Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2006., 00:43   #21
govor tijela

Malo sam kopala po starijim postovima, ali nisam uspjela naci...
Interesira me na koje nas nacine nase tijelo odaje kad lazemo? Mi govorimo jedno, a tijelo drugo.
Ima vec dosta dugo kako sam citala o tome, ali se vise nemogu sjetiti.
uvjerena sam da ovdje ima forumasa koji znaju.
Hvala!
artephius is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 00:47   #22
ja se trenutno mogu sjatit samo da osoba gleda gore i lijevo kad laže.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 07:49   #23
ja mislim i u brzini odgovora (ako postoji stanka prije odgovora)...
... (al nisam ja psiholog...)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 07:53   #24
Quote:
demosten kaže:
ja mislim i u brzini odgovora (ako postoji stanka prije odgovora)...
... (al nisam ja psiholog...)
nisam ni ja

mislim da brzina odgovora nije tolko presudna jer netko može sporo odgovarat i kad se nemre sjetit isprve.
valjda
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 08:02   #25
Štajaznam, različito reagiramo.
Ako osobu dobro poznaješ, skužit ćeš....
Obično su to neki tikovi kao što su spuštanje očiju, glave, žmirkanje, češkanje, stišavanje glasa, ukočenost, znojenje....
Ma kod nepoznatih osoba ili koje malo poznaješ možeš samo nagađati....
(moje laičko mišljenje)
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 12:10   #26
Quote:
ambasadorica kaže:
ja se trenutno mogu sjatit samo da osoba gleda gore i lijevo kad laže.
Ja gore gledam kad sam na ispitu i pokušavam se koncentrirati

Ima tih znakova koji mogu biti pokazatelj da osoba laže, a opet netko može pokazivati te znakove a da uopće ne laže. Tak da je teško reći nešto univerzalno.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 12:22   #27
Quote:
ambasadorica kaže:
ja se trenutno mogu sjatit samo da osoba gleda gore i lijevo kad laže.
glupost..to sam znaci da joj je desna polutka mozga eventualno aktivnija.
kad ti je neugodno i lazesh , onda cest gledas dolje i radis ostale geste skrivanja...prekrizene ruke npr...

no kad ti nije neugodno lagati, onda je vec to malo tezhe otkriti, onda tjelo ne odaje nish.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 12:42   #28
Cesto imamo potrebu dirati nos dok lažemo. Clinton je 26 puta dotaknuo nos kad je odgovarao na pitanje dal je spavao s Monicom Lewinski.
aktovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 20:34   #29
Quote:
boljanici kaže:
Psiholoski testovi licnosti mogu da sa sigurnoscu utvrditi laganje, ali je to jako zahtjevan proces.
Znaci, kombinacija iskustva i psiholoskog znanja moze da doprinese visokoj sposobnosti otkrivanja laganja, ali NE I 100%.
pa ne bas..
Psiholoski testovi imaju obicno te skale tendencije prikazivanja u boljem svijetlu. (ajd ak ocete bas pojednostaviti - laganja )
Al iskreno..ja sam se na rijesavala psiholoskih testova za 3 i pol zivota i malo mi je naivno to sve.
Tipa jeste li ikad ukrali nesto. Mislim ajd mi nadji jednu osobu koja nije..
A sve je manje i onih koji se to srame priznati.

Tak da ustvari mislim da su te skale prikazivanja u boljem svijetlu malo nerealne.
Jer u jednom pitanju me pita jesam li ikad radila nesti relativno bezazleno sto me moze cak i nenaterati na laganje. A s druge strane me pita jel volim muciti male zivotinje. Ono ipak mi je nekak vjerojatnije da cu lagati o tako nekoj skakljivijoj temi nego nekoj beznacajnoj.
A prema toj skali cu ispasti neka skroz fina curica. A lagat na psihopatskimpitanjima i ispast fina i normalna curica, a ono luuuuuda

Al opet ako me ne vara sjecanje prvu "skalu laganja" je ugradio Eysenck u svoje testove licnosti..
koje je radio u prvoj polovici proslog stoljeca (opet ako me sjecanje ne vara)
U svakom slucaju - ljudi se mjenjaju, vremena se mjenjaju. Istina nisam imala prilike vidjeti najnovije testove licnosti - al se iskreno nadam da su realniji.

