Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2013., 23:23   #1481
U mnogim zemljama se zakoni o silovanju prilagodjavaju cinjenici da statistika pokazuje da zrtve koje pruzaju veci fizicki otpor zavrse sa tezim tjelesnim povredama...

Ali kod Narin nije ni strah od toga bio u pitanju...ne bi joj bilo prvi put da dobija batine...
Medjutim problem je sto nije vristala, glumila sirenu, u vukohebini...nema veze sto to nema nikakvog smisla i ne bi dovelo pomoc, ali ona je to morala, jer onima kojima suze i otpor nisu ne, odredjuju da je samo vristanje, makar i besmisleno - ne.

Uplakana zena koja pruza otpor rukama, okrece glavu od nasilnika je po nekima zena koja je pristala na seks.

Evo i Harun ima svoja prava , muz je , cekao mjesec dana, sad joj zveknuo samarcinu, ona place...ali ne siluje on nju sada, to ona hoce, jer se ne oglasava secificno kako je neko sebi zamislio da treba...ne vice Narin na sav glas silovanje, pa to onda nije silovanje...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:35   #1482
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post

nije ga Serdar trebao deklarirati ludim, Mustafa se sam deklarirao svojim ponašanjem i (ne)djelima
,,
Mustafino ponašanje nije službeno potvrđeno''ludim' sve do pojave ''ovlaštene'' osobe U sobi pacijenta prije odlaska u bolnicu Serdar ovjerio vlastoručnim potpisom izdao uputnicu-prijem u bolnicu kojom upućuje Mustafu, ne bi me čudilo da je izradio i program izlječenja. Ipak je on specijalist-psihijatar Ako je Mustafina savjest izostala, zar se Serdar mora izjednačavati sa ''ludim'' čovjekom.
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:36   #1483
Quote:
Romanaromani kaže: Pogledaj post
Tvoje riječi ja bi na ranu stavila. Bolje liječiš i od Serdara. Strašno je ovo što Serdar radi, igra se Boga, još se ljuti i savjetuje Narin da se okrene budućnosti jer joj je ovo idealna prilika, govori joj kako Mustafa neće dugo izaći iz bolnice, dok se potpuno ne izliječi. Valjda će o razdoblju lječenja također on odlučivat.Smjestio ga on tamo gdje mu ne može smetati i on ga službeno deklarirao ''ludim''. Potpisao se dr. Serdar glavom i bradom. Dobro ga Mustafa pitao što je s njegovom savješću. Je li može i nju ušutkati? Za sva nedjela koja je Mustafa učinio postoji zatvor. Ali i tamo bi mu on bio prijetnja.
Nema Serdar s tim ništa ..Mustija bi svaki doktor na osnovu ponašanja postavio dijagnozu i smjestio ga na psihijatriju.Serdar je time samo spriječio ljigavog Aslana sa njegovim vezama pomoću kojih bi ga oslobodili ..i zatvora i bolnice..A doc to vrlo dobro zna...po kojem šablonu oni djeluju.

Pa šta sad.. i psihijatrija je za ljude ..isto kao i ortopedija ..

Viš kako se Musti pita za docovu savjest (koja je btw čista)..a a za svoju se ne pita
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:43   #1484
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Nema Serdar s tim ništa ..Mustija bi svaki doktor na osnovu ponašanja postavio dijagnozu i smjestio ga na psihijatriju.Serdar je time samo spriječio ljigavog Aslana sa njegovim vezama pomoću kojih bi ga oslobodili ..i zatvora i bolnice..A doc to vrlo dobro zna...po kojem šablonu oni djeluju.

Pa šta sad.. i psihijatrija je za ljude ..isto kao i ortopedija ..

Viš kako se Musti pita za docovu savjest (koja je btw čista)..a a za svoju se ne pita
Sigurno da je psihijatrija za ljude..Mustafi je psihijatar trebao i ranije, ako ni zbog čega ono zbog opsesije sa Narin..I to je bolest..

