Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2012., 10:03   #3201
Šta vi mislite da li odnos muž-ljubavnica ima uticaja na odnos muž-zakonita i koliko? Naravno važi i obratno.
Neznam da li me razumijete, ali slušala sam nekoliko puta muškarce koji tvrde da ljubavnica i zakonita nemaju nikakve veze i da njihov odnos (sa jednom ili drugom) nema nikakav uticaj na njihovu vezu sa ljubom ili na brak sa zakonitom.
Ja mislim da to nije tačno i da se muškarci time samo zavaravaju. Mislim da je nemoguće da se dio prijatnih ili neprijatnih trenutaka provedenih sa ljubom poslije ne "prenese" u kuću i da ne utiče na odnos sa zakonitom i obratno. Mislim da je to prosto neodvojivo.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:11   #3202
Quote:
Tassia kaže: Pogledaj post
dijete sjene: ne mislim ovdje bukvalno na tebe, sa citiranim dijelom se posebno slazem.

mislim da glupost ima najmanje veze s ovim.
sama inteligencija, sposobnost logickog rasudjivanja, manje, a više, između ostalog, ne naravno isključivo:
mazohizam, samo-sabotaža, duboka emotivna nedostupnost.

emotivna nedostupnost koja samu sebe uvjerava da je ovakva veza, dakle s ozenjenim, "fatalna" je vrsta samo-manipulacije, gdje je nemogućnost realizacije ovakvog odnosa zapravo nekakav podsticaj.

inteligencija ima manje veze sa potisnutim neriješenim konfliktima i emotivnom nedostupnošću.
Mislim da si pogodila srž.
Ako idemo tipizirati ljube - i ovo bi bio jedan tip...
Ne niti iznimno rijedak.
Koliko ja znam u pravilu(iako je svaka generalizacija nezahvalna) fatalan,oženjen muškarac iz ovakve priče ne ostavlja suprugu,nego ljuba otiđe kad napokon osvijesti samu sebe i svoje postupke.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 10:12   #3203
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Šta vi mislite da li odnos muž-ljubavnica ima uticaja na odnos muž-zakonita i koliko? Naravno važi i obratno.
Neznam da li me razumijete, ali slušala sam nekoliko puta muškarce koji tvrde da ljubavnica i zakonita nemaju nikakve veze i da njihov odnos (sa jednom ili drugom) nema nikakav uticaj na njihovu vezu sa ljubom ili na brak sa zakonitom.
Ja mislim da to nije tačno i da se muškarci time samo zavaravaju. Mislim da je nemoguće da se dio prijatnih ili neprijatnih trenutaka provedenih sa ljubom poslije ne "prenese" u kuću i da ne utiče na odnos sa zakonitom i obratno. Mislim da je to prosto neodvojivo.
Ja sam žena, al iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da je za mene osobno bilo nemoguće ugasiti prekidač nakon susreta s ljubijem i zapaliti drugi ulaskom u kuću. Ukoliko sam imala neke nesuglasice, svađu...sa ljubijem to se odražavalo na meni i nisam to uspjevala sakriti. Kad smo imali neke izuzetno lijepe trenutke također sam kod kuće bila nekako uvenula iz razloga jer sam znala da mi je teško održavati ovakav odnos i živjeti takav život.
__________________
Život ne broji tvoje udisaje i izdisaje, već trenutke u kojima ti je zastao dah...
Pearl... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:27   #3204
Quote:
Pearl... kaže: Pogledaj post
Ukoliko sam imala neke nesuglasice, svađu...sa ljubijem to se odražavalo na meni i nisam to uspjevala sakriti. Kad smo imali neke izuzetno lijepe trenutke također sam kod kuće bila nekako uvenula iz razloga jer sam znala da mi je teško održavati ovakav odnos i živjeti takav život.
Drugim riječima, i kad je s ljubavnikom bilo dobro i kad je bilo loše, kući je bilo loše - a loše bi bilo (loše je bilo) i bez ljubavnika?

