Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 10:55   #201
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
U očekivanju Godota iliti androida 2.2 jebem ti da ti jebem . . kad dodje ovaj novi htc prelazim na to . .pa prije ce doc za njih 2.3. nego nama 2.2. . .al kad vidim ove s xperiama na 1.6 . . ajd ajd nije sve tako crno
a dobro jutro, kako god HTC nema samo tu prednost u verzijama nego i u stabilnosti...fali mu samo ekran od Samsunga....srce bi me bolilo da sam prodao HTC Desire pa sam ga uz i9000 ostavio
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:27   #202
Quote:
panthera7 kaže: Pogledaj post
nazovi 0981550 ako si na 098 i tamo ti odma kaže da stisneš 1 za postavke i onda izabereš opet kaj baba veli i uglavnom dođe ti na mob sve .... tj najbolje ti je nazvati korisničku podršku i oni ti pošalju sms sa postavkama za sve kaj trebaš.
Tele2 sam i zvao sam ih nekoliko puta (čak su mi i postavke poslali na mail, naravno koje nisu dobre) da bi mi na kraju rekli da odnesem mobitel na servis da je neka greska do njega
Na kraju sam uspio rjesiti. Otisao do tele2 i lik mi prepisao od svog moba postavke i sve proradilo
iceman89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 13:37   #203
E da li netko zna da li se moze kupiti straznja maska za galaxy? Prepostavljam da moze, ne vidim razloga da nemoze al eto ako tko zna iz iskustva?
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:17   #204
Quote:
*Cupcake* kaže: Pogledaj post
E da li netko zna da li se moze kupiti straznja maska za galaxy? Prepostavljam da moze, ne vidim razloga da nemoze al eto ako tko zna iz iskustva?

Može na ebayu , orginal ti je oko 20 $ a imaš i sa slikama i raznih koje su jeftinije, poštarina se nađe free
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:18   #205
Quote:
iceman89 kaže: Pogledaj post
Tele2 sam i zvao sam ih nekoliko puta (čak su mi i postavke poslali na mail, naravno koje nisu dobre) da bi mi na kraju rekli da odnesem mobitel na servis da je neka greska do njega
Na kraju sam uspio rjesiti. Otisao do tele2 i lik mi prepisao od svog moba postavke i sve proradilo
neznam kak to radi na drugim mrežama ali na 098 je jedonostavno totalno....
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 16:31   #206
Quote:
mr. No kaže: Pogledaj post
U očekivanju Godota iliti androida 2.2 jebem ti da ti jebem . . kad dodje ovaj novi htc prelazim na to . .pa prije ce doc za njih 2.3. nego nama 2.2. . .al kad vidim ove s xperiama na 1.6 . . ajd ajd nije sve tako crno
Nemoj čekati, odi u neki servis i neka ti stave to za 150kn, tako sam ja napravio, vjeruj mi drugi mobitel, barem meni...jer ja sam malo žešči korisnik pa sam ga ubio , pokreneš 2 instalacije on se ubije, sad ih 10 pokrečem u isto vrijeme i stvar hendla....nije neka revolucija ali icone u boji i tak, na HTC-u imam 2.2. već dugo pa je meni to sve normalno ali tebi bude neki pomak, fora je da mob radi dosta bolje...
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:12   #207
i nakon svega toga taj samsung je pola poluproizvoda, rotao sam mobitel, stavio 2.2 a on i dalje jedva da ide....fora je da treba izgleda taj lagfix....ima u android marketu nekaj tako ali ne radi, tj možda i radi ali mob i dalje spor....kao da u vipu dobiju mobitele za afričko tržište, ono škart roba....opet ide u servis da se i to popravi, ako i tada ne radi bacit ću ga u savu ribama
panthera7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 03:20   #208
samo vi cekajte samsung da izbaci froyo hehe

ja vozim svoj i9000 vec par mjeseci na froyu i samo nadogradujem na novije modane verzije romova koji su optimizirani za razliku od "sluzbenih" samsungovih.

