Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2005., 21:27   #21
kolekciji sam dodao The hunt for Red October i Saving private Ryan.
frend je dofural Alien vs. Predator u totalno kvalitetnom aviju, pa ga ne bum zbrisal.
okej - ona mala čokoladna je isto pridonjela odluci da ga ne brišem.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 00:58   #22
imam ih previse za nabrajati sve, samo najdrazi: svi Wendersovi (Himmer über Berlin ), pa kompletni Star Trek , filmovi Tima Burtona i Petera Weira, Blade Runner (originalna verzija), Dark Crystal, Miyazakijevi filmovi (Tonari no Totoro i drugi ), onda Cinema Paradiso, Prije Kise, Waking Life, Chronos, Baraka, Koyaanisquatsi, Hero, Samsara, Atlantis, Monsieur Ibrahim, Red Violin, Big Blue i Merlin (Hallmarkova serija) + brdo dokumentaraca (Winged Migration etc.)
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 10:35   #23
Cek, cek, spomenulo se da netko tu ima *kompletan* opus Miyazakia i Weira? Koliko žrtvenih janjaca treba da se dokopam određenih stvari sa dotičnih popisa?

dopisao bih i svoju filmoteku da ju imam no... radi se tek o nekoliko desetaka divxa filmova, vecinom animea (ali ne sav miyazaki ) te par bisera poput rocky horror picture showa i meet the feebles.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 13:27   #24
nemam bas sve-sve ni od weira ni od miyazakija, ali ima dosta toga, i koliko se ja sjecam, mi imamo FO 4.5 u petak, pa posalji na pm ako ti neki određeni filmic treba. za janjce cemo se dogovorit
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 15:25   #25
Neću sad sve nabrajat jer stvarno ih ima previše.Al
Indiana Jones serijal
Star Wars serijal
LOFTR serijal (mada ga nisam pogledao i vjerojatno i neću)
James Bond serijal
The Fast and The Furious 1,2
Planet Tame,Riddikove Kronike
Kill Bill 1,2 kandidati za bacanje u smeće

