Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2017., 12:32   #181
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
još sam izlazila i konzumirala , nisam znala da sam trudna... Napravila sam test koji dan kasnije i bio je pozitivan, bila sam trudna dva tjedna. Tada sam prestala s kemijom.

Ovog tipa s kojim sam zatrudnila sam upoznala preko zajedničkog frenda. Ali ovaj je bio drugačiji. Nije bio diler, nije bio klošar, nije bio balavac s partija (istih smo godina). Volio je sve isto što i ja , ali kako radi na terenu, dakle ima normalan posao, nije mogao to često prakticirati, nego jednom mjesečno kad dođe doma u HR. I tu sam vidjela da bih s njim mogla biti, jer se trudio oko mene, ponašao kao prema dami , nije bio klošar, nije bio žicer . Bio je gospodin i bio je drugačiji od ekipe kojom sam okružena.
Očito je bio spreman da si nađe ženu i ostvari u obiteljskoj ulozi, spominjao mi je to, da nismo baš mladi više, ne treba gubiti vrijeme s nekim godinama i opet od svega ništa.

Ali sad vidite , kad sam sve opisala- koliko se moj život razlikuje od ovoga što me čeka, dakle NEBO i ZEMLJA. Ja sam bila milion svjetlosnih godina daleko od obiteljske uloge, stiglo me i totalno sam nespremna.
Znam da je zločesto, ali toliko žena ide na MPO i trudi se na različite načine da dobiju dijete, izlažu se različitim postupcima, mijenjaju prehranu, meditiraju, hvataju pravu sekundu i onda naletiš na temu gdje se drogaš-partijanerica od 37g. slučajno zatrudni i misli da je to smak svijeta jer neće više moći đuskati je fakat uvreda za ljudsku inteligenciju
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:32   #182
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Molim te objasni mi jesi li ti svjesna da si u apstinenciji i da ti je kemija posisala dio mozga?

Ajde napiši tu misao na papir, pliz, velikim slovima:

Meni je sloboda cuclanje kemije koja mi papa mozak i zato mrzim biti trudna i ide mi na živce nerođeni čovjek kojeg sam uz legalan abortus odlučila roditi.

Daj molim te.

Napiši i čitaj. Je li to normalno? Je li to sloboda? Je li to gušt?

A bogati, hrpa nas voli tu smotati i opustiti se, ali koji će mi kurac kemija u 37. godini života i da mi je problem tamo nekim drokserima i propalicama se pokazati, jer sam trudna?

Ne mogu ovo više čitati.
baš si dobro napisala Majo


Escada da sa 36 godina vodim tvoj život, propucala bi se majke mi

ok je to proć u 20-tima ali daleko si ti od dame draga moja...

o dijelu da si se 2 tjedan droksala dok si bila trudna neću ni počinjat

to što ti misliš da je tvoja sloboda i tvoj predivan život, to ti je jedno veliko ništa u životu, obično ništa, nada, nula...

sad mi je još više žao djeteta
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:40   #183
Pa nek se žena drogira, kako kaže, mlada je u srcu, ali mlade u srcu koje vole partijati lijepo odu na abortus, legalan i sigurno jeftiniji od količine kemije koju mjesečno kupi.

Sad je gotovo, nisi bitna, shvati to, nije to dijete biralo tvoja sranja i nije ništa krivo.

A o posvajanjima isto nemojte kenjati jer dijete ima zdravog i živog oca, a gospodična ako već ima problem koji i dalje ne rješava (postoje krizni psihološki centri, i psihijatrijski, Rebro je meni bilo dobro kad sam imala problem. Jbga, nije psihoterapija, ali nađe se kakav normalan čovjek tamo.), neka dijete lijepo ostavi ocu i na sudu mu preda skrbništvo uz, naravno, obvezu plaćanja alimentacije.

Ili se planiraš samosažalijevati sad čitav život zbog nekih narkića i đuskanja po noćnim klubovima s hrpom kretena?

Sorry, ja nisam taktična u ovakvim prilikama, znam da si trudna, ali glađenjem peruškom po guzici nećeš ništa dobiti. Glupu si odluku donijela i sad se s njom nosi, imaš 37 u guzici, boli me kita koliko imaš u mozgu, pred zakonom si odgovorna.

I poslušaj više savjete, idi na terapiju, nemoj mi tu lagati da nemaš za terapiju, a imala bi za kemiju.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:47   #184
negdje sam napisala da sam se prijavila na terapiju , kad su čuli o čemu se radi rekli su ''ovo mijenja sve , zvat ćemo vas čim se oslobodi prvi termin da dođete što prije ''- ali nisu me zvali. Ja sam sad na porodiljnom kod mame , ali za koji dan se vraćam , moram i na redovnu kontrolu kod GIN , pa ću opet pokušati psihoterapeuta.
Razumijem ja osudu javnosti na moj stil života , ne ljutim se , samo mi je žao što sam sjebala krivom odlukom ali eto, nisam bila 100% ziher da je AB najbolje rješenje , mislila sam kajat ću se za koju godinu možda, a više neće bit prilike za novi pokušaj
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:53   #185
ja i dalje zapravo ne kuzim kako se "slucajno" ostane trudan a ne zelis dijete i ne uklapa ti se u zivot. ocito sam negdje preskocila objasnjenje.

