Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2013., 11:16   #1861
Ali opet, od lošeg spermiograma nemaju što ni pročistiti, pa nema što ni oploditi js. To sve ovisi o dijagnozi.

Znam curu kojoj su ipak na 1% pokretnih radili aih Nama su s preko10% pokretnih i malim brojem (oligoastheno dijagnoza) rekli da aih nikako nema smisla

Zapravo rijetko čujem da dijagnoza koja nije normo ide na aih
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:22   #1862
Jutro cure!! Semi čestitke!! Sad još beta!
Meni nije jasno zašto meni nisu rekli da ponovo vadim betu... Samo jednom sam vadila?
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:32   #1863
Vagalica zato jer ti je beta velika, beta nakon 1200 se ne dupla vise svakih 48h i dovoljno je pricekati prvi UZ da se potvrdi gestacijska, zumanjcana i embrionalni odjek.. bete se najcesce ponavljaju kad su malene.. I recimo u KBC ri se vadi cca 21 dan nakon transfera i ne ponavlja se, osim u slucajevima kad je niza od ocekivane..
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:35   #1864
Quote:
Vagalica kaže: Pogledaj post
Jutro cure!! Semi čestitke!! Sad još beta!
Meni nije jasno zašto meni nisu rekli da ponovo vadim betu... Samo jednom sam vadila?
Pa odi ti vaditi na svoju ruku privatno, cisto da znas da se dupla kako treba! Meni je jucer doktorica odmah rekla da jos jednom badim betu!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:54   #1865
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
Ali opet, od lošeg spermiograma nemaju što ni pročistiti, pa nema što ni oploditi js. To sve ovisi o dijagnozi.

Znam curu kojoj su ipak na 1% pokretnih radili aih Nama su s preko10% pokretnih i malim brojem (oligoastheno dijagnoza) rekli da aih nikako nema smisla

Zapravo rijetko čujem da dijagnoza koja nije normo ide na aih
Čitala sam na internetu da je AIH najbolji kad je žena OK a muški ima smanjen broj progresivno pokretnih...naravno sa jako lošim spermiogramom je već druga priča. MM je bio lošiji tj broj progresivno pokretnih je bio manji ali bilo ih je. Dugo smo radili na bebi i ništa pa nam je doktor preporučio AIH kao prvi korak ali eto već drugi put igrom slučaja smo završili na ivf...OK ionako je veća vjerojatnost začeča ivf nego inseminacijom.
Sunčana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 11:56   #1866
Isto mi je potvrdio i moj ginekolog.
Sunčana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 12:27   #1867
sunčana, aih ide i kod cura koje imaju problem sa ovulacijom, recimo pcos koje ovuliraju uz blagu stimulaciju - ima itekako smisla raditi aih.
ja bih prije rekla da se aih radi kod lakših muško ženskih dijagnoza kada se sa ne prevelikom intervencijom da izregulirati ciklus/uzorak.

Sve van toga je gubljenje vremena. O tome kako to nažalost izgleda u praksi naših bolnica - neću.
postoci uspjeha za inseminaciju su ispod 10%. Za stimulirane ivf/icsi cikluse je oko 35%.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 13:13   #1868
Quote:
sly47 kaže: Pogledaj post
sunčana, aih ide i kod cura koje imaju problem sa ovulacijom, recimo pcos koje ovuliraju uz blagu stimulaciju - ima itekako smisla raditi aih.
ja bih prije rekla da se aih radi kod lakših muško ženskih dijagnoza kada se sa ne prevelikom intervencijom da izregulirati ciklus/uzorak.

Sve van toga je gubljenje vremena. O tome kako to nažalost izgleda u praksi naših bolnica - neću.
postoci uspjeha za inseminaciju su ispod 10%. Za stimulirane ivf/icsi cikluse je oko 35%.
Istina. Preporuča se parovima sa manjim problemima.
Sunčana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 18:24   #1869
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Jeeee Semi, ma to je super!,
Javi nam rezultate bete ooobavezno, ali to vec znas!

