Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Pogledaj rezultate ankete: Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku
DA 18 66.67%
NE 9 33.33%
Glasovatelji: 27. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2014., 14:02   #341
Jel ima koja dobra dusa ovdje da mi ukratko objasni kako da napisem zamolbu za prebacaj u drugu skolu ?
Dorica767 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:09   #342
Evo ja sam se dva puta prebacivao jednom nakon prvog razreda i onda nakon drugog razreda. Ako prođeš popravni, nemoj se ispisivat odmah , nego odi u gimnaziju u koju se misliš prebacit i porazgovvaraj sa ravnateljom , voditeljima smjene i objasni situaciju. Predaj kopije svjedodžba, napiši molbu da bi se htio prebacit i onda će oni na vijeću odlučivat o tome dali će te primit ili ne.
__________________
logitech
Porta93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 17:31   #343
Quote:
Dorica767 kaže: Pogledaj post
Jel ima koja dobra dusa ovdje da mi ukratko objasni kako da napisem zamolbu za prebacaj u drugu skolu ?
Kao i svaku drugu zamolbu. Argumentirano im objasni zašto se želiš prebaciti i zašto baš u njihovu školu.
__________________
Da je ljudski mozak toliko jednostavan da ga možemo shvatiti, mi bismo bili toliko glupi da ga ipak ne bismo shvatili.
CherryLie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:02   #344
Prebacivanje iz gimnazije u medicinsku; DA ili NE

pozdrav...IMAM PROBLEM O KOJEM ŽIVOT OVISI, MOLIM VAS PROČITAJTE SVE
Prije svega ispričavam se ako je ova ili slična tema već započeta. Evo mog problema. Završio sam 1. razred opće gimnazije. Nije mi se svidjelo prošao sam s 3 ali sam se dosta namučio. Inače idem u vukovarsku gimnaziju. Ne znam koji bih fakultet upisao, zapravo neznam da li bih uopće išao na fakultet. Znam da sa gimnazijom nemam ništa tj da moram ići na fakultet. Kao što sam rekao dosta mi je već nakon 1. godine pa neznam kako bih izdržao još 3 godine + fakultet. Tako da sam počeo razmišljat da se prebacim u medicinsku (medicinski tehničar) u osijeku. Zanima me kakva je medicinska. Je li teška, kakvi su ovi stručni predmeti u 3. i 4. razredu, ako netko možda pohađa tu školu kakvi su profesori. Zanima me također da li se nakon medicinske mora polagat nekakav ispit da bi se mogao tražiti posao i kakvi su izgledi s medicinskom da upišem nekakav drugi fakultet jer sam čuo da je medicinski fakultet jako težak. Još me zanima da li je tražen posao medicinskog tehničara i kolika je plaća. Nisam upoznat ni s tim prebacivanjem, mislim da treba samo poslat neku zamolbu nastavničkom vijeću škole u koju se prebacuješ pa bih vas molio ako može nekakav prijedlog te zamolbe jer nemam nikakav poseban razlog pa se bojim da ne bi odbili zahtjev. Ispričavam se što vas zamaram, zaista mi treba pomoć ne želim zaglibit u ovoj gimnaziji, a opet ne želim ni zažalit ako se prebacim. Hvala unaprijed.
mendo1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:12   #345
Ako nisi siguran da zelis nastaviti skolovanje samo sa gimnazijom ces tesko naci posao a ako te medicina zanima prebaci se , u svakom slucaju ces imati struku kad zavrsis. Poslije medicinske mozes i na zdrastveno uciliste za fizioterapeta, radnog terapeuta i jos svasta ako mislis da ce ti biti preteska medicina a i ako ne zelis dalje imas struku i lakse ces naci posao. Placa je mislim oko 4000- 6000 kuna ovisi o nocnima ali ne zelim sa sigurnoscu tvrditi.Najbolje da nazoves skolu i raspitas se mozda trebas polagat neku razliku.Medicinska sad traje 5 godina i ne treba poslije polagat nikakavat ispit ni pripravnicki staz.
Lopsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 15:25   #346
Nisi ti za medicinu ako si imao 3 u vukovarskoj gimnazij i kažeš da ti je dosta. Za 3 ti je realno potrebno minimalno učenje...
Šlogirani Ćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:20   #347
Prebacivanje iz gimnazije u gimnaziju

