Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 20:27   #7941
misliš netko tko će ti za džabe odraditi? odgovor je ne, osim ako imaš nekog rođaka budalu.
_Mystical_ is offline  
Old 05.11.2017., 20:56   #7942
Pitao sam za djabe? Imam lośa iskustva s agencijama i toliko o njima.

Putem javne drażbe prodaje samo sud?

Osim agencije ne postoji drugi naćin prodaje, da se ne bude na mjestu?
Nemam nikog poznatog u ZG, kome bih to povjerio.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 05.11.2017., 21:13   #7943
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pitao sam za djabe? Imam lośa iskustva s agencijama i toliko o njima.

Putem javne drażbe prodaje samo sud?

Osim agencije ne postoji drugi naćin prodaje, da se ne bude na mjestu?
Nemam nikog poznatog u ZG, kome bih to povjerio.
Ne vidim drugi nacin osim agencije ili neki prijatelj prijatelja koji bi to napravio za neku naknadu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 06.11.2017., 10:21   #7944
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Ima ih kojima su ostavili dede-bake pa prodaju a ne uredjuju.

Po meni bedasto na pol uredjivati kad vecina sredi po svom. Bila sam u jednom gdje je lik stavio novi laminat na pod i frisko farbao stolariju da izgleda uredno. Jbga, i tak bu unutra cupala to i stavljala parkete i pvc jer ne dihtaju prozori. Ne moze mi to dignut cijenu stana. Jos smijesnije kad lupe nove plocice a instalaciju nisu dirali.
Jedno je kad kupujes manji stan za sebe i par godina jer selis od staraca a drugo kad ga mijenjas za veci i za obitelj i tu mislis ostat gro godina. Sredit ces ga radi svoje sigurnosti i gusta iz temelja. A ne godinama trpit necije sarene plocice, laminat i lakiranu kuhinju.

U naravno da je jedino tlocrt bitan. Ne zelim rusit sve zidove da bi imala raspored kakav hocu. Naletis na super stanove pa su sobe izbice od 7-8 kvadrata. Ni ormar ti ne stane u sobu. Ili hodnici koji se protezu kroz cijeli stan i 10 vrata, nist povezano. Lodje iz soba umjesto iz boravka. A ni jedan zid nemres rusit jer je nosivi / unutra su zajednicke instalacije / nekadasnji dimnjak.
Po ovom kaj pises Brogan, nisi jos ni zagrebao sa kupnjom
Slažem se sa svime.
Najvažniji je tlocrt sa točnim dimenzijama i orjentacijom. A to ima 5% oglasa.

Koliko sam ja skužio, većina stanova koji se prodaju je nasljedstvo, umrla baba, pa 3 unuka prodaju i podjele stan.

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Stanovi koji imaju nekoliko tisuca pogleda i jos u oglasniku imaju neku ozbiljnu manu
Druga ozbiljna mana je sto su preskupi
Da se njihovim vlasnicima zuri, snizili bi cijenu
Kad im vec bude frka, snizit ce

Dobri stanovi sa dobrom cijenom nestanu u roku par dana i zato treba stalno pratiti njuskalo
STanovi koji se dugo prodaju generalno imaju 2 mane:
-nerješeno vlasništvo ili neka slična zavrzlama
-precjenjeni za ono što nude.

Nije probelm ako stan ima neke velike mane, prodat će se i taj po PRIKLADNOJ cijeni

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pitao sam za djabe? Imam lośa iskustva s agencijama i toliko o njima.

Putem javne drażbe prodaje samo sud?

Osim agencije ne postoji drugi naćin prodaje, da se ne bude na mjestu?
Nemam nikog poznatog u ZG, kome bih to povjerio.
Ako si u Hr, fino isprazniš stan od svih stvari, počistiš sve, napraviš dobre fotografije stana i zgrade izvana, TOČAN tlocrt i na Njuškalo. I jednom mjesečno dođeš otvoriti stan potencijalnim kupcima.
baustelac99 is offline  
Old 07.11.2017., 16:52   #7945
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pitao sam za djabe? Imam lośa iskustva s agencijama i toliko o njima.

Putem javne drażbe prodaje samo sud?