Ali ako se ja dobro sićam Aslan je od likara iz bolnice tražio da se napiše da je Mustafa bio neuračunljiv kada je oteo Nari, a to je njena odvjetnica prihvatila i zatražila psihijatrisko vještaćenje koje je moguće samo u ustanovi..dakle psihijatrijskoj bolnici

Doktor s tim nema ništa..iskoristili su pruženu priliku..a kako Serdar kaže --to će mu pomoći da se izliječi
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:54   #1485
evo sad i harun silova svoju zenu
da li ce i njega poslati u ludnicu
he doture sta ce mo sada
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:54   #1486
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
Sigurno da je psihijatrija za ljude..Mustafi je psihijatar trebao i ranije, ako ni zbog čega ono zbog opsesije sa Narin..I to je bolest..

Ali ako se ja dobro sićam Aslan je od likara iz bolnice tražio da se napiše da je Mustafa bio neuračunljiv kada je oteo Nari, a to je njena odvjetnica prihvatila i zatražila psihijatrisko vještaćenje koje je moguće samo u ustanovi..dakle psihijatrijskoj bolnici

Doktor s tim nema ništa..iskoristili su pruženu priliku..a kako Serdar kaže --to će mu pomoći da se izliječi
Da ..to je tražio zato da ga ne strpaju u buksu. Nisu se nadali i računali na zahtjev odvjetnice..a poslije bi on našao doktora i fino mu platio i za bolnički nalaz ..da Mustiju nije ništa ..i izašao bi za dva dana.Ali omeli ga Serdar i odvjetnica koji sve nadziru

Trebalo bi mu pomoć..a gdje s njim inače
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 23:58   #1487
Quote:
Romanaromani kaže: Pogledaj post
Mustafino ponašanje nije službeno potvrđeno''ludim' sve do pojave ''ovlaštene'' osobe U sobi pacijenta prije odlaska u bolnicu Serdar ovjerio vlastoručnim potpisom izdao uputnicu-prijem u bolnicu kojom upućuje Mustafu, ne bi me čudilo da je izradio i program izlječenja. Ipak je on specijalist-psihijatar Ako je Mustafina savjest izostala, zar se Serdar mora izjednačavati sa ''ludim'' čovjekom.
Ovdje je sve jasno i nije priča ni sekundu bila ne jasna i ne prikazana i ni jednim dijelom nije bila zatajena…
Serdar nije Mustafi postavio dijagnozu jer Serdar nije psihijatar...
Aslan je svoga sina po enti put htio zaštiti pa je lijepo tražio "stručno mišljenje" i debelo podmitio i upotrijebio svoje veze da Mustafu proglase neuračunljivim ..
Mudra odvjetnica se samo složila s mišljenjem stručnih sudskih vještaka.... bez bilo kakva obrazloženja. Mustafi je dijagnozu ludila dala njegova obitelj tj. tata Aslan koji je onako smiljući se promatrao i misleći kako će opet sud bit na njegovoj strani...sud jest bio na njihovoj strani i složio se da je Mustafa neuračunljiv ...nije tata Aslan očekivao da će im se dijagnoza neuračunljivosti vratit ko bumerang …
A Serdar je samo dao otpusno pismo , bdw jer je Serdar vodio njegovo liječenju dok je bio u bolnici i naravno kao njegov doktor dao mu je otpusno pismo… a sudski vještaci su Mustafi dali dijagnozu neuračunljivosti s tatinim zahtjevima …...nije mu Serdar dao dijagnozu ...

koji "pobjednički" osmijesi ispunjeni samopouzdanjem koje im se rastopilo ko led u Sahari ...





__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 26.06.2013. at 00:52.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:02   #1488
Sad i ovaj učo..jbt ..ovo nije normalno ..kakav je to mentalni sklop ..niko ne zna sa ženama ..svi samo nase ..use i podase i to im je plafon.A da malo drže do žena..da ih zavode ..osvajaju čudo jedno.
Mislim da bi tamo cvijetala prodaja lutaka na napuhavanje
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:28   #1489
a sta ce mo sad s ucom
jel i njega treba strpati u ludnicu
ili sta.

