Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2007., 11:41   #1
Tegretol

da li netko pije ovaj lijek?
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:05   #2
Ja sam ga dobila za prevenciju migrene. Ali s obzirom da ima interakcije sa svakim mogućim lijekom i izrazito oštećuje jetru, bacila sam ga.
Pila sam ga oko 5 dana i imala jak šum u ušima što me je iritiralo.
Ustvari, prilično opasan lijek, navodno za epilepsiju postoje bolji lijekovi sa manje nuspojava.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:33   #3
ja ga pijem vec pola godine..i uz njega uzimam i biljne za jetru ..a i debljam se od njega jako..neznam jel netko jos ima tu nuspojavu?
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 11:51   #4
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Ja sam ga dobila za prevenciju migrene.
i ja, prije puno godina. nije mi bilo niš bolje od njega, a loše sam se osjećala i kosa mi je ispadala ko luda.
sepiani is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 12:56   #5
Ja sam ga pio nakon mononukleoze bez ikakvih stetnih posljedica (i to preko godinu dana)
Izokron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:12   #6
moja teta ga pije već godinama u kombinaciji s phemitonom i kombinacija je i više nego OK...ne ispada kosa, ne deblja se i funkcionira super.
jasno da ne reagiraju svi jednako na iste supstance...
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:37   #7
ja sam ga pila kao dijete i danas bi ubila doktore da ga prepisu mom djetetu. to je lijek koji se uzima protiv epilepsije, a doktori ga dijele za sve i svasta. ja nikad nisam imala epilepsiju, tek tolko. ako se uzima godinama, posljedice se odražavaju na psihu, pamcenje, koncentraciju ...
ako ga je doktor vec prepisao, mozda bi bilo dobro otici i po drugo misljenje.

u 20 godina kolko je proslo od moje terapije s tegretolom, vjerujem da danas postoje bolji lijekovi.
blazenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:43   #8
Quote:
blazenka kaže: Pogledaj post
ja sam ga pila kao dijete i danas bi ubila doktore da ga prepisu mom djetetu. to je lijek koji se uzima protiv epilepsije, a doktori ga dijele za sve i svasta. ja nikad nisam imala epilepsiju, tek tolko. ako se uzima godinama, posljedice se odražavaju na psihu, pamcenje, koncentraciju ...
ako ga je doktor vec prepisao, mozda bi bilo dobro otici i po drugo misljenje.
eto vidiš...moja teta ima epilepsiju i ako ga ne uzima redovno - imamo velikog veselja s njom i napadima.
a nema ni problema oko pamćenja ili koncentracije...

iako mi nije jasno da se baš tako široke ruke dijeli okolo...
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:45   #9
da ja ga pijem bas za epilepsiju ,ali moram priznati da mi je bolje od njega..jest da sam na pocetku bila jako umorna,pšospana..a sad se debljam..inace uvijek izbjegavam lijekove,ali nisam imala izbora sad..ali stitim ja jetru sa drugim biljunim lijekovima..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:54   #10
mene danas smeta sto tada nitko nije znao reagirati jer ja nisam imala epilepsiju. nikad u zivotu nisam imala napadaj, vec lagane vrtoglavice koje su s vremenom prestale.
tek kasnije sam doznala da je to izuzetno jak lijek i da sam to unosila svakodnevno u organizam.
vjerujem da ljudima koji boluju od epilepsije pomaze, ali isto tako vjerujem da je u 20 godina medicina napredovala i da postoje i bolji lijekovi.
ne znam, mozda sam u krivu, ali sam zbog vlastitog iskustva negativno nastrojena prema tom lijeku.
blazenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 14:09   #11
...

a gle...kad nešto probaš i baš ti ne sjedne najbolje, teško da ćeš ga preporučiti dalje, to je prirodna reakcija.
pogotovo s obzirom na to što ti NISI imala epilepsiju a bila ti je ordinirana takva jaka terapija.

epilepsija je teška bolest i ne odgovara svakom ista kombinacija lijekova, pa ako i bolest drži pod kontrolom (što je samo po sebi dobro) moguće su nuspojave...možda bi debljanje trebalo spriječiti pažljivije odabranom hranom?
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 15:21   #12
Bolja polovica ga je dobila za prevenciju jakih migrena prije neke 3 godine. No kad smo pročitali nuspojave i princip rada lijeka nismo ni otvorili bočicu. Migrene je više nego uspješno riješila akupunkturom a to čudo čeka da ga pošaljemo u kantu za skupljanje lijekova.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 22:49   #13
ja taj lijek ne bi ni uzimala za migrenu..odmah bi ga bacila..
a ovo sta ti kazes za hranu..ma nije to lako bas tako,tijelo ti se jako brzo umara moras jesti,trebas snage..a znam ja da moram paziti,al cuj bas mi i ne pomaze
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 16:38   #14
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
ja taj lijek ne bi ni uzimala za migrenu..odmah bi ga bacila..
a ovo sta ti kazes za hranu..ma nije to lako bas tako,tijelo ti se jako brzo umara moras jesti,trebas snage..a znam ja da moram paziti,al cuj bas mi i ne pomaze
Pila sam ga prije nekih 15- ak godina. Isto bi dobro razmislila prije nego ga uzmeš za nešto što nije ozbiljna stvar. U mom slučaju čista doktorska pogreška. Nuspojave katastrofa i danas ih čutim.
tonka 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 17:35   #15
...

