Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2008., 13:39   #101
pišem nekakav seminar o halucinacijama pa mi treba nekakva knjiga , po mogućnosti na engleskom jeziku, o tome.... može kakva preporuka ?!
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 00:18   #102
ovako.. trebala bi mi neka prezentacija iz psihologije- tema: bilo koja pa ako tu ima psihologa, koji su pisali tako nesto, i da "tako nesto" nije na webu izaslo- bi li se nasao neki ljubazan pa mi posalo ako da, neka se javi ma pm

zahvaljujem..
maya88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 17:25   #103
pozdrav svima da li moze da mi kaze neko sajt gde mogu da nadjem temu za seminarski pretrazio sam google ali ne mogu da nadjem...tema je Uticaj buke na verbalno pamcenje u vezi Metodike istrazivanja ponasanja..hvala
mrkele is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 05:08   #104
jel ima mozda netko seminarsku radnju na temu homoseksualnost???
Don Juan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 20:54   #105
ovisnosti o drogama

ako nekome trebaju info iz prve ruke po pitanju ovisnosti o lakim i teskim drogama, stojim vam na raspolaganju. sve u svrhu nauke!
jooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 00:10   #106
Quote:
Don Juan kaže: Pogledaj post
jel ima mozda netko seminarsku radnju na temu homoseksualnost???
Ja sam pisao o Istospolnim obiteljima.. ne znam ako moze pomoci..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 22:26   #107
Na zhalost, uslijed mog izostanka i nekih drugih problema, propustio sam saznanje da mi je potreban seminarski rad iz socijalne psihologije. To moram zavrshiti do Subote, kada mi je ispit.

Osjecam se loshe shto moram trazhiti pomoc na nachin kao da nijesam sposoban, ali shta je - tu je.

Teme kojima bi trebalo da se bavimo su motivi, uchenje, socijalizacija - ili agresivnost.

Ako neko ima neshto napisano, spasice me, jer vrijeme koje mi je preostalo do ispita mogu provesti ucheci. Ako nema - najradije bih odabrao temu vezanu za agresivnosti, jer u kuci imam najvishe literature vezano bash za to.

Uglavnom, svaka pomoc je dobrodoshla. Hvala unaprijed.
Over There is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 23:33   #108
Post Alzheimerova bolest

Imam temu za dodiplomski rad Alzheimerova bolest i svaka pomoć oko literature bi mi dobro došla, posebno preporuke knjiga, hvala!
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 18:24   #109
Stanje svijesti

Pozdrav!
Molim Vas za malu pomoć oko seminara vezanog uz temu "Stanje svijesti"
Probao sam naći sam ali nisam našao nikaj korisnog.
Ako možete dajte mi link na kojem bum mogao naći nekaj korisno vezano za tu temu.
Hvala!
SilverAvenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:56   #110
Alzheimerova bolest

Pozdrav!
Za dodiplomski rad imam temu Alzheimerova bolest, s neta sam iskoristila dosta toga al treba mi nešto više o dijagnosticiranju odnosno o raznim testovima koji se primjenjuju u dijagnostici te bolesti.
Ako netko ima kakav dobar link ili bilo što o tome, molila bih da pošalje. Hvala
__________________
So never mind the darkness, we still can find the way,
cause nothin' lasts forever, even cold november rain...
cupa5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:11   #111
...prvo, nadam se da sam pogodio grupu...
...drugo (i ono najbitnije) htio bih vas pitati jel mi itko moze pomoci...pisem maturalnu rad na temu "psihoze" i nemam blage veze kako poceti...niti znam gdje mogu nabaviti podatke jer na netu nema skoro pa nista...fala, unaprijed! Pa ako netko ima vec nesto napisano ili samo dijelove, bio bi mu vrlo zahvalan...
Per4mR! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:43   #112
Imam jedno pitanje za koje ne znam pod koji bi thread spadalo, (mislim da nebi pod chat) a glupo mi je poradi tog pitanja počimati novu temu.

Pitanje glasi: Što moram guglati, koje su ključne riječi da bih do u neke detalje saznao mehanizme biosinteze serotonina i dopamina. Guglao sam serotonine synthesis i serotonine makers, ali skoro bez ikakvog uspjeha. Bio sam na wikipediji ali nisam našao a detaljnije informacije osim da se serotonin stvara iz triptofana što sam već i prije znao. Ali on se stvara i pomoću još nekih tvari. Npr EPA/DHA.

Opet, ne želim ići na neku tešku znanstvenu raspravu o toj temi.