Ja sutra idem vaditi betu jos jednom, da vidimo ako se pravilno dupla....onda opet cekanjeeee do UTZ-a.
Naravno da ću vam javiti..puno mi je lakše od kad sam na forumu ovo sve prolaziti ipak ovdje se najbolje razumijemo,ima podrške i pažnje od obitelji i prijatelja ali neznaju oni kako je to sve čekati..da čekati...za nas nema kraja ovo je poput stepenica kojima se mi polako penjemo(dogovor termina,stimulacija,ultrazvuk,punkcija,transfer,be ta,beta,ultrazvuk..itd) ali vidim samo dobre vijesti i nadam se da ćemo doći do kraja!!!

Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 13:12   #1870
Dobar dan cure! Eto mene sa drugom betom, dakle 15. dan od transfera beta 750
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 13:20   #1871
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Dobar dan cure! Eto mene sa drugom betom, dakle 15. dan od transfera beta 750




jel ipak beta za blizance ili?
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 13:26   #1872
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post




jel ipak beta za blizance ili?
Trazila sam i trazila, svagdje pise drugacije! Kazu na velika beta pa i od nekoliko tisuca ne mora znacit blizance!

Ne preostaje mi nista nego cekati UTZ 19.
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 15:47   #1873
Evo ja danas na poslu...još više od tjedan dana čekanja
Sunčana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 16:18   #1874
Quote:
Sunčana77 kaže: Pogledaj post
Evo ja danas na poslu...još više od tjedan dana čekanja
Drzi se i brzo ce to proci!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 20:30   #1875
pitanje, da li ste i kada koristile bolovanje, kad ste krenule u postupak?
da li ste ostale doma i prije punkcije ili tek nakon transfera ili niste uopće?

hvala
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 23:21   #1876
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
pitanje, da li ste i kada koristile bolovanje, kad ste krenule u postupak?
da li ste ostale doma i prije punkcije ili tek nakon transfera ili niste uopće?

hvala
Ja trenutno ne radim. Na dan punkcije sam ostala lezati, jed sam ipak bila pod anestezijom..i par dana iza sam odlezala...onak nista nisam morala pa sam odmerala. Moj dragi se jako lijepo brinuo za mene

Nakon transfera sam isto lezala taj da i dan poslje, ostale dane laganini, bez naprezanja, i neke fizikalije. Setnja lagana...

A cula sam svasta, od cura sta rade normalno do lezanja i vise od mene..mislim da je sve kako se osjecas, ili jos bolje, kako mozes!
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 23:21   #1877
Meni je gin rekla da mi ne smije dsati prije punkcije. Bila sam doma od punkcije na dalje, do bete. Mislim da sam se samo u fetu vratila raditi nešto prije
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 08:03   #1878
Semii, cekamo te! , odmah da si javila
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:04   #1879
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Semii, cekamo te! , odmah da si javila
beta 641,74 13 dan aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:l ol:
U ponedjeljak ponovo!!
Još nisam svjesna..
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:28   #1880
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
pitanje, da li ste i kada koristile bolovanje, kad ste krenule u postupak?
da li ste ostale doma i prije punkcije ili tek nakon transfera ili niste uopće?

hvala
Meni je punkcija bila u nedjelju(no za to možeš dobiti dan bolovanja),išla sam raditi do transfera,od transfera nadalje ne,koliko sam ja upoznata poslje transfera ti napišu 14 dana mirovanja to je do bete i do tada si na bolovanju ja sam bila na bolovanju šifra za sterilitet,kad beta potvdi da si trudna ideš na komlikacije svaka je trudnoća umjetnom oplodnjom visokorizična tako da nemoraš ići raditi ako neželiš.
Prije punkcije i transfera sam generalku doma napravila(štednjak,pečnica,prozori zavjese,sav veš ispeglala,oprala,ma komplet sve)tak da sam mirna.
Poslje transfera taj dan i još dva nisam baš ništa radila,poslje sam mirovala i osim ručka i pranja suđa nisam ništa radila,svaki dan sam malo prošetala da zraka ulovim i malo po stanu zbog cirkulacije krvi u tijelu a i u samoj maternici(treba hodati lagano)i to bi preporučila svakome.Kažu ako se hoće ulovit ulovit će sa šta god da radiš no bolje je kad znaš da daješ sve od sebe!!
Pozz
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.