Osim agencije ne postoji drugi naćin prodaje, da se ne bude na mjestu?
Nemam nikog poznatog u ZG, kome bih to povjerio.
I da si na licu mjesta prodat ces jedino preko agencije.jer svi kupuju i prodaju preko agencije i jaucu zbog provizije. Ja kad sam isla direkt na vrata gledat stanove muslili su da cu ih valjda opljackat..I kad prodajes mimo agencije kupci misle da nesto ne stima s papirima. Uglavnom bolje ti je preko agencije agenti malo potaknu ljude...tipa dobra Vam je cijena.stan je dobar.ovakvi brzo idu i bla bla. I potaknu prodavace da spuste cijenu.
Rosemary84 is offline  
Old 07.11.2017., 19:12   #7946
problem je u tome što su agenti digli cijene za 15-20% u zadnjih godinu dana.

Problem je u tome što su agenti skupi - kupac plaća do 22.500 kn i prodavatelj istom agentu do 22.500 kn - ukupno do 45.000 kn za stan od 100.000 eura (provizija do 3%).
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 07.11.2017., 19:15   #7947
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
99% populacije Hrvata su faktički cigani... tako da ako čovjek namjerava po sistemu slučajnog odabira trgovati s tim narodom horvatskim, takve su i šanse da ćeš trgovati zapravo sa bijelim Romima... što i nije najelitnije iskustvo šopinga...

edit: al ovo mi sve zaista nije jasno.
kome se prodaju zapravo ti stanovi?
Kakve oni to idiote ciljaju?
Cijene su za male kilave stare stančeke od 70-80k eura na više.
I ekipa to naslikava i prodaje posredstvom jebenih agencija, a stanovi mračni i prepuni trulog, smrdljivog starog namještaja koji ih hard nagrđuju...

dobro koja pička materina..
Ko su kupci tih stanova u Hrvatskoj?
Debilne mlade familije gdje su dva semimbecila naprtljali bebu, pa im je sila ući bilo gdje pod bilo kakvim uvjetima, i to što hitnije, i bez ikakvog jebenog kriterija?!

Ja u perspektivi trebam prodavati neke nekretnine, pa me strašno jebe u kakvom stanju moraju biti prije nego ćemo ići tražiti kupca za veću cijenu?
Kakve će nekretnine biti na fotkama, a kakve će biti prilikom razgledavanja....itd...
I da budu idealne, i (polu)prazne, sa najboljim elementima koji mogu privući kupca...
Jer mi je blesavo tražiti puno i nadati se prodaji, ako ću prodavati šugavo, prljavo govno ljudima...


E sad....na njuškalu su uglavnom nekretnine 2 tipa:
1) šugavo govno prepuno starih stvari unutra...neukus, užasna stolarija, raspored, balkoni,....sve zakurac.
2) fejk "kvaliteta" sa par komada namještaja iz jebene IKEA-e (što mi jebeno ne treba...treba mi prazan stan!)...i malo više svijetla u stanu... big deal. i to mi čarđaju ko ludi.

E sad...na nešto od toga bi ja kao trebao pristati. a meni se sere od pomisli na te stvari i te prodavatelje retardirane koji prodaju kao u Bukureštu 1960-ih, a ne da bih pristao na kupnju.

koji to treš sav radostan pristane na kupnju nekretnina od idiota koji to precijenjujuj hard i ne prezentiraju za kupnju ali jebeno nikako...već mi nafotkava svoje gaće i krvavi nered i neukus.

ne kužim ja to ništa...kužim da su prodavatelji mahom bijelom smeće, ali mi zaista nije jasno ko to ivenčuli budu kupci tih stanova............
ti si zreo za Irsku, tamo se prodaju prazni stanovi

i bio bi zadovoljan, kako si dobar stan kupio, za dobru cijenu
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 12.11.2017., 03:50   #7948
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
problem je u tome što su agenti digli cijene za 15-20% u zadnjih godinu dana.

