Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2013., 19:01   #2541
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Bio sam u Liješću ali smo se prošetali kroz njega,kroz Vrela-donja,gornja,Dobra Voda sve negdje do pred Podnovlja.E onda je tu bilo problema,neki su poginuli(sjećam se naših dečki u Wartburgu koji su jednostavno iz neznanja prošli liniju...).
Pred Podnovljem je srpska strana bila dobro ukopana,čak mislim da su neki tranšeji bili betonirani,nisam siguran.Poslije sam otišao prema Domaljevcu pa nisam u toku kako je sve to opet došlo do kolibarskog puta,ugl smo bili premješteni na kolibarski put.Puno je tamo dečki izginulo.U nekim trenucima se više nije znalo tko pije a tko plaća.
Jedan čovjek(mislim Radovan ili Radivoje)je bio zarobljen negdje u Vrelima,u gumenim čizmama,našli smo ga u šumi ispod sela,ispod groblja.Negdje je imao oko 40-tak godina.Ostao je živ,kasnije smo
jednom prilikom kratko razgovarali,kopao je rovove ali je bio ok.Nisu ga tukli.
Ma Podnovlje je bilo i vise nego ucvrsceno,rovovi 4 sloja balvana i zemlje pa opet preko 1m zemlje.

Sve smo to prosli i pucali jedan na drugoga,bio sam i na Vrelima,tamo mi je rodjak ranjen od 120-ke ja mislim,

Ja sam tu negdje mogao poginut "ni kriv ni duzan",isao ja iz podnovlja sa jednim nasim sto je vozio cisternu,Ignjatije smo ga zvali,mislim da se Ignjatovic prezivao,covjek ne cuje skoro nikako.
Trocjevac tuce po Dajcu,po cisterni ja se derem kao vo "pobise nas vozi brze" a on mrtav hladan pita me "aaaa?"
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 19:40   #2542
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Ma Podnovlje je bilo i vise nego ucvrsceno,rovovi 4 sloja balvana i zemlje pa opet preko 1m zemlje.

Sve smo to prosli i pucali jedan na drugoga,bio sam i na Vrelima,tamo mi je rodjak ranjen od 120-ke ja mislim,