žena ima uzima tegretol zbog epilepsije, ako sam dobro shvatila.
ako nisam - sorry

pa ako epi nije ozbiljna bolest onda je neto tu nešto pobrkao...možda negdje ima topic i o prehladi...
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 17:38   #16
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
ja taj lijek ne bi ni uzimala za migrenu..odmah bi ga bacila..
a ovo sta ti kazes za hranu..ma nije to lako bas tako,tijelo ti se jako brzo umara moras jesti,trebas snage..a znam ja da moram paziti,al cuj bas mi i ne pomaze
ma znam, jasno mi je

a i ovo, što ovako nonšalantno popujem o kontroli prehrane je nešto što zapravo pričam sama sebi...znaš ono: rugao se lonac loncu a oba su crna
ya rayeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 18:27   #17
Quote:
blazenka kaže: Pogledaj post
ne znam, mozda sam u krivu, ali sam zbog vlastitog iskustva negativno nastrojena prema tom lijeku.
Ne, nisi u krivu. Tegretol za "lagane vrtoglavice" je nevjerovatno grozna procjena tvog doktora.

Emmica, kakve biljne tablete za jetru koristis? Nadam se da si ih spomenila svom doktoru jer cak i "biljne" stvari znaju biti opasne pogotovo ako uzimas teske ljekove. I pazi se etericnih ulja kao sto su eukaliptusovo ulje, ruzmarin...
Za jetru ti preporucujem sok od articoke, izvrstan je a ako mozes kupi organski.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 20:52   #18
uzimam ove nove sta se rekla miraju ,Silimarin od ploda sikavice...pitala sam doktoricu kaze da smijem i to uzimati.Inace ja sam prije par god imala prvi napad i tad mi je u bolnici prepisan Tegretol i nisam ga uzimala(samoinicijativno) i eto napad mi se opet pojavio.Ja znam da je taj lijek stetan za druge organe..ali mislim da doktori grijese kad za migrene daju taj lijek..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2007., 23:58   #19
Quote:
emmica kaže: Pogledaj post
uzimam ove nove sta se rekla miraju ,Silimarin od ploda sikavice...pitala sam doktoricu kaze da smijem i to uzimati.Inace ja sam prije par god imala prvi napad i tad mi je u bolnici prepisan Tegretol i nisam ga uzimala(samoinicijativno) i eto napad mi se opet pojavio.Ja znam da je taj lijek stetan za druge organe..ali mislim da doktori grijese kad za migrene daju taj lijek..
Kao prvo, nisam doktor ili farmaceut, ali znam nesto o tegretolu i neshvatljivo mi je zasto tegretol za vrtoglavice ako postoje puno bolje opcije.
A sto se tebe tice, emmica, netko u mojoj obitelji je bio na tegretolu 20 i nesto godina. Debljanja i otpadanja kose nije bilo, jedino malo blage nadrogiranosti. A sto se tice jetre, nakon soka od articoke ona se potpuno regenerira. Garantiram. I naravno, mislim da znas kako se trebas kloniti alkohola, ilegalne droge.....
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 13:04   #20
Quote:
Ivanøv kaže: Pogledaj post
Kao prvo, nisam doktor ili farmaceut, ali znam nesto o tegretolu i neshvatljivo mi je zasto tegretol za vrtoglavice ako postoje puno bolje opcije.
A sto se tebe tice, emmica, netko u mojoj obitelji je bio na tegretolu 20 i nesto godina. Debljanja i otpadanja kose nije bilo, jedino malo blage nadrogiranosti. A sto se tice jetre, nakon soka od articoke ona se potpuno regenerira. Garantiram. I naravno, mislim da znas kako se trebas kloniti alkohola, ilegalne droge.....
vidis mene ne pucaju te tablete na tu "blagu drogiranost"..ali opet svaki organizam je drugaciji i drugacije reagira na neki lijek..
__________________
..jednu kavu s mlijekom, molim...
emmica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.