracije produkata i reaktanata, ali ne i samoj koncentraciji. Dakle voda u bilo kojoj kolicini ne utjece na Kr.

Doduse, mozda je Shatelije netko sasvim drugi, recimo neki kemicar s medinskog sveucilista, u kojem slucaju govorimo o nekom drugom principu. To je malo nejasno.


3) organska sinteza polipeptida dogadja se u nekoliko koraka, od kojih je dio doista u nevodenom mediju. Razlog je iskoristenje reakcije. Reakcija je medjutim sasvim lijepo moguca i u vodenom mediju.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 08:23   #82
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Dobro! Gdje smo onda stali? Ah ja! Daj mi barem jednog islamskog znanstvenika, koji je dao nesto znacajno svijetu? Ili jednog Nobelovca, ako ga poznajes? Ne treba ti puno vremena za tu zadacu, jer nema ih puno na vidiku, odnosno nema ih nikako!
Nobelovca? Pa šta znači nobelovac? To su ljudi uspostavili i masa nobelovih nagrada je data po političkim direkcijama. Primjer je Ivo Andrić koji je na islamofobiji i mržnji protiv bošnjaka-muslimana dobio tu nagradu. Nobelova nagrada je jedna profanisana kategorija uspostavljena da uzdiže zapadnu samosvijest. Poneko zaluta izvan tog konteksta. Pa i sam njen nastanak je vezan za izumitelja zle naprave, šta više očekivati od nje?
Rufaija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 08:28   #83
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Pitanje je za nju poopceno, ali je uvjek ostalo isto: znanstvenici koji su svijetu dali nesto znacajno, tj. znanstvenici iz prirodnih znanosti, kojih u islamu nema, jer islam nijece prirodne zakone i konstante, buduci da Allah sve uvijek i iznova kreira. Zato u islamu nema vecih znanstvenih otkrica, jer je Kuran izvor znanosti, sto ona jadna meni zeli i pkazati, pa se u argumentaciji gubi u tzv. "zlatnom dobu" islama, koje nije nikada bilo egzistentno, jer sam Al- Ghazzali to definira upravo u tome "zlatnom dobu", islamske kulture..

Islam ni danas nije uspio instalirati prave znanstvene institucije usprkos silnih petro-dolara, koje bi istrazivale svemir i njegove zakonitosti, jer smatra sve suvisnim i napad na Allahovu svemoc. Osim i van Kurana, u islamu nema pravog znanstvenog istrazivanja.

Allah dž.š. ne stvara sve iznova i nanovo, već stvaranje traje u svakom trenutku. Reći suprotno, znači da je Bog stvorio svijet i ostavio ga samog sebi, a to je kršćansko-židovska dogma. Zato se tebi to ne uklapa. Gazali nije o tome govorio. Gazali nikada nije rekao da Allah dž.š. ne drži pod kontrolom ovaj stvoreni svijet, u svakom trenutku, i da se bilo šta dešava mimo Allahove volje. To bi bila kontradikcija i Kur'anu i hadisu. Gazali osporava mišljenja onih koji smatraju da Allah dž.š. stvara njihova djela, na osnovu čega su zaključili da su neodgovorni za svaki svoj postupak. On je govorio o teološkom pitanju, a ne pitanju stvaranja.

Takvo vjerovanje, u teološkom smislu, svodi Božje upravljanje na intervenciju, jer prema tome, Bogu nije poznat ishod stvari pošto se dešavanja odvijaju bez Njegove volje, po zakonitostima koje je on uspostavio, a sa elementom slučajnosti. To direktno negira Božje određenje, jer to tjera Boga na rad. Događaji idu svojim tokom, a Bog ako želi da ne bude tako mora intervenisati. Ja npr. odvedem dijete da se vozi autićima u lunaparku, pošto ono ne zna da upravlja jer je malo, ja stalno idem kraj autića i okrećem volan. Tako bi izgledao taj tok stvari. Suprotno od toga, čovjeku je dat razum i informacija o tome šta je ispravno. Čovjek bira svoja djela nijetom-namjerom, voljom i djelovanjem. Bog mu omogućuje realizaciju te namjere i volje. U tom je stvaranje, jer ja mogu nešto željeti, a da nemam uslova da to sprovedem. Bog je taj koji omogućava. Ti ne možeš reći da je ovaj svijet stvoren i više se ne stvara, jer ono što će biti sutra, ti danas ne znaš niti to postoji. Kada bi svijet bio stvoren, sav tok događaja bi bio stvoren, i ti bi bio zaleđen u cijelom svom životu, kao jedna slika. Šta se to kreće ako je sve već stvoreno? Ne bi bilo vremena u svijet koji se ne stvara u svakom trenutku. Zašto si ti svjestan vremena ako je sve već stvoreno? Ko si ti i gdje se onda nalaziš? Zašto si baš u ovom vremenskom momentu a ne nekom drugom, npr. u svojoj starosti? Vidiš kako se logički može pojasniti stvaranje.

