Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 10:20   #1401
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Usput, u bližem okruženju imam priču u kojoj je bivša žena ona koja je "prosperirala".

Naime, muž je ostavio zbog mlađe žene, koju je potom i oženio. Bivša je sebi sredila život, ima odraslu djecu, dobar posao, izlazi, uživa. On sada vara novu ženu sa bivšom, ali koliko vidim, bivša je zadovoljna novim statusom. Ne pegla, ne kuha i nikome ne polaže račune, a tvrdi da seksa ima više nego dok su bili u braku.

Toliko o planetarnim ljubavima.
I ja znam za jedan takav slučaj, i moram reći da mi je to jedna od ogavnijih kombinacija.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:24   #1402
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
A ja mislim da Dragojević voli ženu jer je s njom dugi, dugi niz godina. Umro bi u tom braku da je ne voli i da mu se gadi dodir njezin.
Tako si dobra s Olijem?

Quote:
On je obična svinja, zbog toga što je rekao da je ona Mutti štraca. Ma užas!
Samo sam htjela pokazati kako neke ljubavnice nažalost završe.
Zamisli kako tek završe neke supruge, u dugogodišnjem braku s muškarcima koji javno žene nazivaju štracama.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:34   #1403
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
I ja znam za jedan takav slučaj, i moram reći da mi je to jedna od ogavnijih kombinacija.
Zbog čega? Žena je sama izabrala takav status. Dok je bila zakonita i nije znala za ljubavnicu, pa i kad je saznala, bilo joj je mnogo gore. I sama kaže da je bila u nezavidnoj situaciji, a da je sada zadovoljna. Ustvari, ne mora ništa ni reći, na njoj se vidi da blista već nekoliko godina.

Čemu služe dvostruki kriteriji? OK je ako muškarac ima ženu i ljubavnicu, ali ako one žive uljuljkane u lažni život, ali nije OK ako svi znaju i sami izaberu takav život. Za mene je ovo drugo mnogo poštenije...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:34   #1404
Quote:
Ponor kaže: Pogledaj post
Tako si dobra s Olijem?



Zamisli kako tek završe neke supruge, u dugogodišnjem braku s muškarcima koji javno žene nazivaju štracama.
Pretpostavljam da ne bi mogao izdržati toliko godina pored svoje žene, a da je ne voli.



Njegova supruga je mislim završila na tabletama za smirenje, ali nije ga ostavila.
Zanimljivo.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:37   #1405
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da ne bi mogao izdržati toliko godina pored svoje žene, a da je ne voli.

Njegova supruga je mislim završila na tabletama za smirenje, ali nije ga ostavila.
Zanimljivo.
Ma daj, molim te. Ljudi najmanje ostaju u braku zbog ljubavi. Ne tvrdim da u brakovima nema ljubavi, već da nije presudni faktor za ostajanje u braku. A o Oliju i njegovoj "ljubavi" prema ženi suvišno je gubiti riječi...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:40   #1406
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Zbog čega? Žena je sama izabrala takav status. Dok je bila zakonita i nije znala za ljubavnicu, pa i kad je saznala, bilo joj je mnogo gore. I sama kaže da je bila u nezavidnoj situaciji, a da je sada zadovoljna. Ustvari, ne mora ništa ni reći, na njoj se vidi da blista već nekoliko godina.
...
Ustvari imaš pravo. Ako se ta bivša žena uredno s tim nosi, ja nisam ta koja bi joj sudila.

I još nešto. Zašto večina ljudi na topiku ne priznaje da postoje i druge vrste ljubavi, nego samo one kad su ljudi ubračeni i ne varaju se. Da se razumije, nisam nikakav pobornik toga, ali priznajem da postoji.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:43   #1407
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A o Oliju i njegovoj "ljubavi" prema ženi suvišno je gubiti riječi...
A onda kako mu se ta njegova žena ne gadi? Što on onda osjeća prema njoj?
Navika nije dovoljna za brak, je bitna, ali nije dovoljna.
Pikova dama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:47   #1408
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post

I još nešto. Zašto večina ljudi na topiku ne priznaje da postoje i druge vrste ljubavi, nego samo one kad su ljudi ubračeni i ne varaju se. Da se razumije, nisam nikakav pobornik toga, ali priznajem da postoji.
Mislim da se ne radi o tome, već o nekim etičkim kriterijima. Ako se odlučiš za brak koji podrazumijeva da si izabrao jednu ženu, onda si to sam izabrao. Niko nikome ne brani da se razvede ili da se nikad ni ne oženi i da živi slobodan, tj. onako kako želi. S brakom preuzimaš određene odgovornosti i svako "pravdanje" preljuba kao nečeg "višeg", pogotovo u brakovima koji funkcioniraju, tj. koji se ne smatraju "lošim" brakovima, puko je licemjerje.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:49   #1409
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
OK je ako muškarac ima ženu i ljubavnicu, ali ako one žive uljuljkane u lažni život, ali nije OK ako svi znaju i sami izaberu takav život. Za mene je ovo drugo mnogo poštenije...
Nekako mi se čini da nekadašnja ljubavnica, a današnja supruga, ne zna za trenutne aktivnosti dragog i bivše mu.

Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
A o Oliju i njegovoj "ljubavi" prema ženi suvišno je gubiti riječi...
Oliver i nije tema. Spomenulo ga se u nekom kontekstu, ali nema smisla ni potrebe da ga se dalje razvlači po topicu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:50   #1410
Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
A onda kako mu se ta njegova žena ne gadi? Što on onda osjeća prema njoj?
Navika nije dovoljna za brak, je bitna, ali nije dovoljna.
Otkud znam? Meni kao posmatraču ne čini se kao da je u pitanju velika ljubav i ja s takvim čovjekom ne bih bila. Njegova žena i on očito su drugačiji.
I ne ostaje se ni samo iz navike - postoji mnogo segmenata zbog kojih ljudi ostanu jedni s drugima...
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:52   #1411
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Nekako mi se čini da nekadašnja ljubavnica, a današnja supruga, ne zna za trenutne aktivnosti dragog i bivše mu.
Zna. Ali, udala se za njega zbog novca i statusa i nije joj bitno što mu je ljubavnica bivša žena sve dok ona ima status koji želi.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:53   #1412
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Zna. Ali, udala se za njega zbog novca i statusa i nije joj bitno što mu je ljubavnica bivša žena sve dok ona ima status koji želi.
Onda tu, zapravo, i nije riječ o prevari.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:57   #1413
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Onda tu, zapravo, i nije riječ o prevari.
Pa dobro, ova nova glumi da ne zna, on joj to nije "priznao", pa se zvanično radi o prevari, ali svi su ustvari velika, sretna porodica.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 15:09   #1414
Vidim dosta toga ste rasčlanili i to sve u sitna crijeva. Za ova i za sva buduća pokoljenja . Sto ljudi, sto čudi, pa tako i razloga za prevaru. Neki se zaljube, neki varaju zato što im se tako može, neki bi da probaju, neki da se dokažu, neki iz osvete, nekima se prosto dogodi. Neke zakonite žene ostave muža, neke trpe, neke pristanu na otvoreni brak, neke spasu brak i učine ga zajedno još boljim. Ljubavnice isto, nekad postanu zakonite, nekad odustanu, nekad čekaju, čekaju... Svega ima. Iskreno, nikad ne bih voljela biti na mjestu ljubavnice koja čeka 10-tak i više godina da se njen voljeni razvede. Vjerujte mi i toga ima, samo se o tome malo piše i govori. Prođu joj najbolje godine, svi vozovi, dođe u godine kad ne može više da rađa. On situiran, porodično ostvaren, boli ga briga što je ona još uvijek sama. Ima njega, a kao i da ga nema. Ma užas. Mogu da je razumijem, mogu da shvatim tu njenu svemirsku ljubav, ali je i sažaljevam. Što nije dignula glavu, što nije ranije shvatila da joj ustrajavanje neće pomoći, što nije na drugoj strani potražila svoju sreću...Znam reći ćete, ali njena sreća je on. Ali i nesreća, dokle čekati?
Mrvica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:01   #1415
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Usput, u bližem okruženju imam priču u kojoj je bivša žena ona koja je "prosperirala".

Naime, muž je ostavio zbog mlađe žene, koju je potom i oženio. Bivša je sebi sredila život, ima odraslu djecu, dobar posao, izlazi, uživa. On sada vara novu ženu sa bivšom, ali koliko vidim, bivša je zadovoljna novim statusom. Ne pegla, ne kuha i nikome ne polaže račune, a tvrdi da seksa ima više nego dok su bili u braku.


Nisam vjerovala da cu se nasmijati na ovoj temi, ali Nikad ne reci nikad.


Znaci ludilo.

Mozes misliti kao 'odrasla djeca' uzivaju u novostecenom statusu.

Odraslo dijete 1 : "Vidio/la sam staru danas."

Odraslo dijete 2 : "Gdje ?"

Odraslo dijete 1 : "Fata se sa starim na parkingu."

0-M-G.
Monica B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 19:55   #1416
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ne stoji li u njihovim mnogo puta napisanim "pravilima" da se nikad ne petljaju sa slobodnim ljudima, dakle ljubavnicama i ljubavnicima jer su to utezi, talog od ljudi itd. A oni malo obazriviji to objašnjavaju time da je lakše kad su oboje ubračeni. Iz čega proizlazi da je ubračenoj strani ipak lakše nego ljubavničkoj. A zašto?
Boldano ti je nekako ružno napisano, pratim i ja preljubnički topic i kao bivša preljubnica moram reći da ti ne stoji ovo.
Nije stvar u tome kakvi su ljubavnici/e nasuprot preljubniku/ci, već u "omjeru snaga".
Upravo da se spriječi ono što se na ljubavničkom topiku pokazivalo kao najveća mana, taj osjećaj uvjetne zapostavljenosti.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
meni se pomalo bljuje i jako mi je degutantno što se sve opravdava djecom i dječjom dobrobiti. da je mnogima toliko stalo do njihove djece pružili bi im prvenstveno sretan brak jer upravo to je plodno tlo za procvat te iste djece.
Čuj, postoje brakovi bez preljuba gdje djeca pate, a opet s druge strane i brakovi gdje je bar jedno od roditelja preljubnik i sve štima.

