Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2009., 11:11   #81
konoba astarea u brtonigli prvi dojam: istarska konoba s otvorenim ognjistem i vrlo ljubaznim domacinom.
kao i u kukuriku-u, obavezno rezervirati barem dan ranije!!
domacin se, nakon sto vas pocasti s nekom "domacom kapljicom", sjedne za vas stol da bi se dogovorili oko hrane....netko iz drustva je spomenuo da postoji karta, mi je nismo vidjeli
nego nam je barba lijepo objasnio, sto bi on nama preporucio.
drusto je za predjelo smazalo "gulas od peteka s njokima" nakon kojeg su si prste lizali. ja sam jela tagliatelle s umakom od vrganja, nakon kojeg sam polizala i tanjur i zdjelicu....
uz to je isla salata od mladog radica (onog crvenog) i rige, koja je bila izvrsna.
brancin sa zara je bio svijez i jako ukusan, to peku na tom otvorenom ognjistu, ali stave poklopac preko onih resetki....
ostatak drustva se bacilo na neke "bistecche ala fiorentina" i ne lazem ako kazem da su bile velicine slonovog uha. tvrdili su da je bilo jako fino!!
sveukupni dojam: ugodna domaca, opustena atmosfera, uz izuzetno finu papicu.

eto, nadam se da su vam malo procurile sline ....

obavezno nastavite sa drugim restoranima ili s vasim dozivljajem gore spomenutih!!!![/QUOTE]

e, ako je tebi u astarei bilo odlično, ti pojma nemaš, a i ne znaš šta si propustila na bujštini. tamo je za mene najveća koncentracija najkvalitetnijih restorana i agroturizama. astarea je pri dnu. jer ako ti je tamo riba bila dobra, neznaš šta je zapravo dobra riba. u astarei je hrana prosječna.

šteta je kad ste već bili tamo, da niste otišli na neko "pravo mjesto", jer bi se iznenadila i cijenom. astarea je prilično skupa...

jedino treba prije odlučit šta želite jest.
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 11:13   #82
Question

Quote:
gongo kaže: Pogledaj post
konoba astarea u brtonigli prvi dojam: istarska konoba s otvorenim ognjistem i vrlo ljubaznim domacinom.
kao i u kukuriku-u, obavezno rezervirati barem dan ranije!!
domacin se, nakon sto vas pocasti s nekom "domacom kapljicom", sjedne za vas stol da bi se dogovorili oko hrane....netko iz drustva je spomenuo da postoji karta, mi je nismo vidjeli
nego nam je barba lijepo objasnio, sto bi on nama preporucio.
drusto je za predjelo smazalo "gulas od peteka s njokima" nakon kojeg su si prste lizali. ja sam jela tagliatelle s umakom od vrganja, nakon kojeg sam polizala i tanjur i zdjelicu....
uz to je isla salata od mladog radica (onog crvenog) i rige, koja je bila izvrsna.
brancin sa zara je bio svijez i jako ukusan, to peku na tom otvorenom ognjistu, ali stave poklopac preko onih resetki....
ostatak drustva se bacilo na neke "bistecche ala fiorentina" i ne lazem ako kazem da su bile velicine slonovog uha. tvrdili su da je bilo jako fino!!
sveukupni dojam: ugodna domaca, opustena atmosfera, uz izuzetno finu papicu.

eto, nadam se da su vam malo procurile sline ....

obavezno nastavite sa drugim restoranima ili s vasim dozivljajem gore spomenutih!!!!
e, ako je tebi u astarei bilo odlično, ti pojma nemaš, a i ne znaš šta si propustila na bujštini. tamo je za mene najveća koncentracija najkvalitetnijih restorana i agroturizama. astarea je pri dnu. jer ako ti je tamo riba bila dobra, neznaš šta je zapravo dobra riba. u astarei je hrana prosječna.

šteta je kad ste već bili tamo, da niste otišli na neko "pravo mjesto", jer bi se iznenadila i cijenom. astarea je prilično skupa...

jedino treba prije odlučit šta želite jest.[/QUOTE]
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 16:36   #83
[QUOTE=gongo;21183001]e, ako je tebi u astarei bilo odlično, ti pojma nemaš


krasno receno! ne kazem da je astarea bas najbolja u istri, ali me full zanima tko ju po tvom ukusu tako dramaticno nadmasuje u bujstini?
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 09:20   #84
[QUOTE=Doh!;21189777]
Quote:
gongo kaže: Pogledaj post
e, ako je tebi u astarei bilo odlično, ti pojma nemaš


krasno receno! ne kazem da je astarea bas najbolja u istri, ali me full zanima tko ju po tvom ukusu tako dramaticno nadmasuje u bujstini?
recimo agroturizam radešić na punti kod krasice
pravi domaći specijaliteti. jeli, pili, hladno predjelo, toplo predjelo, tartufe, glavno jelo, pili vino, radensku, salata ogromna domaća, desert, rakije, a račun ni 200 kn haha...
o okusima da i ne govorim...