Osobno se ne bi previse pouzdala u to. I to mi je neka vise manje gruba aproksimacija.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:35   #30
Quote:
happyman kaže:
neznam koliko je tocno ( bilo je na TV), kad ljudi lazu skrecu pogled na lijevo, a kad se prisjecaju na desno.
To sam gledala na CSI...

A sad jedno glupo pitanje; ako je to stvarno tako, ima li kakve veze dal je osoba koja laže ljevak ili dešnjak!? Mislim, ako vrijedi obrnuto za ljevake, onda opet nikakva korist od toga...

Kaj se laganja tiče, na meni se vidi iz svemira da lažem - pocrvenim ko paprika... osim kad samu sebe uvjerim da je ono kaj govorim ustvari istina (to mogu ako lažem o nečem nebitnom)...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 21:48   #31
Quote:
chrissy kaže:
To sam gledala na CSI...

A sad jedno glupo pitanje; ako je to stvarno tako, ima li kakve veze dal je osoba koja laže ljevak ili dešnjak!? Mislim, ako vrijedi obrnuto za ljevake, onda opet nikakva korist od toga...

Kaj se laganja tiče, na meni se vidi iz svemira da lažem - pocrvenim ko paprika... osim kad samu sebe uvjerim da je ono kaj govorim ustvari istina (to mogu ako lažem o nečem nebitnom)...
ako se ne varam to su neke NLP stvari koje proguravaju kao apsolutno istinite..
ne znam skepticna
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 22:37   #32
laganje je vestina koja se stice praksom....licno iskustvo....bila sam dete koje nikada ne laze i kome keva moze da procita svaku misao i pokret...ali zivot me je naterao da se usavrsim u lagnju ili prikrivanju i ulepsavanju istine..... u proteklih 20 meseci od kada sam u vezi sa devojkom sto keva ne sme da sazna, lagala sam je gledajuci je u oci nebrojeno puta..... prvi put kad sam slagala, kao klinka mucala sa, gledala u stranu, znojila se, vremenom se usavrsavam i sada mogu i da improvizujem bez problema....a,da jos i lazem profesore, kad kasnim da mi se opravda i pravim se da mi nije dobro kad moram da odem iz skole zbog nekog testa ili da se vidim sa devojkom (ne zivimo u istom gradu, svaki sekund je bitan)...za to da mi nije dobro mogu, brate, i lekara da zajebem, ne profesora i roditelja...strucnjak
ali ne radim to cesto , jer ako prete ram niko mi nece verovati....
evo Valentinovo sam ceo skoro dan bila sa njom i morala da slazem sledece
1. prepodne sam isla kod drugarice da joj pokazujem informatiku (laz kevi, poverovala bez problema)
2. slagala engleskinju da mi nije dobro i otisla s 1 casa (uspesno)
3. slagala profesora knjizevnosti da mi nije dobro i pustio ma sa poslednja dva casa (vro uspesno, pitao cak i da li da mi pozove taxi, i poslao 1 iz odeljenja da me isprati)
4. rekla kevi da uvece izlazim sa 2 drugarice , da patimo sto smo same na valentinovo i sto nemamo decke (poverovala)

razvijam se polak...
MaCkIcA-FrOm-SeRbIa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 01:02   #33
Quote:
chrissy kaže:

Kaj se laganja tiče, na meni se vidi iz svemira da lažem - pocrvenim ko paprika... osim kad samu sebe uvjerim da je ono kaj govorim ustvari istina (to mogu ako lažem o nečem nebitnom)...
ja dobro lažem.
i sebi i drugima
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 04:52   #34
Quote:
Dragana kaže:
Ti koji zamuckuju i gledaju levo desno nisu opasni lažljivci, to su sumptomi dece koja se izvlače kod profesora ili roditelja nekim naivnim izgovorom. Ozbiljni lažovi koji žele da vam prodaju neku priču (i koji su pre toga potpuno ušli u odgovarajući mentalni film i uživeli se u ulogu) gledaju pravo u oči, ali to rade netremice.

UZ to se kunu u majku, pozivaju na bliskost sa vama (ti si mi kao brat).
ČAk su spremni i klečati na koljenima....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 12:43   #35
Smjer pogleda - velika zabluda

Ako pročitate ozbiljnije tekstove o ovoj temi naći ćete da je kod levorukih
osoba interpretacija smjera gledanja obrnuta.Dakle ako ja gledam lijevo (ja sam ljevoruk) to ne znači da lažem nego da razmišljam .