«Allah je Stvoritelj svega i On upravlja svim» (Az-Zumar 39:62)

«i da je čovjekovo samo ono što sam uradi» (An-Nagm 53:39)

«A vi ne možete ništa htjeti ako to Allah, Gospodar svjetova neće» (At-Takwir 81:29)

Zadnje uređivanje Rufaija : 31.07.2008. at 09:29.
Rufaija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 09:13   #84
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Ma nemam ja kod tebe sta pobijat

Ma nemas ti mene sta pobijati, nisam ja izmislila toplu vodu, nego ti pobij one silne svjetske univerzitetske profesore koji su pisali naucne radove o Zlatnom dobu islama i arapskim naucnim dostignucima.Ako si dobro pogledao onaj link i spisak literature i autora,uuu ima ih masa, tako da ti predstoji tezak zadatak.Uzgred, provjeri njihovu biografiju te doprinos i koliko su priznati, tako da ces ih tesko moci diskvalifikovati.
Alem_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:16   #85
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Ovo inace teza blamaza. No pravo budi bilo kome tko citira kreacionisticke sajtove umjesto da pazi u skoli.

Nije samo blamaža, to je potpuni dokaz o neistinitosti i izmišljotini.
"Argument" je izrečen od strane vjernika citirajući Božju objavu i to decidirano na nekoliko načina .... koji je dobro upoznat sa Islamom.
Sve što je izrekla, ukazuje da je Božja objava neistinita.

Znanost je dala Istinu.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:27   #86
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Ovo inace teza blamaza. No pravo budi bilo kome tko citira kreacionisticke sajtove umjesto da pazi u skoli.



1) sinteza proteinskog lanca u zivom organizmu odvija se u citoplazmi. Prilicno vodenom okruzenju.


2) Le Chateileov princip kaze da je konstanta ravnoteze neke reakcije ovisna o omjeru koncentracije produkata i reaktanata, ali ne i samoj koncentraciji. Dakle voda u bilo kojoj kolicini ne utjece na Kr.

Doduse, mozda je Shatelije netko sasvim drugi, recimo neki kemicar s medinskog sveucilista, u kojem slucaju govorimo o nekom drugom principu. To je malo nejasno.


3) organska sinteza polipeptida dogadja se u nekoliko koraka, od kojih je dio doista u nevodenom mediju. Razlog je iskoristenje reakcije. Reakcija je medjutim sasvim lijepo moguca i u vodenom mediju.
Naravno da je ona (sinteza) moguca, ali zato veza nije stabilna i dolazi do raspada lanaca. I tu on ima potpuno pravo, a ti si obicni neznalica!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:40   #87
Quote:
Rufaija kaže: Pogledaj post
Allah dž.š. ne stvara sve iznova i nanovo, već stvaranje traje u svakom trenutku. Reći suprotno, znači da je Bog stvorio svijet i ostavio ga samog sebi, a to je kršćansko-židovska dogma. Zato se tebi to ne uklapa. Gazali nije o tome govorio. Gazali nikada nije rekao da Allah dž.š. ne drži pod kontrolom ovaj stvoreni svijet, u svakom trenutku, i da se bilo šta dešava mimo Allahove volje. To bi bila kontradikcija i Kur'anu i hadisu. Gazali osporava mišljenja onih koji smatraju da Allah dž.š. stvara njihova djela, na osnovu čega su zaključili da su neodgovorni za svaki svoj postupak. On je govorio o teološkom pitanju, a ne pitanju stvaranja.

