Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2009., 15:31   #41
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
radar
Zapravo samo detektorski dio radara. Emiter je parsto km dalje i već dugo ne radi....naime sateliti su bolja metoda....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 15:46   #42
to je službeno objašnjenje

koliko vidim u službenoj ponudi obilaska nemaju taj "radar".
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 20:06   #43
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
to je službeno objašnjenje

koliko vidim u službenoj ponudi obilaska nemaju taj "radar".
E pa sada.... to je woodpacker, OTH radar, drugi je bio na istoku, oba ne rade. Prvo je napravljen testni pa veliki , pa su inženjeri i projektanti dobili ordenje, pa je postao zastario....i ugasio se 1989, naime iz veličine i načina rada antene, svaki bolji radio amater bu ti rekao kaj on snima i kaj može snimati...nije to rocket science.
http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Woodpecker
Mind control je samo u igrici stalker...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:56   #44
Evo još jednog fanatika!
Kad sam saznao malo više o ovome, jedno mjesec sam proučavao, čitao i gledao!
Kolko sam slika vidio, mislim da znam grad kako izgleda, čak i nekolko zgrada iznutra!
Tako da se nebi previse iznenadio kad bi oso gore
Čak ozbiljno razmišljam d nastavim studij u nekom energetskom smjeru, jer mi stara kaže da sam ko dijete uvik pričao da ću radit u nuklearki Krško, ali nisam geek, samo sviđa mi se milijun prekidača
Još sam slinio kad mi je susjed tamo radio, pa doneo slikice iz nutra... hm... savršeno
Inače planiram gore u Pripyat jednom, stari mi radi u ukrajini, pa bi mi mogo bit od pomoći!
Neko planira na havaje ili san francisko, a ja u Liverpool i Pripyat
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2009., 16:14   #45
okej, sad mi je srce na mjestu, mislila sam da sam eksli jedina blesaca koja je ocarana pripyatom, i definitivno jedina koja zeli tamo otici.. al kad si rodim dijete, sta je sigurno, sigurno je
inace, nije ljudima receno da se nikada nece vratiti, receno im je da je evakuacija privremena. pripyat nije "opljackan" nedavno, too se sustavno radilo godinama, plus sto su imali specijalne unistavace koji su bili zaduzeni da sve maknu, bas zato da loteri nebi okolo prodavali radioaktivne radijatore, televizore i slicno.

danas postoje organizirane ture za posjet pripyatu i zapravo je posve sigurno otici tamo na par sati (or so they say), bitno je ne lunjati sam okolo i ne silaziti sa asfalta (jer trava i mahovina su vrlo radioaktivne)

meni je fascinantno kako je vrijeme tamo doista stalo.. svaki kutak podsjeca na neko proslo vrijeme, na komunizam..

inace, link koji je meni genijalan, a sajt su pokrenuli bivsi stanovnici grada

http://pripyat.com/en/
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 10:53   #46
Zanima me par stvari? Svi pričaju o Pripjatu, no što je s ostalim gradovima okolo?
Što je s Černobilom? To je velik grad. Kako tamo sada teče život, ili je većinom nenaseljen kao i Pripjat?

Našao sam nekakvu kartu kontaminacije tog područja. Zanimljivo je da je jedan veliki dio tog otpada pao daleko preko ukrajinske granice na granicu Rusije i Bjelorusije. Njih nitko nespominje, a vidim da i tamo ima "zona".

__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 14:37   #47
koliko sam ja citala, sva okolna sela, posebice preko granice u bjelorusiji izbrisana su s karti, da nekome ne bi palo na um ici u turizam (kao, npr, meni ). od tih sela danas vise nije ostalo nista, jer su skorz obrasla.
ima jedan grad, Paljeskoje, kojeg su pokusali obnoviti jer je na nekom rubnom dijelu, nije toliko ozracen, promijenili asfalt kompetno, cijevi, sagradili novu bolnicu itd, no ljudi se ipak nisu vratili.. to sam inace sve nasla na sajtu od one elene fiatove, oko koje se i danas lome koplja je li hoax ili nije. navodno da je lazirala samo slike s motorom, no ipak je bila tamo. a sajt, btw, ima nekih problema, ako pronadjem ponovno, postam link.
ugl, vise manje sve ti je tamo napusteno. postoje neka sela oko cernobila gdje su se ljudi (mahom starci) vratili i zive tamo, no unutar Zone naravno nitko ne zivi, koliko mi je poznato iz svega sto sam ja citala i gledala.
btw, nisam bas znala da je Cernobil veci od Pripyata?! odakle ti taj podatak? kad se prica o katastrofi Cernobila, uvijek je to bas o samoj nuklearki i o gradu Pripyatu. ne znam, ja sam Cernobil dozivjela kao neko mjestasce, seoce, a ne kao grad!?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:01   #48
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
kojih 40-ak godina kad je černobil bio 1985-e?

može se u gradu stati maksimalno par sati i to u zaštitnim odjelima. tako i dolaze turisti. samo ne znam kako doći do tamo. nema ništa na netu. koja je to turistička agencija?
Reaktor Černobylskoj AES je eksplodirao 26.04.1986.

