Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2009., 19:58   #141
Quote:
To je ok. No, moraš shvatiti da nije za svakog sve. Ne postoji recept. Svatko od nas ima drugačiji put. Moj put je za tebe pogrešan, kao što je tvoj pogrešan za mene. A dobro znamo kako se OD i ine crkvene organizacije ponašaju prema onima koji se ne slažu sa njihovom metodologijom. Potkrijepiti ću ovo sa onom rečenicom "Izvan crkve nema spasenja" koja je usput i dogma.
Da. Evo napokon. Samo što to svi ne shvaćaju. Crkvi smeta porast nevjernika jer joj je cilj što više ljudi dovesti na put spasenju kao što si rekla. No to je ne čini zločinačkom organizacijom. Evo, slažem se sa tobom. Ljudi ne razumiju da crkva samo želi ljude pozvati k sebi. možda to neki krivo čine ali nisu zato zločinci.
Hvala. Ovo je bilo jako dobro.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:00   #142
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Crkvi smeta porast nevjernika jer joj je cilj što više ljudi dovesti na put spasenju kao što si rekla.
Koja Crkva? Ne vode valjda sve k spasenju? Mormonska isto?
itreius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 20:57   #143
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
knjizi koju je papa stavio na popis zabranjenih knjiga skoro čim je izašla?
Prića o "nevinosti" crkve u inkvizicionim procesima je odavna razbucana.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:15   #144
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Da. Evo napokon. Samo što to svi ne shvaćaju. Crkvi smeta porast nevjernika jer joj je cilj što više ljudi dovesti na put spasenju kao što si rekla. No to je ne čini zločinačkom organizacijom. Evo, slažem se sa tobom. Ljudi ne razumiju da crkva samo želi ljude pozvati k sebi. možda to neki krivo čine ali nisu zato zločinci.
Hvala. Ovo je bilo jako dobro.
Ne, citirao sam dogmu koja kaže da izvan svete rimske crkve nema spasenja. Znači nitko tko nije prihvatio to što nudi ta crkva, griješnik je i završava u paklu.
Sad ti tu meni pokušavaš utrpati to nasilno pokrštavanje i monopolizam nad ljudskim dušama u nekakvu toplu bezazelnu želju za nekakvim spasanjem.
Ja za razliku od pripadnika te iste crkve, koja apriori negira i obezvrijeđuje sve i svakog tko samo načelno drugačije misli, ucjenjuje iracionalnim strahom, prijete paklom i paklenim mukama, tjeraju malu djecu da gledaju djelo onog bolesnog poremećenog australskog sadiste, te im od malena utjeruju strah u kosti, takve gadarije ne radim.
Da, to stoji da je crkva velika organizacija, i da tu ima svega. I ja znam da tu ima dobrih ljudi, koji su zaista posvećeni bogu, ali srcem. Ali, takvima usta nisu puna osude i ucjene, poput onih pizdeka koji se omataju plaštom pobožnosti da bi liječili vlastite komplekse manje vrijednosti.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 21:54   #145
Quote:
Ne, citirao sam dogmu koja kaže da izvan svete rimske crkve nema spasenja. Znači nitko tko nije prihvatio to što nudi ta crkva, griješnik je i završava u paklu.
Sad ti tu meni pokušavaš utrpati to nasilno pokrštavanje i monopolizam nad ljudskim dušama u nekakvu toplu bezazelnu želju za nekakvim spasanjem.
Ja za razliku od pripadnika te iste crkve, koja apriori negira i obezvrijeđuje sve i svakog tko samo načelno drugačije misli, ucjenjuje iracionalnim strahom, prijete paklom i paklenim mukama, tjeraju malu djecu da gledaju djelo onog bolesnog poremećenog australskog sadiste, te im od malena utjeruju strah u kosti, takve gadarije ne radim.
Da, to stoji da je crkva velika organizacija, i da tu ima svega. I ja znam da tu ima dobrih ljudi, koji su zaista posvećeni bogu, ali srcem. Ali, takvima usta nisu puna osude i ucjene, poput onih pizdeka koji se omataju plaštom pobožnosti da bi liječili vlastite komplekse manje vrijednosti.
Točno. U pravu si. Crkva kaže da svi koji nisu Katoličke vjeroispovijesti neće biti spašeni i idu u pakao. Zastrašivanje o paklu..hmm..crkva ga ne prakticira jer nema smisla..pa sama Biblija ga je puna