ljudi stavite modani rom koji ima u sebi kernel sa lagfixom i tweakovima i 350 rama umjesto 300 i preporodit ce se mob
ares01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 20:56   #209
A kako vam funkcionira navigacija? Ja sam stavio I Igo I motonav I obje funkcioniraju tak tak.. Odrade one svoje samo nekako sporo rade I nisu ni približno dobre ko igo kojega sam imao na omnia-i.. Grafički je lošije na androidu. Postoje li neki drugi sat nav programi koji bi se mogli na slično jednostavan I lagan način instalirati?

Ps.
Galaxy s imam par dana I zadovoljan sam.. Mislim da mjesta za napredak ima, mail program bi mogao biti bolji, ponekad mob onak malo uspori al to mi je prihvatljivo, jer se puno priča o tome da je spor, ali nije to toliko strašno..





Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
PRKYS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 21:52   #210
Ma moze taj HTC Desire bit brz koliko ga volja kada nov ima 120 MB slobodno za kojekakve instalacije. Vratio ga nakon dva dana i uzeo Galaxy.

Galaxy ima odlican ekran i nije vani necitljiv kao HTC-ov. Ono je cista katastrofa. Ne treba ti ogledalo kad imas Desire.

Malo me smeta ona jeftina plastika i otisci prstiju posvuda ali sta's. Nista nije savrseno.
__________________
Autsch!
loser_bolan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:39   #211
mobitel je super.

jel neko moze napisat nekaj o igrama:gdje ih skidate, linkovi, preporuke,nacin instalacije i slicno?

hvala unaprijed
cro_janje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 22:47   #212
Quote:
cro_janje kaže: Pogledaj post
mobitel je super.

jel neko moze napisat nekaj o igrama:gdje ih skidate, linkovi, preporuke,nacin instalacije i slicno?

hvala unaprijed
Pa preko official MARKET-a, dobijes ga vec instaliranog uz mobitel. Tamo imas sve sto te god zanima + besplatno je Kliknes na igricu koju hoces i INSTALL i gotovo

A sto se tice preporuka samih aplikacija, dolje nize imas bas tu temu.
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 15:31   #213
Smile

Quote:
ares01 kaže: Pogledaj post
samo vi cekajte samsung da izbaci froyo hehe

ja vozim svoj i9000 vec par mjeseci na froyu i samo nadogradujem na novije modane verzije romova koji su optimizirani za razliku od "sluzbenih" samsungovih.

