Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2011., 09:42   #121
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Pojavio mi se celulit, i to u zadnjih mjesec dana, a ima ga doostaa, jel imate neku kremu koja pomaže za preporučit il nešto?
Ne smiješ se za vrijeme trudnoće nikakvih anticelulitnim kremama mazat. Nakon što rodiš, ako budeš dojila, raspitaj se (najbolje u ljekarni) da li su onda ok. Ako ti kažu da da, preporučila bih Elancyl: ja sam s njim imala jako dobre rezultate i prije pa se nadam da će i za ovaj celulit pomoć. Ali tek nakon poroda!
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 10:05   #122
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Pojavio mi se celulit, i to u zadnjih mjesec dana, a ima ga doostaa, jel imate neku kremu koja pomaže za preporučit il nešto?
radije ne.
ginekolozi ih ne preporucuju, iako se jos nije 100%tno ustvrdila njihova iskljuciva stetnost ili ne stetnost. osim toga, ne znam ni jednu (a mozda i ima koja) koja je testirana na trudnicama pa ih onda i proizvodjaci kao ne testirane na trudnicama ne mogu preporucit za upotrebu.
sigurno je sigurno, ja sam cekala da rodim da krenem u akciju.
za uhtjehu curama, velik dio celulita mi je fakat nestao sa gubitkom vode (i kila doduse)
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:27   #123
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
radije ne.
ginekolozi ih ne preporucuju, iako se jos nije 100%tno ustvrdila njihova iskljuciva stetnost ili ne stetnost. osim toga, ne znam ni jednu (a mozda i ima koja) koja je testirana na trudnicama pa ih onda i proizvodjaci kao ne testirane na trudnicama ne mogu preporucit za upotrebu.
sigurno je sigurno, ja sam cekala da rodim da krenem u akciju.
za uhtjehu curama, velik dio celulita mi je fakat nestao sa gubitkom vode (i kila doduse)
Ok, hvala. Onda ću radije pričekat. A koja je učinkovita da znam kad dođe vrijeme?
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 16:43   #124
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
za uhtjehu curama, velik dio celulita mi je fakat nestao sa gubitkom vode (i kila doduse)
Ah, napokon ono što su moje uši željele čuti, hvala
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 07:05   #125
bedra i guzica su mi puni... cak i na listovima ima...

a o bolovima u ledjima, tocnije trtici ni ne cu... ali dobro, kad krene tempo s bebom valjda ce se sve smanjit
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 08:57   #126
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
A koja je učinkovita da znam kad dođe vrijeme?
Ovo ti je sve vrlo individualno (kao i svaka kozmetika, nekom čuda radi, nekome baš niš). Ja sam imala dobre rezultate s Elancylom (jest skuplji, ali se isplati). Osobno bih po takve preparate uvijek u ljekarnu, nikad u dm i slično. Naravno, osnova cijele priče je paziti na prehranu, piti puno vode i OBAVEZNO fizička aktivnost...jer od same kreme, kakva god bila, neće bit nikakvih rezultata.
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 08:59   #127
Quote:
prasence82 kaže: Pogledaj post
Stvarno ne znam odakle ta informacija. Ja od kad sam trudna idem jednom do dva puta mjesečno na masažu jer me zna kičma (zapravo išijas) uhvatiti da se ne mogu pomaknuti i jedino mi masaža pomogne. Naravno, idem kod fizioterapeuta, a ne nekoj priučenoj kozmetičarki koja ne zna trudnicu izmasirati.

Bila sam jednom i u kozmetičkom salonu, ali samo na masaži nogu i žena nije znala izmasirati stražnji dio nogu jer se ne mogu okrenuti na trbuh.