Ja sam tu negdje mogao poginut "ni kriv ni duzan",isao ja iz podnovlja sa jednim nasim sto je vozio cisternu,Ignjatije smo ga zvali,mislim da se Ignjatovic prezivao,covjek ne cuje skoro nikako.
Trocjevac tuce po Dajcu,po cisterni ja se derem kao vo "pobise nas vozi brze" a on mrtav hladan pita me "aaaa?"
Tada se o Podnovlju pričalo da je živi kaos tamo,da vlada tifus,da se nema što jesti i da je gužva do yaya,iz svih okolnih sela se sjatila raja.Što drugo nego smo vjerovali da je tako.Kasnije se pokazalo da baš i nije tako.
Naša vojska koja je do tada čuvala relativno malo područje najednom je bilo rašireno na ogromno područje i tu su nastali problemi.Komunikacija linija-pozadina.Slav.brod je nekih 20-25 km i sporo se vojska mijenjala.
Hanđar diviziju sam vidio u Vrelima nakratko.Kuda su oni otišli tada ne znam.
Tada su još bili aktuelni HOS-ovci.Mladi deški bez prave stege i kontrole.Tko je njima zapovjedao nemam blage veze.
Negdje prije pada Posavine,možda 15-20 dana srpska vojska je napala oko 10 h ujutro kolibarski put.Uz nasip koji je dijelio Savu od ostalog dijela ratišta.Tenkovi,mislim jedna 84-orka i dosta iza tog tenka jedna 55-ica.
84 je došla skoro do kolibarskog puta sa pješadijom naravno,čak su neki prešli kolibarski put,do one pumpne stanice ili što li je već.Znači,iza nas doslovno jer sam ja bio oko 100-150 metara od nasipa uz kolibarski put.
Išao sam na cestu gledati kako pretrčava srpska vojska,tamo ovamo..nitko nije znao što se u stvari događa.
Kasnije su ih naši potjerali nazad ali ljudi su poginuli.Samo u jednoj kući je tenk ubio 5-6 dečki iz nekog sela na Savi,ne znam točno.
Trajalo je to skoro cijeli dan,tenk je stajao tamo sat-dva ako ne i više a da nikoga nije bilo da ga uništi.
Kasnije se povukao,da li zbog nedostatka municije ili je komanda bila takva ali sjećam se kao danas toga.
S mjesta na kojem sam ja bio tenk se nije mogao vidjeti ali mogao se vidjeti dim crni pretpostavljam da je to 55-ica jer ona zna dimit jako.Opalio sam 2 RPG-a u tom smjeru ali što se dogodilo-ne znam.
Poslije nas je bila 106.osječka brigada i kada smo se mijenjali vidio sam im u očima strah i zbunjenost...gadno je znalo bit.Ponekad se čovjek pita kako je sve preživio.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 20:33   #2543
Quote:
Bluzara stari kaže: Pogledaj post
Tada se o Podnovlju pričalo da je živi kaos tamo,da vlada tifus,da se nema što jesti i da je gužva do yaya,iz svih okolnih sela se sjatila raja.Što drugo nego smo vjerovali da je tako.Kasnije se pokazalo da baš i nije tako.
Naša vojska koja je do tada čuvala relativno malo područje najednom je bilo rašireno na ogromno područje i tu su nastali problemi.Komunikacija linija-pozadina.Slav.brod je nekih 20-25 km i sporo se vojska mijenjala.
Hanđar diviziju sam vidio u Vrelima nakratko.Kuda su oni otišli tada ne znam.
Tada su još bili aktuelni HOS-ovci.Mladi deški bez prave stege i kontrole.Tko je njima zapovjedao nemam blage veze.
Negdje prije pada Posavine,možda 15-20 dana srpska vojska je napala oko 10 h ujutro kolibarski put.Uz nasip koji je dijelio Savu od ostalog dijela ratišta.Tenkovi,mislim jedna 84-orka i dosta iza tog tenka jedna 55-ica.
84 je došla skoro do kolibarskog puta sa pješadijom naravno,čak su neki prešli kolibarski put,do one pumpne stanice ili što li je već.Znači,iza nas doslovno jer sam ja bio oko 100-150 metara od nasipa uz kolibarski put.
Išao sam na cestu gledati kako pretrčava srpska vojska,tamo ovamo..nitko nije znao što se u stvari događa.
Kasnije su ih naši potjerali nazad ali ljudi su poginuli.Samo u jednoj kući je tenk ubio 5-6 dečki iz nekog sela na Savi,ne znam točno.
Trajalo je to skoro cijeli dan,tenk je stajao tamo sat-dva ako ne i više a da nikoga nije bilo da ga uništi.
Kasnije se povukao,da li zbog nedostatka municije ili je komanda bila takva ali sjećam se kao danas toga.
S mjesta na kojem sam ja bio tenk se nije mogao vidjeti ali mogao se vidjeti dim crni pretpostavljam da je to 55-ica jer ona zna dimit jako.Opalio sam 2 RPG-a u tom smjeru ali što se dogodilo-ne znam.
Poslije nas je bila 106.osječka brigada i kada smo se mijenjali vidio sam im u očima strah i zbunjenost...gadno je znalo bit.Ponekad se čovjek pita kako je sve preživio.
Ti tenkovi kad su napali kolibarski put ja sam bio na Vrelima.

Isli mi na polozaj jedno jutro,nakon nekog vremena smo spavali u kucama u nekom selu,milina. Idemo mi nekim puttem vodi nas neki lokalac,i budala skrene kao nekom precicom da brze stignemo.
Poklopila nas minobacacka paljba,ne znam koliko ste ih imali,jedva smo zivu glavu spasili,blato neko kisa bila.da se covjeku zivot zgadi.

