Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2007., 14:45   #21
Jednoj osobi koju znam, vježbe jesu pomogle, ali ona je išla par godina na balet.
 
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 19:22   #22
Može se poboljšati jačanjem određenih mišića, ali mislim da je jedino to u potpunosti moguće operacijom. Pitanje je koliko te sve to teško pogađa, jer pretpostavljam da je operacija dosta teška i da je oporavak dug.
Posavjetuj se sa ortopedom.

Hoćeš moj savjet? Pokušaj sebe prihvatiti onakvom kakva jesi, jer si i sa tim svojim nožicama posebna .
Ja imam na lijevoj nozi 4. prst manji od malog i to za pola svoje dužine. Jednostavno je zakržljao i nije se razvio. Užasno ružno izgleda i moram li ti uopće pričati o tome kako sam a kroz cijeli pubertet bandažirala flasterima da izgleda kao normalan svaki put kad bih nosila otvorenu cipelu ili japanke. Otišla sam negdje pred kraj rata na ortopediju sa odlukom da mi ga se operira. Stigla sam u čekaonu prepunu djece sa svakakvim deformacijama, amputacijama i bilo mi je skroz neugodno da tamo sjedim sa tim svojim prstom. Otišla sam doma i zaboravila na njega, zauvijek. Tko hoće blenut, nek blene, imam i što posebno za pokazati . Kasnije sam skužila da mi i drugi bratić ima istu deformaciju na desnoj nozi. Izgleda da je stvar genetska i eto taj gen smo oboje imali, valjda 1:1 mil. guba zar ne, sad se zovemo "prsnim rođacima"
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 02:35   #23
Quote:
perky kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć! Dosta mi je mojih koljena, mislim, ne zapažaju ih mnogi, tj., nitko mi ih nije komentirao, ali zbog njih sam nesretna sa svojim izgledom, i nemam baš samopouzdanja nositi kratke hlače. Iskrivljena su prema unutra. Malo sam istraživala, ali nikako nisam našla baš određene vježbe koje bi mi pomogle da ih ispravim. Samo piše da su takva zbog iskrivljenih kukova... Možda se to ne čini tako strašno, ali znam da zbog njih mogu imati problema s kostima, kralježnicom... Samo su mi koljena iskrivljena ne i stopala. Zbog tih koljena imam manje samopouzdanja! Molim savjet, neke vježbe!!!
Primjetila sam hrpu manekenki s takvim koljenima i nimalo ne umanjuje njihovu ljepotu/atraktivnost. Naprotiv, ak sve ostalo na nogama štima, osh se mijenjat za moje?
__________________
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better.
TwiSted wateRmeLon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 03:05   #24
to su ikserice ili okserice? mislim da je to genetski i ne moze se ispravit. svakako pitaj doktora, a ne ljude na forumu. mozda ti fizioterapeut moze pomoci nekim vjezbama, al ne vjerujem
__________________
Somewhere over the rainbow...
wondergirl21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 09:17   #25
Hvala na odgovorima! Znam da sebe trebam prihvatiti onakvom kakva jesam, ali ponekad je teško.
Moja mama je imala takva koljena, zanči genetski je, no ako ih je ona ispravila, mogu i ja! Ok, posavjetovat ću se s doktorima, ali na operaciju neću ići. Hvala vam svima, hvala! Sada sam baš sretna, ako manekenke mogu imati takva koljena, valjda to i nije tako strašno kao što sam mislila. Nitko nije savršen. Probat ću ih ispraviti. Cure hvala vam, pomoglo mi je to što ste se javile! Trebala sam čuti mišljenja ljudi koje ne poznajem. Već mi se samopouzdanje povećalo. Valjda sam i zaslužila takva koljena, da se malo više potrudim i više zavolim sebe.
Hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 00:47   #26
Quote:
perky kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima! Znam da sebe trebam prihvatiti onakvom kakva jesam, ali ponekad je teško.
Moja mama je imala takva koljena, zanči genetski je, no ako ih je ona ispravila, mogu i ja! Ok, posavjetovat ću se s doktorima, ali na operaciju neću ići. Hvala vam svima, hvala! Sada sam baš sretna, ako manekenke mogu imati takva koljena, valjda to i nije tako strašno kao što sam mislila. Nitko nije savršen. Probat ću ih ispraviti. Cure hvala vam, pomoglo mi je to što ste se javile! Trebala sam čuti mišljenja ljudi koje ne poznajem. Već mi se samopouzdanje povećalo. Valjda sam i zaslužila takva koljena, da se malo više potrudim i više zavolim sebe.
Hvala!
Pa mnogi ljudi imaju noge na x nije uopće strašno(moja je sestra kao mala dosta padala zbog toga kad je bila mala),bolje nego na o
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 01:00   #27
za kukove ti je kasno .....posto ima procedura za vjezbe ali do odredjene granice razvoja......surfaj po malo gugleom postoji operacija toga gledao sam reportazu
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 20:05   #28
Problemi s koljenom

