Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2009., 16:52   #21
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
oprala bi tek negdje 4.dan...bila bi mi dotad više manje ok kosa...
ali sad se počela više mastiti...i ne znam...
Peri draga
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:54   #22
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
pa, maternica nije otvorena rana
obilnije se krvarenje može zahvaliti činjenici da se žile šire, izložene toploj ili pretoploj vodi, pa je i protok obilniji
Pa dobro, teoretski se ipak radi o rani jer menstrualno krvarenje je posljedica 'guljenja' stijenke (jel to endometrij? ), znači da nekakva ranica iz koje krv izlazi mora postojat, ali dajte molim vas recite mi da ne može voda ući unutra pliiiiiiz, kako onda u moru? Jel ako zatrudniš u moru imaš slanu bebu?
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:55   #23
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
pa, maternica nije otvorena rana
obilnije se krvarenje može zahvaliti činjenici da se žile šire, izložene toploj ili pretoploj vodi, pa je i protok obilniji
Naravno da vazodilatacijom žila zbog topline krvarenje može bit obilnije, ka šta je kad si u sauni npr., ali nemjerljivo u usporedbi s neodgovornom uporabom tuša/kade
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 16:56   #24
Quote:
Mysterious girl kaže: Pogledaj post
oprala bi tek negdje 4.dan...bila bi mi dotad više manje ok kosa...
ali sad se počela više mastiti...i ne znam...
Operi pa vidi kako ti tijelo reagira, vjerojatno ti se neće ništa fatalno dogodit od jedan-dva puta a vidit ćeš šta se događa ako je opereš
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:00   #25
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Iako se generalno pljuje po tome da je to bapsko mišljenje, mama ti je u pravu. To pravilo nije zapravo povezano sa samim pranjem kose, koliko s tuširanjem u vrijeme menge općenito. Ako si se ikad porezala i kupala se u moru posli toga cili dan, primijetila si da ti rana ne može zarast dok si u vodi, nego tek kad se osušiš nastavi krvarit i napravi se krasta. Tako i ako se tuširaš za vrime menge (bez obzira prala kosu ili ne), osim ako nekako ne izoliraš vaginu, voda djeluje na sličan način i potiče obilnije bespotrebno krvarenje koje je kod ljudi koji se vole dugo tuširat znalo dovest do ozbiljnih zdravstvenih problema. Kupanje u kadi u te dane u misecu se osim što je nehigijensko je ujedno i jako opasno zbog ogromne količine vode u kontaktu s vaginom koja ulazi i vlaži stijenku maternice te kad izađeš iz kade možeš praktički izbacit mlaz krvi iz sebe ka šmrkom. Otkad je prijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi ), u tih se par dana malo vlažnim maramicama opere pod pazuhom, noge u umivaoniku i to je to. Ali čula sam da imaju posebne gaćice s kojima se moš sigurno tuširat, a neke imaju i gumeni rub koji se pripije skroz uz kožu da moš sjest u kadu. Samo, mislim da se to naručuje preko interneta..


ženo nemoj me zezat
daj se peri

a napisano u postu neću ni komentirat da me ne banaju
još ne mogu doć sebi

Zadnje uređivanje tiliw : 13.05.2009. at 17:06.
tiliw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:00   #26
Quote:
P.Candy kaže: Pogledaj post
Jel ako zatrudniš u moru imaš slanu bebu?
Pa mislin, u Splitu ti je još bia prije par godina poznat slučaj žene koja je ovulirala i igrala je s prijateljima picigin na Bačvicama predvečer, a u onom plićaku znaš da ima svašta i volila se bacat po balune, još kontrakcija mišića u skokovima je samo pospješila ulaženje vode u nju.. I zatrudnila, nema pojma ko je otac, srićon dite živo i zdravo, naučilo plivat s godinu dana Ne mogu nać link sad..
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:00   #27
Najbolje da se uopće ne pereš za vrijeme menstruacije
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:01   #28
Quote:
Razlivena Tinta kaže: Pogledaj post
Ma odvratno, dok imam mengu tuširam se nekad i po 4 puta na dan (naravno, ne perem svaki put kosu ). A kamoli da se ne perem 3-4 dana koliko mi menga traje, čovječe, pa sve se to usafta