Poz

O cemu ovisi mogu li se prebaciti iz jedne gimnazije u drugu slijedece skolske godine? Jesu li bitne ocjene iz osnovne, slobodno mjesto ili pak ocjene iz prethodnog razreda srednje skole. Kako ide postupak prebacivanja iz gimnazije u gimnaziju različitog smjera (opća, jezična, prir-mat)

Zadnje uređivanje msimunk : 24.07.2014. at 00:41.
msimunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 11:08   #348
Ne znam iz prve ruke, ali ono što znam je da su ti bitne ocjene i vjerujem da gledaju koliko si imao bodova pri upisu (posebno ako je to na početku srednje).
Pri prevacivanju na drugi smjer škola odlučuje hoćeš li i što polagati razliku.
I da, možeš se upisati samo ako u školi ima mjesta, ali to moraš pitati.
Najbolje ti je u stvari da odmah sad nazoveš školu i pitaš što treba za prebacivanje. Sretno!
__________________
"If there are any other worlds out there, why did we end up in this one?"
MissEverdeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:09   #349
Bok. Htjela bih se prebaciti iz srednje agroturisticke u ekonomsku i zanima me dalo je to moguce na polugodistu i kako to ide? Sto s polaganjem razlike i slicno?
Njemacka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 18:49   #350
može li se već u prvim tjednima škole prebacivati??
rosavitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 23:52   #351
Treci sam razred građ.theničar i dopizdilo mi je crtanje tih silnih radova pa sam se mislio prebacit u drvodjelskog dizajnera,ima dosta slicnosti izmedu ta dva smjera al tamo se crta samo u autoCAD-u sto je dosta lagano i tamo mi je najbolji prijatelj pa da hladimo muda.Jel mi moze neko detaljnije objasnit to prebacivanje?
lolada66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 11:01   #352
...
lolada66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 21:47   #353
Treci si razred. Vise ti se ne isplati prebacivati, imat ces previse razlikovnih i to ti je siguran pad godine. Ja sam se prebacio iz ekonomske u splitu u ekonomsku u zagrebu nakon pada godine, osim mene prebacila se i cura iz prometne i decko iz tesle. Oboje su zbog previse obaveza pali godinu.
hrco1908 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 23:07   #354
Pozdrav svima!
Nez kako da pocnem, ali mislim da prica seze tamo od 4 mjeseca prosle godine (2013.) kada su bili upisi za srednju skolu kad sam zavrsavao osmi razred . Dakle, upisi su bili preko carnetove sifre moglo se izabrat pet prioriteta itd. da sad ne pricam na siroko ja sam izabrao kao prvi prioritet ekonomsku smjer ekonomist u kojoj sam ostao do dana danasnjeg , izabrao sam ekonomsku ne zato sto sam ja zelio nego zato sto su mi je predlozili na prof. orijentaciji .Izdrazao sam prvi razred jedva jedvice tu sam upoznao i jednog lika s kojim sam se s kompao . On i ja zajedno nismo voljeli ovu skolu i jedva smo cekali kad ce proc godina da se prebacimo. Na kraju godine on je imao nekih problema s ucenjem pao je i jedan predmet , ali je na kraju sve proso i uspio se prebacit ja koji nisam imao tolikih problema s ucenjem i koji bi i njemu pomagao nazalost nisam se uspio prebacit. I ostao sam zaglavljen vamo drugu godinu koja samo sto nije na izmaku . Moja zelja nikad nije bila ekonomska skola vec prometna medutim posto imam ljecnicle reatrikcije ne mogu ic u svaku skolu to je i jedanod razloga zasto se nisam uspio prebacit. Drugi je razlog taj sto se nisam uspio dogovorit s roditeljima gdje cu se prebacit sto nisam uspio napisat zamolbu u drugu skolu jer opet i nisam bio siguran u koju cu skolu cu se prebacit kad u vecinu se nisam mogao za gimnaziju nisam imao bodova, a opet s druge strane kako su dani odmicali i sve vise odmicu prema kraju i ove druge godine gdje ako se sad nesmislim necu vise imat priliku da se prebacim sve mi je teze,a u ovoj skoli se i ne pronalazim bas i to sam znao od prvog dana od kad sam krocio u nju i evo sve do danas. Cesto mi i fali kolega iz prvoga razreda s kojim sam pronalazio zajednicki jezik , ali eto on se uspio prebacit i zelim mu sve nakbolje dalje. Zato zelim i ja iskoristit priliku dok jos imam vremena prebacit se iz ove skole u neku drugu , ali da ne bude sve tako crno nasao sam skolu u koju bi se mogao prebacit , a opet s druge strane ne bi imao lijecnicko ogranicenje. Zadnjih mjesec dana razmisljam o prebacaju u graficku skolu smjer jos nisam sasvim definiro , ali iso bi ili za web dizajnera ili za grafickog tehnicara takoder ova skola bi mi nudila vecu mogucnost da nadem posao nego ekonomska , a usput radio bi puno za racunalom sto me na kraju krajeva opusta. Pa vas zelim pitati ima li neko da ide u tu skolu i kakva su iskustva, eventualno kakvu bi razliku morao polagati i da li da se uopce prebacim ? Unaprijed svima hvala !
P.S. Ispricavam se na ovom kilometarskom postu, ali sam jednostavno morao da objasnim dubinu problema.
markan678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 15:46   #355
Smile

