Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2005., 10:13   #1
Ulje čajevca

koje je najkvalitetnije u apotekama i koje su mu primjene?
__________________
vladati sobom je najveca vlast
ivsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2005., 12:18   #2
Re: ulje čajevca

Quote:
ivsky kaže:
koje je najkvalitetnije u apotekama i koje su mu primjene?
ne znam koje su i da li ih ima u ljekarnama uopce, najkvalitetnije, ali primjena ti je (osim za uljnu lampu) za nescistu, masnu kozu s aknama, dakle smanjuje sjaj na licu i ponekad akne, kako kod koga.... no najbolje vidi u dm-u ti pise na pakiranju od ulja cajevca za sto se sve koristi, znam da je namjenjan za vise stvari.... ako vec nemas namjeru kupiti u dm-u.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 18:53   #3
Melaleuca altemifolia

Čajavac , dobija se destilacijom lišća drveta, spada u gornju grupu, a boja se kreće od žućkasto-zelene do prozirne.

Indikacije: grip, prehlada, bronhitis, astma, virusne infekcije, tuberkuloza, nervoza, stanje šoka, histerija, infekcije kože, gljivice, kandidoze, bradavice, infekcije i gljivične infekcije polnih organa, urinarne infekcije, cistitis, akne, opekotine, paraziti organa za varenje, problemi sa varenjem, proliv, groznica, herpes, ovčije boginje, perut, rane, čirevi, ujedi insekata.


Može se dodati mešavini ulja za masažu, obloge, uljima za negu kože, ili dodati u kozmetička sredstva- kreme, losioni, šamponi, voda za ispiranje kose ili umivanje, voda za ispiranje usta...

Dobro se meša sa lavandom, ruzmarinom, citrusnim uljima.

Ako ti ovo nije dovoljno... guglaj
izabelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2005., 23:37   #4
ja ga stavljam u tonic za lice (obični Rosalov za kožu s prištićima) i stvar radi iznenađujuće dobro

na bocu ukapam cca. 4,5 kapi, promućkam i čistim facu

sad razmišljam da par kapi ubacim i u noćnu kremu, ali se bojim da će mi tonik + krema biti previše ? šta ako postanem prelijepa
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 21:55   #5
Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
ja ga stavljam u tonic za lice (obični Rosalov za kožu s prištićima) i stvar radi iznenađujuće dobro

na bocu ukapam cca. 4,5 kapi, promućkam i čistim facu

sad razmišljam da par kapi ubacim i u noćnu kremu, ali se bojim da će mi tonik + krema biti previše ? šta ako postanem prelijepa


slažem se s tobom što se tiče tonika!
to sam i ja napravila - samo sa levandom.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 21:32   #6
Ulje čajevca

Evo, neki dan sam ga kupila u DMu pa me zanima je li ga netko od vas koristio i na koje sve načine tj. mogu li ga nanositi direktno na kožu, npr. samo na prištić, ili ga prvo trebam pomiješati s nekim baznim uljem? Puno hvala unaprijed!
vjetrasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 02:13   #7
možeš ga nanositi direktno na kožu tj. prištić, a možeš par kapi staviti u tonik koji koristiš.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 09:01   #8
Quote:
vjetrasta kaže:
Evo, neki dan sam ga kupila u DMu pa me zanima je li ga netko od vas koristio i na koje sve načine tj. mogu li ga nanositi direktno na kožu, npr. samo na prištić, ili ga prvo trebam pomiješati s nekim baznim uljem? Puno hvala unaprijed!
Mislim da je najbolje da ga ne stavljaš direktno na kožu. To se može raditi jedino sa lavandom. Druga stvar, rekla si da si ga kupila u DM. Od koje firme je to eterično ulje? Koliko ja znam u Hrvatskoj jedino Primavera life nudi 100% čista eterična ulja. Ostale firme nude nekvalitetna eterična ulja ili jeftina parfemska ulja koja se uopće ne smiju stavljati na kožu.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 18:58   #9
nije istina da se jedino lavanda može stavljati direktno na kožu. može i čajevac, ali naravno, ne na veće površine.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 19:34   #10
Quote:
res publica kaže:
nije istina da se jedino lavanda može stavljati direktno na kožu. može i čajevac, ali naravno, ne na veće površine.
Može se stavljati direktno na kožu ali bolje da ga ne stavlja ako nema iskustva sa eteričnim uljima.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 19:42   #11
Quote:
Lela kaže:
Može se stavljati direktno na kožu ali bolje da ga ne stavlja ako nema iskustva sa eteričnim uljima.
A samo ga staviš ga na prišt, ne treba ti iskustvo za to
Zoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 20:57   #12
pa zena nema iskustva pa pita, o cemu vi pricate?