a i nije mi daleko, iz zg treba 2 i po sata, tako da ja i žena čim stignemo, odlazimo tamo.

ma ima toga još na bujštini koliko ćeš... ali eto htio si primjer
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 21:21   #85
daj pobliže objasni di je taj agroturizam, tj. kako se do njega dođe. treba li najava?
mi često odemo u kolinase, kod roča..
plus zadnji put smo jeli u vinji u pazinu, i bilo je također izvrsno
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 22:05   #86
Vinerino Brtonigla
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 15:39   #87
Quote:
irres kaže: Pogledaj post
daj pobliže objasni di je taj agroturizam, tj. kako se do njega dođe. treba li najava?
mi često odemo u kolinase, kod roča..
plus zadnji put smo jeli u vinji u pazinu, i bilo je također izvrsno
obavezno treba najava dan prije.

kad ideš iz buja prema rijeci. dođeš u rasicu na raskrižje, lijevo je za grožnjan (mislim bar), ravno prema rijeci, a ti ideš desno za Puntu. ima čak i tabela Punta. kad skreneš idešravno do kraja ( nekih 2-3km). ne možeš fulat, samo do kraja.

tel. 052/776-001
gongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 23:37   #88
Planiram ovih dana na vikend u Istru. Koji agroturizam preporucate? Procitala sam temu, postovi su dosta stari, mozda se nesto promijenilo.
Hvala
flower_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 09:11   #89
Ja sam bio prije tri tjedna u Zrenju (mislim da se tako zove) u agroturizmu Toncic. To je pol sata od Motovuna s autom - nije daleko nego je cesta tolko zavojita da se nemozes brzo voziti. Pogled na pol Istre, samo domaca klopa i cuga (nemaju nista sto sami ne proizvode osim mineralne). Meni super, sigurno cu opet ici kad budem blizu. Mislim da rade samo vikendom.
per0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 13:10   #90
Montižel

Ako ništa drugo, za vidjet Završje, dok još nije postao butik gradić...
Doh! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 20:54   #91
Konoba Martin Pescador Trget. (između Koromačna i Raše)
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 10:20   #92
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Konoba Martin Pescador Trget. (između Koromačna i Raše)
super hrana... ali preskupo!!!
možda i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 19:40   #93
Jer ima koje mjesto u Istri kao seoski turizam gdje imaju za vidjeti i domaće životinje?
bljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 09:13   #94
Moji dojmovi:
konoba Astarea u Brtonigli fina klopa, ali čiča koji te udavi svojom pričom koju možete pročitati na http://www.konoba-astarea-brtonigla.com/ponuda_hr.html natjera te da zaobilaziš ovu konobu u širokom luku (ili možda ja jednostavno nisam za takav pristup gostu)
Idila u Rakovcima - čista petica. Nikad nisam srela tako ljubazno, a nenametljivo osoblje. Hrana za deset.
Veli Jože u Rovinju - predivan ambijent, nenametljivo osoblje, ogromne porcije, prihvatljive cijene.
Humska konoba - predivan ambijent, osobito terasa u proljeće, predivan pogled, odlične istarske kobasice i njoki - za prste polizat, nažalost nemaju veliku ponudu, al se zato tu može kupit koji suvenirčić
Restoran Fantasia u Puli hrana sve samo ne fantazija, od umaka sa šparogama mi se smučilo koliko je Parkiralište na ulici. Restoran dobitnik mnogih nagrada
Restoran Sonja na Velom Vrhu u Puli (sad se zove nekako drukčije) - hrana ok, niš posebno, osoblje u najmanju ruklu indiferentno


Zanima me kako to funkcionira sa seoskim domaćinstvima. Zar se stvarno treba najavit? Svi kažu da je tamo najbolja hrana, ali meni je bed zvat usred zime (kad ist tako rade) i najavit samo sebe i supruga za neki subotnji ručak. šta ako smo mi jedini šta zovemo. pa nećemo valjda svih dignut na noge da nama skuhaju tamo neke njoke i da nam pokažu koju životinjicu u dvorištu ili? Ima tko iskustva s tim?
Gloria84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 12:19   #95
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
, a opet dovoljno živi da uz toplu vatru iz ognjišta slušamo zanimljiva Davorova iskustva sa gostima iz Bijelog svijeta. Tako su se na njegovom domaćinstvu našli i jedan svjetski poznati virtuoz na gitari, koji je domaćinima u znak zahvale na gostoprimstvu svirao sve moguće stvari od Mozarta i Bacha i to četiri sati uz ispriku što nije svirao 4 dana.
Možete li to zamisliti

Davor ima konja za kojeg veli da je mrak, to mu je rekao renđer iz Texasa koji i sam posjeduje stado takvih mračnih konja. Davor veli da mu je srce bilo O V A K V O !! kada je čuo pohvalu za svog konja od takvog iskusnog i bogatog konjušara.