Problem je u tome što su agenti skupi - kupac plaća do 22.500 kn i prodavatelj istom agentu do 22.500 kn - ukupno do 45.000 kn za stan od 100.000 eura (provizija do 3%).
Nisu agenti digli cijene nego prodavatelji. Agentu je u interesu lakse prodat pa ce radje prodat po nizoj cijeni, na 2% su razlike vrlo male.
Imao si dva vala kupnje - do 01.01. zbog oslobodjenja od poreza na prvu nekretninu i onda subvencioniranje kredita pa se ono sto je bilo jeftinije il di se dala spustit cijena prodalo.
Pocela sam pratit lagano u proljece 2016.i tad je dobar dio stanova bio na trzistu preko godinu dana. Vecina tih stanova se prodala do ljeta ove godine.ono sto je bilo skuplje je ostalo i zato imas dojam da su cijene vise. A novi koji dolaze na trziste se ravnaju oo tim visim cijenama.
Pred godinu si mogao za 1300eura( govorim o oglasenim cijenama, ne postignutim) nac 90-100m2 u starogradnji za renovaciju na Savici, Sigecici,Maksimiru, Gajevu, Tresnjevci. Sad je normalno da se stanovi od 85-90m2 oglasavaju za 1600-1700 eura/m2. I cak nema noviooglasenih stanova te m2 na Trnju( svi kvartovi koji spadaju pod Trnje)
Da agenti su skupi, al ja ne znam kako drukcije kupiti ni prodati.Naivno sam vjerovala da cu ako dodjem nekom na vrata bez agencije moci spustit barem za agencijsku proviziju .al nisu htjeli.Kolega kupovao stan i prodavatelj nije htio bez agencije, kad se odbila provizija dobio manje nego mu je kolega nudio...
A najbolji je slucaj di je frajer sa Savice nakon mog poseta pred godinu dana bio toliko uvjeren da cu kupit stan da je digao cijnu sa 120 na 141 t eura, eno jos prodaje, sad je na 135-137

Zadnje uređivanje Rosemary84 : 12.11.2017. at 04:07.
Rosemary84 is offline  
Old 12.11.2017., 10:01   #7949
Dobar Agent zna najbolje reale cijene i nece te nagovoriti da prodajes za 90% vrijednosti samo da in Sto brze upere svojih 2%. Jer zna da mu tako fali 10%.
Isto Tako ce ti reci da prepuno trazis ako to smatra. Na kraju on samo daje savjet a vlasnik odrediva cijenu.
Los Agent ce uvijek htjeti Sto brze prodati bez da je svjesan ili GA briga da s time sam rusi cijene trzista kojeg GA hrani.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 12.11.2017., 11:30   #7950
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Nisu agenti digli cijene nego prodavatelji. Agentu je u interesu lakse prodat pa ce radje prodat po nizoj cijeni, na 2% su razlike vrlo male.
Imao si dva vala kupnje - do 01.01. zbog oslobodjenja od poreza na prvu nekretninu i onda subvencioniranje kredita pa se ono sto je bilo jeftinije il di se dala spustit cijena prodalo.
Pocela sam pratit lagano u proljece 2016.i tad je dobar dio stanova bio na trzistu preko godinu dana. Vecina tih stanova se prodala do ljeta ove godine.ono sto je bilo skuplje je ostalo i zato imas dojam da su cijene vise. A novi koji dolaze na trziste se ravnaju oo tim visim cijenama.
Pred godinu si mogao za 1300eura( govorim o oglasenim cijenama, ne postignutim) nac 90-100m2 u starogradnji za renovaciju na Savici, Sigecici,Maksimiru, Gajevu, Tresnjevci. Sad je normalno da se stanovi od 85-90m2 oglasavaju za 1600-1700 eura/m2. I cak nema noviooglasenih stanova te m2 na Trnju( svi kvartovi koji spadaju pod Trnje)
Da agenti su skupi, al ja ne znam kako drukcije kupiti ni prodati.Naivno sam vjerovala da cu ako dodjem nekom na vrata bez agencije moci spustit barem za agencijsku proviziju .al nisu htjeli.Kolega kupovao stan i prodavatelj nije htio bez agencije, kad se odbila provizija dobio manje nego mu je kolega nudio...
A najbolji je slucaj di je frajer sa Savice nakon mog poseta pred godinu dana bio toliko uvjeren da cu kupit stan da je digao cijnu sa 120 na 141 t eura, eno jos prodaje, sad je na 135-137
slažem se da su najjeftiniji stanovi koji su stajali neprodani od 2014 i dalje prodani do ljeta 2017. godine.
A kako su agencije digle cijene?

