Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2011., 15:47   #1101
Ja mislim da bol i izdrzljivost dosta ovise o stavu s kojim dodjete u bolnicu.
Prije svega,morate razmisljati o djetetu i njegovom zdravlju.
Ja sam cijelo vrijeme razmisljala o tome da sve bude u redu sa bebom,da ne dodje do komplikacija ili bilo cega drugoga. Dok lezite u boksu i slusate otkucaje srca vase bebe koja se nagla ubrzavaju kad stize trud, ja sam samo razmisljala kako li to malo srce izdrzava sto mu se dogadja odjednom.
Ako ima sretnica koje ne boli toliko ili prime epiduralnu na vrijeme blago njima, ali cinjenica je da porod sigurno boli, ali svaka zena je tu bol prezivjela, pa ce te i vi.Ne treba se zamarat time koliko boli i plasit ostale da boli kao amputiranje ili ne znam sta.Ta bol je trenutacna i nestaje iste sekunde kad beba izadje.
Ne slusajte previse nicije price i usmjerite svoju energiju na vjezbanje disanja jer to je odlican nacin da svoju koncentraciju prilikom poroda usmjerite na nesto drugo osim na razmisljanje koliko i kako boli.
Zelim vam svima srecu koje jos niste rodile i da porod prodje u najboljem redu!
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 15:59   #1102
Quote:
sanjina kaže: Pogledaj post
ovako ... po prirodi sam totalna analiticarka i imam pitanje... a kud bolje sugovornice od ustrasenih tj mozda onda i iskrenijih,, mislim direktnijih odgovora...da li dok se rada zena na nogama ima sportske carape?... znam da mi prsti nece bit ni na kraj pameti ali zelim bit u carapama....

takoder kad sam vec tu... da li to vrijeme u rodilistu sam previjas bebu ili ti ju sestre previjaju? da li dojis kad pomislis da treba ili kad ti reku sestre..?... mozda glupa pitanja ali molim vas odgovor...

da li ste imale jednokratne gacice i ulozak vir 80 (cujem kao da su ti jedini od pomoci zbog mekoce) ili normalne gacice?...sto se tice poroda bit ce mi prvi i nekako se trudim ne razmisljat o boli vise me uzasava sto zelim da muz bude samnom a s dr strane sve ce bit ljakavo a ja inace kvazi jaka zena sad cu bit totalno u nekoj poziciji ranjive... :/

hvalana odgovoru i oprostite ako su pitanja kao glupa
Ja sam rodila u 7.mjesec,tako da meni nisu bile potrebne,ali mislim da mozes,bitno da se vide ili nokti na rukama ili na nogama (ako dodje do komplikacija).
Ako je beba sa tobom u sobi,kao u splitskom rodilistu,3 puta u danu ti je presvlace sestre,a ti mozes jos koji put ako smatras da je potrebno.
Ako se ne osjecas dobro,naravno da ces zovnit sestru da je promijeni.
Obavezno jednokratne gacice,zbog udobnosti ,a i zbog toga sto ces non stop krvarit.Ulozak vir je daleko najbolji (ja sam po preporuci nekih cura sa foruma uzela chiccove,ali meni su bili jako tvrdi i neudobni) jer je mek i udoban.
maliboksac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 20:14   #1103
Quote:
sanjina kaže: Pogledaj post
ovako ... po prirodi sam totalna analiticarka i imam pitanje... a kud bolje sugovornice od ustrasenih tj mozda onda i iskrenijih,, mislim direktnijih odgovora...da li dok se rada zena na nogama ima sportske carape?... znam da mi prsti nece bit ni na kraj pameti ali zelim bit u carapama....

takoder kad sam vec tu... da li to vrijeme u rodilistu sam previjas bebu ili ti ju sestre previjaju? da li dojis kad pomislis da treba ili kad ti reku sestre..?... mozda glupa pitanja ali molim vas odgovor...

da li ste imale jednokratne gacice i ulozak vir 80 (cujem kao da su ti jedini od pomoci zbog mekoce) ili normalne gacice?...sto se tice poroda bit ce mi prvi i nekako se trudim ne razmisljat o boli vise me uzasava sto zelim da muz bude samnom a s dr strane sve ce bit ljakavo a ja inace kvazi jaka zena sad cu bit totalno u nekoj poziciji ranjive... :/

hvalana odgovoru i oprostite ako su pitanja kao glupa


ja sam rodila u 5. mjesecu i imala sam carape

sestre previjaju al kolko se sjecam nedovoljno tak da mozes i ti uskocit,dojis kad mislis da treba.

nosis jednokratne gacice, sto se tice vira meni su bili bezveze,premali su tak da u pocetku kad jako krvaris ti ih treba 5 i odma procure(ok mozda nekom nije),ja sam poslala mm-a da kupi u ljekarni neke za inkonetinenciju i ti su bili super,dost je jedan bio i tak, po meni je vir mozda eventualno kad krenes manje krvarit al i tad sam koristila always(negdje iza 25.dana) jel su vir debeli i vide se prek tajica...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2011., 20:47   #1104
Quote:
sanjina kaže: Pogledaj post
.

da li ste imale jednokratne gacice i ulozak vir 80 (cujem kao da su ti jedini od pomoci zbog mekoce) ili normalne gacice?...sto se tice poroda bit ce mi prvi i nekako se trudim ne razmisljat o boli vise me uzasava sto zelim da muz bude samnom a s dr strane sve ce bit ljakavo a ja inace kvazi jaka zena sad cu bit totalno u nekoj poziciji ranjive... :/

hvalana odgovoru i oprostite ako su pitanja kao glupa
meni je vir nakon prvog poroda bio katastrofa jer je premali, brzo probije i morala staviti po 2 pa me onda žulja jer se deformira ..ma koma
pa sam nakon ovog imala chicove i bili su mi mrak , kao i mrežaste jednokratne gaćice iz ljekarne (one iz dm.- a i mullera su mi koma)

nakon jedno 2 tjedna probala opet vir..no opet me to žuljalo , tako da sam nakon chicovih prrešla na naturellu jer mi jedini ti nisu smetali i nisu umjetni
Inea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.