al sta je gore umrijeti ili zivjeti kao zivi mrtvac
jer narin tako zivi a u stvari davno je umrla
eto rijesila se mustafe
nije on vise tu a kako ce se rijesiti haruna
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 26.06.2013. at 01:23.
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:29   #1490
Kada Aslan ugovara s doktorom o nekom nalazu o neuračunljivosti u cilju povoljnog ishoda suđenja, prethodi scena u kojoj Serdar se odvozi u Ministarstvo zdravstva-duševna bolnica Mardin, zbog čega posjećuje, razgledava, bolnicu ako još ne zna odluku suda????
Moram li navesti da mi je jako žao Narin i do čega ju je sve dovelo. I ne mislim pri tom da je do sudbine.Želim joj puno sreće u životu i ljubavi.
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:30   #1491
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Sad i ovaj učo..jbt ..ovo nije normalno ..kakav je to mentalni sklop ..niko ne zna sa ženama ..svi samo nase ..use i podase i to im je plafon.A da malo drže do žena..da ih zavode ..osvajaju čudo jedno.
Mislim da bi tamo cvijetala prodaja lutaka na napuhavanje
na bold..

u stvari ne trebaju im lutke na napuhavanje..kada im žene pare ko lutke..šute, muče i trpe....crni humor..

I sada kad pogledaš učitelj..učeni čovik..završija neke škole..Zna da je Narin silovana, ali ne razmišlja o njenoj duši, o eventualnoj potrebnoj joj pomoći ili vremenu u kojem bi pokazao nježnost i ljubav..jer kaže da je voli...fuj..koja ljubav..samo posesivnost..pokazivanje tko je gazda i mužjak u toj priči...Za ludu mu škola..glumi fino čeljade dok je sve po pravilima..čim se jedna karta sruši..sruši se cijela kula i njegova maska finog i uglađenog učitelja..

on nije za psihijatriju..on je za zatvor ..
__________________
Sve je više poznavanja stranih jezika i nerazumijevanja među ljudima - T.B. LOVE
MalMati is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:31   #1492
Nisam pravnik ali gledano običnim okom silovanja je bilo malo više puta
Narin 2X
Mustafa 2X..
e sad ko se branio ko prepustio..o tome se može raspravljati..
Mustafu ne žalim ( mada mi je draži lik) ipak mislim da je više uživao,
Narin žalim, a u isto vrijeme mi užasno ide na nerv.., pa šta je mislila da će biti netaknuta djevojčica kad se uda za Haruna možda da će je doktor i tada držati za ruku...tobe..tobe

Quote:
adalet kaže: Pogledaj post
A pazi, on je ovo Mustafi zapretio mnogo ranije, pre otmice i svega ostalog, a sada ostvaruje, ide, dogovara, jer ni on bas ne moze da kontrolise svoje frustracije. A muci njega i sto je prepustio Harunu. !
boldano je njegov najveći problem, zbog boldanog ode Mustafa među lude, nije da mu nije trebala stručna pomoć ali sasadiše čovjeka potpuno...
sad da vidimo otkuda će doći pomoć, već mi pomalo smrdi na Narin, ni onaj dolazak pred bolnicu uz 100 molbi Jašarevih ne mogu da skontam, pa ne plaši se ona ničega, ista je Mustafa, stvarno su vezani nevidljivom niti..

ajd još malo uživajte uz "luđaka", odmorio se od svih pametnih vani pa izgleda još bolje


edit: nešto mislim da su samo trebali svi kod Safije na sok i terapiju, pa bi svima bolje bilo, a i manje bi koštalo, samo cijena soka...

Zadnje uređivanje Spadalica : 26.06.2013. at 00:39.
Spadalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:34   #1493
Mustafa napokon i službeno proglašen luckastim i odma pri dolasku dobio V.I.P tretman. Eto Mustafa nije lud samo je oteo ženu i silovao je (prije toga sustavno se na sve moguće načine iživljavao na njoj). A došla mu u posjetu i obitelj (doktor je trabao tražit tretman za čitavu obitelj)

Narin došla do granica, nema više snage, previše je patila, Il se ubit il poludit!
(za Mr. Proljeva nemam riječi trebalo bi ga skupa s Mustafom zatvorit)
Netko reče da Mustafi treba ljubavi, eto Asije ga voli ali njega boli briga za nju i njenu ljubav.
Ledolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:35   #1494
U ovoj seriji ništa nije jednosložno, ni likovi ni događaji. Volim biti na ovom topicu, jer mi je lakše a i još uvijek tražim neka objašnjenja.
Narin sinoć definitivno nije htjela ono što joj se dogodilo. Narin nije htjela ni onakav život kojeg je imala. Narin je gutala sve što joj se serviralo, jer je to prihvaćala kao svoju sudbinu. Narin se zaljubila. Narin nije za ništa kriva. Ali sve to nije ni Mustafa, pa ma što vi rekli.