Evo linka na forum Pripyat : http://forum.pripyat.com/

Zadnje uređivanje Begemotica : 08.11.2009. at 15:06.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 23:30   #49
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
koliko sam ja citala, sva okolna sela, posebice preko granice u bjelorusiji izbrisana su s karti, da nekome ne bi palo na um ici u turizam (kao, npr, meni ). od tih sela danas vise nije ostalo nista, jer su skorz obrasla.
ima jedan grad, Paljeskoje, kojeg su pokusali obnoviti jer je na nekom rubnom dijelu, nije toliko ozracen, promijenili asfalt kompetno, cijevi, sagradili novu bolnicu itd, no ljudi se ipak nisu vratili.. to sam inace sve nasla na sajtu od one elene fiatove, oko koje se i danas lome koplja je li hoax ili nije. navodno da je lazirala samo slike s motorom, no ipak je bila tamo. a sajt, btw, ima nekih problema, ako pronadjem ponovno, postam link.
ugl, vise manje sve ti je tamo napusteno. postoje neka sela oko cernobila gdje su se ljudi (mahom starci) vratili i zive tamo, no unutar Zone naravno nitko ne zivi, koliko mi je poznato iz svega sto sam ja citala i gledala.
btw, nisam bas znala da je Cernobil veci od Pripyata?! odakle ti taj podatak? kad se prica o katastrofi Cernobila, uvijek je to bas o samoj nuklearki i o gradu Pripyatu. ne znam, ja sam Cernobil dozivjela kao neko mjestasce, seoce, a ne kao grad!?
Imaš pravo, Pripjat je nešto veći od Černobila (barem sam tako našao), no i daleko jače nastradao. Černobil je grad ... no nije puno manji od pripjata

zašto se onda to naziva černobilska nesreča?? Možda se tako elektrana zvala ??

Inače; černobil na hrvatskom znači "crno bilje" ... čak se i ime uklapa u ukupnu atmosferiku
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 18:40   #50
Černobylska AES se nalazi na manjoj razdalini od Pripyati nego od naselja Černobyl. Mislim da ovu kartu već netko postao, zvijezdica je Černobylska AES:
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 00:15   #51
evo sajta o ojem sam pricala. lin s prijevodom ne radi, ali s englesim je sve okej, pa kome se da citati na engleskom..
ima fenomenalnih slika.. kazem, ta zena je bila pos*ana zbog price s motorom i putovanjem po Pripyatu, no sve ovo ostalo joj, koliko sam uspjela citati, ljudi nisu osporavali.
u svakom slucaju, cak i da je sve cisti hoax, opet je vrlo, vrlo zanimljivo stivo za procitati

link na kompletnu njenu stranicu
http://www.angelfire.com/extreme4/ki...eed/index.html

link na Zemlju Vukova i grad duhova
http://www.angelfire.com/extreme4/ki.../chapter1.html

a evo i dijela o Paljeskoju koji sam vam spominjala. na iducoj stranici pise za mijenjanje asfalta, cijevi itd.
http://www.angelfire.com/extreme4/ki...chapter44.html

ma citav taj drugi dio o zemlji vukova je meni skroz fascinantan, cak i vise od samog Pripyata, jer o njemu se dosta toga stvarno moze naci, o ovome o cem ona pise bas i ne.