I sjecam se kad ste se vi povlacili skelom preko Save da su nasi strogo zabranili da se tuce po vama,bar ovi iz nase jedinice.
Reci mi da li je nasa artiljerija tukla po vama kad ste prelazili?

Kad smo probijali dio linije na Donjim Vrelima,misli smo na faktor iznenadjenja,medjutim nije bio bas uspjesan,jedva smo podigli tu liniju,imali 4/5 ranjenih,srecom lakse.
Udarala M84,glave ne mozes podignut,ja ispalio zolju,ona tuce opet,i privuce se jedan nas momak i bacaj bombe i bacaj,jedva smo mi uzeli to.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 16:48   #2544
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Ti tenkovi kad su napali kolibarski put ja sam bio na Vrelima.

Isli mi na polozaj jedno jutro,nakon nekog vremena smo spavali u kucama u nekom selu,milina. Idemo mi nekim puttem vodi nas neki lokalac,i budala skrene kao nekom precicom da brze stignemo.
Poklopila nas minobacacka paljba,ne znam koliko ste ih imali,jedva smo zivu glavu spasili,blato neko kisa bila.da se covjeku zivot zgadi.

I sjecam se kad ste se vi povlacili skelom preko Save da su nasi strogo zabranili da se tuce po vama,bar ovi iz nase jedinice.
Reci mi da li je nasa artiljerija tukla po vama kad ste prelazili?

Kad smo probijali dio linije na Donjim Vrelima,misli smo na faktor iznenadjenja,medjutim nije bio bas uspjesan,jedva smo podigli tu liniju,imali 4/5 ranjenih,srecom lakse.
Udarala M84,glave ne mozes podignut,ja ispalio zolju,ona tuce opet,i privuce se jedan nas momak i bacaj bombe i bacaj,jedva smo mi uzeli to.
Diverzant molio bih te malo pojašnjenje,rekao si kad ste se povlačili skelom preko save na koju si skelu mislio i na kojem mjestu?
Pitao bih te još nešto sobzirom da si rekao da si bio kod zauzimanja Odžaka a rekao si da ti neda čitati unazad ovaj forum i da nemaš živaca za to a radi se o sledećem.
Zauzimanjem Odžaka u svim selima te općine ostali su civili tj. stariji ljudi i žene a to je već na ovim stranicama prezentirao sb323ar vrlo detaljno sa mjestima i imenima i prezimenima žrtava čak je objavio i godine rođenja,a isti su likvidirani vašim dolaskom na to područje.Netrebam navoditi da su to mahom bili stariji ljudi(neke sam i poznavao) dakle nije se radili o pojedinačnim slučajevima nego o organiziranom zločinu jer sve što je zatečeno likvidirano je a neki do danas nisu pronađeni.
Nemoj ovo shvatiti kao osobni napad na tebe jer uvažavam i to da pišeš na ovom forumu.
Stalno se spominje banjalučki korpus kao neokaljan i veliča se njegova uloga a dali je ikad prema kome od tih pokrenuta nekakva sankcija jer da se ubije više desetaka ljudi koji su nađeni kod svojih kuća neide mi u glavu da za to nije znalo zapovjedništvo ili je to bio dio plana koji se provodio prilikom vašeg zauzimanja.
Sa ovim ne želim reći da zločina nije bilo i na drugoj strani koje su počinili pojedinci ali nije bio sustavno provođen.
Svaki zločin ima ime i prezime i bilo bi logično da svatko odgovara bez obzira sa koje strane bio,ali ponavljam vaša vojska je to sustavno obavila na tom području.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 17:15   #2545
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Diverzant molio bih te malo pojašnjenje,rekao si kad ste se povlačili skelom preko save na koju si skelu mislio i na kojem mjestu?
Pitao bih te još nešto sobzirom da si rekao da si bio kod zauzimanja Odžaka a rekao si da ti neda čitati unazad ovaj forum i da nemaš živaca za to a radi se o sledećem.
Zauzimanjem Odžaka u svim selima te općine ostali su civili tj. stariji ljudi i žene a to je već na ovim stranicama prezentirao sb323ar vrlo detaljno sa mjestima i imenima i prezimenima žrtava čak je objavio i godine rođenja,a isti su likvidirani vašim dolaskom na to područje.Netrebam navoditi da su to mahom bili stariji ljudi(neke sam i poznavao) dakle nije se radili o pojedinačnim slučajevima nego o organiziranom zločinu jer sve što je zatečeno likvidirano je a neki do danas nisu pronađeni.
Nemoj ovo shvatiti kao osobni napad na tebe jer uvažavam i to da pišeš na ovom forumu.
Stalno se spominje banjalučki korpus kao neokaljan i veliča se njegova uloga a dali je ikad prema kome od tih pokrenuta nekakva sankcija jer da se ubije više desetaka ljudi koji su nađeni kod svojih kuća neide mi u glavu da za to nije znalo zapovjedništvo ili je to bio dio plana koji se provodio prilikom vašeg zauzimanja.
Sa ovim ne želim reći da zločina nije bilo i na drugoj strani koje su počinili pojedinci ali nije bio sustavno provođen.
Svaki zločin ima ime i prezime i bilo bi logično da svatko odgovara bez obzira sa koje strane bio,ali ponavljam vaša vojska je to sustavno obavila na tom području.
Skela je prelazila prema Slav. Brodu,vidio sam je par puta samo,vasa skela kad su se vasi povlacili.