Pozdrav!
Ok,da odmah pređem na stvar...Naime,prije gotovo 3 mjeseca sam ozljedio koljeno,ili ligamente,uglavnom,nesto u zglobu nije kako treba biti...Drugi dan nakon ozljede sam jedva hodao,bilo mi je dosta natečeno.Nakon 2-3 dana već je bilo bolje,te se vratilo u normalu,pa nisam ni posjetio doktora da vidi malo o cemu je rijec.Ali,opet su mi počeli problemi.Valjda sam ga na treningu opet preforsirao,te opet osjetim bol u koljenu.Malo mi je nateklo(nis strasno,al ipak znak za uzbunu).
Mogu i dalje pomicati u svim smjerovima,ali nemogu čučnuti. mogu,ali s bolovima.malo me boli iznad patelle(neznam hr naziv,mozda kapica koljena,tako nesto,ispricavam se na laickom pretpostavljanju).i iza,kao da me žila boli,ful cudno...Predmnijevam da mi je ili voda,ili neka hrskavica..
Koljeno je jedno od najgorih ozljeda.Aktivan sam sportas,tako da se bojim najgorega....
Ništa nije puklo,jer sam mogao i prvi dan pomicati nogu i hodati...Jeli mogla otići neka hrskavica,ligamenti,voda u koljenu?mi moze tko navesti mogućnosti i ozbiljnost tog tipa ozljede,molim vas?
U ponedjeljak idem do doktora to srediti,ali da znam otprilike na cemu sam..
Molim vas,ljudi,pomagajte.
__________________
Tijelo je jako koliko i njegova najslabija točka
Shadowproof is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 23:37   #29
"Voda" ne boli, nego ti samo natekne koljeno. "voda" nije voda vec sekrecije u ozlijedjenom zglobu.
Ako te boli iznad patelle to bi mogao biti ligament (ili tetiva, jedno spaja misisc i kost a drugo kost i kost, ali je slicno tkivo). Ova moze biti ozlijedjena na vise nacina. Ako uz to imas bolove otraga onda te znaci boli koljeno na vise mjesta, sto moze biti svasta.
Odi obavezno do ortopeda na pregled, ima manualni pregled, uzme ti nogu pa savija i po tome koji te pokret boli moze skuziti koji ti je dio koljena povrijedjen. Dalje imas MRI za dijagnostiku. Kako god okrenes, ozljede koljena su deep shit, pazi na sebe i smanji sport tako da izbjegavas nagle promjene smjera (vozi lagano bicikl ili orbitrek), bar dok nisi siguran sta si ozlijedio.
Moguce je: meniskus napuknuo - reze se dio ili ako imas srece pa je ozljeda na vanjskom, prokrvljenom djelu, moze se zasiti nazad, osim ako je mehanicki jako unisten dio.
Ozljeda hrskavice koja pokriva kraj kosti u zglobu - artroza koljena. Ljeci se ili simptome steroidima, ili se radi bioproteza ili se radi proteza djela ili cijelog koljena. To je naprdni stadij ozljede koljena koje ti se vjerojatno nije desilo.
Ozlijeda ligamenata: imas 2 krizna i mislim 3 vanjska, ovisno o tome da li su samo nategnuti ili prekinuti ide se od mirovanja do rekonstruktivne kirurgije.
Eto, to je vise manje to sto meni pada na pamet.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 00:19   #30
puno ti hvala.
__________________
Tijelo je jako koliko i njegova najslabija točka
Shadowproof is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 16:52   #31
Koljena i trkačka potkoljenica

pozdrav ljudi:


koljena:
ujutro kad se dignem iz kreveta, osjecam ko laganu blokadu koljena (najčešće dan nakon treninga), i dok napravim 2-3 koraka to uglavnom prođe.
jeli to išta opasno? i može li to preći u neko gore stanje?
moze li mi neko navesti neke korisne vježbe za jačanje koljena?

a sta se tice potkoljenice, jeli dobro stavljat obloge od leda na to? ja stavim malo leda jedno sat vremena i to prođe, al to se opet vrača nakon svakog treninga, pa ako ima neko nekakvo pozitivno iskustvo ili nekakav savjet u vezi toga, bio bi zahvalan...!

