Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2022., 17:34   #1
Svekrve IV.

Novi nastavak o svekrvama.

Prošli topic je ovdje.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 01:24   #2
Bok
Moja je izjavila "Kad se vi vratite na posao,ja cu cuvat"
Tad sam bila mozda 2 mj tek trudna
Ja mjesecima se nerviram oko toga
Muzu nisam rekla,sem da smo jednostavno prerazlicite mislim ja imam 27 a mama mu 67��tako da to nije cudno
Muz je jedinac,ona sama i rastavljena,ne zivimo zajedno i mi smo 3200km udaljeni od nje.Trebala bi doci sad prije nego se beba rodi da "pomogne oko kuce" muz ju zeli zvat,oko bebe ju ne zelim,ubiti meni i nije nesto prijatno da mi je opet tu i pogotovo tad kad smo tad ja beba i muz (rodit cu u 4mj)moji zive tu blizu nas,,prvi put je bila kod nas sad mjesec dana tad kad je to izjavila,i da ce mi mucnine bit dok "djete ne ozivi" to je rekla i kad se beba pocela micati "aha ozivilo je" da je bila tu trebalo bi joj ovaj put ozivljavanje kad bi ju tresnula,a dnevno me ufino prcala redovito a ja sam u nekoliko navrata vratila ufino toliko da joj je bilo neugodno i stisla se kad je presla granicu,pa mm meni da ne zeli da joj je neugodno a ja se mislim jok meni je top jos sam se kontrolirala jedva.Bebu smo cekali godinu dana nismo odmah zatrudnili a u braku smo sad 3 god,zajedno 5g,i sad da me ovoliko strah da ce ona doc i da se moram svadat i jurit s njom,a ne zelim ja ispast pred mm ovakva i onakva,al kako je uopce zamislila cuvat kad smo mi u Skandinaviji ona na Balkanu,a i imam averziju na baba servise,mog muza je odgajala i cuvala baba od ja mislim 2,3 godine do 7 tj do skole,a gospoda majka je dolazila petkom popodne na selo kod djeteta i majke a vracala se nedjeljom popodne pre posao tj kao da se spremi za ponedjeljka.zeli li mozda da si sad nadoknadi propusteno?vjerojatno,da si nekako tako zamaze oci?vjerojatno
Dal sam ja bezobrazna snaha ako joj nakon sto bilo kad opet ponovi to za cuvanje kazem 1.nema od toga nista2sebi i muzu sam rodila dete ne babama3 imala si svoju sansu i priliku4 ne zelim ti dat djete niti na krstka cuvanja bez nadzora mene ili muza tj samu da ju ostavim s djetetom,mozes dat savjet al odluka i zadnja je samo nasa,nas oitas za sve,mi tebe mozemo pitat al ja smatram da sta ona moze znat majka joj odgajala djete.Ona ima 67 a mi 27. I 37.Asmaticar je i jesva sebe nosi.,bila bi luda da joj dam da cuva,a tip je fina dobra ljubazna,neda da ja nista ako ja kazem ne treba eto je,pod izlikom "nemoras sve ti" U MOM I MUZEVOM STANU ��Nametljiva i dosadna,pod dosadna mislim (svih ogovara,o svoma sve zna,pna je najpametnija i sve je uvijek napravila top,i kad je radila radila je brze i bolje od svih����‍♀️mislim da kad beba dode bit ce nametljiv,gurat ce se a odnos imamo distanca, 5 godina smo sveki-snajka jer nit ona mene zna niti ja nju 5 godina sve smo kratko bile zajedno kad mi dodamo dole na odmor.E da imala je namjerni abortus prije mog muza poslije je s muzevim ocem dobila mog muza,sad kaze za bivseg svog muza meni je tad trebalo samo dijete ja sam vidjela da od braka nista.Mm nije u kontaktu s ocem.Kako lijepo dat babi na znanje da me ocito zbog jer se nije mjesala do sad u nista,moram vratit na fabricko.A muz i ja smo izmedu sebe rekli nema cuvanja nikome,kad ja vise ne budem mogla bit kuci ide beba u vrtic.I sad kontam ova vjerojtano hoce da joj damo djete a mi da ostanemo ovde radit,imam neki osjecaj u vezi nje da nije ko sta mi se predstavlja,a i sinu
Aettam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 08:04   #3
Zašto, o zašto je tako teško tu i tamo kliknuti razmaknicu? I pročitati prije postanja, da se vidi koliko je nerazumljivo napisano.