Takvo vjerovanje, u teološkom smislu, svodi Božje upravljanje na intervenciju, jer prema tome, Bogu nije poznat ishod stvari pošto se dešavanja odvijaju bez Njegove volje, po zakonitostima koje je on uspostavio, a sa elementom slučajnosti. To direktno negira Božje određenje, jer to tjera Boga na rad. Događaji idu svojim tokom, a Bog ako želi da ne bude tako mora intervenisati. Ja npr. odvedem dijete da se vozi autićima u lunaparku, pošto ono ne zna da upravlja jer je malo, ja stalno idem kraj autića i okrećem volan. Tako bi izgledao taj tok stvari. Suprotno od toga, čovjeku je dat razum i informacija o tome šta je ispravno. Čovjek bira svoja djela nijetom-namjerom, voljom i djelovanjem. Bog mu omogućuje realizaciju te namjere i volje. U tom je stvaranje, jer ja mogu nešto željeti, a da nemam uslova da to sprovedem. Bog je taj koji omogućava. Ti ne možeš reći da je ovaj svijet stvoren i više se ne stvara, jer ono što će biti sutra, ti danas ne znaš niti to postoji. Kada bi svijet bio stvoren, sav tok događaja bi bio stvoren, i ti bi bio zaleđen u cijelom svom životu, kao jedna slika. Šta se to kreće ako je sve već stvoreno? Ne bi bilo vremena u svijet koji se ne stvara u svakom trenutku. Zašto si ti svjestan vremena ako je sve već stvoreno? Ko si ti i gdje se onda nalaziš? Zašto si baš u ovom vremenskom momentu a ne nekom drugom, npr. u svojoj starosti? Vidiš kako se logički može pojasniti stvaranje.

«Allah je Stvoritelj svega i On upravlja svim» (Az-Zumar 39:62)

«i da je čovjekovo samo ono što sam uradi» (An-Nagm 53:39)

«A vi ne možete ništa htjeti ako to Allah, Gospodar svjetova neće» (At-Takwir 81:29)

Zasto vi muslimani niste u stanju recipirati stvari, koje vam se prezentira.
Bog moze uvijek i svuda urgirati, ako je to njegova volja, medjutim, on to ne cini uvijek, jer je posadio informaciju , prirodne zakone i konstante u univerzum, po kojima se taj onda i ravna. A to upravo islam negira.

Ako je Bog kreator univerzuma, zakona i informacije, onda to ne znaci, da su mu ruke svezane i on vise ne djeluje u univerzumu. To bio bio deisticki pristup univerzumu. Ja zastupam teisticki personalni pristup Bogu i univerzumu, pa ne vidim nigdje problema s tim.
Zasto islam u danasnje vrijeme ne pruza nikakve znanstvene podvige, otkrica ili nesto vazno za nasu kulturu? Pa iz ovih navedenih razloga, jer nitko se ne usudi istrazivati i baviti se znanstvenim teorijama i zakonima univerzuma, jer bi ga to dovelo u sukob sa Kuranom.

Ponavljam, nemamo niti jednoga prirodo-znanstvenika iz islamskih redova, koji bi znanosti i kulturi dao neki znacajan prilog, tj. vazno otkrice.
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 11:43   #88
Quote:
ARTETUREN1 kaže: Pogledaj post
Nije samo blamaža, to je potpuni dokaz o neistinitosti i izmišljotini.
"Argument" je izrečen od strane vjernika citirajući Božju objavu i to decidirano na nekoliko načina .... koji je dobro upoznat sa Islamom.
Sve što je izrekla, ukazuje da je Božja objava neistinita.

Znanost je dala Istinu.
Sto je to znanost dokazala i dala istinu? Daj objasni meni, kako bi ti pokazao, da nemas pojma o cemu pises. Dakle, objasni meni tu znanstvenu istinu! OK?
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:09   #89
[QUOTE=Einherjer;15251440]

Quote:
Ovo inace teza blamaza. No pravo budi bilo kome tko citira kreacionisticke sajtove umjesto da pazi u skoli.
Ovo je blamaza, ali stvarno za tebe. Ona je malo poostrila svoj argument Kuranom, ali on je u principu ispravan.