A mozda je samo u pitanju što dalje, npr. onaj topic što sam ga ja otvorila.


Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno -- kako to onda ja u životu nalijećem na pametne žene koje rezoniraju skroz drukčije?
Ti ne nalijećeš na takve žene, ti ih uvjeriš u to.


Quote:
Pikova dama kaže: Pogledaj post
Edit npr. Lord je rekao da Oliver Dragojević baš i ne voli svoju ženu. Ne znam baš. On je otjerao ljubavnicu i nazvao je pogrdnim imenom, dok s druge strane ima dugogodišnji brak.
Dužina braka nije nikakvo mjerilo ljubavi i sreće. A Oliver je jedan od malo ljigavijih primjera preljubništva. Da sam njegova žena letio bi mi van upravo zbog te izjave.



Quote:
Monica B. kaže: Pogledaj post
Mozes misliti kao 'odrasla djeca' uzivaju u novostecenom statusu.

Odraslo dijete 1 : "Vidio/la sam staru danas."

Odraslo dijete 2 : "Gdje ?"

Odraslo dijete 1 : "Fata se sa starim na parkingu."

0-M-G.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:03   #1417
Quote:
RinaRea kaže: Pogledaj post
Boldano ti je nekako ružno napisano, pratim i ja preljubnički topic i kao bivša preljubnica moram reći da ti ne stoji ovo.
Nije stvar u tome kakvi su ljubavnici/e nasuprot preljubniku/ci, već u "omjeru snaga".
Upravo da se spriječi ono što se na ljubavničkom topiku pokazivalo kao najveća mana, taj osjećaj uvjetne zapostavljenosti.
Gle, nemoj, pliz.
Dotičnu izjavu može potpisati popularni preljubnik s topica koji ju je i izjavio. Uz malo kopanja može se i pronaći, mislim baš na ovoj temi ili čak na onoj drugoj o zaljubljivanju dok ste uvezani/ubračeni.
Nijedna preljubnica se nije oglasila povodom takve izjave, iako smo i na halo ljubavnice pričali upravo o tome. Prešutjele su. Ne bih to potezala previše sad, ali zoran je primjer općeg mišljenja koje očito prevladava tamo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:13   #1418
Quote:
RinaRea kaže: Pogledaj post
Čuj, postoje brakovi bez preljuba gdje djeca pate, a opet s druge strane i brakovi gdje je bar jedno od roditelja preljubnik i sve štima.

A mozda je samo u pitanju što dalje, npr. onaj topic što sam ga ja otvorila.
nevermind. ja sam ionako vječni padobranac na ovom topicu, a i pdf-u.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:15   #1419
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Gle, nemoj, pliz.
Dotičnu izjavu može potpisati popularni preljubnik s topica koji ju je i izjavio. Uz malo kopanja može se i pronaći, mislim baš na ovoj temi ili čak na onoj drugoj o zaljubljivanju dok ste uvezani/ubračeni.
Nijedna preljubnica se nije oglasila povodom takve izjave, iako smo i na halo ljubavnice pričali upravo o tome. Prešutjele su. Ne bih to potezala previše sad, ali zoran je primjer općeg mišljenja koje očito prevladava tamo.
Ne stojim ja iza nečije (dotične) izjave, već svoje, možda i postoje oni koji upravo tako misle, ipak mislim da nisu u većini.
I dalje stojim da je samo razlog u nesrazmjeru snaga u takvom odnosu.

I tu dolazi do pitanja iz naslova topica.
Evo primjera:
Dok sam bila u braku većina mojih prijateljica je bila slobodna i u razgovorima s njima shvatila sam kako dolazi do neshvaćanja različitosti pozicija. Ja sam uvijek bila ta kojoj je sve ok i lako i nema borbe za opstanak, nema loših dana, nema kriza......
Dok imaš muža za leđima sve je ok, sada ga nemam pa mi je opet ok jer ipak imam djecu.

Što sam ono htjela reći??
Ah, da.
Stavljajući se u tu poziciju da ga volim više od sebe i djece zajedno, nisam sigurna da bih se odlučila za njega.
A to je onaj dio što je teško razumjeti nekom tko nije u takvoj poziciji bio nikada.
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 20:17   #1420
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
nevermind. ja sam ionako vječni padobranac na ovom topicu, a i pdf-u.
Znam što si htjela reći, ne brini
__________________
.....khmmm.....volim te, ako to nije problem?
RinaRea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.