Matej 13, 38 - 50

On odgovori: "Sijač dobroga sjemena jest Sin Čovječji. 38 Njiva je svijet. Dobro sjeme sinovi su Kraljevstva, a kukolj sinovi Zloga. 39 Neprijatelj koji ga posija jest đavao. Žetva je svršetak svijeta, a žeteoci anđeli. 40 Kao što se kukolj sabire i ognjem sažiže, tako će biti na svršetku svijeta. 41 Sin će Čovječji poslati svoje anđele da pokupe iz njegova kraljevstva sve zavodnike i bezakonike 42 i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. 43 Tada će pravednici zasjati poput sunca u kraljevstvu Oca svojega." "Tko ima uši, neka čuje!" Blago i dragocjeni biser 44 "Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu." 45 "Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: 46 pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga." Ribarska mreža 47 "Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. 48 Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. 49 Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih 50 i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi."
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 07:28   #146
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Točno. U pravu si. Crkva kaže da svi koji nisu Katoličke vjeroispovijesti neće biti spašeni i idu u pakao. Zastrašivanje o paklu..hmm..crkva ga ne prakticira jer nema smisla..pa sama Biblija ga je puna

Matej 13, 38 - 50

On odgovori: "Sijač dobroga sjemena jest Sin Čovječji. 38 Njiva je svijet. Dobro sjeme sinovi su Kraljevstva, a kukolj sinovi Zloga. 39 Neprijatelj koji ga posija jest đavao. Žetva je svršetak svijeta, a žeteoci anđeli. 40 Kao što se kukolj sabire i ognjem sažiže, tako će biti na svršetku svijeta. 41 Sin će Čovječji poslati svoje anđele da pokupe iz njegova kraljevstva sve zavodnike i bezakonike 42 i bace ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi. 43 Tada će pravednici zasjati poput sunca u kraljevstvu Oca svojega." "Tko ima uši, neka čuje!" Blago i dragocjeni biser 44 "Kraljevstvo je nebesko kao kad je blago skriveno na njivi: čovjek ga pronađe, sakrije, sav radostan ode, proda sve što ima i kupi tu njivu." 45 "Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad trgovac traga za lijepim biserjem: 46 pronađe jedan dragocjeni biser, ode, rasproda sve što ima i kupi ga." Ribarska mreža 47 "Nadalje, kraljevstvo je nebesko kao kad mreža bačena u more zahvati svakovrsne ribe. 48 Kad se napuni, izvuku je na obalu, sjednu i skupe dobre u posude, a loše izbace. 49 Tako će biti na svršetku svijeta. Izići će anđeli, odijeliti zle od pravednih 50 i baciti ih u peć ognjenu, gdje će biti plač i škrgut zubi."
Voliš se groziti vječnim paklom.. nije li to dražesno..
Možda sebi izgledaš ozbiljan, al meni si smiješan.. još tu govoriš kako si ti duovno obnovljen.. valjda brkamo termine malo.. možda ti pod duovnom obnovom smatraš ono što se u medicini zove lobotomija.. bar to tako meni izgleda..
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 15:10   #147
Quote:
Ra-Hoor-Khuit kaže: Pogledaj post
Voliš se groziti vječnim paklom.. nije li to dražesno..
Možda sebi izgledaš ozbiljan, al meni si smiješan.. još tu govoriš kako si ti duovno obnovljen.. valjda brkamo termine malo.. možda ti pod duovnom obnovom smatraš ono što se u medicini zove lobotomija.. bar to tako meni izgleda..
pusti samo oni koji znaju kršćansku čitanku mogu biti duhovno razvijeni,mi ostali ćemo završit u paklu jer nismo bili pravedni
da postoji pakao ja mislim da bi u njemu završili ne jer smo zli nego jer smo slušali te morone od popova
__________________
RAZGOVORI SA BOGOM
RILLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 18:45   #148
Ma mislim, nek čovjek vjeruje što želi.. pa tko sam ja da mu tu možda i jedinu radost u životu branim. Ako je njemu tako lakše, ok.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 18:55   #149
Quote:
pusti samo oni koji znaju kršćansku čitanku mogu biti duhovno razvijeni,mi ostali ćemo završit u paklu jer nismo bili pravedni
da postoji pakao ja mislim da bi u njemu završili ne jer smo zli nego jer smo slušali te morone od popova
Quote:
Ma mislim, nek čovjek vjeruje što želi.. pa tko sam ja da mu tu možda i jedinu radost u životu branim. Ako je njemu tako lakše, ok.
Svatko vjeruje u što želi. Nisam nikoga vrijeđao već sam iznosio činjenice i argumente.
Pošto svi vi koji tvrdite da je Opus Dei zločinačka organizacija niste iznijeli niti jedan argument koji stoji i koji je dostojan rasprave smatram da ova tema nema smisla jer se samo vrtimo u krug.
Vi izbacujete samo indicije, skrećete sa tema te trollate. Naime postavljaju se pitanja koja nemaju veze sa temom, traže se dokazi o postojanju Boga, pa vještice i inkvizicija.