Ako sam dobro shvatila, sveki nije ni zla ni loša, želi pomoći, ne miješa se, ne pametuje, ali ti si iz nekog svog razloga nadrkana na nju jer ima 67 godina. I jer želi doći vidjeti unuče i pomoći oko njega.

Neka me netko ispravi ako sam krivo ubrala, jer ovaj ćušpajz je ubitačan za čitanje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 08:38   #4
Svašta... Te gluposti oko izraza koji su sad zaostali u vremenu te ne trebaju vrijeđati i izbacivati iz takta. Ona nije imala uzv od 5 tt pa nadalje svaki mjesec niti se znalo otkad kuca srce niti kako se fetus razvija. Nerijetko žene nisu ni znale da su trudne dok se beba nije počela ritat. Ako su i sumnjale nije se govorilo. Tako je bilo.

Isto tako ne treba gledat ni s prijezirom na način odrastanja muža jer je tako bilo to vrijeme i pola djece je tako odrastalo. Nije bilo izbora puno, raditi se moralo, pogotovo ako je kako dole navodiš bila samohrana majka. Isto tako nije bila ni to jedina, znam ih masu, vojna lica, pomorci, oni koji su otišli trbuhom za kruhom pa se nisu vratili... hrpa žena je ostala sama ni kriva ni dužna, a bome ih je bilo i onih koji su samo voljeli sjedit na dvije stolice, kao i danas. Jedini koji nisu tako živjeli je koji su živjeli na selu u zajedničkom kućanstvu ili oni koji su otišli sa sela u grad svi (kao moji npr, baka i djed došli) pa su onda bake čuvale isto u istom kućanstvu ili u svom ako su roditelji otišli u podstanare nakon vjenčanja. Nije bilo jaslica niti vrtića ili ih je bilo daleko manje nego danas i tko je imao žive roditelje nije ih ni mogao dobiti...

Svjesna si razlike u godinama, ali potpuno nesvjesna kulturološke promjene u zadnjih 10, kamo li 30 ili 50 g.
Olabavi. Baka se veseli unučetu i to je sve. Pričat će gluposti, ali sve to će proletjet kao što i dijete raste brzinom munje. Koliko kužim nisi još rodila, ali vrlo brzo nakon poroda ćeš shvatiti koliko je teško podizati bebu, biti sam s njom, da mozak radi od 0-24, čak i kad misliš da spavaš alarmi su budni i ne daju ti u REM. Muž će isto za tren biti iscrpljen, još i više jer njima često još teže nego nama pada plač, nemoć, nespavanje. Vidit ćeš za tren i da nije baš tako lako predat dijete dadilji ili odgajateljicama, tim više što im za razliku od bake ne smiješ ništa reći, jer ako se zamjeriš dobit ćeš košaricu pa se snalazi kako ćeš s djetetom i kako ćeš raditi i kako živjeti.

Nije sve tako crno bijelo, a vjeruj mi, "baba" od 70 g na vratima definitivno nikom ne želi oduzet ni novorođenče ni dijete. To će ti postat jasno vjerojatno čim dođeš doma iz rodilišta, samo ćeš onda već vjerojatno biti sretna da ti ga netko uzme samo na sat vremena da se otuširaš i zatvoriš oči u miru, a nećeš unaprijed histerizirati kako rađaš djecu babama
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 08:40   #5
Kristebožeisuse
Sveki abortus imala čak, veliš, ne bih ja to preko granice pustila.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 08:52   #6
A dobro, ako ti neko ide na živce i ne možeš biti opušten pored te osobe i nije neka pomoć, ako ti se mota po kući dok imaš posla s bebom i sama sa sobom. Opravdano ili neopravdano, nije bitno. Meni su svi išli nakurac i da mi je muž tadašnji gurao mamu da ga odmijeni, sterala bi ga u tri materine.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 08:56   #7
Znači ipak sam dobro shvatila. Svekrva je kriva što postoji.