ja ga stavim na prist i super mi je.. ja imam i tea tree water tonik iz lusha koji mi je isto dobar.

sjecam se da je svojevremeno magic pricala kako je dobro i protiv neugodnog mirisa cipela cak i razrjedjenog s vaticom ispod pazduha i slicno... ne sjecam se, potrazi temu o cajevcu.
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:03   #13
koristim ga, ne samo za prišteve nego i za ranice, ogrebotine, ugrize komaraca... nemam iskustva s ovim iz dm-a pa ne znam koliko je čisto...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 22:00   #14
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
koristim ga, ne samo za prišteve nego i za ranice, ogrebotine, ugrize komaraca... nemam iskustva s ovim iz dm-a pa ne znam koliko je čisto...
To eterično ulje čajevca koje kupuješ u DM nije kvalitetno, odnosno čisto, najbolje je kupiti u ljekarni. Cijena je oko 50kn kvalitetnog ulja
dopeFree is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 08:35   #15
Quote:
dopeFree kaže: Pogledaj post
To eterično ulje čajevca koje kupuješ u DM nije kvalitetno, odnosno čisto, najbolje je kupiti u ljekarni. Cijena je oko 50kn kvalitetnog ulja
Meni je to ulje iz DM-a napravilo ČUDO, doslovce...
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 23:06   #16
Quote:
vjetrasta kaže:
Evo, neki dan sam ga kupila u DMu pa me zanima je li ga netko od vas koristio i na koje sve načine tj. mogu li ga nanositi direktno na kožu, npr. samo na prištić, ili ga prvo trebam pomiješati s nekim baznim uljem? Puno hvala unaprijed!
NE bih ga stavljala direktno. Nisam koristila ulje cajevca iz DM-a, ali moje koje koristim je dosta "jako" etericno ulje. Prvo vaticu namocim u vodi, iscijedim, pa onda par kapi na vlaznu vaticu, time premazem dijelove tijela sa pristicima. Jak miris po mentolu (zapravo cajevcu) se osjeca satima. Ali dobro lijeci postojece pristice i prevenira nastanak novih.

Ovo ulje dosta iritira kozu, pa ne volim biti redovita s njime. Par dana, pa onda koji tjedan odmora, pa opet par dana...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 14:04   #17
čajevac i lavanda na kožu mogu i nerazrijeđeni. ja smočim i ocijedim vaticu, pa kapnem, pa s tim prođem po licu (dalje od očiju!) - kad imam stvari, kad postiskam mitesere, itd.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 07:55   #18
Quote:
alexxx kaže:
čajevac i lavanda na kožu mogu i nerazrijeđeni.
Ali nikako ne na osjetljivu kozu. Meni i ovako razrijedjen kozu dosta iziritira.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:26   #19
Svako eterično ulje može biti opasno ako se nanosi direktno na kožu i nije tome namijenjeno. Najbolje ga je razrijediti (konkretno ulje čajevca) u tonicu, kremi i sl. A lavandu ja npr. često stavim u vodu s kojom se naparim, da otvorim i očistim pore na licu.

Nedavno sam dobila melem kremu s eteričnim uljem mandarine. Odlično je i super sanira sitne ranice!
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 18:38   #20
Ja ne kužim zakaj svi toliko hvale čajevac.
Po onome što se može pročitati iz literature ispada da je dosta jedna kap da poubija sve bakterije, viruse i glivice u krugu od jednog kilometra.
Meni samo sprži kožu, a za razne prišteve mi je još uvijek najbolja Penaten krema (ona gusta, pastasta za dječje pozadine) koja ima cinka. Smiruje upalu bez iritacije.
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.