Znam,procitao sam to,i cuo sam prije par godina da je bilo zlocina,vrv sam procitao na nekom forumu.Ja nisam vidio nikog,i bolje.
Garantujem ti da niko iz 16 nije napravio nista od toga.Bar ne ovi moji,s kojima sam bio
To ili su napravili ovi ostali iz 1kk ili su Krajisnici [ne bosanska krajina].Mozda i dobrovoljci.
Ako si imao nekoga iz familije,ili svejedno ako ti je stalo,raspitaj se malo.Mislim da su Simic i Lisica bili glavni i odgovorni za sve to,probaj da dodjes do neke dokumentacije od VRS,gdje bi mogao da naslutis ko je to uradio.

Sad ne vjerujem da je to bilo organizovao,vjerovatno kad su nasi upadali tu,zateknu ponekog i fanatici ga ubiju,bez price bez iceg.Mada ko zna,,,sam i znas da je 16 unistena sistematski zbog protivljenja visoj komandi.

Ponovo,moguce je da su to napravili i "lokalci",Srbi naravno,Ne znam koliko ih je bilo.
Ali valjda je bilo tu nekig zlocina i nad nasima,jednog su nasli objesenog kad su usli u kucu,pa je mozda bilo "oko za oko,zub za zub".
Svejedno,kazem ti malo se raspitaj,mozda uspjes saznati nesto.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 18:14   #2546
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Ali valjda je bilo tu nekig zlocina i nad nasima,jednog su nasli objesenog kad su usli u kucu,pa je mozda bilo "oko za oko,zub za zub".
Taj slučaj je poznat i procesuiran. I ovdje sam pisao o njemu. Nisam siguran, mislim da je presuda bila 14 godina.


Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Svejedno,kazem ti malo se raspitaj,mozda uspjes saznati nesto.
Nije moje, a niti tvoje da radimo istražne radnje, za to postoje ljudi koji uredno primaju novac za taj posao. Napomenuću samo, da su za Odžak i zločine prema Srbima,koji su se dešavali na tom području, već osuđene 3 osobe u pojedinačnim postupcima, četvrti postupak je u tijeku a osumnjičenik je u pritvoru.

Za više od 70 pobijenih civila (starci, djedovi i babe) koji su pobijeni prilikom ulaska srpskih snaga na to područje - još nema postupka niti ima naznaka da će biti.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 18:32   #2547
Quote:
sb323ar kaže: Pogledaj post

Nije moje, a niti tvoje da radimo istražne radnje, za to postoje ljudi koji uredno primaju novac za taj posao. Napomenuću samo, da su za Odžak i zločine prema Srbima,koji su se dešavali na tom području, već osuđene 3 osobe u pojedinačnim postupcima, četvrti postupak je u tijeku a osumnjičenik je u pritvoru.