Oboje su produkt svojih nakaradnih obitelji i običaja. Nju su kao žensko odgajali da trpi, njega su kao muško odgajali da može sve. Nitko, nikada nije Mustafi rekao : nemoj, stani, ne radi to, ne može tako, ne ide, nije normalno. Nitko Narin nije rekao: ne žrtvuj se toliko, bori se, stvorenje si od krvi i mesa, svaki udarac boli, svako poniženje uništava duh, ubija gore nego udarac. Ali nije. Nitko nikada nije ništa direktno njima u facu rekao. Govorkali su, šaputali ali nitko ih nije zaustavio.

On vuče grozne poteze, ona trpi grozne poteze i jednako kao i on radi grešku. Kad greška postaje sve dublja, gora, teža, kad joj napokon majka kaže da ne srlja, šteta je – ona srlja i dalje. Serdar je rekao Asiye da se prepao sebe. Ma nemoj me 'bat stari moj, u moru odgovora dao si onaj kojim ništa nisi rekao. Kako si se prepao sebe? Kako se nisi prepao kad vidiš u što guraju Narin, čak i tvoja majka, kako se nisi prepao da je stvar sutra gotova i da nema dalje osim patnje i čežnje, kako se od te prepadnutosti nisi trgnuo i napravio nešto suludo, samoubilački ili ne! Čak ne ni takvo nešto, zašto misliš da je tvoje pristajanje na čežnju i patnju dovoljno?

On je uistinu divan čovjek, tu nema zbora. I nadam se njegovoj sreći sa Narin. Jednom. Tamo za neko vrijeme, dok se oni budu skrivećki gledali umirući od čežnje, a do tada će Narin još tisuću udaraca i poniženja doživjeti. I već ih je doživjela.

A on se, iako plemenit, osvetio Mustafi, onako ljudski. Onako kako mu je obećao puno prije otmice i silovanja. Je, bilo je silovanje, ali čudno. Meni i dan danas, sve je tu bilo čudno. Sada je Serdar još ljući, u moru ludosti koje je Mustafa priredio, ispunio je svoje obećanje. Uz svesrdnu pomoć kretena od Aslana koji i dalje misli da je nedodirljiv. Sve je Serdaru i odvjetnici išlo na ruku, pa i sam Mustafa svojim ponašanjem. Dapače, on najviše.

Ali Mustafa nije lud. Mnogo što je on, ali nije lud. Pa procjenjujmo koliko je moralno iz čiste ljudske (opravdane?) želje za osvetom, strpati čovjeka u ludnicu, liječiti ga elektrošokovima i imati čistu savjest. On, liječnik bez granica, altruista, humanista, hrabar, požrtvovan. Nije li i on tu počinio ludost?

Narin je sinoć rekla Mustafi da je ovo zadnji put da vidi mjesec i sunce. Prihvatila je možebitnu smrt, molila se, ali nije sama išla u smrt. To Bog ne opravdava, to je grijeh. I trpila je.

Zašto je večeras napravila omču? Ili bolje, zašto TEK večeras?
Zezica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:54   #1495
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Da ..to je tražio zato da ga ne strpaju u buksu. Nisu se nadali i računali na zahtjev odvjetnice..a poslije bi on našao doktora i fino mu platio i za bolnički nalaz ..da Mustiju nije ništa ..i izašao bi za dva dana.Ali omeli ga Serdar i odvjetnica koji sve nadziru