Batman serijal
Pearl Harbor
Matrix serijal

i brdo komedije, al stvarno brdo
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 16:13   #26
Koja je poanta kucne filmoteke?
Po meni, imati filmove koje ili a) zelis periodicki gledati ili b) toliko cijenis da ih jednostavno moras imati uz sebe, pa makar ih pogledao samo jos jednom u zivotu.
Pa da pocnem od be kategorije. U nju spada sacica filmova koje cu kupiti kad napokon nabavim dvd masinu. Ah, znam da sam tehnoloski kuriozitet, ali sta mogu, za sad mi je video dovoljan i osjecam se nekako retro dok panicno trazim kazetu ne prejako izlizatu a opet s dovoljno prostora za jos jedan film u tih 180 minuta. A volim i taj zvuk premotavanja. Al da se vratim na temu, sto zelim za uspomenu i dugo sjecanje, snimim, i uopce me ne smeta losija kvaliteta. Mislim, ako mi je stvarno do kvalitetne slike idem u kino. Kino je ionako predvidjeno za gledanje filmova, ali to je tema za sebe o kojoj sad necu.
Za sada, u tu kategoriju kupljenih dvda spadaju samo dva filma - The Big Sleep i Donnie Darko (ali onaj jeftiniji, bez ekstra redateljskog objasnjenja koje ionako ne prihvacam). Namjeravam svakako pridruziti im jednu pristojnu kolekciju Woody Allena, Hitchcocka, Capre, Wildera, Hawksa i opcenito selekciju screwball komedija i holivudskih klasika. U stvari, filmove koje bih ionako svrstala u a kategoriju, jer ih volim, cijenim i vjecno zelim pored sebe.
Neke od tih filmova imam i u video zapisu, snimljenim s televizije ili kupljenim za smijesne novce u charity ducanu. Na primjer Fargo, koji jest film za periodicko gledanje, ali da je taj period mozda svake tri godine. Drugstore Cowboy isto tako. Swingers. Ghost World. Usual Suspects. Citizen Kane. Memento mozda, ali samo zbog te opcije kronoloskog obrata, iako je u neku ruku one-trick movie.
U stvari, kad bolje razmislim, kategorija be podrazumijeva a. Jer, premda mi se Hanekeov Le Pianiste vrlo dopao, nakon dva gledanja, prvo u kinu, pa na teveu, sasvim sam sigurna da ga vise nikad ne zelim vidjeti, hvala lijepa. Kao ni mnogo drugih art-umjetnickih filmova. Apsolutno ne vidim poantu imanja Tarkovskog ili Bergmana u svojoj kucnoj kolekciji. To mi je ko svecana kolekcija tvrdo ukoricenog Tolstoja na regalu - za plasenje putnika namjernika.
E, dobro, sad je na redu kolekcija a u prosirenom znacenju. A prosireno je znacenje ono disposable trash zabave. Ali ipak ne toliko disposable da ne bi vrijedilo jos jednom pogledati. Tu format nije bitan, iako, sto jeftinije to bolje - radi se ipak o jeftinoj zabavi. U koju spadaju mahom romcoms i horrors, uglavnom teen, ali ne iskljucivo. Recimo, Clueless. Ili Romy and Michelle's High School Reunion. You've Got Mail. Sleepless In Seattle. Trading Places - koji je, doduse, nesto manje disposable ali svejedno ne spada u kategoriju be. Dumb and Dumber. Kingpin ide pod be. Itd itd, mislim da je jasno.
I, na kraju, dodajmo i ce, kategoriju raznog, a koja se zasad sastoji od sveg onog snimljenog za pogledati docnije, a sto jos nije doslo na red. Palookaville. Burnt By The Sun. Funny Games (Hanekeov). Sling Blade. Barbarian Invasions. Ima toga vise nego sto se ima vremena.
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 20:42   #27
ja bih do sutra mogla nabrajati filmove iz moje dvd kolekcije...

i da, imam citavog Bergmana, Tarkovskog i Godarda...

odoh sada gledati Ozona...
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 20:59   #28
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
ja bih do sutra mogla nabrajati filmove iz moje dvd kolekcije...

i da, imam citavog Bergmana, Tarkovskog i Godarda...

odoh sada gledati Ozona...
vrlo dobra kolekcija

Pale Blue eyes.

By Velvet Underground
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 07:41   #29
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
ja bih do sutra mogla nabrajati filmove iz moje dvd kolekcije...

I ja, i ja...! Nažalost neki biseri su još na vhs-u, ali ako bog da i to će se kad-tad promijeniti. Evo samo par dragulja:

- SVE epizode Monty Python s Flying Circus + njihova 3 filma
- kompletni Dekalog
- izabrana djela Jarmusha, W. Allena, Kaurismakia, Wendersa, Menzela, Lyncha...
- qatsi - trilogija
- biseri yu i ex-yu filma
...
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 13:15   #30
99% DVD-a i divixa koji mi padnu pod ruke biva zaprženo trebali mi ili ne.
Bitno je da se prži i ja sretan.
Zato imam poprilično nebitnih naslova.
Trenutno oko 100 i nešto naslova na DVD-u i 250,300 divix-a

Drago mi je šta imam (nabrajam samo DVD-e)
Apocalypse Now
Za šaku dolara
Kumovi
Star Warsi IV, V, VI
Life of Brian
Pulp Fiction
Reservoir dogs
Kill Bill 1 i 2
Rain man
Serpico
Mystic River,….

Sigurno ima još bitnih koje nisam nabrojio ovako na brzinu
Moram nabavit Dobar, Loš, Zao, Prljavog Harryja, Once upon time in America, Maratonce, Balkanskog Špijuna, Ko to tamo peva…..