ljudi stavite modani rom koji ima u sebi kernel sa lagfixom i tweakovima i 350 rama umjesto 300 i preporodit ce se mob
Bok,lako je rec: stavite modanu verziju. Druga stvar bi bila kad ne bi bilo rizika. Stalno po forumima nalazim ljude koji su nesto pokusali pa zeznuli telefon. Upomoc,ne radi mi ovo, ne radi mi ono.. Da li se to isplati? Evo ja sam nadogradio na 2.2, razlika mi je u odnosu na 2.1 ta da su ikone u settings u boji.Cak mi se cini da mi malo sporije radi. (prije sam dobio automatske postavke od Tele2 za Network settings bez problema, a poslije nadogradnje sam morao manualno upisivati jer u Tele2 kazu da nemaju postavke za Galaxy i da ih nikako nisam mogao prije dobiti??)
Ako neznas nista o tome, ispada prevelika gnjavaza. Ja bi najradije da nekom tko je u "tome" dam telefon,da mi taj sve namjesti i optimizira i da mi telefon radi, a ne da ako nesto moram nadograditi da moram postati "strucnjak" u tome.. Znanje je dobrodoslo, ali malo sam umoran od toga...Tako i za npr. satelitsku antenu(i novi firmware, kabeli, zakljucani kanali i liste kanala i sateliti i program za update programa) i za GPS itd.Sati i sati citanja po forumima.
Dobio sam svoj Galaxy S iz Francuske(zasto? zato jer je bio oko 100€ za skupljene bodove u pretplati), nestrpljiv nisam mogao cekati i voziti 60km do tipa koji dekodira pa sam ga sam otkljucao, pa cekao sluzbenu nadogradnju, pa poslije izgubio sve postavke factory resetom jer telefon nije dobro radio bez factory reset(naravno backup prije toga).
Jos jedan problem, na mom telefonu nema hrvatskog, ajde nema veze, imam T9 i swype 1.61 na hrvatskom. Super radi, ali ne mogu iskljuciti dijakriticke znakove č, ć, đ, š, ž, kao na svom starom SE K800(zbog njih posaljes jednu sms poruku,a operater ti naplati najmanje dvije); nema veze, upisat cu rijeci sa č, ć, đ, š, ž kao c,d,s,z po potrebi i sacuvatikao nove rijeci.
Nakon nadogradnje(francuski operater, nisam se usudio staviti neku drugu verziju preko reg hacka u Kies) izgubio sam hrvatski!!!! AAA!! Svi moguci jezici unutra; oko 20ak, ali ne Hrv. Da bi stavio hrvatski swype treba naci verziju koja radi na mom tel (2.6.47...)i onda ubaciti u nju hrvatski i onda tu apk aplikaciju instalirati. Ali to nije sve da bi to napravio, treba deinstalirati staru verziju,a za to treba imati "rootan" telefon, za rootat tel treba za svaki slucaj imati 3 button(Nemam ga naravno) mode ako nesto ide krivo. Za 3 button mode (i root) treba instalirati i program Odin i nauciti raditi u njemu. Koje su sanse da nesto zeznem u bilo kojem koraku ako to nikad nisam radio? hmm...
Napravio sam root ( z4root: jednostavna aplikacija) i konacno isprobao mnoge verzije swypa od kojih one koje rade ne pokazuju hrvatski(skinute verzije s mobilism.org i verzije koje sam ja modificirao).
I sto sada? Staviti neku verziju preko reg hacka Froja gdje ima Hrvatski, staviti na isti nacin verziju od Vipa ili Tele2 kad dode, nadati se da cu nekako naci neku verziju swypa koji ima hrv i koji radi na mom SGS-u? Za sada sam stavio SlideIt tipkovnicu s hrvatskim,ok je.
Sta vam se ne cini ovo sve gnjavaza?
Pozdrav

ps. ako netko zna kako uspjesno staviti hrv neka se javi trebam malo pomoci
valdi83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:14   #214
valdi83@ ja imam isto problem sa hrvatskim jezikom na swype-u i T9.
Imala sam sve u redu onda sam prek registry hacka htjela stavljati Froyo, no bilo je neuspjesno no svejedno sam izgubila hrvatski jezik. Zatim sam na registry hack vratila lijepo Hrvatsku (svoje stare postavke) i dobila sam Hrvatski jezik kao izborni jezik u mobitelu no SWYPE i T9 mi vise nemaju Hrvatski. Znas li mozda zbog cega i kako mogu vratit?
*Cupcake* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 18:55   #215
Ako možete izbrišite Swype (ja ga vidim jedino u Settings> Applications> Manage applications> All) i instalirajte ovaj.
Istina, piše da su jezici engleski i slovenski (ali, slovenski je hrvatski- valjda je neki Slovenac radio ).