Quote:
1) sinteza proteinskog lanca u zivom organizmu odvija se u citoplazmi. Prilicno vodenom okruzenju.
Ona pise o postanku zivota, kao sto nam sugerira moderna znanost, a ti pises o sintezi u stanici, pa si i ovdje uzurpator diskursa, jer nisi niti shvatio cijelu pointu upisa. Ti si potpuno u krivu, a ona ima djelomicno pravo!

Quote:
2) Le Chateileov princip kaze da je konstanta ravnoteze neke reakcije ovisna o omjeru koncentracije produkata i reaktanata, ali ne i samoj koncentraciji. Dakle voda u bilo kojoj kolicini ne utjece na Kr.
Naravno da ona utjece, upravo onako, kako ti je ona i napisala, oslobadjanjem jedne molekule vode preko tzv. H-proteinskog-mosta, sto onda uvjetuje nestabilnost proteinskog lanca, koji se onda raspada.

Quote:
Doduse, mozda je Shatelije netko sasvim drugi, recimo neki kemicar s medinskog sveucilista, u kojem slucaju govorimo o nekom drugom principu. To je malo nejasno.
Ti si komicar, jer pises o laboratorijskim uvjetima, a ona pise o "pra-supi", tj. o nacinu na koji moderna znanost zeli objasniti postanak zivota na zemlji.

Quote:
3) organska sinteza polipeptida dogadja se u nekoliko koraka, od kojih je dio doista u nevodenom mediju. Razlog je iskoristenje reakcije. Reakcija je medjutim sasvim lijepo moguca i u vodenom mediju.
Reakcija je moguca sa fatalnim posljedicama, kao sto sam ti napisao, jer rezultira razaranjem polipeptidskog lanca.
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 19:47   #90
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Okruglo != kugla.

I objasni mi kako se to kugla moze prostrt poput saga?
Ti mene ispravljas u vezi prijevoda, dok si siguran da je tvoj tacan i da se ovdje bas mislilo na nesto okruglo a ne na kuglu. Barem nije ploca koju drze 4 slona na ledjima.
Najvise muslimana je u arapskim zemljama, gdje se govori arapski jezik zbog toga sto najbolje razumiju Kur'an.

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Nitko ne plovi nicim.

Cudno kako nije spomenuo neptun.
Pa bi li onda vjerovao? Da je i neptun spomenuo, i koliko ima satelita, i precnik, sve... Onda bi vjerovao?

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
I prjevod ti je kriv, zaboravio si dodat : i oni svi u kruznim orbitama plove. Sto je krivo jer se planeti krecu po elipticnim putanjama.
Tacno, ali tvoj prJevod ne mora biti tacan, ali i ako je tacan, ne znaci da je velika greska. Gledano u ogromni svemir, ta elipsa kojom se krecu planete se ne razlikuje mnogo od kruga kao na papiru. Da je Bog napisao "eliptičnim putanjama", onda se ja i ti ne bi imali o čemu raspravljati.

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Opet ova glupost, ne postoji sedam nebesa niti sedam slojeva atmosfere.
Troposfera, stratosfera, ozonosfera, mezosfera, termosfera, jonosfera, egzosfera.

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Zaboravio si stavit ajet iza koji govori kak su zvjezde blize zemlji od mjeseca i planeta i kako zvjezde sluze kao rakete protiv sejtana.
Daj ajet.


Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Mora se itekako mjesaju, to sto ti nemas pojma i vjerujes ovakvim glupostima je tvoj problem.
Siguran sam da si pronasao na netu nesto o ta dva mora...

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Seres sa prjevodom:
Evo ti tocan:

36-38

YUSUFALI: Does man think that he will be left uncontrolled, (without purpose)?
YUSUFALI: Was he not a drop of sperm emitted (in lowly form)?
YUSUFALI: Then did he become a leech-like clot; then did (Allah) make and fashion (him) in due proportion.

Ovo ostalo sto si naveo je cisto prenamaganje i izvlacenje iz teksta sto u njemu ne postoji.
Ma svaki tvoj prJevod je tacniji od mog? A engleski mi nije perfect da bi detaljno razumio ovaj tvoj.

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Opet krivo, zenka u pcele ne radi nista osim sto ljeze jaja a ako si mislio na radilice one nemaju spol tak da je kuran i tu u krivu.
Si siguran? Pčele ženke se nazivaju jos i radilice ili matice, a mužjaci trutovi, i ženke obavljaju sve poslove.

Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Jako tesko, fulo je u svemu. Svaka budala to moze.
[/QUOTE]

Bogami nije fulo, a ako to svako moze, onda mi ti napisi bar jednu suru slicnu onoj iz Kur'ana.
Wolf. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:01   #91
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Sto je to znanost dokazala i dala istinu? Daj objasni meni, kako bi ti pokazao, da nemas pojma o cemu pises. Dakle, objasni meni tu znanstvenu istinu! OK?
U naletu strasti si zalutao ili je memorija out ?

Adura kaže:

Ajet 24:45 , 21:30 veli da Allah sve zivo stvara od vode, ali ne veli u vodi.

A to da je moderna znanost suglasna da je zivot nastao u vodi takodje nije tacno.
Vjerovalo se da je tako, no tu ima jedna nepremostiv 'problem'. ...
Uglavnom, evo i argument zasto zivot nije mogao nastati u vodi.

....

nemoguce da se desi u vodi,tj nemoguce je da se kondenzacija(oslobodjenje molekule vode) vode desi u vodi ... htjedoh ti skrenuti paznju da Kur'an nigdje ne veli da je zivot nastao u vodi, nego da je sve zivo od vode stvoreno .


Majstorski šegrt bi trebao znati da prolaz električne struje (ili impulsa),

kroz vodu uzrokuje i s p a r a v a nj e i k o n d e n z i r a nj e

u vodi samoj!

A to znaju i pučkoškolci.

Dakle, već u startu L A Ž.


Zadovoljan?
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:02   #92
Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Troposfera, stratosfera, ozonosfera, mezosfera, termosfera, jonosfera, egzosfera.
Ne. To nisu osnovni slojevi atmosfere. Samo je pet osnovnih slojeva, te još barem toliko podslojeva. Zašto navodiš glavne, te onda samo 2 podsloja, a ne sve?
Blitz66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:19   #93
Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Ti mene ispravljas u vezi prijevoda, dok si siguran da je tvoj tacan i da se ovdje bas mislilo na nesto okruglo a ne na kuglu. Barem nije ploca koju drze 4 slona na ledjima.
Najvise muslimana je u arapskim zemljama, gdje se govori arapski jezik zbog toga sto najbolje razumiju Kur'an.
Ajd se ne izvlaci, dobro se zna sto znaci okruglo a sto znaci kugla. Prjevod nema veze ssa time, pogledaj u bilo koji arapski rjecnik. Za te pojmove se koriste razlicite rjeci tak da nema sumnje da opet jedan musliman igra na kartu neprevodivosti.

Jadno.

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Pa bi li onda vjerovao? Da je i neptun spomenuo, i koliko ima satelita, i precnik, sve... Onda bi vjerovao?
Pa da je spomenuo barem jedan planet za kojeg do tada nisu znali onda bi mu barem malo vjerovao, to i da nije veneru nazvao zvjezdom.

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Tacno, ali tvoj prJevod ne mora biti tacan, ali i ako je tacan, ne znaci da je velika greska. Gledano u ogromni svemir, ta elipsa kojom se krecu planete se ne razlikuje mnogo od kruga kao na papiru. Da je Bog napisao "eliptičnim putanjama", onda se ja i ti ne bi imali o čemu raspravljati.
Ajd ne seruckaj, razlika je ogromna, to sto ti nemas pojma sto je elipsa a sto kruznica je odraz tvog neznanja i nazivanje dviju slicnima je jednostavno smjesno.

I ovo o rapravljanju je totalna glupost, jadan pokusaj izvlacenja na bozju volju.

Kuran je rjec bozja, bog ne zna razliku izmedu kruznice i elipse, ergo kuran nije rjec bozja jer je bog po definiciji sveznajuc. QED

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Troposfera, stratosfera, ozonosfera, mezosfera, termosfera, jonosfera, egzosfera.
ionosfera je dio thermosfere i ozonosfera je dio stratosfere

Znaci, pet slojeva(ako ne racunas podslojeve onda ih ima mala hrpa, ovisno o nacinu podjele).

Sorry, zali se znanstvenicima.

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Daj ajet.
067.005
YUSUFALI: And we have, (from of old), adorned the lowest heaven with Lamps, and We have made such (Lamps) (as) missiles to drive away the Evil Ones, and have prepared for them the Penalty of the Blazing Fire.

