Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2008., 21:10   #21
i meni pupak pocrnio al par dana nakon poroda kako se sve počelo vraćat to izgledalo kao nešto sljepljeno po pupku...pa uzela malo hydroogena (bebinog za pupak) namočila, uzela gazu i sve otišlo...
linea mi se još malo vidi..a bila vidljiva iz aviona
ja nisam dobila fleke nego paukovu mrežu...i to sam sama otkrila..male crvene točkice po jednom dijelu dekoltea i jednoj ruci do lakta..još se ponekad vide..neznam o čemu ovisi.
još uvijek dojim..vidjet ću što će od toga nestat kad prestanem..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 19:53   #22
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
i meni pupak pocrnio al par dana nakon poroda kako se sve počelo vraćat to izgledalo kao nešto sljepljeno po pupku...pa uzela malo hydroogena (bebinog za pupak) namočila, uzela gazu i sve otišlo...
linea mi se još malo vidi..a bila vidljiva iz aviona
ja nisam dobila fleke nego paukovu mrežu...i to sam sama otkrila..male crvene točkice po jednom dijelu dekoltea i jednoj ruci do lakta..još se ponekad vide..neznam o čemu ovisi.
još uvijek dojim..vidjet ću što će od toga nestat kad prestanem..
hm,i meni je pupak skroz pocrnio,na vratu imam odvratnu smeđu fleku,kao da se nisam prala,a lice mi je puno pjegica,ko purje jaje sam
KROFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 23:02   #23
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
foresst...linea negra ne može biti svjetla (uvijek je za nijansu-dvije tamnija od puti) i iznad pupka, a pogotovo ne ustranu.....dobila si striju
Ne mora biti strija, moja linea je isto ispod pupka ravna, a iznad pupka ide u stranu i malo valovito i duplo je tanja od ove ispod, ali je 100% linea a ne strija... strije izgledaju sasvim drugačije, nažalost pa znam jako dobro
astra99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 21:49   #24
Quote:
astra99 kaže: Pogledaj post
Ne mora biti strija, moja linea je isto ispod pupka ravna, a iznad pupka ide u stranu i malo valovito i duplo je tanja od ove ispod, ali je 100% linea a ne strija... strije izgledaju sasvim drugačije, nažalost pa znam jako dobro
Kod mene je obrnuto: gore ful tanka i ravna, a doli deblja i kod pupka zakreće u livo ..a s desne strane tog zavijenog dijela je samo točka smeđa
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 20:39   #25
ooo lineu imam negdje od 25 tjedna, ispod pupka ide točno po sredini, a iznad pupka malo u stranu.
a ja imam drugi problem, naime pojavile su mi se virusne bradavice. sitne su i šire se, a imam ih svagdje (po vratu, rukama i nogama) i sad neznam jel ih smijem s nečim ukloniti ili ne?
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:49   #26
Quote:
Ladybug kaže: Pogledaj post
ooo lineu imam negdje od 25 tjedna, ispod pupka ide točno po sredini, a iznad pupka malo u stranu.
a ja imam drugi problem, naime pojavile su mi se virusne bradavice. sitne su i šire se, a imam ih svagdje (po vratu, rukama i nogama) i sad neznam jel ih smijem s nečim ukloniti ili ne?
MNaravno da smijes...ili odi do dermatologa da ti ih smrzne dusikom ili kupi u ljekarni Kolodij ( ili Kolodijum, ovismo o proizvodjacu) i tie ih tretiraj, a imas i za kupit u ljekarnama Wartner spray pa ih mozes i sama smrznut ( to bar ja rabim jer mi je najdraze)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 23:01   #27
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
MNaravno da smijes...ili odi do dermatologa da ti ih smrzne dusikom ili kupi u ljekarni Kolodij ( ili Kolodijum, ovismo o proizvodjacu) i tie ih tretiraj, a imas i za kupit u ljekarnama Wartner spray pa ih mozes i sama smrznut ( to bar ja rabim jer mi je najdraze)
ma idem ujutro odmah u ljekarnu. najviše me strah da ih se ne riješim dok dođe beba pa da na njega ne pređe.
ne znam uopće jel može, mm nema ni jednu?
jel to boli ako si sama nanosim i jel se ponovno vraćaju?
uf koliko pitanja.
Ladybug is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:50   #28
MADEŽI