Kad čovjek pogleda, i nije neka razlika u odnosu na loš brak bez ljubavnika.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:32   #3205
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Mislim da si pogodila srž.
Ako idemo tipizirati ljube - i ovo bi bio jedan tip...
Ne niti iznimno rijedak.
ma da, sto ljudi sto ćudi, i svaka priča je zapravo "tip" za sebe, kao što je i svaki odnos, bio on preljubnički ili ne.

neko može biti vrhunski inteligentan, pametan ali u emotivnim odnosima mazohist, emotivno nedostupan itd

"Što uspijemo našom pameću, pokvarimo našom ćudi. Što uspijemo našom dobrotom, upropastimo našim porocima. I najzad, što postignemo svojom mudrošću, izgubimo našim temperamentom. Jer ima nešto jače i presudnije od svih naših sila, a to su naše slabosti."
__________________
There's no "I" in team but there is "U" in Gulag
Tassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:33   #3206
Quote:
PETIT-BEURRE kaže: Pogledaj post
Uvijek su mi super bila ova generaliziranja da muskarac ne zna skuhat, oprat, speglat i da je bez zene osudjen na klosara koji smrdi.
Jednako kao sto zena ne zna potpaliti rostilj, probusiti rupu u zidu za sliku ili okreciti strop.
svi sve znaju naravno samo nisu svi u svemu podjednako uspješni....čisto zbog fizičkih ograničenja
uostalom važan je dogovor a ne tjeranje maka na konac...
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:39   #3207
Quote:
Pearl... kaže: Pogledaj post
Ja sam žena, al iz vlastitog iskustva mogu potvrditi da je za mene osobno bilo nemoguće ugasiti prekidač nakon susreta s ljubijem i zapaliti drugi ulaskom u kuću. Ukoliko sam imala neke nesuglasice, svađu...sa ljubijem to se odražavalo na meni i nisam to uspjevala sakriti. Kad smo imali neke izuzetno lijepe trenutke također sam kod kuće bila nekako uvenula iz razloga jer sam znala da mi je teško održavati ovakav odnos i živjeti takav život.
Da i ja mislim tako. Ako se muškarac npr.posvađa sa ljubom prosto mi se čini ne mogućim da onda kad dođe kući može biti raspoložen. Predpostavljam da onda zbog toga iz čista mira "zaplate" svi ukućani. Neznam da li je tako i u obrnutom slučaju, tj. ako se desi svađa sa ženom i ako poslije toga slijedi sastanak sa ljubom. Da li poslije obavezno kreću njoj žalopojke na ženu?
Te dvije ženske osobe naprosto moraju imati iindirektno uticaja jedna na drugu. Kada takve situacije krenu mogu damo misliti kolikoje komplikovano muškarcu hendlati sve to. To iziskuje stvarno mnogo živaca.
Neznam stvarno što je to ljudima toliko privlačno. Idilična atmosfera na obje strane je prosto neodrživa, malo kome to uspijeva. Niko od učesnika u svemu tome ne mogu imati svoj mir. Džabe ti adrenalin i neko trenutno zadovoljstvo kad živiš na dvije strane rastrzan.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:45   #3208
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ovo je baš lijepo rečeno.
da lipo je to tessia kazala.

mnogo toga čovjek ne pokriva razumom.
a da nije tako život bi bio kao stroj, bez emocija..
a to nije život.

volim hrebre osobe koje slijde svoje strasti, a to je pobjeda mašte nad razmom.

to je jedino pravi i istinski život koji se živi bez ostaka..
KLEPATAN
klepetan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 11:50   #3209
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Neznam stvarno što je to ljudima toliko privlačno. Idilična atmosfera na obje strane je prosto neodrživa, malo kome to uspijeva. Niko od učesnika u svemu tome ne mogu imati svoj mir. Džabe ti adrenalin i neko trenutno zadovoljstvo kad živiš na dvije strane rastrzan.
Vrlo jednostavno. Sto ljudi, sto ćudi - dobra stara izraubana poslovica.
Netko ne želi mir, nekome treba samo mir, nekome ne treba previše mira, nekome se živo fućka, nekome strašno treba nešto što nema, ali samo povremeno, inače mu je dobro, netko je kukavica, netko je lovac, netko antilopa, netko panda, nekoga adrenalin drži na životu, netko jednostavno smeće od čovjeka, netko naivan, netko djetinjast, netko neodgovoran, netko nešto svašta...