Zvjezde u troposferi

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Siguran sam da si pronasao na netu nesto o ta dva mora...
Koja god mora bila, sva se mjesaju ako su spojena.

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Ma svaki tvoj prJevod je tacniji od mog? A engleski mi nije perfect da bi detaljno razumio ovaj tvoj.
Aha, bolji zato sto je potpun. Nema izvlacenje djelova da bi bio podobniji za preobracenje.

I nauci engleski, bez engleskog si nula.

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Si siguran? Pčele ženke se nazivaju jos i radilice ili matice, a mužjaci trutovi, i ženke obavljaju sve poslove.
Ne, ne nazivaju se. Pcele zenke su matice, muzjaci su trutovi a radilice nemaju spol.

Ne izvlaci se, nemas pojma.

Quote:
Wolf. kaže: Pogledaj post
Bogami nije fulo, a ako to svako moze, onda mi ti napisi bar jednu suru slicnu onoj iz Kur'ana.
Zasto?

Nemam potrebu muljat ljude da bi me smatrali poslanikom i ispunjavali moje zelje dok jebem malojetnice.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:30   #94
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post

kroz vodu uzrokuje i s p a r a v a nj e i k o n d e n z i r a nj e

Dakle, već u startu L A Ž.[/COLOR]

Zadovoljan?
O kakvoj lazi ti ovdje stvarno pises? Nastanak zivota u vodi teorijom "hiperciklusa" iliti "pra supom" je nemoguc i tu on ima pravo.

Kondenzacija polipeptida nije moguca u vodi iz vise razloga. Svaka reakcija tezi ka ravnotezi, odnosno povecavanju entropije. Kod polikondenzacije u vodi, voda je medij koji prevladava reakciju u tom smislu, da je jednostavno preorijentira u drugom smijeru tj. u pravcu hidrolize, te hidrolizom unisti ono sto se kondenziralo, do ponovne ravnoteze.

Na drugoj strani svaka reakcija kod kondenzacije polipeptida podlijeze zakonu stehiometrije. A on kaze: stvaranje makromolekula je nemoguce, ako se uz molekule sa bifunkcionalnim dijelovima nalaze i molekule sa monofunkcionalnim dijelovima, jer ako kojim slucajem dodje do spajanja te molekule sa drugom, onda ona odmah prekine lanac polipeptida i i degradira ga na poziciju peptoida, koji su za daljnju kondenzaciju neprimjenjivi, tj. oni su beskorisni.


Zato nije moguce, da se zivot razvio onako, kao sto nam evolucionisti sugeriraju. Osim toga, UV-zracenje je u pra-atmosferi bilo toliko jako, da bi unistilo svaku klicu zivota.
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:57   #95
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
O kakvoj lazi ti ovdje stvarno pises? Nastanak zivota u vodi teorijom "hiperciklusa" iliti "pra supom" je nemoguc i tu on ima pravo.
.....
Nemoj molim Te da Te ne osramotim pred svima.
Potpuno je nebitna tvrdnja koju ističeš.

Adura je napisala da je nemoguć proces i zašto,
a ja sam u potpunosti dokazao da je bez problema moguć i izvjestan,

ako neznaš otkud struja postojala su pražnjenja, munje i gromovi.

Radilo se o vodi !!!!!!

Nema smisla da raspravljamo o nečemu o čemu samo naslučuješ, bez uvrede, ja nisam toliko dobar u filosofiji kao Ti ali u nauci ću Tebe pregaziti, a to nema smisla zar ne?
Ja sam za mir i da ostanemo na temi. Kratki postovi su poželjniji.


btw znaš li koliko duboko prodire UV zračenje [i ostatak] u vodu i da li ga imaš po noći .....
brrrr što se ljutim kad ne misle mudri.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:09   #96
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Nemoj molim Te da Te ne osramotim pred svima.
Potpuno je nebitna tvrdnja koju ističeš.

Adura je napisala da je nemoguć proces i zašto,
a ja sam u potpunosti dokazao da je bez problema moguć i izvjestan,

ako neznaš otkud struja postojala su pražnjenja, munje i gromovi.

Radilo se o vodi !!!!!!

