Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2005., 16:45   #1
Kako izraditi septičku jamu

molim, dakle, savjete, prijedloge i komentare oko izrade septicke jame. koliko siroko, duboko.... navodno idu dvije, odnosno, preljevna....fuj.....

a mozda vam i kazem na kakve sam sve prijedloge naisao trazeci informacije.... hm, na ocito krivim mjestima.

znam da inace septicke imaju velike otvore kao one za prikljucak vode, ali vidio sam negdje sliku gdje je otvor od jame okrugao, velicine nekih statijaznam.... 30 cm(?), valjda taman da moze uci ona pumpa ili sta vec unutra.
sta je bolje rjesenje?

napominjem da je to neka stara kuca u selu, tako da sva ona stroga pravila koja vrijede za urbana sredista, nisu toliko definirana za neko zabaceno selo, tamo negdje....

HELP!!!!
dacho is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:38   #2
Septicka jama

Interesira me da li postoji alternativa zidanoj septickoj jami, npr. nesto kao spremnik za kisnicu, plasticno? Cisto da se ne treba betonirati?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 11:42   #3
Quote:
Stari Zeke kaže:
Interesira me da li postoji alternativa zidanoj septickoj jami, npr. nesto kao spremnik za kisnicu, plasticno? Cisto da se ne treba betonirati?
vidi malo ode http://www.isea.hr/index.asp
__________________
''Računajte na nas''
Mali Plavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 01:18   #4
Postoji jedna firma sa sjedistem na Jarunu, samo se ne mogu sjetiti imena, koja je uredno na sajmu Graditeljstva. Oni prodaju trokomorne preljevne plasticne jame. Cijena je bila ok, samo sto smo mi odustali jer to ne priznaju na podrucju Zagrebacke zupanije kod uvodjenja vodovoda je nije nepropusna.
ILB is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 21:41   #5
pogledaj i ovo - http://www.interplan.hr/biotip.htm
__________________
MiSviDoma
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 15:09   #6
Izgradnja septičke

jel mi moze tko pomoci? trebam neke nacrte HITNO ili nesto slicno, pa ak netko moze dati neki link, pokusao sam vec ranije naci ali bez uspjeha


hvala unaprijed
frootek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 08:04   #7
Sta ce ti septicka? Samo stavi kantu u svaki cosak kuce i to je to.
Salim se. Nadji u sluzbenom glasniku, to je zakonom propisano kako treba izgledati.
Bludni Profesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 09:19   #8
Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
jel mi moze tko pomoci? trebam neke nacrte HITNO ili nesto slicno, pa ak netko moze dati neki link, pokusao sam vec ranije naci ali bez uspjeha


hvala unaprijed
vidi na mom blogu kakvu sam ja napravio
Dimenzije su otprilike 5 x 2 x 3m
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:31   #9
Nemoj se mučiti bez veze

Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
jel mi moze tko pomoci? trebam neke nacrte HITNO ili nesto slicno, pa ak netko moze dati neki link, pokusao sam vec ranije naci ali bez uspjeha


hvala unaprijed
Hej pa nemoj se mučiti bez veze i bacati novce, nazovi 051 623 336 (ISEA) reci im kaj te muči i oni će ti pomoći... Sretno
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:49   #10
ali meni i dalje treba neki nacrt, nigdje ga ne mogu nabaviti, treba mi nesto najjednostavnije, codegun, mozda mozes skenirat svoje po kojima si ti radio?
frootek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:00   #11
Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
ali meni i dalje treba neki nacrt, nigdje ga ne mogu nabaviti, treba mi nesto najjednostavnije, codegun, mozda mozes skenirat svoje po kojima si ti radio?
nema ti tu nacrta, ja sam išao napraviti takvu septičku i da smanjim pritisak tla na podrumske zidove.
Dužina 5m, visina 2,7m, širina 2m.
Debljina temeljne ploče 20cm, armature 2 x Q335, Zidovi 20cm 2 x Q188, a sjeverni (taj prima svu silu) je 25cm i jedan sloj je Q335. Gore je 20cm ploča i 2 x Q335 jer je na njoj više od pola metra zemlje.
Unutra je jedna pregrada po sredini, koja nije na dnu nego ispod ima oko 40cm prostora.
i to je to.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:00   #12
oke, thx
frootek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:37   #13
Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
jel mi moze tko pomoci? trebam neke nacrte HITNO ili nesto slicno, pa ak netko moze dati neki link, pokusao sam vec ranije naci ali bez uspjeha


hvala unaprijed
Mogu ti poslati slike kak smo mi to izveli, ali ne znam kak?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 13:01   #14
Ne trebaju ti tu nacrti. Ja sam radio 2x3x2m. Iskopaš rupu, zbetoniraš podlogu, zašaluješ stranice (kod mene su stranice bile nekih 15 ili 16cm), zaliješ betonom, na 2/3 širine jame podigni zid od betonskih blokova (propuštaju tekućinu ali ne i one kruti stvari koje idu iz wc-a) skoro do vrha, zašaluj deku i poklopac i zalij betonom. Na sve ide armaturna mreža. Naravno prije nego zaliješ stranice, uglavi cijevi među armaturu da ti budu na mjestu za spajanje. I to ti je to...
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:08   #15
ali to su sve jame koje se pumpaju, a meni treba ona koja se povremeno pumpa (samo krute tvari) a tekucina odlazi zemlju
frootek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 19:41   #16
prefabricirane septičke jame

Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
ali to su sve jame koje se pumpaju, a meni treba ona koja se povremeno pumpa (samo krute tvari) a tekucina odlazi zemlju
Baš takve jame koju ti trebaš proizvodi i prodaje ISEA iz Rijeke nazovi ih 051 623 336 ili pogledaj www.isea.hr, meni su pomogli a i uštedio sam novce.. ajd bok
alexum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:46   #17
Quote:
alexum kaže: Pogledaj post
Baš takve jame koju ti trebaš proizvodi i prodaje ISEA iz Rijeke nazovi ih 051 623 336 ili pogledaj www.isea.hr, meni su pomogli a i uštedio sam novce.. ajd bok
Koliko sam ja shvatio ISEA sabirne jame ne ispuštaju tekućinu u zemlju nego prvo u pročišćivač. A frutek bi čini se prošao što jeftinije pa hoće napraviti ono što ne bi smio, dakle kako su naši stari nekad radili.
Iskopaš rupu fi 3 m, dubine isto toliko,izbetoniraš temelj skroz okolo i slažeš ciglu u krug, s tim da svaki 5-6 red sazidaš. Na kraju gore izbetoniraš deku i gotovo. Voda između cigle ode u zemlju a šit ostane unutra.
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:03   #18
e to sam trazio astonn, btw nije to za mene XD
frootek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 21:16   #19
Quote:
frootek kaže: Pogledaj post
e to sam trazio astonn, btw nije to za mene XD
Ma naravno
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 12:47   #20
pa imam 18 godina, bas je meni do septicke
frootek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.