Nekad stvarno nekima poželim onakvu jednu pravu svekrvu čegrtušu. Kad već pizde, da bar imaju i razlog.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 09:23   #8
Pa dobro, da mi u facu kažeš da mi se doseljavaš, bez prethodne zamolbe, već kao da je to najnormalnija stvar, ni ja ne bi baš bila sretna što moram rješavat taj konflikt do kojeg u normalnom svijetu ne bi trebalo ni doć
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 09:45   #9
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa dobro, da mi u facu kažeš da mi se doseljavaš, bez prethodne zamolbe, već kao da je to najnormalnija stvar, ni ja ne bi baš bila sretna što moram rješavat taj konflikt do kojeg u normalnom svijetu ne bi trebalo ni doć
Stoji. Samo što razumijem i drugu stranu. Žena bi da vidi unuče i vjerojatno i sina, puno je kilometra između, vjerujem da se ne viđaju često. A pokretačica je na svekrvu nabrijana jer ima 67 (? koliko je očekivala da muževa mater može imati?) godina i jer se nisu zbližile.

Kužim da je dolazak bebe stresan, ali i život s nekim je pun sitnih iskoraka iz zone komfora. A kako pokretačica piše o svekrvi, mislim da bi jednako pizdila i da se ova najavila na proslavu djetetove diplome.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 10:31   #10
Sve pet, ali pusti ljude da sami odluče za sebe. Zbilja majci nije prioritet da kad dođe iz bolnice potrgana sa djetetom koje treba upoznati i uhodati se, još mora vodit brigu o ičijim osječajčićima.

Ajmo pitanje drage dame i muškarci koji čitaju. Da vam muž izlazi iz bolnice nakon teže operacije, bi li vam palo na pamet, ostavit mu svoju mamu i reći da ste umorne od svih ostalih obaveza, da trebate se naspavat da bi mogle funkcionirat na poslu? Fino treba gurnut čunu u gusku ili obrisat mu golo dupe, eto ti moja mama, haaa a on se nema šta bunit, dapače, mora vodit brigu da slučajno punica ne bude povrijeđenih osječajčića, jer je došla pomoć, inače je bezobrazni drznik.

Je, je. Ne bi vam palo na pamet, jel tako.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 10:38   #11
Ja mogu razumjeti zelju da svekrva bude cim dalje i da se ne mijesa, koliko god divna i zlatna bila, a pogotovo ako odnosi nisu bajni.

Moja je generalno okej zena koja ima svojih musica kao i svi mi, ali karakterno si ne pasemo nikako i 101 puta mi je doslo da si pocupam kosu na njene izjave otkako sam rekla da sam trudna. A i prije

Njena sestra, muzeva teta, je isto imala te izjave o ozivljavanju djeteta pa ju nisam isla krstiti da je dijete bilo zivo i zadnjih 5 mjeseci, ne samo sad kad osjetim da se mice. Naprosto je nekad to tako bilo uobicajeno govoriti, i sto sad, kroz jedno uho unutra a kroz drugo van.

Sad kad sam rodila, drzim se i dalje onog da ne zelim tudju pomoc. Necu da ona cuva dijete, a ja spavam, necu da mi ona cisti i kuha, naprosto necu i ne zelim se nikome opradavati zasto necu. Da se razumijemo, necu ni da mi to vlastita mater radi, da ne bi bilo da sam narogusena na svekrvu jer je svekrva.

Isto tako necu 1001 savjet od pred 40+ godina kad je ona imala malu djecu, ne zelim da mi govori da maloj moram davati caj od prvog dana, da moram stavljati baby puder, da ju ne smijem svaki dan kupati, da zasto dajem sisu svaki put kad zakmeci i nek radije dajem po rasporedu, da MORAM bebu koja bljucka i povraca stavljati na trbuh spavati, da bebu moram u 5 slojeva oblaciti i zamatati, da zasto ju dizem na ruke toliko… ono, gledaj svoja posla

Kad kazem da se to tako ne radi, onda me krene pilati da nije sve novo i moderno i najbolje zato sto je novo i da koliko djece je odraslo zivo i zdravo onako, sto mi sad izvodimo, pa onda recenica “bakica ce tebi to drugacije”.