Zapravo znam samo jedan slučaj gdje su dvoje ljudi (ubračenih, pa opet nije klasika ljubavnica-oženjeni) u vezi samo jedno s drugim već dosta godina i da, to je poprilični pakao, jer su zakoniti saznali, ona se razvodi, on zasad ne, uglavnom - cirkus na svim područjima.
Tak da baš ne mogu o idilama, jer nemam saznanja.

Ekipa koju poznajem je u onim brakovima gdje svak radi svoj posao, doma svak gleda svoju tv, svak ima neke svoje gušte ili se sumanuto razvozi djecu po raznim treninzima, zajedno se rješavaju računi i vikend posjete rodbini ili frendovima, a tko šara, šara povremeno i to uklopi u raspored. Ili u službeni put
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:01   #3210
Quote:
Tassia kaže: Pogledaj post

"Što uspijemo našom pameću, pokvarimo našom ćudi. Što uspijemo našom dobrotom, upropastimo našim porocima. I najzad, što postignemo svojom mudrošću, izgubimo našim temperamentom. Jer ima nešto jače i presudnije od svih naših sila, a to su naše slabosti."

Životan citat...i stoji.
Slabosti.
Svatko ju ima i nosi se kako zna.

Glede toga kako se preljubnik osjeća kad dođe doma zakonitoj- ne bih znala previše iako sam puno emocija i vremena utrošila u naš,sada jako daleki odnos.
Nisam pitala,on nije pričao.
Jedino što znam je to da nije želio mjenjati ništa niti nakon "sto godina"pa sam si nekako u glavi posložila da mu nije teško padalo i da je znao i mogao,odnosno da je imao kapacitet živjeti na dva kolosjeka.
Što je meni bio onaj naknadno osvješteni dio kako me zapravo ne voli.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:23   #3211
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post

Zapravo znam samo jedan slučaj gdje su dvoje ljudi (ubračenih, pa opet nije klasika ljubavnica-oženjeni) u vezi samo jedno s drugim već dosta godina i da, to je poprilični pakao, jer su zakoniti saznali, ona se razvodi, on zasad ne, uglavnom - cirkus na svim područjima.
Tak da baš ne mogu o idilama, jer nemam saznanja.
Ma znam ja, sve je to jako mučno. Lako je Klepetanu reći hebite se ljudi, život je jedan. Jest, kad bi to bilo tako jednostavno i kad se ne bi odražavalo na druge, na djecu, pogotovu na poodraslu i kad saznaju.
Evo jednog primjera. Dok sam bila u srednjoj, moj drug iz razreda se posvađao sa nekoliko njih. Među njima se našao neko "pametan" i da bi ga što više isprovocirao mu je u facu (pred cijelim razredom) istresao da mu je tatu vidio u švaleraciji sa tamo nekom. Što je najžalosnije to je bilo i istina.
Dječko je jednom prilikom kasnije sačekao tu tatinu žensku u haustoru njene zgrade i nasrnuo na nju. Pričali su da je baš loše prošla. Koliko se sjećam taj brak je nekako opstao. Šta je bilo sa tom ženom jer je i ona imala porodicu stvarno neznam. Uglavnom to je u gradu žestoko odjeknulo.
Mislim jadno je sve to. Sa jedne strane ne možeš kriviti dijete a sa druge strašno je to kad se dijete preko noći toliko razočara u roditelja i ode taj njihov odnos dođavola.
Ne mogu se ljudi nikad tako dobro skriti, uvijek ih neko vidi. Kad ta informacija dopre do krivih ušiju i zlobnih usta, onda nastaje haos.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 12:40   #3212
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, i kad je s ljubavnikom bilo dobro i kad je bilo loše, kući je bilo loše - a loše bi bilo (loše je bilo) i bez ljubavnika?