Trebalo bi mu pomoć..a gdje s njim inače
on je za ustanovu u kojoj se nalazi.
i nije sramota biti liječen na psihijatriji.
zar sumnjati u metode kojim ga liječe?
što roditelji bi bili puno mirniji i sretniji da im se sin nalazi u zatvoru?
svima tamo treba terapije...no sada tvrditi da je dr Serdar osvetnik, i k tomu još liječnik, koji krši po toj teoriji svoju čast liječnika da bi Mustafu , smjestio u bolnicu, na liječnje ne znam kako bih nazvala?
meni je to tužno...nije svatko prodana duša.nije svatko baš takav osvetnik. osvetnik je bio tatin sin koji sada prima terapiju.
dr Serdar se ne ismijava iz bolničkog lista Mustafe Buluta, on smatra da je to način kako mu pomoći, kao čovjeku, kao pacijentu.
pa on Doc je bio taj koji je naredio dok Mustafa nije bio niti svjestan da mu se skinu lanci s nogu, skidao mu je temperaturu cijelu noć, operirao ga kada je bio ranjen...a sada se insinuira da je sve radio ne bili ga strpao u psihijatrijsku ustanovu.
Doc je stabilna osoba, i prvenstveno liječnik, koji svoju profesiju ne bi izdao nikada.
trpati sve ljude u isti koš, da bi se obranio jedan bolestan čovjek, koji treba stručnu pomoć mi je pretužna.
a Narin koja ostaje na uvjetnoj slobodi, kao zdrava osoba, što reći?
nitko se ne pita kakva je njoj kao istinskoj žrtvi pomoć potrebna, i gdje je ta pomoć..tu su Docu vezane ruke, ona nažalost opet nekome pripada, opet jednom mužjaku, primitivcu.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:56   #1496
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
U ovoj seriji ništa nije jednosložno, ni likovi ni događaji. Volim biti na ovom topicu, jer mi je lakše a i još uvijek tražim neka objašnjenja.
Narin sinoć definitivno nije htjela ono što joj se dogodilo. Narin nije htjela ni onakav život kojeg je imala. Narin je gutala sve što joj se serviralo, jer je to prihvaćala kao svoju sudbinu. Narin se zaljubila. Narin nije za ništa kriva. Ali sve to nije ni Mustafa, pa ma što vi rekli.

Oboje su produkt svojih nakaradnih obitelji i običaja. Nju su kao žensko odgajali da trpi, njega su kao muško odgajali da može sve. Nitko, nikada nije Mustafi rekao : nemoj, stani, ne radi to, ne može tako, ne ide, nije normalno. Nitko Narin nije rekao: ne žrtvuj se toliko, bori se, stvorenje si od krvi i mesa, svaki udarac boli, svako poniženje uništava duh, ubija gore nego udarac. Ali nije. Nitko nikada nije ništa direktno njima u facu rekao. Govorkali su, šaputali ali nitko ih nije zaustavio.
Jako dobro analizirano, na žalost mjesto radnje je takvo da žene nemaju nikakva prava, a muškarcima se gleda kroz prste. Narin jednostavno sve što joj se događa prihvata kao svoju sudbinu, od nje mene više ljuti slabost njenog oca od početka da se suprostavi bratu.

Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Narin je sinoć rekla Mustafi da je ovo zadnji put da vidi mjesec i sunce. Prihvatila je možebitnu smrt, molila se, ali nije sama išla u smrt. To Bog ne opravdava, to je grijeh. I trpila je.

Zašto je večeras napravila omču? Ili bolje, zašto TEK večeras?
Vrc ide na vodu dok se ne razbije, tako i ona vjerovatno je "pukla" osjetila da nema više snage za borbe u životu.
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:58   #1497
mustafin problem je njegova neutjesna ljubav prema narin
koju on iskazuje na svoj ludi nacin
mustafa nije lud jer je to pokazao na sve nacine da je jako razuman i inteligentan
konta on sve
al njegov problem je samo ta ljubav
a ljubavni problemi se ne lijece elektrosokovima i tableticama
dusa se lijeci samo s ljubavlju
a serdar je reagirao onako kako vecina doktora danas reagira
posaljite ga u ludnicu tamo ce ga izlijeciti
ma dje ba u ludnici
pa tamo samo mozes jos vise poludit

i molim vas ne poredite ortopediju s psihijatrijom please
slomljena noga ne boli koliko ranjeno srce
jer fizicka bolest je trenutna al dusa boli vjecno
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 26.06.2013. at 01:06.
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:02   #1498
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
na bold..

u stvari ne trebaju im lutke na napuhavanje..kada im žene pare ko lutke..šute, muče i trpe....crni humor..

