Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2019., 15:20   #1
Hrvatski suverenisti - koalicija HRAST i HKS-a

HRAST i HKS sa GI i HB formirali su stožerni zbor HS / Hrvatski suverenisti.

Zajednička je ideja postići što bolje rezultate za predstojeće evropske izbore.

Pitanje je zašto se ujedinjenoj desnoj sceni nisu pridružili NHR ili ostale desne-nacionalne stranke koje se busaju u tzv.suverenizam..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 16:56   #2
Ego
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 22:53   #3
Sve super, sve pet ali, ali... Da su im se još pridružili NZH i eventualno Most onda bi to bila prava opasnost zdesna za HDZ.
martie81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 23:35   #4
Da se nadovežem s druge teme; pokrenili se da izbiju koji glas suverenističkim opcijama koje su jače.

Za Iličića sam čuo od jednog ozbiljnog čovjeka da je totalni idiot.
Papy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 23:42   #5
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
HRAST i HKS sa GI i HB formirali su stožerni zbor HS / Hrvatski suverenisti.

Zajednička je ideja postići što bolje rezultate za predstojeće evropske izbore.

Pitanje je zašto se ujedinjenoj desnoj sceni nisu pridružili NHR ili ostale desne-nacionalne stranke koje se busaju u tzv.suverenizam..
Ujedinjena desna scena.

Sedam desničara i osam stranaka.


Pa normalno da NZH neće ići u nekakve luzerske koalicije gdje će se svi međusobno posvađati i prije nego li sjednu za stol, a onda kmečati o ubačenim provokatorima. Već viđeno.

Jedini način za jačanje hrvatske desnice jest samostalan odskok jedne stranke s jednim programom i jednim centrom odlučivanja. Hoće li do toga doći, otom-potom. NZH ide tim putem, držimo im fige.
Uptown is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 23:45   #6
Quote:
Papy kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem s druge teme; pokrenili se da izbiju koji glas suverenističkim opcijama koje su jače.

Za Iličića sam čuo od jednog ozbiljnog čovjeka da je totalni idiot.
Nemoj zaboraviti i na Ružu Tomašić. Najavila je odlazak u mirovinu, pa se predomislila.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 23:53   #7
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti i na Ružu Tomašić. Najavila je odlazak u mirovinu, pa se predomislila.
Ta je premazana svim mastima. A i naletio san na jednu zanimljivu teoriju oko nje koju ne bi baš podijelio ovako javno. Amo reć, da je trojanski konj, što bi se reklo u hrvatskoj desnici.
Papy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 07:50   #8
Quote:
Uptown kaže: Pogledaj post

Jedini način za jačanje hrvatske desnice jest samostalan odskok jedne stranke s jednim programom i jednim centrom odlučivanja. Hoće li do toga doći, otom-potom. NZH ide tim putem, držimo im fige.
To je otprilike i moje mišljenje. Nikome ne treba hrpa nepostojećih stranaka nabacanih u nekakvu koaliciju već jedna snažna stranka.

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nemoj zaboraviti i na Ružu Tomašić. Najavila je odlazak u mirovinu, pa se predomislila.
Ruža je nevažna. Na zadnjim parlamentarnim izborima lista na kojoj je bila nije osvojila mandat (u izbornoj jedinici u kojoj je ona bila na listi), a čak ni ona nije osvojila najviše preferencijalnih glasova.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 08:32   #9
Valjda se neće opet potuć zbog prava na korištenje kompjutora i monitora.
__________________
Argumenti nisu zajebana stvar.
Lanac Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 10:23   #10
Quote:
Papy kaže: Pogledaj post
Da se nadovežem s druge teme; pokrenili se da izbiju koji glas suverenističkim opcijama koje su jače.

Za Iličića sam čuo od jednog ozbiljnog čovjeka da je totalni idiot.
A zašto to treba čuti od ozbiljinih ljudi, dovoljno ga je slušati i pratiti njegov lik i djelo.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 10:25   #11
Quote:
Lanac Armstrong kaže: Pogledaj post
Valjda se neće opet potuć zbog prava na korištenje kompjutora i monitora.
Neće, u međuvremenu su saživjele cloud opcije, pa ne moraju ištekavati PC-eve i nositi ih sa sobom
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 10:56   #12
meni je super kad ekipa očekuje ujedinjenje suverenista. pa da se žele ujedinjavati, u bilo kojoj varijanti, ne bi bili suverenisti
Billy Piton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 15:41   #13
Quote:
Uptown kaže: Pogledaj post
Ujedinjena desna scena.

