Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 16:55   #1
Slatki pelin

Zanima me da li ima netko iskustva sa slatkim pelinom u liječenju karcinoma?

http://atma.hr/lijek-protiv-raka-od-...gdje-nabaviti/

Da li znate gdje se može nabaviti pravi, provjereni slatki pelin?
sybirian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 23:37   #2
Quote:
sybirian kaže: Pogledaj post
Zanima me da li ima netko iskustva sa slatkim pelinom u liječenju karcinoma?

http://atma.hr/lijek-protiv-raka-od-...gdje-nabaviti/

Da li znate gdje se može nabaviti pravi, provjereni slatki pelin?
Sjeme u njuškalu.
Postavi pitanje i na vrt forum.hr, i poljoprivreda forum.hr.
Sadnicu malo teže, ak saznaš javi i meni.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 07:07   #3
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Sjeme u njuškalu.
Postavi pitanje i na vrt forum.hr, i poljoprivreda forum.hr.
Sadnicu malo teže, ak saznaš javi i meni.
Ja bih kupio gotov proizvod, znači tablete. Pronašao sam ovo - piše da je ekološki uzgoj:
http://jami.com.hr/product/slatki-pe...temisia-annua/

Da li netko ima iskustva s ovim proizvodom?
sybirian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:33   #4
Solaray je super.

Našao tu. http://shop.naturala.hr/solaray-slat...sia-annua.html
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:19   #5
Quote:
sybirian kaže: Pogledaj post
Ja bih kupio gotov proizvod, znači tablete. Pronašao sam ovo - piše da je ekološki uzgoj:
http://jami.com.hr/product/slatki-pe...temisia-annua/
I sam razmatram mogućnost upotrebe artemisinina za člana obitelji pa sam istraživao ponešto o tome.

U terapeutske svrhe je bolje koristiti aktivnu tvar slatkog pelina artemisinin, a ne preparate od cijele biljke jer sama biljka Artemisia annua (slatki pelin) sadrži tek oko 0,5% artemisinina.

Osim samog artemisinina postoje i polusintetski derivati kao artesunat (topiv u vodi) i artemeter (topiv u mastima).

Na tržištu postoji mnoštvo preparata s artemisininom ili slatkim pelinom (i mnogi lažnjaci), a koliko je meni poznato (nisam stručnjak), najpouzdaniji proizvođači suplemenata s artemisininom su Allergy Research Group, Holley Pharmaceuticals i Hepalin.
__________________
19. svibnja 1991. - Hrvati na referendumu izabiru neovisnost, samostalnost i izlazak iz višenacionalne državne zajednice...
22. siječnja 2012.
- Hrvati na referendumu izabiru ovisnost, nesamostalnost i ulazak u višenacionalnu državnu zajednicu ***Piramida moći***
Negromant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 12:42   #6
Quote:
sybirian kaže: Pogledaj post
Ja bih kupio gotov proizvod, znači tablete. Pronašao sam ovo - piše da je ekološki uzgoj:
http://jami.com.hr/product/slatki-pe...temisia-annua/

Da li netko ima iskustva s ovim proizvodom?
Imam slatki pelin zasaden u arli,a posto sam ja u Orebicu pa ako imate nekoga da dolazi ovamo mogla bih Vam poslati.(gratis).Lani sam ga dosta ubrala i bacila jer se bio rasirio i nemam bas puno prostora, a neke ljekovite biljke sam zasadila pa mi treba mjesta.Imam dosta pasiflore tako ako neko zeli mogu je ubrati na vreće.
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:24   #7
Ako netko vjeruje da mu slatki pelin može pomoći, u redu, neka ga konzumira jer ionako mu neće nanjeti veću štetu.
Međutim, prodaju vam maglu.
Slatki pelin dokazno pomaže kod malarije ali protiv karcinoma jok. Ne postoji ni jedan kontrolirani pokus na ljudima.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 00:56   #8
Quote:
Manzel kaže: Pogledaj post
Imam slatki pelin zasaden u arli,a posto sam ja u Orebicu pa ako imate nekoga da dolazi ovamo mogla bih Vam poslati.(gratis).Lani sam ga dosta ubrala i bacila jer se bio rasirio i nemam bas puno prostora, a neke ljekovite biljke sam zasadila pa mi treba mjesta.Imam dosta pasiflore tako ako neko zeli mogu je ubrati na vreće.
Da li ti je slatki pelin prezimio, kako ga održavaš svake godine u vrtu,? imam ga i ja i super raste.
Napravi si tinkturu od pasiflore, ja je radim od valerijane, sikavice-sylimarina, ehinacee, slatkog pelina i gloga.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 08:49   #9
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da li ti je slatki pelin prezimio, kako ga održavaš svake godine u vrtu,? imam ga i ja i super raste.
Napravi si tinkturu od pasiflore, ja je radim od valerijane, sikavice-sylimarina, ehinacee, slatkog pelina i gloga.