Možete i ovako probati instalirati, ali mislim da neće raditi ako je već instaliran.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:11   #216
imam opet mali problem

nemrem skuziti kak se spaja mob sa PC. trazim okolo, citam postove ali nisam nis nasao.

jel se treba instalirat neki softwere tipa kak Nokia ima PC suit softwere ili tak nekaj? neki samsung program sa spajanje sa PC?

zanimam me kak prebacim muziku i video sa PC na mob.

mozda se vama cini jednostavnim ali ja ne kuzim . heeelp

cro_janje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:25   #217
Spojiš kabel, povučeš notification bar (ono gdje ti piše "USB Connection") prema dolje, stisneš na "USB Connection" i odabereš Memory Card Access.
Gdje si zapeo?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 19:34   #218
aha

tnx

javim ako kaj zapnem

hmmm

sad sam uspio spojiti ali eto novog problema.

kaj god da probam pokrenuti na mobu, javi mi " Sd kartica se koristi kao uredjaj sa spremanje podataka"

a dodatnu sd karticu nemam.

ako prebacim neki mali video file sa PC na mob, nemrem nis pokrenut jer mi na mobu samo baca poruku da nema SD kartice.

izgleda da mi je ta SD kartica narihtana kao default storage place ili tak nekaj a neznam di se to mijenja.

a kad odem na postavke/SD memorija onda mi na svemu pise " nedostupno.
i za vanjsku sd karticu koju nemam i za internu memoriju.

OK, sve radi.
ima neka fora da nemrem nis pogledat na mobu dok je jos spojen na PC. tek kad ga odspojim onda se sve pojavi kak spada.

hvala ti

pozz

Zadnje uređivanje cro_janje : 28.11.2010. at 20:14.
cro_janje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 23:19   #219
Dali tko ima linkove za skinuti iGO-Motonav ?

Koji god nađem googlajući sve su mrtvi linkovi !!!

Uspio sa staviti običan iGO ali rezolucija je premalena za galaxy !!
rukfaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 00:30   #220
cupcake, da znam stavio bi i sebi. probaj instalirati tu verziju gore u postu, 2.10,meni ne radi. Meni radi samo 2.6.47. Netko je napisao da to možda ima veze s firmwareom koji je u telefonu, ako je tako, možda ce onda tebi radit- Ja imam Tel lokaliziran na francuski. I mislim da nažalost i kad staviš hrvatski swype, nećeš imati hrv T9. Ako netko zna više neka me ispravi.
Drugi put ću staviti link za uputstva kako instalirati swype i ubaciti u njega jezik po želji. Tražite mobilism.org+input+swype.
Ja sa sam to napravio ovako; skinuo i instalirao z4root sa android market, kliknuo temporary root, instalirao i Titanium backup I android mate. tada sam konačno mogao deinstalirati swype i izbrisao neke datoteke. prije toga sam napravio backup swype.Nakon toga sam skinuo verziju swype koja je bila na telefonu sa mobilism.org te po uputstvima ubacio hrvatski jezik iz neke druge verzije u ovu verziju koja mi radi(sa Total Comander). Tu novu apk sam instalirao. Radilo je, ali i dalje nema hrvatskog. Mislim da znam u čemu griješim. sa hrvatskim jezikom treba ubaciti i hrvatsku tipkovnicu, to mi nije uspjelo jer ne znam koji je file za koji jezik, neke verzije imaju qwertz, neke qwerty, a neke sve tipkovnice i brdo ih je. Gore je navedeno da je neki Slovenac radio hrv Eng verziju, a da se hrv zove Slovenski,čini mi da je to zapravo Slovački, a preimenovan je iz razloga valjda da se prevari swype koji ima Slovački u toj 2.10 verziji a hrv ne + ima čćžšđ. Evo link, čini mi se da ćeš ti Cupcake probati :-)
forum.mobilism.org/viewforum.php?f=426

Ako imaš android 2.1 onda počni sa verzijom 1.61.37.8335. ta verzija je u galaxyu s iz tele2. ( htio sam preko Reg hacka stavit tele2 verziju da riješim taj problem sa jezikom pa sa sam pogledao u njihovoj trgovini firmware i verziju swypa. Kod za provjeru je *#1234#
Dakle firmware u tele2 je
XXJM6
XXJM1
XFJM4
Info o telefonu
2.1
XXJM1
2.6 .29.
XFJM6
swype : 1.61.37.8335
valdi83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.