Sedam desničara i osam stranaka.
U čemu vidiš uzrok tome ?!
Quote:
Uptown kaže: Pogledaj post
Pa normalno da NZH neće ići u nekakve luzerske koalicije gdje će se svi međusobno posvađati i prije nego li sjednu za stol, a onda kmečati o ubačenim provokatorima. Već viđeno.
NH su prije svega uzletjeli na krilima pojedinaca koji ne žele dijeliti politički profit sa onim izvanparlamentarnim, a opet tvrdodesnim stranka koje bi ipak NH trebao okupljati.
Quote:
Uptown kaže: Pogledaj post
Jedini način za jačanje hrvatske desnice jest samostalan odskok jedne stranke s jednim programom i jednim centrom odlučivanja. Hoće li do toga doći, otom-potom. NZH ide tim putem, držimo im fige.
To neće proći..
HRAST, HKS, HČSP, DESNO, HSP imaju dovoljno članstva i političkog kapitala da angažiraju resurse ne bi li HUD / Hrvatska ujedinjena desnica imala barem sigurnih 5,1 %..Tko ne uđe u Sabor, ne postoji.
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 20:38   #14
Još kad bi im se pridružio onaj Goran Jurišić kao predsjednički kandidat desnice (vidi nekoliko topica niže), pa gdje bi im bio kraj! Ekipa...
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2019., 23:16   #15
Hah, možda i Zoran Grgić ubrza sklapanje HNOZ-a pa im se on pridruži..
Grgić je prvak domaćeg kriptofašizma, ksenofobije i ekstremno desnog tvrdonacionalizma.
Ali, valjda on pripada NHR-ovcima..
HRAST i HKS su odviše sladunjavi..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 09:32   #16
Potpuno porazno za svježu inicijativu da to što rade nikog ne zanima, ni lijeve, ni desne, ni forumaše.
Slično kao ni MOŽEMo na susjednoj temi.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 09:56   #17
meni kod djela tih desnih stranaka jednino nije jasno koji kuki uvijek upotrebljavaju neku vojnu ili poluvojnu terminologiju (ako se zaista zovu stožerni zbor).

NZH bi ih se vjerojatno trebao kloniti dok ne vide kuda to vodi....

a vezano za ove sprdnje o desnim strankama i koliko ih je - pa ne vidim ni da je na ljevici drugačija situacija...u zadnje vrijeme se osniva svaki dan po neka stranka...

Problem jednog djela desnih stranaka je da ih sačinjavaju redikuli (tipa Kelemineca i sl.) - nešto slično kao i RF i takvi na lijevom spektru.
Hasanbegović , bez obzira što netko mislio o njemu, barem zna normalno komunicirati i nisu mu izjave zbrda zdola ili kao da su pale s marsa (kao kod Glasnovića npr.).

Ono što je isto problem desnice je što se debelo precjenjuje...pola njih misli da zaista velik broj ljudi djeli njihove stavove, a to naprosto nije istina (to su one izjave tipa: "moja cijela obitelj i sve koji znam će glasati za tog i tog...") -a onda kada taj ne dobaci ni do 3 % krivi je unutarnji, vanjski i svaki drugi neprijatelj i peta kolona. Nije baš ni na ljevici puno drugačije i ovdje na forumu se isto zna čuti da će Dalija osvojiti 25 -30% , a to je otpirlike isti nivo rezoniranja.

Sve u svemu, ne bi bilo loše da se ustabili neka normalna desna/konzervativna stranka , a koja će imati uvijek između 5 -15 % glasača (ovisno o trenutnoj situaciji u zemlji)....nevezano da li je netko lijevo ili desno, to ne bi bila loša stvar za našu političku scenu. Svakako bi bilo puno bolje i normalnije nego sada gdje HDZ usisava sve oko sebe, a radio je to donedavno i SDP...
denijama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 13:46   #18
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
HRAST i HKS sa GI i HB formirali su stožerni zbor HS / Hrvatski suverenisti.

Zajednička je ideja postići što bolje rezultate za predstojeće evropske izbore.

Pitanje je zašto se ujedinjenoj desnoj sceni nisu pridružili NHR ili ostale desne-nacionalne stranke koje se busaju u tzv.suverenizam..
O tome sam već pisao na temi Hrvatska konzervativna stranka i Ususret EU izborima, pa mi se ne da ponavljati.
Svi govore o sinergijskom učinku povezivanja tzv. desnih stranaka, a nitko ne razmišlja da bi povezivanje svega i svačega s "desna" moglo imati i negativan učinak.
Mislim da dosadašnje povezivanje na platformi Hrvatski suverenisti, u koji su osim Hrasta i HKS uključena još neka imena, ima sinergijski učinak.
Vidjet ćemo što im donosi nadolazeće vrijeme. Ja mislim da im ide u prilog!

Usput! Koliko mi je poznato platforma Hrvatski suverenisti, nikada se nije predstavila s dodatkom: "stožerni zbor HRAST i HKS-a", pa mislim da je vrlo nekorektno, da ne kažem diskreditirajuće, kada im se u naslovu teme podmeće i ta sintagma!
Glagolitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 14:14   #19
Nisam čuo niti jedan glas tih "suverenista" kada je hrvatska Vlada prošli tjedan pokorno odlučila na teret hrvatskih građana financirati gradnju terminala za skladištenje uvezenog skupljeg ukapljenog plina iz Amerike, što je u izravnoj suprotnosti s interesima hrvatskog gospodarstva, hrvatskih građana i ekosustava u cjelini te predstavlja snishodljivi potez vukojebinice od države prema velikom i moćnom.

Ako je nešto pokazalo da je Hrvatska kolonija, onda je to bilo to.

Zapravo, nisam čuo niti jedan glas protiv, osim nešto lokalnih dužnosnika.

Nekakvi jelte suverenisti, a RH je u kolonijalnom položaju. I to ništa ne može izmijeniti.

To je čak u redu, e samo da gospodari nisu Srbi. Jedino to smeta naše "suvereniste".
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 14:55   #20
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Usput! Koliko mi je poznato platforma Hrvatski suverenisti, nikada se nije predstavila s dodatkom: "stožerni zbor HRAST i HKS-a", pa mislim da je vrlo nekorektno, da ne kažem diskreditirajuće, kada im se u naslovu teme podmeće i ta sintagma!
Platforma nije hrvatska riječ, a oni kao hrvatski suverenisti očito se zalažu za suverenitet hrvatskog jezika i to one varijante koje ne trpi tuđice, stoga sam bio slobodan domisliti ovaj izraz, koji nadam se nikoga ne vrijeđa..
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.