sto se tice partijanja, ceg se ti bojis zapravo ako pauziras na 1-2-3 godine izlaske? kad beba poraste lijepo ju stavis na spavanac, tata ostane doma ili platis cuvalicu i ti fino van.
di je problem, ne kuzim.
stvari se mijenjaju, nikad nista ne moze biti isto desetljecima. da si dobila drugi posao neki koji zahtjeva rad vikendom takodjer ne bi mogla izlaziti.
sad si dobila dijete, dapace, odabrala si dobiti dijete i to ne jednom nego dva puta.
pa onda, deal with it.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:00   #186
objašnjenje je da je escada jako nesigurna, izgubljena i u strahu i racionalna organizacija je takvoj osobi apstraktna. uplašila se i zbog straha ne vidi dalje od svog nosa.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:01   #187
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
objašnjenje je da je escada jako nesigurna, izgubljena i u strahu i racionalna organizacija je takvoj osobi apstraktna. uplašila se i zbog straha ne vidi dalje od svog nosa.
ne vidi ona od svog egoizma dalje od svog nosa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:08   #188
Covjek se mijenja I moze mijenjati, srecom jos u obzir dolazi evolucija.

Daj si malo napisi svoje lose I dobre strane I razmisli kako se lose mogu pretvoriti u dobre.

Zelis li ti ostati nezrela? Zasto si nezrela u tim godinama? Sto ti ta nezrelost donosi kao trajni benefit?

Svi mi imamo svoje mane, slabe tocke, neki ovdje imaju dijagnoze s kojima se nose citav zivot, pa nisam kreten da se samo zalim. Zene su ostajale same usred ratne zone, trudne I s drugom djecom, bjeze trenutacno na gumenjacima po oceanima od drustva koje bi ih kamenovalo da pokazu sise.

I sad je problem ostati sam sa djetetom jer covjek radi vani? A jebote, bit ce ti teze, guess what, imas snage I zdravlje, neces propasti, ti si odlucila I ti tu odluku donosis, imas se zrtvovati I uciti, da. Nepopularno u vremenu kad nitko nema nikakvu obvezu I svi smo neke individue sa svojim svjetovima zbog kojih gazimo I mrtve ako treba, a sto to nosi?

Zrtva, da, neces propasti. Dijete raste, imat ces vise vremena, mozda se I rastati, mozda ce ti muz poginuti, mozda ces dobiti tumor, mozda te sutra zgazi auto, ali ako ostanes ziva, trgat ces se da zivis, a bogme I da tvoje dijete zivi.

Neces se zrtvovati za Peru s ulice s tri kile kemije u sebi, al za covjeka kojeg si odlucila roditi hoces. Moze ti njuejdz ekipa kenjati koliko hoce, za dijete ides u grotlo pakla ako treba. Ako nisi ta, rodi ga I daj ocu.

Jer si to odabrala I nisi tuka, saberi se.

Tko si na kraju ti I tko smo mi opcenito da bas sve uvijek bude kako nam se prdne? Pogotovo kad si sami otezamo. Imamo jesti svoja govna I nauciti ih rijesiti ili pretvoriti u zlato.

I mene pukne sranje I budem govno pa radim na tome da prestanem biti govno. Nisam kao osoba u kamen uklesana, razvijam se I dan mi je sav aparat da zivim pun zivot, zajebi depresiju, reci joj da je picka kukavicka I pokazi srednji prst.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:09   #189
Cvex- divna si osoba , nemaš ni malo zlobe u sebi .

Ovi što me osuđuju, nisam ni očekivala da će netko razumjeti . I moja frendica koja ima dijete i moja tetka su rekle isto što i vi '' Nikad ništa ne može ostati isto, stvari se mijenjaju , bolje da prestaneš partijat zbog tudnoće nego zbog teške bolesti, a taj život je ionako za K.. kakav sam vodila''

Nevezano : zašto u trudnoći imaš krvave šmrklje u nosu ??
( nisam šmrkala, kunem se)
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:14   #190
imam veća je prokrvljenost, pa pukne pokoja kapilara.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:18   #191
Quote:
cvexter kaže: Pogledaj post
imam veća je prokrvljenost, pa pukne pokoja kapilara.
jel to znači da počinju i one kapilare i vene po nogama kojih se onda ne možeš riješiti ???

@majaMama : ta nezrelost mi donosi da izgledam kao da sam u 20-im godinama.
Ja brijem da baš zbog toga što me nitko nije sekirao , ni muž ni djeca - izgledam tako mladoliko.
Gledam koliko se sada sekiram i točno vidim da ako se nastavi , to je put ka ubrzanom starenju
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:20   #192
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
jel to znači da počinju i one kapilare i vene po nogama kojih se onda ne možeš riješiti ???
ne.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:24   #193
Joj, kak je lijepo kad te netko tako divan I dobronamjeran ne osuđuje, odmah ti je lakse jos malo kenjati da dobijes tu potporu opet, jel?