E pa nece.

Ratovali smo malo dok nije skuzila gdje je granica. Sad je sve onako, korektno. Ona ne komentira svaki drek, ja se ne napizdim na svaki komentar, i sve klapa za sad. Malu posjeti svaki dan, eventualno koji dan preskocimo ako nas nema doma, nema svakih pola sata dolazaka i gledanja sto mala radi.


Autorice - nemoj odmah svekrvu gledati kao najvece zlo. Kuzim da ti ide na zivce to samopozivanje i nezeljeni savjeti i sve, ali probajte prvo popricati normalno s njom, bez dizanja tenzija, nametanja pravila i slicno. Zivite daleko, nece ti svaki dan biti tamo ionako, par puta godisnje se da prezivjeti ako dogovorite neka osnovna pravila.

Tipa, reci muzu da poprica s njom i kaze da moze doci kad ti i beba dodjete sebi od poroda i svega, tipa nakon 2-3-4 tjedna, i to na 10-20 dana, a ne mjesec dana ili duze. Nek kaze da razumije da zeli pomoci, ali najvise ce vam pomoci ovako. Kad dodje, nek ne komentira bas sve i da ne zelite cuti recenicu “u moje vrijeme se to radilo ovako, to ti je bolje”.


I najbitnije, sto ta generacija slabo kuzi, friskim mamama s prvom bebom ne treba netko stalno govoriti sto i kako da nesto rade i stvarati im osjecaj kao da ne znaju same za svoju bebu brinuti. Nekad ti dobronamjerni savjeti samo rade stetu.
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 10:41   #12
Quote:
Aettam kaže: Pogledaj post
Trebala bi doci sad prije nego se beba rodi da "pomogne oko kuce" muz ju zeli zvat
Pa reci mužu da ti je to stres i da ti ne treba pomoć i da ti treba mir. Ne kužim što njemu treba mama...

Stresno mu je što mora pomagati ti oko kućanskih poslova ili što...?

Ja bi poludila da mi dođe u stan netko koga ne želim i s kim nisam ok na par tj ili mj.

Ono....pomoći će mi moja mama ako bude trebalo i to je to. Ne znam zašto se ustručavas reći mužu.

Kad se dijete rodi i kad se oporaviš nek baka dođe vidjeti dijete i to je to.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 11:01   #13
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa reci mužu da ti je to stres i da ti ne treba pomoć i da ti treba mir. Ne kužim što njemu treba mama...

Stresno mu je što mora pomagati ti oko kućanskih poslova ili što...?

Ja bi poludila da mi dođe u stan netko koga ne želim i s kim nisam ok na par tj ili mj.

Ono....pomoći će mi moja mama ako bude trebalo i to je to. Ne znam zašto se ustručavas reći mužu.

Kad se dijete rodi i kad se oporaviš nek baka dođe vidjeti dijete i to je to.
To bi trebalo biti to. Samo čim ona tu piše što piše, najvjerojatnije je da ne može ona spriječit da se svekrva useli, pa se došla ispucat.
Cijeli post je kaos, svekrvu očito ne može smislit, ali je se ne može ni riješit.

Ovo što druge cure pišu s tim silnim petljanjima i savjetima koje nisi tražio, ne znam, nikome nije padalo na pamet da mi visi za vratom oko djeteta, a nisam najneljubaznije stvorenje u svemiru, pa da me se svi boje.
Stara i baka su znale zabrinuto pitat je li mu to kaj pocica dosta, njima to koma kad ne vide bočicu i količinu, rekla sam im da dijete napreduje kak treba i kog boga da ja sad, ne znam, cijedim mlijeko u čašu i cmizdrim kak ga je malo ili što već i time je priča bila završena.
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 12:55   #14
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Zašto, o zašto je tako teško tu i tamo kliknuti razmaknicu? I pročitati prije postanja, da se vidi koliko je nerazumljivo napisano.