Krenuli s javnim izjavama kako kupci spuštaju tražene cijene 10-20% pa predlažu prodavatelju da stavi 10-20% višu cijenu od željene.
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 12.11.2017., 13:42   #7951
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
slažem se da su najjeftiniji stanovi koji su stajali neprodani od 2014 i dalje prodani do ljeta 2017. godine.
A kako su agencije digle cijene?

Krenuli s javnim izjavama kako kupci spuštaju tražene cijene 10-20% pa predlažu prodavatelju da stavi 10-20% višu cijenu od željene.
Pa to je psihologija.
Kupci očekivaju neki popust.

Stavis cjenu 110.000 i kasnije prodas za 100.000 i kupac na neki nacin cak zadovoljniji nego da si stavio 100.000 i prodao za 99.000. ;-)
Jer je kupac zu dobio potvrdu da je dobro pregovarao i dobio 10.000 popusta. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Old 12.11.2017., 17:31   #7952
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa to je psihologija.
Kupci očekivaju neki popust.

Stavis cjenu 110.000 i kasnije prodas za 100.000 i kupac na neki nacin cak zadovoljniji nego da si stavio 100.000 i prodao za 99.000. ;-)
Jer je kupac zu dobio potvrdu da je dobro pregovarao i dobio 10.000 popusta. ;-)
Onda su kupci ovce. Al koliko vidim nisu bas. Mozda naleti kakav budalas, al vecina nece Stoje stanovi neprodani par godina evo jedan prodaje od 2012 stalno dize cijenu sad je na 175.moj kolega mu nudio 150 a i tih 150 je puno previse
Rosemary84 is offline  
Old 13.11.2017., 00:53   #7953
svi kvartovi koji spadaju pod Trnje/Trešnjevka....
tu se ne radi o treš stanovima...
Radi se o tome da ih se malo prodaje na njuškalu kakvi god da bili..

I nema stana koji je ispod 90k eura.

iole noviji stan je min 100k eura bez jebemti...
a kako se manjih prodaje najmanje, puno stanova je i cca 120k+ eura.
Mislim da je to ipak precijenjeno.
Ali recimo Trnje....u tom dijelu se malo solidnih stanova prodaje, pa mislim da sve što se pojavi ode za isti čas bez obzira kaj je precijenjeno.

Odlučih stopirati kupnju...
čekat ću dobre prilike (više ih nema) u novogradnji kad se pojavi, ili ako skoči nešt u oglasima da ubodem po normalnoj cijeni.

ne žuri mi se. nemam bastarde, nemam neke probleme da se moram ikako žuriti. Štoviše, imam x razloga bit u povoljnom najmu, a useljavat u svoje samo ako ubodem priliku...

Stanovi u Zg su uglavnom prevara. :klap:
a ponuda je kontrolirano mala....da cijena može tavoriti na (pre)visokim razinama.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 13.11.2017., 13:45   #7954
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
svi kvartovi koji spadaju pod Trnje/Trešnjevka....
tu se ne radi o treš stanovima...
Radi se o tome da ih se malo prodaje na njuškalu kakvi god da bili..

I nema stana koji je ispod 90k eura.

iole noviji stan je min 100k eura bez jebemti...
a kako se manjih prodaje najmanje, puno stanova je i cca 120k+ eura.
Mislim da je to ipak precijenjeno.
Ali recimo Trnje....u tom dijelu se malo solidnih stanova prodaje, pa mislim da sve što se pojavi ode za isti čas bez obzira kaj je precijenjeno.

Odlučih stopirati kupnju...
čekat ću dobre prilike (više ih nema) u novogradnji kad se pojavi, ili ako skoči nešt u oglasima da ubodem po normalnoj cijeni.

ne žuri mi se. nemam bastarde, nemam neke probleme da se moram ikako žuriti. Štoviše, imam x razloga bit u povoljnom najmu, a useljavat u svoje samo ako ubodem priliku...