Naime nema dovoljno podataka za raspravu jer se sve svodi na indicije. Također smatram da temu treba zatvorit.
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:19   #150
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Svatko vjeruje u što želi. Nisam nikoga vrijeđao već sam iznosio činjenice i argumente.
Pošto svi vi koji tvrdite da je Opus Dei zločinačka organizacija niste iznijeli niti jedan argument koji stoji i koji je dostojan rasprave smatram da ova tema nema smisla jer se samo vrtimo u krug.
Vi izbacujete samo indicije, skrećete sa tema te trollate. Naime postavljaju se pitanja koja nemaju veze sa temom, traže se dokazi o postojanju Boga, pa vještice i inkvizicija.

Naime nema dovoljno podataka za raspravu jer se sve svodi na indicije. Također smatram da temu treba zatvorit.
nisi prokomentirao moj post:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=85

voljela bih čuti tvoje mišljenje u pogledu kontroverza oko Escrivine svetosti i kažnjavanja tijela. to nisu pitanja indicija; mislim da je moje pitanje pošteno postavljeno iako mi je Opus kao organizacija silno odbojan.
Mostly Harmless is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 19:19   #151
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Svatko vjeruje u što želi. Nisam nikoga vrijeđao već sam iznosio činjenice i argumente.
Pošto svi vi koji tvrdite da je Opus Dei zločinačka organizacija niste iznijeli niti jedan argument koji stoji i koji je dostojan rasprave smatram da ova tema nema smisla jer se samo vrtimo u krug.
Vi izbacujete samo indicije, skrećete sa tema te trollate. Naime postavljaju se pitanja koja nemaju veze sa temom, traže se dokazi o postojanju Boga, pa vještice i inkvizicija.

Naime nema dovoljno podataka za raspravu jer se sve svodi na indicije. Također smatram da temu treba zatvorit.
Što bi ti točno smatrao dokazom?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:00   #152
Quote:
Što bi ti točno smatrao dokazom?
Potvrđene i dokazane činjenice. Ne indicije ili samostalna svjedočanstva
House M.D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2009., 23:01   #153
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Potvrđene i dokazane činjenice. Ne indicije ili samostalna svjedočanstva
Naprimjer?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 13:36   #154
Quote:
House M.D. kaže: Pogledaj post
Svatko vjeruje u što želi. Nisam nikoga vrijeđao već sam iznosio činjenice i argumente.
Pošto svi vi koji tvrdite da je Opus Dei zločinačka organizacija niste iznijeli niti jedan argument koji stoji i koji je dostojan rasprave smatram da ova tema nema smisla jer se samo vrtimo u krug.
Smatram da je OD organizacija koja je smišljena da se na najpodmukliji način bori protiv ljudskog dostojanstva, duha i duše. Smatram da je ta organizacija, obzirom što propagira neprijatelj svakog slobodnog čovjeka. A propagira pokornost i poniznost.

Quote:
Vi izbacujete samo indicije, skrećete sa tema te trollate. Naime postavljaju se pitanja koja nemaju veze sa temom, traže se dokazi o postojanju Boga, pa vještice i inkvizicija.
Naime nema dovoljno podataka za raspravu jer se sve svodi na indicije. Također smatram da temu treba zatvorit.
Da, ali da je riječ o masoneriji, onda bi ta količina podataka bila sasvim dovoljna.
Da, ova tema nema smisla, tu si u pravu.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 16:06   #155
Quote:
Mostly Harmless kaže: Pogledaj post
nisi prokomentirao moj post:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...2&postcount=85