Btw. ginekologica mi je rekla da mogu bez problema na masažu.
Gdje ides na masazu? Moze i na pp... hvala
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 09:43   #128
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Ovo ti je sve vrlo individualno (kao i svaka kozmetika, nekom čuda radi, nekome baš niš). Ja sam imala dobre rezultate s Elancylom (jest skuplji, ali se isplati). Osobno bih po takve preparate uvijek u ljekarnu, nikad u dm i slično. Naravno, osnova cijele priče je paziti na prehranu, piti puno vode i OBAVEZNO fizička aktivnost...jer od same kreme, kakva god bila, neće bit nikakvih rezultata.
Meni je radila i krema ili gel od bršljana (ne sjećam se točno)....
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 10:19   #129
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Ok, hvala. Onda ću radije pričekat. A koja je učinkovita da znam kad dođe vrijeme?
ja volim guam, njima vjerujem najvise od svega sta mozes naci u dm-u.
a kad imam para onda ubodem nesto skuplje..probala sam i somatoline i biotherm i vichy i jos sto drugih na poslu dok smo radili istrazivanje trzista
guam blato je mrak, ali nije za osjetljivu kozu ili kozu sklonu pucanju kapilara, ali imaju i dobre hladne kreme protiv celulita.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:11   #130
Quote:
Yehane kaže: Pogledaj post
Ovo ti je sve vrlo individualno (kao i svaka kozmetika, nekom čuda radi, nekome baš niš). Ja sam imala dobre rezultate s Elancylom (jest skuplji, ali se isplati). Osobno bih po takve preparate uvijek u ljekarnu, nikad u dm i slično. Naravno, osnova cijele priče je paziti na prehranu, piti puno vode i OBAVEZNO fizička aktivnost...jer od same kreme, kakva god bila, neće bit nikakvih rezultata.
kako onda objasnjavas cinjenicu da ga imaju i sportasice?
ali ne i sportasi (tj opcenito muskarci)?

jednostavno, hormoni!

meni se pojavio tek kad sam pocela piti pilule! i onda sad, za vrijeme trudnoce, je podivljao. ne prepoznajem svoje noge (ni guzu).

tjesim se i ja da ce otici kad se tijelo vrati u normalu, ali... hm... zasto nema mama na ovoj temi da to i potvrde?¨
pinkis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 07:23   #131
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
kako onda objasnjavas cinjenicu da ga imaju i sportasice?
ali ne i sportasi (tj opcenito muskarci)?

jednostavno, hormoni!

meni se pojavio tek kad sam pocela piti pilule! i onda sad, za vrijeme trudnoce, je podivljao. ne prepoznajem svoje noge (ni guzu).

tjesim se i ja da ce otici kad se tijelo vrati u normalu, ali... hm... zasto nema mama na ovoj temi da to i potvrde?¨
1. Sportom i pravilnom prehranom se smanjuje količina i vidljivost celulita, no to ne isključuje i potpunu pojavnost istoga. Sjedalački način života, uvjeti na poslu, fast food, alkohol, pušenje.....
Genetika također ima važnu ulogu, tako da ako ga ima tvoja mama, na žalost, dobit ćeš ga i ti, u 99% slučajeva je tako.

2. I ja se pitam i tješim se da je to zato jer nemaju vremena, ili ih nema na ovome pdf-u. Možda da to pitanje postavimo na rid?
__________________
Sometimes, the greatest way to say something is to say nothing at all!
charm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 07:38   #132
Quote:
pinkis kaže: Pogledaj post
kako onda objasnjavas cinjenicu da ga imaju i sportasice?
ali ne i sportasi (tj opcenito muskarci)?
Nikako; ženski hormoni i tu nema dalje...
Ne mislim da ga sportašice nemaju - niti, nažalost, da je potpuno iskorijenjiv; ali sigurna sam da fizička aktivnovost može samo jako pomoći, za razliku od opcije da se samo namažeš kremom i sjedneš pred tv, a onda poslije opališ kuknjavu kako to ništaaaaa ne djelujeeeeeee (znam takvih slučajeva koliko voliš)
__________________
Lavče stiže u kolovozu...
Yehane is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 10:49   #133
Quote:
mybabyborn kaže: Pogledaj post
ja volim guam, njima vjerujem najvise od svega sta mozes naci u dm-u.
a kad imam para onda ubodem nesto skuplje..probala sam i somatoline i biotherm i vichy i jos sto drugih na poslu dok smo radili istrazivanje trzista
guam blato je mrak, ali nije za osjetljivu kozu ili kozu sklonu pucanju kapilara, ali imaju i dobre hladne kreme protiv celulita.
Ok, za sad ću se pomirit s njm, a nakon poroda ću se borit s njim da ga se riješim...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 13:42   #134
Quote:
charm kaže: Pogledaj post
2. I ja se pitam i tješim se da je to zato jer nemaju vremena, ili ih nema na ovome pdf-u. Možda da to pitanje postavimo na rid?
hoce
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.