Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 17:06   #121
Bit prijatelj s nekim s kim ne želiš više biti u vezi? E to stvarno nikada shvatit mogao nisam. Ljude koji to rade ,a da ih djeca ne vežu.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:24   #122
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Bit prijatelj s nekim s kim ne želiš više biti u vezi? E to stvarno nikada shvatit mogao nisam. Ljude koji to rade ,a da ih djeca ne vežu.
Seks.
Šta bi drugo bilo.
Ili ako baš nemaš prijatelja pa ti frendovi moraju biti bivši jebači.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 22:32   #123
Radije bih Opela vozio, za Hajduk navijao, u crkvu išao, u Javi programirao i za U ime obitelji glasao, nego se družio/seksao s bivšima.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 01:09   #124
Quote:
ovčica5 kaže: Pogledaj post
Situacija je ovakva. Par tjedana prije svadbe bivsi zarucnik sve otkaze. Ok, nakon prvotnog soka i pokusaja razgovora, prihvatila sam situaciju, prekinula sve kontakte, izbacila i njega i njegove stvari iz zivota. Dobila sam posao, posvetila se tome. Obecala sam si da me to nece slomiti. I mislim da mi dobro ide.
Imamo zajednicko drustvo - moja frendica je cura njegovom najboljem frendu. Razumijem, i ona je u nezavidnoj situaciji. Znam da joj cak i ne mogu nista reci, jednostavno se privikavam na to. Ako i bude problema, udaljit cu se od nje, jbg, shvatila sam da nista ne vrijedi vise od mojih zivaca i zdravlja.
Covjek se ionako previse razocara u zivotu.
Nego, problem je u drugoj frendici, koju poznajem 15godina, a ona njega jedva 2-3godine zbog mene. I ona je u vezi pa smo se druzili svi cetvero, ne toliko cesto, ali smo si svi bili okej. I nedavno cujem da se cuje s njim (nevezano za mene). Lik je manipulator a njoj godi paznja. Nema tu nikakvih osjecaja, ali mene jednostavno vrijeda da se ona nakon svega, kao MOJA prijateljica, cuje s njim, a kad se sve desavalo, tjesila me i pricala kako bi ga razbila. Rekla sam joj sve u lice, ne zelim biti licemjerna. Ona je rekla da ne razumije zasto sam digla frku, da njeno prijateljstvo nije upitno, da uvijek stoji iza mene. Ali sam ja rekla da jednostavno ne zelim repove iza sebe. On je htio prekid, a i dalje me ne pusta na miru i to preko mojih prijatelja. I time sto mu se ona javila, njemu podize ego i time ponizava mene. Otvoreno sam joj rekla, da prekine kontakte s njim. Rekla je da bude, ali nekako sumnjam. Ljudi nemaju suosjecanja. Ona je takoder prekinula sa zarucnikom, bila je upola laksa situacija nego moja ali prosla je slicno, trebala bi razumjeti...
Ne volim nikome postavljati uvjete, ali sam joj rekla - ili on ili ja...
E da, drugim dvjema frendicama (koje on zna cak i duze od mene, tako smo se i upoznali) nije se javio. Zasto? Zato jer zna da bi one drugacije reagirale.

Kakvo je vase videnje ovoga? Pokusala sam sto vise skratiti pricu, a da shvatite bit...
Makni se na neko vrijeme od te frendice ako te toliko smeta kaj se čuje s tvojim bivšim, pa nije ona jedina na svijetu, više se druži sa svojim drugim frendicama ili frendovima, vrijeme će pokazati zašto se njih dvoje uopće druže dalje zajedno, možda imaju puno zajedničkih interesa, a ti to prije nisi primijetila uopće. Ima ljudi koji jednostavno ne žele stati na ničiju stranu ako su im obje osobe ok, ne žele se miješati, no s vremenom postaje jasnije tko im je tu draži ili tko im više odgovara.

Znam da ti je teško što si ostavljena prije vjenčanja, ali možda je bolje da je tvoj bivši prekinuo ako nije bio siguran da mu je to to. Pretpostavljam da nije utješno - ali znam za dosta parova koji su tak prekinuli neposredno prije vjenčanja (dečko je prekinuo), nisi ni prva ni zadnja, neugodno je i bolno, ali život ide dalje, preboljet ćeš sa vremenom.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 15:31   #125
prijateljstvo sa bivšim osobama je kao mlaćenje prazne slame.
__________________
perfectly imperfect
sedmi od devet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 22:40   #126
Quote:
sedmi od devet kaže: Pogledaj post
prijateljstvo sa bivšim osobama je kao mlaćenje prazne slame.
A šta su sad kad više nisu osobe?
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 20:44   #127
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Seks.
Šta bi drugo bilo.
Da je seks bio tako dobar da ne možeš naći boljeg jebača, ne bi ni prekinuli.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:33   #128
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Bit prijatelj s nekim s kim ne želiš više biti u vezi? E to stvarno nikada shvatit mogao nisam. Ljude koji to rade ,a da ih djeca ne vežu.
Nikad mi nije bilo jasno što točno ljudi ne kuže oko toga.

Dobro, ajmo reć da je situacija sličnija nekoj "ozbiljnoj vezi" ali bez egzistencijalnog uparivanja na duge staze i djece. Recimo da pukne zbog bilo kojeg razloga koji ne uključuje figurativno pljuvanje u lice i kolaps poštivanja i pravog interesa za drugu osobu kao osobu, iliti potencijalnog prijatelja. I na kraju recimo da je taj interes obostran, usprkos povredi ega.