Ako netko zna kakva je grafička škola jel teška i kakvi su profesori molio bi da ogovori na ovaj prethodno napisani post , hvala !
markan678 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 20:34   #356
Talking

Pozdrav svima!

Zanima me zna li netko mogu li se prebacit u četvrti razred u petu gimnaziju iz jezične (Četvrte gimnazije)? Sad sam treći razred i žalim što nisam odmah upisala petu, ne samo zbog predmeta nego i zbog ljudi koje ne podcijenjujem ali mi se ne sviđa njihov odnos prema školi općenito. Ne bih sada o tome zašto se to nisam prije sjetila, uglavnom ako netko zna što je potrebno i je li uopće moguće se prebaciti. Prvi razred sam prošla skoro s odličnim , drugi s vrlo dobrim, a treći nadam se da će bit s odličnim. Puno hvala na odgovoru!

E da, ako je bitno kada sam se upisivala u srednju, imala sam 61 bod.
smartgirl498 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 12:49   #357
Quote:
smartgirl498 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Zanima me zna li netko mogu li se prebacit u četvrti razred u petu gimnaziju iz jezične (Četvrte gimnazije)? Sad sam treći razred i žalim što nisam odmah upisala petu, ne samo zbog predmeta nego i zbog ljudi koje ne podcijenjujem ali mi se ne sviđa njihov odnos prema školi općenito. Ne bih sada o tome zašto se to nisam prije sjetila, uglavnom ako netko zna što je potrebno i je li uopće moguće se prebaciti. Prvi razred sam prošla skoro s odličnim , drugi s vrlo dobrim, a treći nadam se da će bit s odličnim. Puno hvala na odgovoru!

E da, ako je bitno kada sam se upisivala u srednju, imala sam 61 bod.
Čisto sumnjam da se možeš sad prebaciti Imala bi previše razlike za nadoknaditi.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 14:53   #358
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da se možeš sad prebaciti Imala bi previše razlike za nadoknaditi.
Znaam ali teoretski bi mogla hahah. Ali kako se te razlike uopće polažu odnosno kad i tko određuje koje su točno razlike?
smartgirl498 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 19:49   #359
To ti je možda najbolje zaletit se do Pete ili ih nazvati/poslati im mail i raspitati se. Makar i ja kažem da ti je dosta kasno, čak i da se uspješno preseliš, najvjerojatnije bi imala velikih poteškoća s navikavanjem na taj program; a pogotovo jer će ti bit maturantska godina ne znam koliko je to pametno.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 22:15   #360
Unhappy

E ljudi a ja postavio sam post prije mjesec dana i jos nemam odgovor.
markan678 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.