Nema smisla da raspravljamo o nečemu o čemu samo naslučuješ, bez uvrede, ja nisam toliko dobar u filosofiji kao Ti ali u nauci ću Tebe pregaziti, a to nema smisla zar ne?
Ja sam za mir i da ostanemo na temi. Kratki postovi su poželjniji.


btw znaš li koliko duboko prodire UV zračenje [i ostatak] u vodu i da li ga imaš po noći .....
brrrr što se ljutim kad ne misle mudri.
Ja bih zelio, da ti mene osramotis, ako si u stanju, ali da izneses svoj stav o nastanku zivota. Dakle, ako zelis diskutirati o abiogenezi, onda mi to mozemo uciniti. Bas bi me zanimalo, kako bi ti to napravio, da me osramotis. Daj molim te, nemoj me nasmijavati.

Izjasni se sto te smeta, kratko i jasno, pa cemo vidjeti na koji ces to ti nacin mene osramotiti. Kako je nastao zivot na zemlji!?
VOILA!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:46   #97
Upit nije bio o nastanku života nego o mogućnosti i jako dobro znaš da još nitko Tebi (ipak si smrtan) ne može dokazati odgovor, jer je u igri Zenonov paradoks.
Sofizam.
No činjenice možemo spoznati.
Sad si omašio i u svojoj namjeri.
Sam se sramotiš.

Prvo me smeta što ne koristiš primjerenu kodnu stranicu bez obzira što nisi ovdje, i moja je strana 90% vremena pa se ipak vraćam korienima.
Nakon toga bi bilo lijepo da odgovoriš na pitanje koje pokazuje da je tvoja prethodna tvrdnja koja bi trebala biti patos je zaista patos po vrijednosti ne.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 07:39   #98
Quote:
ARTETUREN kaže: Pogledaj post
Upit nije bio o nastanku života nego o mogućnosti i jako dobro znaš da još nitko Tebi (ipak si smrtan) ne može dokazati odgovor, jer je u igri Zenonov paradoks.
Sofizam.
No činjenice možemo spoznati.
Sad si omašio i u svojoj namjeri.
Sam se sramotiš.

Prvo me smeta što ne koristiš primjerenu kodnu stranicu bez obzira što nisi ovdje, i moja je strana 90% vremena pa se ipak vraćam korienima.
Nakon toga bi bilo lijepo da odgovoriš na pitanje koje pokazuje da je tvoja prethodna tvrdnja koja bi trebala biti patos je zaista patos po vrijednosti ne.
Da li si ti pijan? Zamolio sam te da definiras svoje miosljenje za diskusiju, a sto ti pises? Nerazumne rijeci. Daj ih bar malo smislenije poslozi, kako bi dobile neki smisao, jer ovako su potpuno besmislene. Pitanje se odnosilo na postanak ziovota:
Kako je nastao zivot?
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:57   #99
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Da li si ti pijan?
Sada nisam, ali dobro si napisao jer trezveni sa Tobom nemaju potrebe komunicirati.
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Zamolio sam te da definiras svoje miosljenje za diskusiju, a sto ti pises?
Kako glasi tema? -- Aganor1: Da li je Kur`an znanost?

Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Nerazumne rijeci. Daj ih bar malo smislenije poslozi, kako bi dobile neki smisao, jer ovako su potpuno besmislene. Pitanje se odnosilo na postanak ziovota:
Kako je nastao zivot?
Iz ovog je razvidno da nisi niti majstorski šegrt a kamoli majstor kao što Ti piše u potpisu.

Adura kaže:

Ajet 24:45 , 21:30 veli da Allah sve zivo stvara od vode, ali ne veli u vodi.

A to da je moderna znanost suglasna da je zivot nastao u vodi takodje nije tacno.
Vjerovalo se da je tako, no tu ima jedna nepremostiv 'problem'. ...
Uglavnom, evo i argument zasto zivot nije mogao nastati u vodi.



....

nemoguce da se desi u vodi,tj nemoguce je da se kondenzacija(oslobodjenje molekule vode) vode desi u vodi ... htjedoh ti skrenuti paznju da Kur'an nigdje ne veli da je zivot nastao u vodi, nego da je sve zivo od vode stvoreno .