Kad čovjek pogleda, i nije neka razlika u odnosu na loš brak bez ljubavnika.

Da, očito je da se radilo o mom nezadovoljstvu vlastitim brakom. Osim toga, ni meni ni dragom naša veza nije bila svojevrstan začin životu jer smo oboje patili svaki put kad bi se morali razdvajati. Al zbog toga smo i ozakonili svoju vezu Sve drugo nije imalo više smisla.
__________________
Život ne broji tvoje udisaje i izdisaje, već trenutke u kojima ti je zastao dah...
Pearl... is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2012., 15:39   #3213
Quote:
Mrvica7 kaže: Pogledaj post
Ma znam ja, sve je to jako mučno. Lako je Klepetanu reći hebite se ljudi, život je jedan. Jest, kad bi to bilo tako jednostavno i kad se ne bi odražavalo na druge, na djecu, pogotovu na poodraslu i kad saznaju.
Evo jednog primjera. Dok sam bila u srednjoj, moj drug iz razreda se posvađao sa nekoliko njih. Među njima se našao neko "pametan" i da bi ga što više isprovocirao mu je u facu (pred cijelim razredom) istresao da mu je tatu vidio u švaleraciji sa tamo nekom. Što je najžalosnije to je bilo i istina.
Dječko je jednom prilikom kasnije sačekao tu tatinu žensku u haustoru njene zgrade i nasrnuo na nju. Pričali su da je baš loše prošla. Koliko se sjećam taj brak je nekako opstao. Šta je bilo sa tom ženom jer je i ona imala porodicu stvarno neznam. Uglavnom to je u gradu žestoko odjeknulo.
Mislim jadno je sve to. Sa jedne strane ne možeš kriviti dijete a sa druge strašno je to kad se dijete preko noći toliko razočara u roditelja i ode taj njihov odnos dođavola.
Ne mogu se ljudi nikad tako dobro skriti, uvijek ih neko vidi. Kad ta informacija dopre do krivih ušiju i zlobnih usta, onda nastaje haos.
Evo još jednog primjera...
Ja sam imala oko trinaest kada sam saznala da mi majka vara oca.
U 18 sam upoznala očevu ljubu, naravno, ne direktno.
Od trinaeste imam stav da je to isključivo brak mojih roditelja i da se to mene ne tiče.
I ne vidim zašto bi me se to ticalo.
I da su se rastavili, oni bi uvijek bili moji. Možda sretniji, možda nesretniji. Ali to je stvar njihovog izbora ali nemam što zamjeriti niti jednom, tako da mi stvarno nisu jasni ovakvi ispadi niti zašto bi trebala biti razočarana ni u jedno od njih dvoje. Baš zato jer je život jedan. To što su majka i otac, ne znači da nisu žena i muškarac sa svojim potrebama.
To je po meni sve samo stvar karaktera i odgoja to dvoje ubračenih i te "jadne" djece.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:09   #3214
Quote:
Ašatan kaže: Pogledaj post
Čekaj, da preciziramo, prljavi ili čisti veš? Kakva imbecilna usporedba muškarca s donjim vešom, za ne povjerovat.

A osim toga, , nevjerojatno je koliko žena misli da su samo njihove međunožne princeze čiste i zdrave, a drugih žena prljave i smrdljive.