Pelin mi je prezimio,ali nije veliko stablo hibiskusa.Dosta mi je pasiflore propalo ali sam je ponovo posadila i sad se razbujala da nemam prostora.Raste ko luda.Imam stolisnika,maticnjaka i tako pijem moje cajeve,a dosta djelim zenama.U mnogih je i limun ove zime nastrado ali za divno cudo u mene ne.G.travu berem po livadama,iako sam i nju posadila ali mi se nesto ne prima.
Tinkturu ne pravim ali zato susim dosta cajeva pa dajem kome treba.
Imas li posaden glog?
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 14:25   #10
Quote:
Manzel kaže: Pogledaj post
Pelin mi je prezimio,ali nije veliko stablo hibiskusa.Dosta mi je pasiflore propalo ali sam je ponovo posadila i sad se razbujala da nemam prostora.Raste ko luda.Imam stolisnika,maticnjaka i tako pijem moje cajeve,a dosta djelim zenama.U mnogih je i limun ove zime nastrado ali za divno cudo u mene ne.G.travu berem po livadama,iako sam i nju posadila ali mi se nesto ne prima.
Tinkturu ne pravim ali zato susim dosta cajeva pa dajem kome treba.
Imas li posaden glog?
Ja sam u kontinentu, glog, trnina i bazga tu oko N.Zagreba rastu u svakom šumarku.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 18:54   #11
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ja sam u kontinentu, glog, trnina i bazga tu oko N.Zagreba rastu u svakom šumarku.
Možemo se mijenjat,ja bilje s juga a Vi meni sa kontinenta.:
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:33   #12
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ja sam u kontinentu, glog, trnina i bazga tu oko N.Zagreba rastu u svakom šumarku.
Imate li možda crnu zovu?
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 20:18   #13
Quote:
Manzel kaže: Pogledaj post
Imate li možda crnu zovu?
Bazga raste svuda, ali baš svuda u kontinentu.
Sambucus nigra - latinski

Daj mi latinski naziv.

Bobice obične bazge/zove kada su skroz zrele su crne.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 21:11   #14
Sambucus nigra.

To sam procitala da je lat.naziv iako to meni nista ne znači jer je kod nas nema.

Ako je imate volila bih da se razmjenjujemo, i bas bi mi trebale te crne bobice.

Možete mi ostavit kontakt u priv.poruci.
Manzel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 00:30   #15
Quote:
Manzel kaže: Pogledaj post
Sambucus nigra.

To sam procitala da je lat.naziv iako to meni nista ne znači jer je kod nas nema.

Ako je imate volila bih da se razmjenjujemo, i bas bi mi trebale te crne bobice.

Možete mi ostavit kontakt u priv.poruci.
Poslah pm, nema odziva...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2019., 07:28   #16
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Da li ti je slatki pelin prezimio, kako ga održavaš svake godine u vrtu,? imam ga i ja i super raste.
Slatki pelin se sam rasije
600klara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2019., 01:10   #17
Quote:
600klara kaže: Pogledaj post
Slatki pelin se sam rasije
Što znači rasije ?!
__________________
Kada zemlja strahuje od svojih najpametnijih ljudi, a malo ih ima, što se može očekivati nego propast.
Lennie Ingall is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2020., 11:01   #18
Ja sam počeo koristiti slatki pelin kapi i nogu vam reci da sam prezadovoljan time, jer mnogo su mi pomogle, kod upale. Koristim ih vec 2-3 godine i id tada nisam imao upale. Jednostavne su za primjenu. Počnem ih koristiti tamo nekada u rujnu, i koristim do ozujka. 4-5 mjeseci
zdravizdravko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2020., 15:32   #19
nabavia suvu biljku, tek san počea koristit, kuvan čaj, nevalja da zakuva skupa s vodon, ja polijen kad se malo oladi , 85-90 stupnjeva da se ne unište sastojci...ali nisan siguran ni u to, zna li ko kako je najbolje spremit da ne izgubin artemisinin i ostalo?
duholomac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.