ajd hvala bogu neko pametan..... pa mislim bar jednom taj dan i to samo ak se nema mogućnosti za ujutro i navečer
nikol20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:01   #29
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Naravno da vazodilatacijom žila zbog topline krvarenje može bit obilnije, ka šta je kad si u sauni npr., ali nemjerljivo u usporedbi s neodgovornom uporabom tuša/kade
neću tvrditi da nema utjecaja, nisam dovoljno upućena
a i ne koristim kadu u te dane, samo tuš
nije mi baš jasno kako voda prodire do maternice pri tuširanju
tuširam se bez obzira na dan ciklusa, i perem kosu. oduvijek - imam uredne cikluse, rodila

žao mi je što imaš problem...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:03   #30
Joj dobro, nije mi više zabavno zajebavat se Pardon
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:03   #31
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Iprijateljica na taj način dobila anemiju (jadna zaspala u kadi )


Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Joj pa naravno da može, ako može penis Pogotovo kad opustiš mišiće ka npr. kad se opuštaš u finoj kadi
Penis u maternici!
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:07   #32
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Pa mislin, u Splitu ti je još bia prije par godina poznat slučaj žene koja je ovulirala i igrala je s prijateljima picigin na Bačvicama predvečer, a u onom plićaku znaš da ima svašta i volila se bacat po balune, još kontrakcija mišića u skokovima je samo pospješila ulaženje vode u nju.. I zatrudnila, nema pojma ko je otac, srićon dite živo i zdravo, naučilo plivat s godinu dana Ne mogu nać link sad..

Volila se bacat za balunima

Evo šta kažu upućeni
__________________
Nije važno odakle sam sve dok znadeš kuda putujem
deralo me sedam mora, gorka kora, ljute nevolje
to što brodi ne mogu da prevale čovjek umije, meni se dušo od tebe ne rastaje...
P.Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:07   #33
isusa mu dragog, kol'ko vi imate godina? tko se ovdje zajebava, a tko ne? pa ja cu dobit' proljev, ja cu ozbiljno dobit' proljev! *crk*