Ako sam dobro shvatila, sveki nije ni zla ni loša, želi pomoći, ne miješa se, ne pametuje, ali ti si iz nekog svog razloga nadrkana na nju jer ima 67 godina. I jer želi doći vidjeti unuče i pomoći oko njega.

Neka me netko ispravi ako sam krivo ubrala, jer ovaj ćušpajz je ubitačan za čitanje.

Neznam sta je nerazumljivo,razmaknica je stavljena.I da krivo si "ubrala"
Aettam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 14:01   #15
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
To bi trebalo biti to. Samo čim ona tu piše što piše, najvjerojatnije je da ne može ona spriječit da se svekrva useli, pa se došla ispucat.
Cijeli post je kaos, svekrvu očito ne može smislit, ali je se ne može ni riješit.

Ovo što druge cure pišu s tim silnim petljanjima i savjetima koje nisi tražio, ne znam, nikome nije padalo na pamet da mi visi za vratom oko djeteta, a nisam najneljubaznije stvorenje u svemiru, pa da me se svi boje.
Stara i baka su znale zabrinuto pitat je li mu to kaj pocica dosta, njima to koma kad ne vide bočicu i količinu, rekla sam im da dijete napreduje kak treba i kog boga da ja sad, ne znam, cijedim mlijeko u čašu i cmizdrim kak ga je malo ili što već i time je priča bila završena.
Svekrvu mogu smislit,da se ponasa normalno,kao i ja kod nje "gost".Uselit se nemoze,nisam ni ja njoj.Kad smo poceli hodat ja i mm,i ja dosl upoznat nju,receno mi je u kuci mi ne diraj nista,sto savjeta u vezi njenog sina,samo sta nije rekla da mu titram jaja,da s njom nemoram bit frendica.Ja ono oke,postena je.To ne diraj mi nista po kuci,tipa kad ju pitam zeli li pomoc u ciscenju i kuhanju kad sam to nekad dole,njeno je "Ne".Posto mi je neugodno da doslovno hoce da ja dodem sjednem,jedem,dognem se od stola,i sjednem na sofu,ona ce SVE.Cak ves neda da recimo sama svoj perem,kamoli za njih dvoje jer ona ce.Funkcioniralo je jer sam ja se povukla,oke,necu joj u njenoj kuci nervirat pitat cu,ako kaze ne,je za mene ne.Ali,dode nakon 5 godina sta njen sin zivi samnon i u MOM STANU hoce da ja sjedim na sofi CIJELI DAN(bila sam na go) i ona sve radi UMUESTO MENE Sad shvacas?To je okej?Jer kako da "SVIERVA SJEDI A SNAJKA RADI" a ja ako idem sama do kuhinje skuhat si kavu, "a sto si ustala,mogla sam ja da to skuham kavu" ja ono ako je pitam eee oces da ti skuham caj,kafu ona vrisne "NEEE" ako ces ti pit ja cu ti skuhat
Ja da sam i htjela necu jer mi neugodno.Doslovno kuham sebi nesto oni nakon mog pitanja ne zele,dode nad mnon i kaze "oces ja?"
10 puta sam se suzdrzala da kzem "NE JEBENONECU DA TI,ocu jebeni griz sama da napravim sa svoje dvije sposobne za skuhat griz ruke skuham"
I tako 26 dana sam morala,kuzis sad?
Sad to isto,samo s bebom ce radit imam osjecaj.Muz je dovodi da bi meni olaksao,ja mislim da ce mi zivci otic umjesto na bebu na ovu.Majka mi mada zivi 10 km od nas osjecat ce se iskljuceno,tj gledat ce da je sto krace tu,jer kao nit moze ona bit samnom i bebom jer ce joj bit neugodno jer mi je ionako ova tu.Sveki ocekuje bit tu 3,4,5mj.Orvo nemoze zivi can eu,mi u eu.Mode 3 mj u 6 mj da bude.
Kako ona da cuva i pomaze meni?????Moja majka zivi na 10 km ,okej i radi
A sveki 3200km i u penziji je oke,al nek si nadje hobi.Neide nigdje,ne zeli ici,druzi se sa svoje dvije,triprijateljice,u svom stanu.
Aettam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 14:06   #16
Reži što prije, al ne s njom nego mužem. Fino ga posjedni i objadni da to što mu je mama zabrijala neka zaboravi, a ako mu mama nabija grizodušje, neka si plati psihića, a ne da rješava sranja tsko da ti gutaš brabonjke.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 14:11   #17
Pa eto, jesam rekla da je očito ne možeš spriječit da ti useli na nekoliko mjeseci, tvom mužu je to ok i misli da si ti u krivu, jer da misli išta (drugo), valjda bi se prije s tobom dogovorio oko njenog dolaska.
O tome tko je koliko lud ili normalan neću, jer uopće nije bitno.
Roditelje ne možemo birati, ali možemo birati kako ćemo se prema njima postaviti, tvoj muž se postavio kako se postavio
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 14:11   #18
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nije bilo jaslica niti vrtića ili ih je bilo daleko manje nego danas i tko je imao žive roditelje nije ih ni mogao dobiti...
Ne znam u kojem mjestu i dobu pričaš, ali mislim da malo pretjeruješ. Za Zg i St od prije 50-55 god to ne stoji.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 14:14   #19
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa reci mužu da ti je to stres i da ti ne treba pomoć i da ti treba mir. Ne kužim što njemu treba mama...