Za više od 70 pobijenih civila (starci, djedovi i babe) koji su pobijeni prilikom ulaska srpskih snaga na to područje - još nema postupka niti ima naznaka da će biti.
Jako dobro rade posao,pojma nemaju,ili mozda nece. Ne samo kod nas,nego na sve 3 strane.
70?u jbt,mislio sam da je broj puno manji.
Ovo sad mijenja moju sliku o ratu u Posavini,ako ne u cijeloj onda u Odzaku itd.
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 19:13   #2548
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Jako dobro rade posao,pojma nemaju,ili mozda nece. Ne samo kod nas,nego na sve 3 strane.
70?u jbt,mislio sam da je broj puno manji.
Ovo sad mijenja moju sliku o ratu u Posavini,ako ne u cijeloj onda u Odzaku itd.
Mislim da se u Modriči 28 civila traži. Pretpostavlja se da su u zajedničkoj grobnici. Nitko i ne traži...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 22:08   #2549
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Mislim da se u Modriči 28 civila traži. Pretpostavlja se da su u zajedničkoj grobnici. Nitko i ne traži...
Možda sam ja pesimist ali po meni to je gotova i završena priča,a ovo što kažeš nitko i ne traži sb323ar je dobro rekao nije to posao za nas a oni koji bi to trebali neka im je na savjesti da ubice danas slobodno šetaju,ali samo neznam kakav im je san.
Vrijeme prolazi svjedoka je sve manje ili ih uopće nema i polako sve odlazi u zaborav,a za par godina to više nitko neće ni spominjati osim onih koji su izgubili nekoga svoga.
Nažalost i na sramotu onih čiji je to posao i obaveza ali to je bosna ali nije puno bolje ni u hrvatskoj.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 10:34   #2550
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
nije to posao za nas a oni koji bi to trebali neka im je na savjesti da ubice danas slobodno šetaju,ali samo neznam kakav im je san.
Ispričati ću jednu priču, zaključak izvucite sami...

Poslije pada Odžaka, ostalo je priličan broj staraca na tom području. Podatke sam već iznosio ovdje, više od 70 ih je pobijeno u prva dva dana po ulasku srpskih snaga na to područje. Nisam iznio podatke za Jakeš, Modrički Lug - jer nemam pouzdane i provjerene podatke, a prema neprovjerenim - brojka je prilično veća.

Dejtonskim sporazumom, vratili smo se dolje, te smo ostvarili kontakte sa žiteljima koji su cijelo vrijeme rata ostali na tom području (znači i u vrijeme dok smo se mi još tamo tukli), pretpostavljate da su ti žitelji naši susjedi - Srbi.

Mnoge "priče" smo čuli. Zanimalo nas je svašta, puno smo toga i doznali - iz svjedočanstva žena srpske nacionalnosti.

Sad dolazimo do dva imena. Dakle, te žene, Srpkinje, su nam rekle neke detalje za dvije osobe (vojna obveznika VRS), te rekle za konkretna ubistva tri starije osobe iz jednog sela. Glavu jednog od ubijenih su te osobe nosile i plašili te iste žene. Inicijali tih osoba su MP i JP.

Osoba JP je u vrijeme našeg boravka tamo, cijelo vrijeme bila kod svoje kuće. Nitko njega i njegovu obitelj nije maltretirao ili progonio - s naše strane. Ostao je i kad smo mi pobjegli. Imao je suprugu i dva sina.

Jedan od sinova, je nastradao u prometu prije desetak godina, ostao je nepokretan. Drugi sin je umro prije mjesec dana, pao je sa stepenica i povrijedio glavu, bio u komi mjesec dana.

Osoba MP. Prije cca 2 godine, sin mu (dijete 4-5-6 godina) poginuo od strujnog udara.