Imam i nešto muzičkih koje volim, al to nije tema
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:16   #31
Da li te filmove drzite na DVD-ima?A,vi koji ih imate 200+,na kakvim stalcima ili policama ili cemuvec to drzite?
john_smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:35   #32
Pa ima i većih polica za cd-e od onih plastičnih za 10, 20 komada i sličnih

A kak ljudi drže doma 500 knjiga? E tako drže i 200 dvdova
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 18:46   #33
Quote:
john_smith kaže:
Da li te filmove drzite na DVD-ima?A,vi koji ih imate 200+,na kakvim stalcima ili policama ili cemuvec to drzite?
Metro - ona futrola za 96 komada je bila na akciji 30 kn

Ima nešto DVD-a i u kutijama (ovi draži srcu)

200-tinjak cda mp3-ca (stalci + futrole)

Radim na tomu da sve završi u futrolama, numerirano i ubačeno u where is it
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 19:24   #34
U zadnje vrijeme sve divx filmove snimam na dvd-e (6x manje mjesta treba), a mp3ice na hardu, tako da ne moram trazit gdje mi je sto kad mi se slusa.
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2005., 19:44   #35
oko 1200 filmova... velika vecina klasici, kultni... malo manje od pola americki.. ostalo europski i azijski uglavnom...
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 01:04   #36
Imam dva pitanja.

1. Koje od tih filmova vjerujete da cete pogledati jos jednom?

2. Jel idete nekad u kino, ili od silnog przenja i aranziranja filmoteke nemate bas vremena?
Rajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 01:09   #37
Quote:
rajka kaže:
1. Koje od tih filmova vjerujete da cete pogledati jos jednom?
sve. ostavljam si samo filmove koji su mi ok, osim onih koji su jako rijetki i za koje sumnjam da cu ih uspjeti naci negdje drugdje bez da ih moram skidati s neta.

Quote:
rajka kaže:
2. Jel idete nekad u kino, ili od silnog przenja i aranziranja filmoteke nemate bas vremena?
naravno, sad ce bit ciklus iranskih filmova, ic cu vidjeti bar 2-3. neki filmovi su stvarno dozivljaj u kinu (pogotovo epski, fantastika i sl.)
Dustflower is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 01:11   #38
Quote:
rajka kaže:
Imam dva pitanja.

1. Koje od tih filmova vjerujete da cete pogledati jos jednom?

2. Jel idete nekad u kino, ili od silnog przenja i aranziranja filmoteke nemate bas vremena?
Ne mogu se baš sve stvari tako lako i racionalno objasnit

Neke nisam pogledao nijednom, neke gledam svako toliko
Gušt mi je skupljat razno razne filmove i glazbu

Idem u kino dosta često i kasnije nabavim film na divixu ili DVD-u
Te dvije stvari nemaju veze

Previše racionalno pokušavaš objasnit kolekcionarsku strast
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 02:56   #39
Quote:
alfred stokes kaže:
99% DVD-a i divixa koji mi padnu pod ruke biva zaprženo trebali mi ili ne.
Bitno je da se prži i ja sretan.
Zato imam poprilično nebitnih naslova.
Preaching to the choir Fakat ne kužim koji mi je qrac, pogledam film, glup mi je do bola a opet osjetim onaj neizdrživi poriv da ga spržim

Od naslova koje ovdje nisam primjetio ponosno prijavljujem Cecil B. Demented i prvu sezonu 'Father Ted'


Ako Bog da, uskoro slijeću:
- komplet edicija Shogun-a na dvd-u
- ostatak Father Ted-a
- Battle Royale 1 & 2
- sve sezone 'The Office'
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 03:23   #40
Quote:
slafko kaže:
let iznad kukavičjeg gnjezda!!!1
Pa kak ga nema nigdje, ja ga nekidan posudio u videoteci i zripao.
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.