Unaprijed hvala na odgovoru,
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:47   #113
Quote:
Per4mR! kaže: Pogledaj post
...prvo, nadam se da sam pogodio grupu...
...drugo (i ono najbitnije) htio bih vas pitati jel mi itko moze pomoci...pisem maturalnu rad na temu "psihoze" i nemam blage veze kako poceti...niti znam gdje mogu nabaviti podatke jer na netu nema skoro pa nista...fala, unaprijed! Pa ako netko ima vec nesto napisano ili samo dijelove, bio bi mu vrlo zahvalan...
Mislim da je takva tema preteška za maturalni rad. To već spada u fakultetsko obrazovanje. Te se bojim da ćeš morati prekapati po psihologijskim i psihijatrijskim udžbenicima za prvu godinu na fakultetima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 11:26   #114
Quote:
Per4mR! kaže: Pogledaj post

Pišem maturalni rad na temu "psihoze", i nemam blage veze kako početi. Niti znam gdje mogu nabaviti podatke, jer na netu nema skoro pa ništa. Hvala, unaprijed!
Može se o tome pisati i maturalni rad, samo će obrada biti na srednjoškolskoj razini. Imaš na netu sve ako znaš nazive pojmova (terminologiju). Ako to ne znaš, ne možeš naći.

U gradskoj knjižnici uzmi "Medicinsku enciklopediju", 6. svezak, gdje je indeks, pribilježi pojmove na listiće, listaj po ostalim svescima, prikupljaj nove pojmove. I onda te pojmove traži na netu (ili u drugim knjigama).

U gradskoj knjižnici pokazat će ti i drugu literaturu s toga područja. Vrlo je zgodna knjiga "MSD priručnik dijagnostike i terapije" (Split, 2000), gdje imaš na najsežitiji mogući način izdvojeno sve najsuvremenije što je važno znati o toj temi. Tu knjigu ima danas većina liječnika, možeš posuditi od nekoga, ili kupiti (stoji 500 kuna).
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 14:30   #115
Pozz svima,meni ne treba pomoc oko seminarskog,ali mi treba pomoc oko eseja...tema je "psihogeneza koja je u osnovi patoloskog nad-ja (super-ego)"....i ako neko zna da mi ukratko objasni sta znaci patologija nad-ja...i ako znate neke linkove,ili neku literaturu u kojoj mogu pronaci objasnjenja,neka postavi

Unapred Hvala!
Spaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:42   #116
Quote:
Spaki kaže: Pogledaj post

Meni treba pomoć oko eseja. Tema je "Psihogeneza koja je u osnovi patološkog nad-ja (super-ego)". Ako neko zna da mi ukratko objasni sta znači patologija nad-ja.
Za "nad-ja" ("superego") često kažu da je isto što i "savjest". "Superego" sadrži moralne norme i standarde ponašanja koje je pojedinac usvojio od svoje okoline.

"Patološki superego" znači: ponašanje koje je toliko nestandardno i neuobičajeno da se može smatrati bolesnim ponašanjem. Kratko rečeno, bolesni superego nastaje u lošoj sredini: nefuncionalna obitelj (alkoholizam, prostitucija, sociopatija u obitelji) ili loše društvo vršnjaka.

Psihogeneza bi po meni bilo isto što i "formiranje ličnosti", ali vidim u literaturi da je to "uzrok nastanka, razvoj i tok psihičkih i psihogeno uvjetovanih bolesti".

Vjerojatno je takva riječ "psihogeneza" skraćena prema "psihogena patogeneza" ("patogeneza" je "postanak i razvoj neke bolesti").
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:03   #117
Shain,puno ti hvala!Koju si literaturu koristio,mislim da li mogu da pronadjem u gradskoj knjiznici?
Spaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 09:30   #118
Quote:
Spaki kaže: Pogledaj post

Shain, puno ti hvala! Koju si literaturu koristio, mislim da li mogu da pronađem u gradskoj knjižnici?
Koristio sam se samo leksikonom Vladimira Hudolina, a u njemu nećeš mnogo naći.

U gradskoj knjižnici potraži knjige s područja mentalne higijene, socijalne patologije, uzroka prestupničkoga ponašanja, utjecaja okoline na psihičke poremećaje i sl. Ima toga mnogo. Pomoći će ti zaposlenici u knjižnici. Knjige su složene po UDK-sustavu, pa im je na okupu sva literatura s jednoga područja.
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 16:24   #119
ugl., trebam nešto o utjecaju realityja na psihu, te na cijelu obitelj, na primjerima big brothera i ples sa zvijezdama. please
Valerchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:22   #120
Ja bih molio neki materijal (može i na engleskom) koji obrađuje temu reaktivne psihoze. Kao i materijal o privremenim psihozama. To su one kad recimo, čovjek završi na psihijatriji sa psihotičnim simptomima, ali ih prije nikad nije imao i/ili se ti simptomi ne mogu svrstati pod neki psihotični entitet, kao npr. maniju šizofreniju... nego se onda napiše dijagnoza "privremena psihoza".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.