Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 17:38   #41
E, da , imam i još jedan strah, koji je naizgled suprotan: to je da neću moći zatrudnijeti, kad se najzad odlučim na to. Valjda to dođe s godinama.
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:41   #42
Carski uz spinalnu najnormalnije se radi u Zagrebu. Doktori ga preferiraju, a i za bebu je bolje.

Što se tiče carskog bez medicinskih indikacija, to se (kao) ne radi. Opet, ako je u pitanju patološki strah, to jest indikacija. Ne bi bilo loše imati neku potvrdu od psihijatra.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:43   #43
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
kod mene se spinalna može tražiti - provjereno, tražila frendica i dobila
di je to "kod tebe"? i jel to onda ništa ne boli? to je kao epiduralna? Koliko pitanja

Cure stvarno ste super Hvala vam kaj odvajate vrijeme za nas splašene
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:44   #44
E da.... tako ti je i kod mene.
Bilo me strah da kako ću ja to i sve što ide uz pojam trudnoća, a nisam ni pomislila drugu krajnost - oću li moći zatrudniti "tek tako".

Izgleda da neću

Prvo da ja zatrudnim, pa ću onda strahovat od klistira, pucanja, poroda,

Neki dan sam vježbala kako ću stiskat zube kad budem stiskala, jelte, pri porodu
Tako da... žene moje prvo treba doć do trbuha
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:46   #45
Kod spinalne ne osjećaš ništa pri porodu, osim pritiska i težine kada bebu vade van - po pričanju kolegice.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 17:51   #46
Meni je carski bio neko vrijeme utjeha,ali kad sam vidjela kako se to radi i skužila da ti režu trbušne mišiće.....strašno
Na kraju se sve svede da je prirodno prirodno koliko god bolilo i da se sve jako brzo vrati na svoje mjesto

Ne znam što bi više rekla osim da sam u komi i da ću izluditi nastavim li ovako razmišljati
znam da moj muž nikad ne bi pokupao nešto bez da se dogovoirm, on kao slučajno napraviti djete i tako to,ali ako se mene bude čekalo da se smirim ne znam kad ćemo biti roditelji.

Mislim da ću si zakazati pregled u privatnog ginekologa i porazgovarati s njim!!
Javim vam se kako je bilo
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 18:04   #47
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Kod spinalne ne osjećaš ništa pri porodu, osim pritiska i težine kada bebu vade van - po pričanju kolegice.
Spinalna anestezija daje se pri carskom rezu, a kod vaginalnog poroda se daje epiduralna. Mislim da je razlika u dubini davanja, a epiduralna prije prođe.
Ja sam od spinalne bila paralizirana od mjesta uboda naniže nekakvih 3-4 sata, čini mi se. Smiješno je kad su me nakon operacije prebacivali sa stola na pokretni ležaj-kolica, gledam svoje noge i gledam kako ih natežu a ne osjećam ništa, kao da su tuđe.

Što se tiče rezanja mišića kod carskog, teoretski to nije nužno. Navodno se mogu samo razmaknuti.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 18:29   #48
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
SMS- ti si vjeroučiteljica jel tako?
Jes.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 19:33   #49
Quote:
masazerka kaže: Pogledaj post
Imam 26, na proljeće ću 27 godina
i užasno užasno me strah
Nije me strah odgovornosti!!!

Strah me boli!! Strah me kako će to sve u bolnici izgledati, kakvi će biti prema meni a znam da ću stalno plakati i moliti sve i svašta i gnjaviti iiii....
Imam užasan strah i toleranciju prema boli O bodova!!
masazerka,
samo polako, nece beba pobjec. prvo da ti budes smirena.
zaboravi svoju mamu. stvari koje ti ona prica i sluze nabijanju krivice, s cim ti nemas veze.
mozes ne imati djecu i tako izbjeci ovu bol. ali bit ce drugih boli.
i sama kazes - zubar, pregledi... zivot boli. tu i tamo.
time sto si fokusirana na bol i najvaznije ti je izbjeci ju, mogla bi propustiti veliko veselje.

da se bojis aviona, imala bi trening.
prvo na aerodrom. pa uc u avion koji stoji. pa bit malo u njemu... na kraju let.
ja ti predlazem trening boli. ne znam doduse kako
malo pomoci psihologa, mozda?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 19:43   #50
Masazerka da te barem malo utješim.