radi se o odbojci, premda nemam neku veliku težinu, prilično sam lagan za svoju visinu pa mislim da i ne opterečujem zglobove previše.

zahvaljujem!
NamLook is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 19:35   #32
zasto trkacka potkoljenica?

te boli kada ides niz stepenice?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 21:16   #33
a pogledo sam na netu i bas me boli tamo di pise da boli, ima i neka slika, i da, boli kad idem niz stepenice, ili kad skocim i docekam se na prste, ili kad se orazim sa tla...
NamLook is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 13:00   #34
bjezi ortopedu sto prije
zli_čeha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 21:16   #35
Jos nesto: izmedju ortopeda postoji ogromna razlika. Ako ides na invazivni tretman, obavezno se informiraj dobro o tome kome ces dopustiti da ti rezucka i busi koljeno - imas samo dva i trebas ih oba.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 10:54   #36
Koljeno - kako do ortopeda?

Pred cca 2 tjedna prilikom bržeg hoda osjetila sam tupu bol u lijevom koljenu koja se smirila nakon 2 dana.
Ista situacija ponovila se nekoliko dana kasnije kad sam pretrčala par metara do tramvaja. Nakon 2-3 dana bol se pojačala, otišla do Traume i tamo su mi utvrdili distorziju koljena, odredili poštedu od čučnjeva, stepenica, poskakivanja i sl. od tjedan dana, preporučili elastični zavoj i P.Ice gel.
"Nema znakova koštane traume, bolnost u području medijalne zglobne pukotine lijevog koljena." Takodjer kod promjene položaja (izravnanje) osjećam nekakvo škripanje u koljenu.
Štedim koljeno, primijenila sam sve navedeno, ali nije ništa bolje. Trebala bih se javiti ortopedu, no za koljeno nema termina do kraja godine i nigdje ne naručuju!
Očito ću morati to obaviti kod nekog dr koji inače radi u bolnici, ali privatno. Koga biste i gdje preporučili u Zgb?
I znači li ako privatno obavim pregled, u slučaju potrebe za recimo artroskopijom, vjerojatno bih morala platiti i punu cijenu tog zahvata ako ga dr radi privatno (bilo u nekoj poliklinici ili bolnici?)
I još jedno pitanje - vjerojatno je netko imao sličnih problema pa ako može podijeliti iskustva..
Do dr ću svakako otići, ali i privatno treba čekati, a mene frka što to može biti i ostanu li trajne posljedice (kakve) zbog ovakvih odugovlačenja?

Zadnje uređivanje kolosrece1 : 09.11.2007. at 12:11.
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 12:35   #37
ja ima problema s koljenom vec cca 6 god.
sve je pocelo privatnim treningom u teretani pod strucnim okom trenera.
Lose sam radila cucnjeve s sipkom. drugi dan me pocelo boljeti koljeno.. nisam mogla skroz ga savinuti ( petu staviti na rit ) nisma mogla kleknut, osloniti se na koljeno a pogotovo tada napraviti neki pomak pod kutem
ko da mi je liganemt postao kraci.
to je trajalo nekoliko dana pa se smirilo.
nakon slijedeceg rekreativnog trcanja sve se ponovilo. otisla sam kod ortopeda u vinogradsku. prepisao mi je 10 terapija jacanja muskulature bedra i potkoljenice.

redovito vozim bajk (svaki dan na posao cca 40min dnevno) s koljenom je sve ok ali ne smijem trcati.
lagane setnje su ok, ali ako udarim zesci tempo drugi dan koljeno boli.
napravila sam reuma faktor i test je neg.

nisma vise isla kod ortopeda.
pazim sto radim. ako se spremam na duge senaj ili planinarenje.. razgibam ga..
ponekad boli - ponekad ne..
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:14   #38
Osim reuma faktora nisi radila nikakvu drugu dijagnostiku?
I kakvu ti je dijagnozu zapravo postavio?
kolosrece1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:46   #39
ja sam imala sličnih problema i ispalo je da imam artrozu koljena.Išla sam kod nekog dr. na Sveti Duh, ali moram priznati preko veze, tako da ne znam koliko se čeka.
uglavnom, ne može se tu baš puno napraviti. možeš raditi vježbe za koljeno, kad te boli zavoj i cold gel...
meni su na fizikalnoj terapiji preporičili Kondroin Forte od Dietpharma. Mislim da košta oko 80 kn
pirate_smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2007., 13:54   #40
bas se ne sjecam dijagnoze..
da, samo sam reuma faktor napravila. kaj bi trebala jos kaj?
tonka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.