voljela bih čuti tvoje mišljenje u pogledu kontroverza oko Escrivine svetosti i kažnjavanja tijela. to nisu pitanja indicija; mislim da je moje pitanje pošteno postavljeno iako mi je Opus kao organizacija silno odbojan.
Zaintrigiralo me je tvoje pitanje, iako nije meni upućeno, pa ću biti slobodna
pokušati odgovoriti na tvoj post. Nisam član Opus Deia, nego govorim kao
vjernik.
U postu se spominje i "pijenje Krvi Isusove". Zar je to nešto nemoguće i
čudno? Na svakoj svetoj Misi, po molitvi svećenika, Isus dolazi u prilikama
kruha i vina, tj. Duh Sveti silazi i pretvorbom kruh postaje Tijelo Kristovo,
a vino Predragocjena Krv Isusa Krista. Svaki vjernik koji prisustvuje sv. Misi,
a ima uvjete da se može pričestiti, može pristupiti i primiti Tijelo Kristovo.To
se zove pričest, a postoji i pričest pod dvije prilike, kada svećenik osobama
dijeli i Tijelo Kristovo i daje piti, iz kaleža, Predragocjenu Krv Kristovu.
Zbog velikog broja ljudi, gužvi, pričest pod dvije prilike se ne dijeli svaki dan,
nego na blagdane, jer postoji mogućnost nenamjernog prolijevanja. U poje-
dinim župnim crkvama, na duhovnim obnovama, svećenici dijele i pričest pod
dvije prilike. Na sv. Misi, svećenik ili svećenici (ako je koncelebrirana, znači više svećenika), prije podjele, prvi se pričešćuju Tijelom Kristovim i piju Krv
Kristovu, iz kaleža, na oltaru, a tek tada slijedi pričest vjernicima.

Što se tiče kažnjavanja tijela ili bičevanja, Isus to ne traži od nikoga.
Međutim, mnogi sveci su činili pokoru bičevanjem, to je njihova osobna
odluka jer tim činom su željeli osjetiti bičevanje koje je osjetio Isus dok su
ga bičevali zavezanog za stup. Tada je Isus primio i podnio 5480 udaraca
bičem na svom Tijelu. (Sv. Franjo, Sv. Katarina Sijenska, mnogi drugi pa i
Sv. Escriva, koliko sam čitala, to bi bilo oko 10-20 udaraca bičem.)

Dugo vremena je Sv. Brigita Švedska željela znati koliko je udaraca bičem
primio Isus i skoro uvijek u molitvi to tražila. U Crkvi Sv. Pavla, u Rimu, Isus
je Njoj objavio, od 14.6. 1303 - 23.7. 1373. točan broj udaraca i dao obja-
šnjenje. Također joj je objavio 15 molitava koje predstavljaju osobitu po-
božnost prema Mukama Isusovim te neće biti samo Njoj na korist nego sva-
kome koji ih bude želio moliti jer uz njih idu velika Isusova obećanja i za obi-
telji molitelja.Tu pobožnost je odobrila Sv. Kongregacija za širenje vjere i
Papa Klement XII 1730-1740.
Osobno sam prije desetak godina molila te molitve i stvarno je tako.
Evo, našla sam link, pa tko želi detaljnije: www.isus_usrećuje.blog.hr
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 17:37   #156
Ok, još mi je i prihvatljivo da netko poštuje nečiju patnju jer je eto bio dosljedan i dao život za nešto.. to razumijem..
Ali, da se ovako na krajnje bolestan i sadistički način klanjaju mučenju kao takvom, je blagorečeno bolesno.
__________________
Smisao je cirkularni labirint u umu onih koji ga traže: Radujmo se bez povoda. Slavimo bezdan, prepoznajmo emisare biločega, uzašle sanjare, lutalice po strasti. Uzađimo po tutnjavi pjesme, od Najvećeg Oka krhotina rasutih kroz prostranstvo ponora. Podajmo se opijumu razvrata duginih boja u tmini. Strmoglavljujem se i uzlazim.
Ra-Hoor-Khuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:04   #157
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post