Onak', ne nisu.I druge žene se peru i održavaju genitalno zdravlje i čistoću.A sasvim je sigurno da se spolovila mnogih drugih žena ne gade (vašim) muškarcima, koliko god se vama gadile.
Rekoh "karikirala sam", ali tebi ta baš riječi nije jasna...hebiga, nemrem ti to pojašnjavati.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:14   #3215
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Rekoh "karikirala sam", ali tebi ta baš riječi nije jasna...hebiga, nemrem ti to pojašnjavati.
U svakom slučaju što se tiče teme, muškarci puno rjeđe ostavljaju svoje žene, nego što to ljubavnice očekuju. I sad tražiti razloge zbog čega i kako je besmisleno. Vjerojatno mogu lakše sjediti na dvije stolice od samih žena. Žene kada se zaljube fokusirane su samo na jednu osobu, oni možda mogu u tom dijelu nekako lakše balansirati. No, kada se radi o iznimno lošem braku i velikim emocijama prema drugoj ženi ostavljaju žene, definitivno. Samo toliko se toga mora poklopiti. No, eto...život je pun nepredvidivih obrata i kada pomislimo kako je nešto upravo tako, zna se desiti upravo suprotno.
Ja imadeh tajnu vezu u kojoj mi je čovjek jasno rekao da se ne želi odreći svoje veze...i razumjela sam to na početku, ali na kraju sam očekivala upravo suprotno, tako da...ne slušamo i ne vidimo kada se zaljubimo, a igra sa vatrom često nas žestoko opeće.
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 16:06   #3216
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Rekoh "karikirala sam", ali tebi ta baš riječi nije jasna...hebiga, nemrem ti to pojašnjavati.
Karikirati: pretjerati/pretjerivati u opisivanju čega, suviše istaknuti/isticati neke odlike ili pojedinosti.

Što si to "suviše istaknula" svojim karikiranjem o preljubničkom odijevanju tuđeg veša?

Quote:
Žene kada se zaljube fokusirane su samo na jednu osobu...
Znači, žene ostavljaju zakonite zbog ljubavnika?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 18:03   #3217
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Rekoh "karikirala sam", ali tebi ta baš riječi nije jasna...hebiga, nemrem ti to pojašnjavati.
Joj, ni nemoj, molim te.Ne bih ja to bila u stanju shvatiti.

Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
tebi ta baš riječi nije jasna
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 18:08   #3218
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post


Znači, žene ostavljaju zakonite zbog ljubavnika?
Mogu ja?

Ne.
To se samo tako karikira.
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 18:41   #3219
Dobit ćete stodnevne banove.
Zapravo, karikiram.
Oladit ću vas samo na tri dana ako nastavite mrcvariti semantiku i rastavljati novopridošle na proste faktore.

Fala na pažnji.
<--- psiho
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 09:52   #3220
Quote:
lela00 kaže: Pogledaj post
Evo još jednog primjera...
Ja sam imala oko trinaest kada sam saznala da mi majka vara oca.
U 18 sam upoznala očevu ljubu, naravno, ne direktno.
Od trinaeste imam stav da je to isključivo brak mojih roditelja i da se to mene ne tiče.
I ne vidim zašto bi me se to ticalo.
I da su se rastavili, oni bi uvijek bili moji. Možda sretniji, možda nesretniji. Ali to je stvar njihovog izbora ali nemam što zamjeriti niti jednom, tako da mi stvarno nisu jasni ovakvi ispadi niti zašto bi trebala biti razočarana ni u jedno od njih dvoje. Baš zato jer je život jedan. To što su majka i otac, ne znači da nisu žena i muškarac sa svojim potrebama.
To je po meni sve samo stvar karaktera i odgoja to dvoje ubračenih i te "jadne" djece.
Kao i odrasli, tako je i svako dijete priča za sebe. Ti si zauzela takav stav i to je ok, ali vjerovatno isto tako nekom drugom djetetu možda ne bi bilo svejedno da mu se roditelji razdvoje. Ima dosta djece koje imaju težnju da se umiješaju i "pomire" svoje roditelje, a ima i onih koji počnu da "drže" stranu jednom od roditelja kroz suosjećanje.
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.