I što je tu u pitanju zapravo? Jel se sve svodi na onu vrhunaravnu mudrost o nemogućnosti pravog prijateljstva između muškarca i žene?
ur-faust is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:35   #129
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
A šta su sad kad više nisu osobe?

ni sam ne znam što su danas,većina ih je znala grebati,gristi,režati...ponekad sam mislio u onim trenucima kada se naljutimo jedno na drugo da se pretvaraju u vampirice ili da će početi zavijati na mjesec.
ali kako god,vrijedilo je riskirati poneki ugriz,ništa strašno.

pa ti sad vidi kako je meni bilo krotiti takve zvijeri.
__________________
perfectly imperfect
sedmi od devet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 19:38   #130
seks ili neki materijalni interes. isto što znači i prijateljstvo tijekom veze
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:37   #131
Pisem se sa njom, na drugom je kontinentu, imamo o cemu pricati i imam viska vremena pa zasto ne. Ne zelim zaboraviti te godine, bilo nam je dobro. Zivot je ionako prekratak, ne mislim ga jos skracivati brisuci dobre uspomene.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 10:39   #132
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Pisem se sa njom, na drugom je kontinentu, imamo o cemu pricati i imam viska vremena pa zasto ne. Ne zelim zaboraviti te godine, bilo nam je dobro. Zivot je ionako prekratak, ne mislim ga jos skracivati brisuci dobre uspomene.
E to je pravo mjesto za sve bivše.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 11:52   #133
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
E to je pravo mjesto za sve bivše.
Ne znam kakve bivse su neki imali zasto ste bili sa njima ako su tako lose
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 12:07   #134
znam da moguce, ali oboje strane moraju biti ciste u tome da je gotovo inace se stvara stres sa one strane koja nije


Sent from my iPhone using Tapatalk
maliburek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 12:22   #135
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve bivse su neki imali zasto ste bili sa njima ako su tako lose
Pa odlična je bila. Da bi reč rekel. Samo je zaključila da ja nisam tak odličan nakon 10 godina. I kaj bi ja sad trebal sa njom se dopisivat i razgovarat o vremenu? Legenda mi se nedavno javila. Ja u čudu? Ono koji kurac hoćeš?! Idealno je kada bivše odu živjet na drugi kontinent.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:36   #136
Quote:
zemljanin80 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve bivse su neki imali zasto ste bili sa njima ako su tako lose
a zašto si ti prekinuo ako je tako dobro? skratite vi to sve vrlo brzo kad naiđe bolja, onda vas nije briga za prolaznost života
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 16:37   #137
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa odlična je bila. Da bi reč rekel. Samo je zaključila da ja nisam tak odličan nakon 10 godina. I kaj bi ja sad trebal sa njom se dopisivat i razgovarat o vremenu? Legenda mi se nedavno javila. Ja u čudu? Ono koji kurac hoćeš?! Idealno je kada bivše odu živjet na drugi kontinent.
naišla je na probleme s novim frajerom, pa je uhvatila nostalgija za tobom
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:58   #138
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa odlična je bila. Da bi reč rekel. Samo je zaključila da ja nisam tak odličan nakon 10 godina. I kaj bi ja sad trebal sa njom se dopisivat i razgovarat o vremenu? Legenda mi se nedavno javila. Ja u čudu? Ono koji kurac hoćeš?! Idealno je kada bivše odu živjet na drugi kontinent.
Jesi li uspio saznati kaj hoće ili si je otpilio prije nego ti je mogla objasniti?
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 18:38   #139
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
naišla je na probleme s novim frajerom, pa je uhvatila nostalgija za tobom
A možda nije uspjela nać novog frajera pa se zaželjela starog!?
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Jesi li uspio saznati kaj hoće ili si je otpilio prije nego ti je mogla objasniti?
Pa rekla mi je da bi se nekaj našla s menom. Ja sam joj lijepo objasnio da smo se mi dovoljno bili nalazili u ovom životu pa nek se sad nalazi sa nekim drugim.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 00:27   #140
Bok ljudi, prvi put ovdje na forumu. Dosao ovdje radi komunikacije s drugim ljudima i vecinom cu se drzati na ovom djelu podforuma jer me to sad u ovoj fazi zivota i najvise zanima

Da skratim svoju pricu. Prijateljstvo nakon prekida? Hmmmmm. Moze ali samo ako su obje strane se emocionalno pomirile s prekidom i sve kroz "normalni" razgovor rekli/ popricali jedno s drugim. I naravno ako vam to prijateljstvo ne steti (niste nervozni, ljuti, zalosni stogod).

Ja sam sa sad svojom bivsom djevojkom prekinuo prije nesto vise od mjesec dana i tih zadnjih cca 1.5 do 2 mjeseca vezesu su bili muka za mene. Jednostavno shvatis da ne ide kada se dogovorite za izlazak van, a tebi muka sto ides van s njom.
Prekid je bio s moje strane i nakon prekida nemam vise osjecaj tereta na sebi. Lakse mi je. Tako da sad sa bivsom nema sanse za prijateljstvom jer me meduostalim nakon tri dana izbrisala sa face-a, vibera, what's up-a i slicno. Meni je zao, ali tako je to.

Natrag na temu jedna moja frendica je bila u vezi s svojim bivsim 7 godina, ali su prekinuli jer su oboje osjecali da im je ljubav isparila. Tako su postali frendovi. I to je cak i islo nekih 2-3 godine. Culi su se, dopisivali ponekad, bili na kavama, da bi se on taman nekih mjesec dana prije njene obrane diplomskog rada, posvadao s njom. Rekao joj da je bezobrazna, manipulatorica itd. i od tada svatko na svoju stranu. Sto je najcudnije ona nema pojma sto mu je to ona ucinila ili rekla da bi ovaj imao takvu reakciju

Tako da prijateljstvo nakon prekida. Vrlo rijetko da se dogodi, ali ne i nemoguce.
Bjelkon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.