Stanovi u Zg su uglavnom prevara. :klap:
a ponuda je kontrolirano mala....da cijena može tavoriti na (pre)visokim razinama.
To je jos uvijek sica kad usporedis s cijenama drugih europskih glavnih gradova.

Cijene su u blagom porastu svake godine, a lova ti gubi na vrijednosti tako da ne vjerujem bas da ti se isplati cekat predugo.

Ima dealova ispod cijene, ali to je rijetkost i kad se to desi nestane u roku nekoliko sati.
Forumskaluda is offline  
Old 13.11.2017., 13:48   #7955
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Stanovi u Zg su uglavnom prevara. :klap:
Hoćeš reći Zagreb = Hrvatska = prevara.
rocker1987 is offline  
Old 13.11.2017., 15:05   #7956
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći Zagreb = Hrvatska = prevara.
ne nužno.

ali dobar dio stanova u Zg je prevara..
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 13.11.2017., 15:12   #7957
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
To je jos uvijek sica kad usporedis s cijenama drugih europskih glavnih gradova.
znam.

ali ne uspoređuješ Zagreb s tim gradovima iz XY razloga...


Quote:
Cijene su u blagom porastu svake godine, a lova ti gubi na vrijednosti tako da ne vjerujem bas da ti se isplati cekat predugo.

Ima dealova ispod cijene, ali to je rijetkost i kad se to desi nestane u roku nekoliko sati.
znam.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 13.11.2017., 15:31   #7958
Quote:
Rosemary84 kaže: Pogledaj post
Onda su kupci ovce. Al koliko vidim nisu bas. Mozda naleti kakav budalas, al vecina nece Stoje stanovi neprodani par godina evo jedan prodaje od 2012 stalno dize cijenu sad je na 175.moj kolega mu nudio 150 a i tih 150 je puno previse
Ma ima ljudi koji zele prodavati stan, a ne prodati ga.

Kad sam kupovao stan, bila jedna baba i trazila 135k za stan. Pogledali stan i rekli ok, uzet cemo ga.

Ajoj, nebi ipak ona. Dobro. Za tjedan dana isti stan u Njuskalu ovaj put za 150k.

Pratili smo i cijene su na stanu bile 135 - 170kE. Baba mijenjala valjda nanize kad se vise nitko nije javljao i navise kad je netko ponudio cifru blizu te koju je trazila (ili cak tu cifru)...

I.
igorl is offline  
Old 13.11.2017., 15:40   #7959
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Stanovi u Zg su uglavnom prevara. :klap:
a ponuda je kontrolirano mala....da cijena može tavoriti na (pre)visokim razinama.
Kontrola ti je otprilike ovakva:

Zagreb postao popularan turisticki grad, za razliku od mora sa turistima tokom cijele godine. Samim time mogucnost iznajmljivanja stana za 50E / dnevno turistima je vrlo vjerojatna, dakle sa 200 punih dana godisnje prosjecan stancic od 40-tak kvadrata u centru generira 10kE povrata uz minimalan trud i ulaganje.

Ljudi koji ga prodaju ce samo zbog toga dobiti 2.5kE / kvadrat za sredjen stan te kvadrature. Dakle - centar okupirali turisti, stanova veoma ogranicen broj, novogradnja na kapaljku i po 5kE / kvadrat...

Ljudi koji su obitavali u centru sad imaju kesha u dzepu i ne zele se odseliti u Vukovinu nego zele nesto cim blize samom centru - Crnomerec, Trnje, Zavrtnica, Ravnice, Maksimir idu u nebo.

Ekipa koja nema love u tim kvartovima, proda svoj stan za dobru lovu i ode 2-3 km dalje za 300E / m2 jeftiniji stan ili kucu, pa poraste cijena i u Dubravi, Vrapcu, Spanskom, Preckom, NZ itd...

A sve je omoguceno sredjivanjem stanja na trzistu kredita i sto su nam sad krediti realno 3.5% maks, prilicno fiksne K.S.

I.
igorl is offline  
Old 13.11.2017., 15:50   #7960
Fuckas Zagreb.






Netko je pitao na sredini prosle teme dali mislim da je sada dno u Americi.

Da.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:29.