Majstorski šegrt bi trebao znati da prolaz električne struje (ili impulsa),

kroz vodu uzrokuje i s p a r a v a nj e i k o n d e n z i r a nj e

u vodi samoj!


Evo da li Ti je sada jasno? Sigurno nije, ali drugima je i više nego jasno.

Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
Zato nije moguce, da se zivot razvio onako, kao sto nam evolucionisti sugeriraju. Osim toga, UV-zracenje je u pra-atmosferi bilo toliko jako, da bi unistilo svaku klicu zivota.
btw znaš li koliko duboko prodire UV zračenje [i ostatak] u vodu i da li ga imaš po noći .....

Dakle pajdo, ponovo voda, a ne atmosfera!

Nemaš pojma o znanosti a i impotentnost u zaključivanju je dokazana ovim gore.

Napisao sam Ti da za objašnjenje postanka života je u igri vrijeme cca par miliona godina.

Nisi uspio dokazati niti napisati ijednu znanstvenu ... pa čak hipotezu koja bi bila neispravna.

No idemo redom jer bučkuriš koji stvaraš je dokaz da neznaš otplesati niti ples malog zeca koji rabe vjernici.
Odgovori na postavljena pitanja, a postanak života otvori na znanstvenom forumu jer
nema nikakve veze sa religijom i vjerovanjima. Neće biti potrebno da Te dodatno osramotim jer si jedino u samosramoćenju kompetentan.
ARTETUREN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:36   #100
[QUOTE=ARTETUREN;15270976]


Quote:
"RoyalBlue"]Majstorski šegrt bi trebao znati da prolaz električne struje (ili impulsa),kroz vodu uzrokuje i s p a r a v a nj e i k o n d e n z i r a nj e u vodi samoj!
Isparavanje vode, ali kondenziranje cega?
Koja je razlika izmedju impulsa i i elektricne energije ("elektricne struje", kako je ti nazivas?)? I koju ulogu ima elektricna energija u pra-atmosferi?

Quote:
Evo da li Ti je sada jasno? Sigurno nije, ali drugima je i više nego jasno.
Sto bi tu trebalo biti jasno? Da li je tebi jasno, o cemu ti ovdje zelis pisati? Ulogu munje u pra-atmosferi i vodi, odnosno "pra-juhi"? Koja joj je uloga, jer isparavanje je stvar topline, koja se razvija djelovanjem toplotne energije.

[QUOTE]btw znaš li koliko duboko prodire UV zračenje [i ostatak] u vodu i da li ga imaš po noći .....][QUOTE]

Ovo stvarno prelazi granice djecijeg vrtica. Pa znas li ti, da u svakom vecem gradu, pa cak i u Hrvatskoj postoje "Solariji", gdje UV-zrakama mozes izloziti svoju kozu. U Bolnicama se koristi u terapiji. A ti pitas, da li UV-zracenje imas ponoci? Mozes ga koristiti i po noci i po danju. A njegov kratkovalni dio se ispreplice sa Röntgenskim zrakama. A UV-zrake koje dolaze sa sunca su ovisne o suncevoj svijetlosti, jer su one dio te svjetlosti na granici ka ljubicastom spektru. Valna duzuna od 100 -3900 A-
U vodu prodiru do 100 metara dubine i jos su uvijek djelotvorne.

Quote:
Dakle pajdo, ponovo voda, a ne atmosfera!
Sto ti ovo znaci? Objasni!

Quote:
Nemaš pojma o znanosti a i impotentnost u zaključivanju je dokazana ovim gore.
Ne vidim razloga tvom veselju. O cemu je rijec?

Quote:
[COLOR="royalblue"]Napisao sam Ti da za objašnjenje postanka života je u igri vrijeme cca par miliona godina.
Kad postanes jasan i konkretan, onda se odmah vide tvoje pogreske i neznanje! Znanost nas uci, da je zivot poceo ne pred par miliona godina, nego skoro pred 3,5 milijarde godina. Bar se tako evolucionisti izjasnjavaju. O kakvim ti onda milionima pises?

Quote:
Nisi uspio dokazati niti napisati ijednu znanstvenu ... pa čak hipotezu koja bi bila neispravna.
Sve znanstvene hipoteze su neispravne jer nisu istine. Tvrdnja, koja je 70% istinita je jos uvijek neistina! Znanost ne uci istine!
Aganor1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.