Priča je za razmišljanje, nisam iznio mnoge detalje koji su nam prenešeni. Svjedokinje su još uvijek žive, nitko ih nije kontaktirao.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 19:07   #2551
A je li netko otišao na policiju i dao imena zločinaca i svjedoka? U Odžaku je policija federacije, jel tako?

Ne kužim kako se to događa, u novinama su svako malo neke presude, čak ih bude i "samo" za premlaćivanja i maltretiranja. Tko onda odlučuje o tome koga će se goniti, a koga ne?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 13:36   #2552
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
A je li netko otišao na policiju i dao imena zločinaca i svjedoka? U Odžaku je policija federacije, jel tako?

Ne kužim kako se to događa, u novinama su svako malo neke presude, čak ih bude i "samo" za premlaćivanja i maltretiranja. Tko onda odlučuje o tome koga će se goniti, a koga ne?
Poznajem jako dobro sve policajce, kao i oni mene. Izjave su im prenesene jako davno, ali oni nisu dio tima koji je zadužen za te radnje. Znači, upoznati su s detaljima - sustav ništa ne čini, čak mislim da je svima drago kad ništa ne rade. Bitno je postaviti radar na cestu - pa nešto i kapne, to im je posao.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 13:59   #2553
Kad smo se već dotakli zločina, pogledajte ovaj video, ovaj čovjek je bio civil iako ga predstavljaju kao "vojnika - zločinca". Dokaz tomu je i to što u centru Odžaka je podignut spomenik svim poginulim pripadnicima 102.brigade HVO sa imenima i prezimenima poginulih. Njegovo ime nije na popisu.

Taj zarobljenik sa videa je bio umno ograničen, ono što se kaže da "mrava nije zgazio" i nije sigurno ali nije u tome poanta ovoga što iznosim ovdje.

Dakle, zarobljen je što se vidi iz video materijala. Ispitivan pred kamerama, prebačen u logor u selo Crkvina (cca 15 kilometara od njegove kuće), u logoru prošao strahovitu torturu prema izjavama očevidaca koji su bili u istom logoru a sa područja su Šamačke općine.

Tijelo (kosti) tog čovjeka su ekshumirane zajedno sa još 15-16 tijela prije 3-4 godine iz masovne grobnice nedaleko mjesta Crkvina. Sahranjen je ove godine jer se tek DNK analizom potvrdilo da je to on.

Iz iste grobnice je ekshumiran i Jozo Antunović (1934), čija je kuća 20 kilometara od mjesta te grobnice. Takođe sahranjen ove godine. I pok.Jozo je bio umno ograničen.

Nisam rodbinski vezan niti sa kim od ubijenih ili zarobljenih, poznavao sam ih iz viđenja, ali ih nisam zaboravio.

Ja, kojemu to nije posao, bih krenuo od novinara sa videa, te bih povezivao dalje organizaciju logora u Crkvini. Netko bi propjevao kad se osjeti ugrožen. Ali... ja ne radim taj posao niti imam ovlasti.

Lijep pozdrav svima na temi.
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 15:29   #2554
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
A je li netko otišao na policiju i dao imena zločinaca i svjedoka? U Odžaku je policija federacije, jel tako?

Ne kužim kako se to događa, u novinama su svako malo neke presude, čak ih bude i "samo" za premlaćivanja i maltretiranja. Tko onda odlučuje o tome koga će se goniti, a koga ne?
Zna se i za nestale u logorima po Srbiji. To bi vlada trebala odraditi, a ne 18 god iza rata pričati o dobrosusjedskim odnosima
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 16:27   #2555
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Zna se i za nestale u logorima po Srbiji. To bi vlada trebala odraditi, a ne 18 god iza rata pričati o dobrosusjedskim odnosima
Možda sam idealist, ali ja ne bih ni uspostavljao diplomatske odnose dok se to ne riješi. To je najmanje što mogu napraviti, lako je ispričavati se.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 16:47   #2556
Izvinjavam se sto vam prekidam raspravu,ali imam jednu molbu.
Da li neko slucajno zna koja je jedinica zauzela selo Lipovac kod Brckog? radi se o 30/31 5.1993
Radi se o muslimanima.
Bio sam tamo,liniju je drzao nas 3 bataljon.To je sad manje bitno,bitno je to da je to vece pobijeno 15 nasih minobacaclija,uvukli im se a oni nisu pazili.Svi su zivi uhvaceni.
E sad,problem je nacin na koji su umrli,prvo im se pucalo u noge,pa su muceni.
Oni koji su nadjeni:ni jedan nije imao ni oci,ni jezik,ni usi,ctali su im po tijelu nozevima.