Dugo vremena je Sv. Brigita Švedska željela znati koliko je udaraca bičem
primio Isus i skoro uvijek u molitvi to tražila. U Crkvi Sv. Pavla, u Rimu, Isus
je Njoj objavio, od 14.6. 1303 - 23.7. 1373. točan broj udaraca i dao obja-
šnjenje. Također joj je objavio 15 molitava koje predstavljaju osobitu po-
božnost prema Mukama Isusovim te neće biti samo Njoj na korist nego sva-
kome koji ih bude želio moliti jer uz njih idu velika Isusova obećanja i za obi-
telji molitelja.Tu pobožnost je odobrila Sv. Kongregacija za širenje vjere i
Papa Klement XII 1730-1740.
ZAdnje riječi, zadnje knjige Biblije, Otkrivenje. Tko ovome što nadoda, nadodat će mu se u zadnji dan, kao i tko oduzme oduzet ćemu se... nije citat al je bit...
Nigdje u Bibliji Isus nije tražio od nekoga da se zbog bilo čega muči, bičuje, sakati ili sl...I oni koji ovo tvrde su ili zavedeni od ZLOG ili namjerno izvrguju KRISTove riječi.
Casablanca10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:14   #158
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Na svakoj svetoj Misi, po molitvi svećenika, Isus dolazi u prilikama
kruha i vina, tj. Duh Sveti silazi i pretvorbom kruh postaje Tijelo Kristovo,
a vino Predragocjena Krv Isusa Krista. Svaki vjernik koji prisustvuje sv. Misi,
a ima uvjete da se može pričestiti, može pristupiti i primiti Tijelo Kristovo.To
se zove pričest, a postoji i pričest pod dvije prilike, kada svećenik osobama
dijeli i Tijelo Kristovo i daje piti, iz kaleža, Predragocjenu Krv Kristovu.
Zbog velikog broja ljudi, gužvi, pričest pod dvije prilike se ne dijeli svaki dan,
nego na blagdane, jer postoji mogućnost nenamjernog prolijevanja. U poje-
dinim župnim crkvama, na duhovnim obnovama, svećenici dijele i pričest pod
dvije prilike. Na sv. Misi, svećenik ili svećenici (ako je koncelebrirana, znači više svećenika), prije podjele, prvi se pričešćuju Tijelom Kristovim i piju Krv
Kristovu, iz kaleža, na oltaru, a tek tada slijedi pričest vjernicima.
onima željnima biblijske istine, preporučam pročitati
Evanđelje po RImu, jAmes G. McCarthy
strnice 125-152...sve je objašnjeno.kad uhavtim vremena postavit ću scan stranica
Casablanca10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 21:47   #159
Quote:
Casablanca10 kaže: Pogledaj post
ZAdnje riječi, zadnje knjige Biblije, Otkrivenje. Tko ovome što nadoda, nadodat će mu se u zadnji dan, kao i tko oduzme oduzet ćemu se... nije citat al je bit...
Nigdje u Bibliji Isus nije tražio od nekoga da se zbog bilo čega muči, bičuje, sakati ili sl...I oni koji ovo tvrde su ili zavedeni od ZLOG ili namjerno izvrguju KRISTove riječi.
Molim te lijepo, a što ti pričaš? Quotaš moj tekst gdje opisujem Sv. Brigitu
Švedsku, Njezine privatne objave odobrene od Kongregacije za vjeru i na-
vodiš mi Otkrivenje, hello? Pa kakve veze ima Sv. Brigita Švedska sa Otkri-
venjem? To su molitve koje netko, ako želi, može moliti, that's it.

Drugo, pročitaj moj post Mostly Harmles, gdje na upite o bičevanjima, pišem
da Isus nikoga to ne traži niti je tražio da radi nego da je to osobna odluka
pojedinih svetaca.
I tko što tvrdi, tko je zaveden ili tko što namjerno sada radi? Bilo bi dobro
da bolje čitaš pa tek onda donosiš zaključke, ok?
good angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 23:26   #160
Quote:
good angel kaže: Pogledaj post
Molim te lijepo, a što ti pričaš? Quotaš moj tekst gdje opisujem Sv. Brigitu
Švedsku, Njezine privatne objave odobrene od Kongregacije za vjeru i na-
vodiš mi Otkrivenje, hello? Pa kakve veze ima Sv. Brigita Švedska sa Otkri-
venjem? To su molitve koje netko, ako želi, može moliti, that's it.

Drugo, pročitaj moj post Mostly Harmles, gdje na upite o bičevanjima, pišem
da Isus nikoga to ne traži niti je tražio da radi nego da je to osobna odluka
pojedinih svetaca.
I tko što tvrdi, tko je zaveden ili tko što namjerno sada radi? Bilo bi dobro
da bolje čitaš pa tek onda donosiš zaključke, ok?
navodiš da je ISUS nekome nešto objavio...i to zamisli važne objave, koliko je udarca dobio, da to će jako pomoći vjernicima u duhovnom životu...
ISUS je svoje objave završio s OTKRIVENJEM.

Nema se više šta obljavljivati, sve je u Bibliji rečeno, ono čega tamo nema ili nije važno il nam nije dano da znamo( kao Sudnji Dan npr).

OStavlja nam Duha Svetoga kao pomoć i vodilja između nas i Oca...

nikakve dodatne objave ili sl...

sve što dolazi od toga dolazi od ZLOG
Casablanca10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.