Znas sto se najcesce dogodi? Ti divni s peruskom osuđuju te da ne znas, a ovi sto ti lupaju u glavu na kraju pomognu.

Tocno znam taj tip drustva, jedni druge kljukaju tableticama I tapsaju po ramenu dok netko nema stvarno sranje, onda ih zaboravi, jer kemijica razumije samo kemijicu. Gdje su ti pajdasi da sjednu trijezni s tobom i kazu da su tu za tebe?

A jebote, mislis da nitko nije prosao takvo sto? Srecica u 7 ujutro sa pjenicom na ustima, ajmo svi kod nekoga peci palacinkice I tapsat se dok zajedno povracamo. What a life! Uvijek jedna damica koja se vidi boljom I nece spavat okolo, ona samo gusta jer ona zna, damica, ona moze prestati sutra, oni su sljam, ali zabavan, ona je slobodna.

Uuu, nitko to nije prosao. Nitko to ne razumije, tu kemijsku slobodicu. De molim te, citav grad pun takvih, samo vecina ima 20 I studira humanistiku
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:25   #194
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
Cvex- divna si osoba , nemaš ni malo zlobe u sebi .

Ovi što me osuđuju, nisam ni očekivala da će netko razumjeti . I moja frendica koja ima dijete i moja tetka su rekle isto što i vi '' Nikad ništa ne može ostati isto, stvari se mijenjaju , bolje da prestaneš partijat zbog tudnoće nego zbog teške bolesti, a taj život je ionako za K.. kakav sam vodila''

Nevezano : zašto u trudnoći imaš krvave šmrklje u nosu ??
( nisam šmrkala, kunem se)
Oprosti što nemam razumjevanja ali nemam
Prošla sam 4 postupka potpomognute oplodnje da bi dobila svoje djete
Ok, moj izbor reći ćeš i zaista je

Tvoj izbor je da ti ne bi djete, ne želiš djete, mrziš djecu i ne uklapa ti se u životni lajfstajl
Sve pet, tvoj izbor

A onda zatrudniš i iako znaš sve ovo što će biti i kako će biti, zadržiš djete i onda kukaš sebi i svima koji te žele slušati

E to nije ok i to ne razumijem

Stvarno mislim da bi napravila uslugu tom djetetu da ga se odrekneš i ostaviš mužu i ostaviš ih na miru

Over & out od mene
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:26   #195
Quote:
escada4life kaže: Pogledaj post
jel to znači da počinju i one kapilare i vene po nogama kojih se onda ne možeš riješiti ???

@majaMama : ta nezrelost mi donosi da izgledam kao da sam u 20-im godinama.
Ja brijem da baš zbog toga što me nitko nije sekirao , ni muž ni djeca - izgledam tako mladoliko.
Gledam koliko se sada sekiram i točno vidim da ako se nastavi , to je put ka ubrzanom starenju


Ovo treba staviti kao ogledni primjerak zašto se ne treba drogirati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:31   #196
A jebote, eno mi mater ima 55, a ko vranica, jebe se ko zec sa starim.

3 spontana, rat, dvoje djece, pol familije poginulo u ratu, sruseno sve, a izgleda ko zmaj. Dijete mrtvo si je u wc solju izbacila.

A jesi si slozila pricu, svaka cast. Kladim se da nasa forumasica tu s dvoje djece, zahtjevnim poslom I bez kemije izgleda milijum puta bolje. Mislim ima dupe za polizat, sva je napeta, a zrela zena koja zna za sebe. I ta zrelost eto ne jede mladost za dorucak.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:31   #197
ne znam je li ovo tapšanje odnosilo na mene. no, ja nisam nikada vidjela da osuđivanje pomaže.

escada traži pomoć, želi se izvuć i traži način. krivi odgoj, guranje problema pod tepih i slične metode su napravile od nje nesigurnu osobu koja se ne zna nositi sa životom.

prva stvar koja mi nije za osudu, je ta da pokušava naći pomoć.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:31   #198
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post


Ovo treba staviti kao ogledni primjerak zašto se ne treba drogirati
pa da...jer baš je lijepo živjet površno i bezbrižno

@majaMama : dijete mrtvo u wc šolju izbacila ??? Ajme, strašnoo

Žao mi je , zaista i od srca svih žena koje idu na umjetnu oplodnju , nije mi jasno kako sam ja od nezdravog života i drogiranja ostala trudna , a vi koje bi sve napravile - ne možete, to me žalosti , ali što je tu je
__________________
Malo nas je al smo govna
escada4life is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:34   #199
moram priznat da meni nitko još nije dao 30 i više, po izgledu. a imam dvoje djece i trudna s trećim.
nema ti to veze. djeca i muž me ne sekiraju.
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 13:35   #200
escada, zašto su ti se roditelji rastali?
cvexter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.