To sam prvi put otkrio kad mi je jedna osoba koja je završila nekakav instant tečaj za menađere povikala : A vi ste ljevak ?? kad sam primio miša ljevom rukom.
A nas ljevorukih ima 10 -12 % (kako prema kojoj statistici) i onako nam je kompliciran život jer su sve stvari prilagođene dešnjacima
koksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2006., 20:25   #36
Sell,sell,sell

Covjek kad laze laze prvom sebi....Neozbiljne ljude tesko cete protumacit.
Uocit cete da laze ako prvo gledate koje osjecaje osoba odasilje tj. promatrajte dali je sretna,ljuta itd.Probajte analizirat osjecaje pa cete tako lakse napravit zakljucak dali laze.
Mislim(misliti je da da drustveni ljudi mogu lakse protumacit dali netko laze zato jer vecinu puta drust. osobe imaju vecu empatiju.

Mene zanima dali ljudi laze jer su zli ili svaka osoba misli dobro u dusi?
a mozda su svi takvi ljudi egoisticni pa lazu samo radi svoje koristi....
Hocu reci covjek kad razmislja uvijek ce zakljucit kako on misli da je najbolje.Nikad nece radit nesto ako svijesno zna da ga to unistava....Tako da vijerovatno ljudi koji lazu nisu dovoljno intel(svijesni) sto upravo rade.
....Lako je lagat nekom kada znas da i on tebi laze.
Recimo kod marketinga,tamo svi lazu.Sjetite se samo sta prodaju na top shop otv.rtl....Super krecko neke vrece za skladistenje..pa ti lazu kako je to revolucionarno i nesto najbolje bla bla....javno lazu na Tv-u,,,,pa ti kupi ako ti se svida....mozda bi ih netko trebao tuzit kako mogu tako lagat i prodavat stvari koje uopce nisu kakve oni predocavaju(imam iskustva iz toga hehe).....kupi 2 plati 3....
Danas se laz prodaje,nema vise pravih vrijednosti i smirenijeg zivota....ukradi,lazi ,prodaj kad neces onako dugo zivjeti heh.
Doloromos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2006., 13:26   #37
Quote:
DarthFlake kaže:
Psiholoski testovi imaju obicno te skale tendencije prikazivanja u boljem svijetlu. (ajd ak ocete bas pojednostaviti - laganja )
Al iskreno..ja sam se na rijesavala psiholoskih testova za 3 i pol zivota i malo mi je naivno to sve.
Tipa jeste li ikad ukrali nesto. Mislim ajd mi nadji jednu osobu koja nije..
A sve je manje i onih koji se to srame priznati.
Nisu li takva pitanja zapravo kontrolna pitanja koja služe da se utvrdi strogost ispitanika?

Ne bih baš rekao da psihološki testovi imaju skale tendencije prikazivanja u boljem svjetlu toliko koliko ljudi imaju tendenciju prikazivanja u boljem svjetlu.
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 12:18   #38
pa ne znam kako nemaju, kad su ih tako nazvali..neki testovi licnosti definitivno imaju bas tako nazvane skale..
od po 10-ak cestica...
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:05   #39
Saznao sam više o pitanjima tipa: Jeste li ikada ukrali nešto, Jeste li ikada lagali i sl.

To se zovu Lie skale i služe tome da se, vjerovali ili ne, utvrdi iskrenost ispitanika.
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2006., 21:10   #40
dobro, nije baš sasvim on topic

Quote:
wuk kaže:
Saznao sam više o pitanjima tipa: Jeste li ikada ukrali nešto, Jeste li ikada lagali i sl.

To se zovu Lie skale i služe tome da se, vjerovali ili ne, utvrdi iskrenost ispitanika.
i vi ste vjerojatno ispunjavali one neke međunarodne upitnike ličnosti? jedan dio ispunjavaš sam, a jedan dio netko tebi blizak? takva pitanja su bila na kraju tog upitnika. eto, da znam i kak se to zove. hvala na infu

[možeš i link nabacit ako imaš, da imamo ovdje ako ustreba]
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.