- toplina, pa tako i topla voda, pojacava krvarenje, ali to ne znaci da cete iskrvarit'. plus sto topli tus veoma ugodno djeluje na zgrcen stomacic.
- rijetki idioti danas rade douche tako da nema opasnosti od remecenja vaginalne flore i vece podloznosti infekcijama ako temperatura vode nije previsoka, ako sredstva za pranje nisu preagresivna ili ako se pere u cistoj vodi te ako su higijenski uvjeti zadovoljavajuci. na ostale faktore tipa pojacani stres, vec postojeca infekcija i slicno normalno tusiranje ne moze negativno utjecati. amen. koje faking izbjegavanje tusiranja... dzizs krajst... svaki imalo brizan i normalan doktor bi se izvikao na mladu zenu koja slijedi jedan od losih primjera svoje bake bez razloga. za vrijeme menstruacije treba jos vecu pozornost poklanjati higijeni, a normalno tusiranje je neusporedivo bolji izbor od cesto nezdravih vlaznih maramica.
- nismo u srednjem vijeku pa da crknemo ako smocimo glavu.
- malo je glupo lezati u kadi za vrijeme menstruacije iz raznoraznih razloga, em sto smo osjetljivije, em sto za to vrijeme istjece krv, ali smatram da je tvrdnja da je gore spomenuta cura postala anemicna zbog lezanja u kadi totalno neutemeljena. toplina moze utjecati na pojacano krvarenje, ali endometrij se ljusti kol'ko se ljusti, a ako osoba nema poremecaj grusanja krvi ili ako nije na grusanje krvi utjecala nicim radikalnim (tipa, prezderala se aspirina ili persina ili ne znam cega... a i kod ovog je, mislim, upitno moze li se istima na menstrualno krvarenje utjecati u toj mjeri...), onda je uzrok anemiji sve samo ne lezanje u kadi.
- s obzirom na to da smo u te dane osjetljivije, nije preporucljivo vrsiti bolne depilacijske tretmane. takodjer, mnogi kazu da ne valja ici k frizeru jer onda zna ne ispast' dobro pa za takve beauty poteze treba pricekati. ali to, ponavljam, nema apsolutno nikakve veze s pranjem kose. ne ide se s pola litre vode na glavi na vjetar ni u ostale dane u mjesecu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:08   #34
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Joj dobro, nije mi više zabavno zajebavat se Pardon
urnebes
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:09   #35
ne mogu vjerovat kako su neke žene neinformirane u vezi svog tijela... voda ulazi u maternicu kad se kupaš ajde lijepo stavi tampon lezi u kadu pa mi reci jel samo krvav ili se odmah cijeli smoći od vode koja ulazi... svaki ginekolog će ti reć da je jako važna higijena za vrijeme menstruacije. ja perem kosu, tuširam se i po 2,3 puta na dan (ljeti nekad i 4 puta) kad imam menstruaciju, kupam se i u moru i u bazenu s tamponom jel voda ne može ući u rodnicu a kamoli maternicu dok se kupaš ili tuširaš...
Maneater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:09   #36
Quote:
miracidij u mom srcu kaže: Pogledaj post
Joj dobro, nije mi više zabavno zajebavat se Pardon
i s problemom?

nabij se na ocean....
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:11   #37
Quote:
Maneater kaže: Pogledaj post
ne mogu vjerovat kako su neke žene neinformirane u vezi svog tijela... voda ulazi u maternicu kad se kupaš ajde lijepo stavi tampon lezi u kadu pa mi reci jel samo krvav ili se odmah cijeli smoći od vode koja ulazi...
meni je u moru uvijek mokar... obavezno voda udje unutra

svejedno, kupam se i perem kosu redovno
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:11   #38
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
i s problemom?

nabij se na ocean....
Pa čim san vidila da to ozbiljno shvaćate san stala. Ne zajebajen se s problemima, problem je bia odgovor na provokaciju od Tupelo.
miracidij u mom srcu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:14   #39
kakvi su to glupi savijeti o nepranju?!

ja se tuširam nekoliko puta dnevno bez obzira na menstruaciju....
a kosu perem svaki drugi dan


i još sam živa

nikoga još nisu ubili topla voda i sapun
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 17:16   #40
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
meni je u moru uvijek mokar... obavezno voda udje unutra

svejedno, kupam se i perem kosu redovno
tako je. i meni je u moru uvijek mokar. i svima koje znam da se kupaju u moru ili se bave plivanjem.

voda ulazi u rodnicu. ali to ne znaci da ti moze isprat' sve unutarnje organe i da razjebe rodnicu i ulazi u bujicama. ipak nitko nema toliku razvalinu dolje. ako kada/bazen i, opcenito, voda u kojoj se kupamo nije dovoljno cista, ili ako ni mi za vrijeme kupanja nismo dovoljno cisti (stvarno moras bit' moron da se samo tako bacis u kadu nakon infektivnog proljeva), onda mikroorganizmi ulaze u uretru i rodnicu. i tako se izmedju ostalog dobivaju urogenitalne infekcije, za dame koje ne znaju. e sad, pitanje je kolika je koncentracija tih mikroorganizama, koliko smo podlozni zbog unutarnjih (zdravstveni problemi) ili vanjskih faktora (primjerice, neumjerena upotreba sredstava za pranje; vec spomenuti higijenski uvjeti...) i koji su to uopce mikroorganizmi. al' to je vec oftopik, raspravljamo o kosi.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.