I sada kad pogledaš učitelj..učeni čovik..završija neke škole..Zna da je Narin silovana, ali ne razmišlja o njenoj duši, o eventualnoj potrebnoj joj pomoći ili vremenu u kojem bi pokazao nježnost i ljubav..jer kaže da je voli...fuj..koja ljubav..samo posesivnost..pokazivanje tko je gazda i mužjak u toj priči...Za ludu mu škola..glumi fino čeljade dok je sve po pravilima..čim se jedna karta sruši..sruši se cijela kula i njegova maska finog i uglađenog učitelja..

on nije za psihijatriju..on je za zatvor ..
To je najtragičnije..za drugačije ni ne znaju..ako se neka slučajno pobuni ..dobije batine.

O tom i govorim ..ako je svjestan da je silovana ..i poslije toga što je ON dasa i muž neće "razdjevičit"(jer je to doli na takvoj cijeni ..isto čudo jedno)prihvatio i svejedno ostao u braku s njom..mislim ..žena je istraumatizirana..drži sve u sebi..pa da joj pomogne da se otvori..razumije..čeka da se oporavi ..šta ja znam..ne ko čoban..ja muž ti žena ima da me slušaš ..halooo

Nabi ga ja u zatvor..tamo samo leži i jede..triba to dobro toljagom po rebrima ..da mu se više ne omili žensko

Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
Narin žalim, a u isto vrijeme mi užasno ide na nerv.., pa šta je mislila da će biti netaknuta djevojčica kad se uda za Haruna možda da će je doktor i tada držati za ruku...tobe..tobe
Nije to mislila..nije znala da će bit silovana prije braka..a poslije toga mislim da je ženi jaaako teško..da bi joj isto bilo teško i sa mužem kog voli i s kojim je iskusila sex ko zna koliko puta..a kamoli sa praktički nekim kog poznaje kratko vrijeme ..pa makar joj je muž.Pa ima da joj se zgadi na duže vremena..cijeli muški rod.A učo nema pojma kako postupat i kako se ponašat prema ženi koja je prosla jedno onako ružno iskustvo .
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:03   #1499
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Naravno da bez prisile nema dela.Poenta je oblik u kome se prisila iskazuje u svakom pojedinačnom slučaju .Kao što sam napisala za postojanje krivičnog dela silovanja ne zahteva se uvek da se prisila manifestuje kroz npr. "slamanje" žrtvinog otpora.

Kako god,moj skromni sud je da je Mustafa primenio silu kako bi obljubio Narin.
slažem se s tobom...
i jako si to dobro zaključila, gotovo pravnički, nije potrebno slamanje žrtvina otpora, i to je sve itekako dokazivo na sudu...uz sve druge materijalne dokaze.

žrtva je ona, i sada se vjerojatno sama mora boriti s tim što joj je ostalo,kao "uspomena", tko će njoj pomoći?
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:10   #1500
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
on je za ustanovu u kojoj se nalazi.
i nije sramota biti liječen na psihijatriji.
zar sumnjati u metode kojim ga liječe?

dr Serdar se ne ismijava iz bolničkog lista Mustafe Buluta, on smatra da je to način kako mu pomoći, kao čovjeku, kao pacijentu.

Doc je stabilna osoba, i prvenstveno liječnik, koji svoju profesiju ne bi izdao nikada.
trpati sve ljude u isti koš, da bi se obranio jedan bolestan čovjek, koji treba stručnu pomoć mi je pretužna.
.
Akif oprosti što ti kratim post.
Ne mogu se sjetiti kad je riječ o Mustafi da je doktor bar jednom upotrijebio riječ ''pomoć''. I u sceni kad on prepričava/upoznaje odvjetnicu s cijelom povijesti događaja/slučaja zvanom Mustafa, te kad ona kaže da će na sudu pobiti falši nalaz da Mustafa nije uračunljiv i da će ga dati zatvorit, doktor na to odgovara da ne želi da ga zatvori nego da bi ga žešće kaznio. Nijednom nije rekao da mu treba pomoći, nego baš osvetnički koristi riječ kazna.
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.