Joj, imam još masu, masu pričica, zato mi je želja da si međusobno ovdje preporučamo konobe i agroturizme u Istri koje se mora posjetiti.

Imam i nešto slika, pa ako stignem i kad stignem...
Ma Davor je kralj, nama je pričao da ima u garaži space shuttle al da mu je otišao cincilator. naručio ga je od nekog lika iz NASA-e koji je slučajno došao na divljač...

takvim ljudima je vjerojatno zabavno kad zatvore konobu i nađu se nešto popit pa govore ko je imao veću budalu kod sebe u restoranu hahahaha
__________________
pozdrav
lo-li-ta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 16:35   #96
Konoba Danijeli

Evo jedno iskustvo iz konobe Danijeli: na hranu smo čekali sat i pol vremena, a nakon što smo dva puta išli pitati za hranu, predjelo i glavno jelo je stiglo sve skupa, konobarice neljubazne bahate i arogantne su se svađale s nama, a knjigu žalbe nam nisu htjele dati. Na kaju smo platili (između ostalog i neke stvari koje nismo naručili ali nema veze) poveći iznos i otišli. Kakvo divno osoblje!
Meow5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 10:32   #97
konoba Marino, Gračišće

usput se moze propješačiti staza duga 11 km. divota od prirode, hrane i ljudi
__________________
uzbrdo
subota is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2010., 13:01   #98
Quote:
Meow5 kaže: Pogledaj post
Evo jedno iskustvo iz konobe Danijeli: na hranu smo čekali sat i pol vremena, a nakon što smo dva puta išli pitati za hranu, predjelo i glavno jelo je stiglo sve skupa, konobarice neljubazne bahate i arogantne su se svađale s nama, a knjigu žalbe nam nisu htjele dati. Na kaju smo platili (između ostalog i neke stvari koje nismo naručili ali nema veze) poveći iznos i otišli. Kakvo divno osoblje!

za ovo sam fuuuul iznenađena..naime,hrana je tamo baš ok,mi smo tamo dosta jeli,uvijek svježe(.uzimaju sve od lokalnih)uredno..ljubazno..ono..stvarno bez zamjerke..a i konobarice su zapravo kćerke od vlasnika tj..one sve vode,tako da ZNAM da im nije u interesu biti neljubaznima..

Vinja u Pazinu je isto ful ok,kuhar je radio na nekom kruzeru, pa u francuskoj u nekom restoranu i sad to znanje tu primjenjuje..vlasnica je predraga i preljubazna..i sve je nekako intimno..ugodno..uredno..

Konoba Marino u Gračišću je unazad nekih mj,dana bez svog dugogodišnjeg kuhara,tako da ne znam da li će i dalje to biti kao prije..sad će gazdarica sama kuhati..


Vela vrata-Beram su sada in,učestalo hvaljena..isto sve domaće..


eto..kratka recenzija onih koji su mi trenutno pali na pamet..pošto dosta jedemo po vani i gurman-hedonist u duši....pa se usudim komentirati..
__________________
Ne gledaj u meni svoga goluba
*dobra s modicama*
Sabur..ti je kad gutaš..kiselo..gorko..i ljuto..a da ti se na licu ništa, sem osmjeha ne vidi..
PLAVI GOLUB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:32   #99
Treba svakako posjetiti i gostionu Tartuf u Livadma .... hrana je fantastična, cijene pristupačne, ambijent domaćinski i što je veoma bitno ... uvijek se sve sprema u momentu .. pa i domaća tjestenina... http://istrabiz.org/detalji.php?KB=583156286
Istrabiz.hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:31   #100
Quote:
Istrabiz.hr kaže: Pogledaj post
Treba svakako posjetiti i gostionu Tartuf u Livadma .... hrana je fantastična, cijene pristupačne, ambijent domaćinski i što je veoma bitno ... uvijek se sve sprema u momentu .. pa i domaća tjestenina... http://istrabiz.org/detalji.php?KB=583156286
Mislim da reklamiranje bilo kakve vrste pa čak i vlastitih web stranica nije dozvoljeno na ovom forumu.

Molio bi te da prestaneš sa time što radiš zbog nas ostalih koji bi također imali što reklamirati, ali ne radimo to zbog uviđavnosti prema drugim forumašima i propisanim pravilima foruma.

P.S.
Da ne misliš radi mojeg posta da sam te prijavio modovima... ukoliko ipak dobiješ prijavu, onda je to netko drugi napravio.
__________________
Od viška glava ne boli... osim ako nisu u pitanju batine.

Zadnje uređivanje ile.ri : 25.03.2010. at 09:45.
ile.ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.