To valjda nisu bili iz 215 brigade,bar nam tako kazu,pa bi vas zamolio ako neko zna,cisto da znam protiv koga sam ratovao Tuzno je samo sto sam jedva prepoznao jednog svog prijatelja
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 17:40   #2557
Quote:
diverzant72 kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se sto vam prekidam raspravu,ali imam jednu molbu.
Da li neko slucajno zna koja je jedinica zauzela selo Lipovac kod Brckog? radi se o 30/31 5.1993
Radi se o muslimanima.
Bio sam tamo,liniju je drzao nas 3 bataljon.To je sad manje bitno,bitno je to da je to vece pobijeno 15 nasih minobacaclija,uvukli im se a oni nisu pazili.Svi su zivi uhvaceni.
E sad,problem je nacin na koji su umrli,prvo im se pucalo u noge,pa su muceni.
Oni koji su nadjeni:ni jedan nije imao ni oci,ni jezik,ni usi,ctali su im po tijelu nozevima.

To valjda nisu bili iz 215 brigade,bar nam tako kazu,pa bi vas zamolio ako neko zna,cisto da znam protiv koga sam ratovao Tuzno je samo sto sam jedva prepoznao jednog svog prijatelja
Užas. Bojim se da ćeš teško dobiti odgovor, s obzirom na okolnosti. A zar niste imali neke obavještajne informacije o tome tko je s druge strane?
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 10:36   #2558
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Možda sam idealist, ali ja ne bih ni uspostavljao diplomatske odnose dok se to ne riješi. To je najmanje što mogu napraviti, lako je ispričavati se.
Neki drugi odlučuju (svjetski moćnici) i o početku i završetku rata a i uspostavljanju diplomatskih odnosa a da to nismo napravili još manje bi saznali.Imam svoje mišljenje koje se ne razlikuje puno od tvoga ali države moraju funkcionirati a mi ćemo na individualnoj razini netko teže a netko lakše isto proživljavati .Bitno je da se političari grle ljetuju zajedno i posjećuju a ko šta pita malog čovjeka koji bi imao puno toga za reći.
ledenobrzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 12:45   #2559
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Neki drugi odlučuju (svjetski moćnici) i o početku i završetku rata a i uspostavljanju diplomatskih odnosa a da to nismo napravili još manje bi saznali.Imam svoje mišljenje koje se ne razlikuje puno od tvoga ali države moraju funkcionirati a mi ćemo na individualnoj razini netko teže a netko lakše isto proživljavati .Bitno je da se političari grle ljetuju zajedno i posjećuju a ko šta pita malog čovjeka koji bi imao puno toga za reći.
Ok, ali prošlo je toliko godina, što sad Srbiju spriječava da nam da te podatke, ako još štite svoje ljude sigurno mogu nekako sakriti imena? Bar da obitelji saznaju gdje su pokopani. Nije mi to normalno, i odvratno mi je pregovarati s njima npr. o nekoj ekonomskoj suradnji dok se to ne riješi. Kao da bi ih nešto koštao taj znak dobre volje.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 13:32   #2560
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ok, ali prošlo je toliko godina, što sad Srbiju spriječava da nam da te podatke, ako još štite svoje ljude sigurno mogu nekako sakriti imena? Bar da obitelji saznaju gdje su pokopani. Nije mi to normalno, i odvratno mi je pregovarati s njima npr. o nekoj ekonomskoj suradnji dok se to ne riješi. Kao da bi ih nešto koštao taj znak dobre volje.
priznali bi agresiju na RH
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.