Moja mama je rodila petero djece. To mi je poticaj, pa valjda ja mogu troje (koliko bi htjela imati).

Da, bez ikakvih preparata. Sasvim prirodno.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:51   #51
Mislim da sam cijelu Rodinu stranicu pročitala danas

Pitanje za one koje su rodile??
U kojem ste položaju rađale?? Jesu li vas tjerale da ležite?
Za one kuke za noge neću ni pitati jer je to strašno?
Ima li da se neka odlučila za čučeći položaj i koliko je to u nas uopće moguće jer čitam da su nam babice zaostale sa znanjem i da su im postupci sa svakom isti.
Čitam i da se o bilo kakvim željama tipa položaj itd treba dogovoriti sa osobljem, što mi zvuči skoro pa nemoguće jer ko zna ko će mi biti tad u smjeni i koga tražiti ili ti možda to u karton upišu što želiš???
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 23:59   #52
mene samo strah kila dobijenih za vrijeme trudnoće
 
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 00:53   #53
OT:
ima i kod nas da je mama budna a rade carski, bila sam prisutna na takvom porodu
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 08:26   #54
što se tiče rodinih stranica, ja ih više ne čitam jer sam tamo stvarno pročitala toliko stvari koje su me bacile u razmišljanje, a kasnije se uspostavilo da se to u našim bolnicama dogodilo jednom i to prije 10 godina. jednostavno više nemam živaca to čitati,a i bolje je da se ne uzrujavam.
ako ovdje ima koja Roda, neka ne zamjeri, ali stvarno mislim da pretjeruju!
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 08:53   #55
i ja pročitala rodine stranice kad sam počela tražiti informacije. svaka im čast, stvarno su informativni, ali ih je možda bolje čitati poslije poroda... Mislim da dio mojih strahova potječe baš od njih Ili žele budućim mamama dati najgore moguće scenarije, pa da su spremne na sve ili djeluju antinatalitetno
Ljudi iz rode nemojte se ljutiti, ne mislim ništa loše
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:36   #56
I mene je strah al kad te trudovi uhvate-gotovo je!Bebač mora izaći pošto poto!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:38   #57
Mene je bilo strah uopće upisati autoškolu, strah od auta, kako ću mijenjati brzine, one pedale dolje - totalka sad sam već pravi profesionalac
Tako će biti i za bebu, trudna i rodiš, hvala Bogu, strah me oće li sve biti u redu, ali ne mislim putno o tome, a kad poslije primiš svoje zlato u ruke... mislim da će to biti nešto najljepše na svijetu!
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:44   #58
Imaš pravo oštrilo!
Boli ko sto vragova, pa onda boli još jače....itd., itd...a onda u jednom jedinom trenutku sve, ali baš sve nestane i ti samo osjećaš na prsima malo, toplo pile koje ti se stisne uz tijelo i nema ničeg drugog osim tebe i bebe!!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:46   #59
Svatko je različit i svatko rađa različito.Zato je moja sveki rekla:Samo misli da ćeš ti lako rodit i odma će ti biti lakše-da ću u biti preživit kao i svaka žena!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 11:51   #60
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
...i ti samo osjećaš na prsima malo, toplo pile koje ti se stisne uz tijelo i nema ničeg drugog osim tebe i bebe!!!!
Ovo je prekrasno
Iskreno, znam da nisam daleko od te scene, ali ne mogu ju niti zamisliti
Jednostavno, ne mogu zamisliti dodir necega mekanog, toplog, prekrasnog sto je u meni raslo 9 mjeseci.
Javim se kad dozivim
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.