Ja nisam dobila nikakve pjege, ali zato čitavu hrpu novih madeža (a i inače ih već imam puno), uglavnom su sitni i svijetli, većinom oko cica, ispod pazuha, na trbuhu, a čini mi se da su i neki stari malo "mutirali". Zanimaju me vaša iskustva, liječnički savjeti i sl. Ne ide mi se baš sad na pregled po ovim vrućinama s trbušinom...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 12:55   #29
ja sam dobila te smeđe fleke po licu i kaže mi jedna baba da onda sigurno nosim curicu

a madeže nisam dobila nove već su oni stari narasli, mutirali... svakako ću poslije trudnoće morat do doktora da ih pregleda ukoliko se ne smanje
__________________
Naš ormar
bula&pupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:15   #30
Quote:
bula&pupa kaže: Pogledaj post
ja sam dobila te smeđe fleke po licu i kaže mi jedna baba da onda sigurno nosim curicu

a madeže nisam dobila nove već su oni stari narasli, mutirali... svakako ću poslije trudnoće morat do doktora da ih pregleda ukoliko se ne smanje
hehe bapske price

Moje flekovi tj. tzv. melasma je ostala na licu od prve trudnoce a imala sam i uzasnu "srecu" dobit bas II i III stupanj koji su najgori i neidu nicim osim laserom a abrazija ih cak i pojacava...sad su malo izbljedili ali su jos uvijek tu i jedva cekam da ih se rijesim
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 15:40   #31
I ja dok sam bila trudna sam dobila odvratnu smeđu fleku na vratu i to baš veliku
Izgledalo je kao da se ne perem i nerjetko su mi ljudi govorili da mi je zmazan vrat Povukla se je malo prije nego što sam rodila

I rodila sam curicu
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 18:02   #32
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja sam samo dobila puuuno novih madeža
Jesi li ih išla pregledati? Pretpostavljam da oni ostaju kad jednom dođu... Strava, puna sam ih...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:05   #33
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
.slobodno se suncaj i nece ti se uopce vidjet jace nego naprotiv ujednacit ce ti se ten,
samo da kažem da se moje fleke pojave i izgledaju katatrofa sa prvim suncem.ne pomaže ni faktor 50
tako da ovaj tvoj savjet nikako ne stoji....

Zadnje uređivanje cvijetić : 26.05.2009. at 22:42.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 22:23   #34
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
samo da kažem da se moje fleke pojave i izgledaju katatrofa sa prvim suncem.ne pomaže ni faktor 50
Same here....
__________________
♡♡♡
Edina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 23:14   #35
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
samo da kažem da se moje fleke pojave i izgledaju katatrofa sa prvim suncem.ne pomaže ni faktor 50
tako da ovaj tvoj savjet nikako ne stoji....
pa sta nisi rekla da si ih se rjesilaž
Draga ako ti se vracaju onda ih se nisi rjesila a po tvom postu sam shvatila da jesi jer navodis da su ti jednostavno odjednom otisle.
Melasma je gadna sam po sebi jer ima u pravilu svoj krvotok (II i III stupanj) i on se ili znaju smanjit tj. prikrit se pa pojavit ili ostaju stalno (kao kod mene ali u nesto manjem intenzitetu) a I stupanj nestaje potpuno i vise se ne vraca

Ja sam se skoro i zeznula jer sam bez testiranja skoro otisla na abraziju a ona pogorsava stanje II i III stupnja jer nemoze unistit melasmin krvotok nego ga jos potencira - zato i cekam da rodim i da dodje jesen da odm na laser ijako znam sta me ceka ( bol, ne izlazak iz kuce mjesec dana i oporavak koze lica)

BTW: sto se tice suncanja sa melasmom ako je ona trajna - kao sto je moja onda se mozes suncat i nemas sta pogorsat niti pojacat - tako da je meni sunce spas a u zimi izgledam ko malo neoprano cigance
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 10:26   #36
Ja sam dobila dosta novih malih madeža, a par starih se povećava (oni 3D).
A sad me strah ić na more zbog vaših priča o tim flekama na licu i tijelu, inače imam bijelu i osjetljivu kožu i mažem se faktorom 50 i uopće ne sunčam, al me svejedno sad strah uopće na sunce izać
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:52   #37
moji novi madeži su crveni. imam ih dosta sitnih i u ravnini s kožom, po preponama, trbuhu, prsima. 1 je napuhnut crveni
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 11:57   #38
Ja dobila te fleke na području brkova. To tako grozno izgleda.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 14:47   #39
Ja sam dobila fleketinu s lijeve strane vrata i izgleda kao da se ne perem
Ali sad je već malo bolje, a nadam se da će skroz nestati!
Iako sam čula da nekima to ostane cijeli život.
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2009., 16:57   #40
prije, još u prvom tromjesečju, dobila sam crte s unutarnjih strana bedara, po jedna dugačka smeđa na svakoj nozi. to kao da blijedi i prolazi sad.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:04.