Stresno mu je što mora pomagati ti oko kućanskih poslova ili što...?

Ja bi poludila da mi dođe u stan netko koga ne želim i s kim nisam ok na par tj ili mj.

Ono....pomoći će mi moja mama ako bude trebalo i to je to. Ne znam zašto se ustručavas reći mužu.

Kad se dijete rodi i kad se oporaviš nek baka dođe vidjeti dijete i to je to.
Rekoh ja njemu,okej vidit bebu prvo unuce i ako i dode dogovri s njom sta ona da radi,al necu da ona sve,stvar je da ce on bit "s nama" moj porod i 10 radnih dana,i vraca se na posao,ostajemo ja beba i baba moja majka ce doc vjerojatno al ako sa cerkom nemoze progovorit nasamo bit ce sta krace i otic, da ne smeta.A prije bi ona mogla pomoc,ta rodila je mene i brata"
I brat isto ce htjet doc vidit bebu,bit s bebom,on tek ce isto bjezat jer nemoze bit cjeli dan samnon ako je ova u gostima nekoliko mjeseci,ja ju mogu max mjesec dana onda sam rekla da hocu da moja baba dode i ona ima 67 cisto kako bi ovu sprjecila da mi se ugnjezdi,jer ej mi mojoj sveki s bebom trebamo ic i kad beba bude 5 mj i za Bozic ona se inace ponasa koda ja obitelj,roditelje nemam.Nikad ona nisra samo" pozdravi svoje"
Aettam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2022., 14:19   #20
Quote:
Marra kaže: Pogledaj post
Ne znam u kojem mjestu i dobu pričaš, ali mislim da malo pretjeruješ. Za Zg i St od prije 50-55 god to ne stoji.
Moj mm ima 37 godina nepunih.Bilo vrtica ili ne,tad je i ona imala i zivila sa sveki,njen m je radio i imao za to doba dobre pare,navodno trosio puno,a ona radila za hranu i ostalo ,ako je to istina.Takoder i kad je mm presao zivit kod roditelja,oni su radili on bi iz skole dosao sam,i bio sam.Nekad bi njegova baba iz sela dosla da ga doceka samo u kuci pa da ona ode opet kuci.Baba od mm nije ziva,i vecinom kad mm prica o djetinjstvu vise mi prica o babi,i sta je baba i kako je baba.I da mu je majka dolazila i kao donosila bi uvijek nesto,i da bi plakao svakiput kad je otisla" to je sam on meni pricao
Aettam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.