evo prijevod o Paljeskoju na hr
http://www.croatia.ch/zanimljivosti/070906.php
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 10.11.2009. at 00:35.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 19:15   #52
Može li mi netko reć šta se točno osporavalo oko ove cure sa motorom tj. šta se o njoj pričalo! Ja sam njezine slike pregledavo još prije par godina, i svi forumu na temu nesreće imali su link na njenu stranicu, a o nekom osporavanju nije bilo ni riječi!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 20:37   #53
Quote:
somekindofmonster kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reć šta se točno osporavalo oko ove cure sa motorom tj. šta se o njoj pričalo! Ja sam njezine slike pregledavo još prije par godina, i svi forumu na temu nesreće imali su link na njenu stranicu, a o nekom osporavanju nije bilo ni riječi!
tvrdili su da je laz da je s motorom ulazila u zonu jer je to strogo zabranjeno i da je lazirala te slike (a kad covjek bolje pogleda, nigdje niti nema slika s motorom unutar bas strogo kontrolirane zone, samo ona u motoristickoj jakni), sjecam se da sam negdje procitala da joj ovaj lik konkretno na linku o Paljeskoju koji sam vam dala nije tata kako ona tvrdi.. ugl, da je sve izmislila.
da, na uzasno puno foruma i raznih drugih stranica stoji link na njenu pricu.
sjecam se da sam negdje procitala njenu izjavu, ili izjavu nekog njoj bliskog (ne sjecam se vise tocno, a nemam naviku sejvati takve stvari ) u kojoj zapravo ne porice da je fejkala pricu o putovanju motorom kroz Pripyat, vec samo izjavljuje da je puno bitnije ono sto je svojom pricom, bila ona fejk ili ne, postigla - a to je zanimanje za sve sto se 26.4.'86. desilo, te ono sto se s tim krajevima desava danas.

osobno smatram da je ona lagala samo utoliko da je motorom bila u Pripyatu, dakle bas u strogo kontroliranoj zoni. sve ove druge fotke iz price o Zemlji vukova ja nisam nasla nigdje osim na njenim stranicama, a to nije unutar najstroze Zone i mislim (nisam sigurna pa necu tvrditi, ali zaista mislim) da je tamo komotno mogla motorom. meni su slike same po sebi fascinantne i tko god da ih je slikao, svaka mu cast i hvala za to. jel to slikala elena na kavasakiju ili neka zena koja voli govoriti da je kid of spid a zapravo je tamo brijala kao preplasena curica u pratnji nekog vodica, zaista mi je manje bitno.

slika govori vise od tisucu rijeci, a ja nisam vidjela da joj itko osporavao ikoju sliku osim onih s motorom. tim vise sto na njenom sajtu za skoro svaku sliku koja nije, kao, njena je stavila izvor odakle je slika.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 01:49   #54
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
tvrdili su da je laz da je s motorom ulazila u zonu jer je to strogo zabranjeno i da je lazirala te slike (a kad covjek bolje pogleda, nigdje niti nema slika s motorom unutar bas strogo kontrolirane zone, samo ona u motoristickoj jakni), sjecam se da sam negdje procitala da joj ovaj lik konkretno na linku o Paljeskoju koji sam vam dala nije tata kako ona tvrdi.. ugl, da je sve izmislila.
da, na uzasno puno foruma i raznih drugih stranica stoji link na njenu pricu.
sjecam se da sam negdje procitala njenu izjavu, ili izjavu nekog njoj bliskog (ne sjecam se vise tocno, a nemam naviku sejvati takve stvari ) u kojoj zapravo ne porice da je fejkala pricu o putovanju motorom kroz Pripyat, vec samo izjavljuje da je puno bitnije ono sto je svojom pricom, bila ona fejk ili ne, postigla - a to je zanimanje za sve sto se 26.4.'86. desilo, te ono sto se s tim krajevima desava danas.

osobno smatram da je ona lagala samo utoliko da je motorom bila u Pripyatu, dakle bas u strogo kontroliranoj zoni. sve ove druge fotke iz price o Zemlji vukova ja nisam nasla nigdje osim na njenim stranicama, a to nije unutar najstroze Zone i mislim (nisam sigurna pa necu tvrditi, ali zaista mislim) da je tamo komotno mogla motorom. meni su slike same po sebi fascinantne i tko god da ih je slikao, svaka mu cast i hvala za to. jel to slikala elena na kavasakiju ili neka zena koja voli govoriti da je kid of spid a zapravo je tamo brijala kao preplasena curica u pratnji nekog vodica, zaista mi je manje bitno.

slika govori vise od tisucu rijeci, a ja nisam vidjela da joj itko osporavao ikoju sliku osim onih s motorom. tim vise sto na njenom sajtu za skoro svaku sliku koja nije, kao, njena je stavila izvor odakle je slika.
Nisam to da znao! Samo jel ona nekakva pozitivna ličnost ili ne teško je sada reć, jer sam prije vidio na njezinim osobnim stranicama da ona materijal prodaje, a sve sam slike pogledo na nekom neslužbenom siteu, naravno besplatno! No dobro nije sad ni bitno, mada mi je ta priča o motoru i odlasku u zabranjenu zonu skoro ko za film!
somekindofmonster is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 22:28   #55
Bila je Elenina stranica i na hrvatskom jeziku ali ga vise nema http://chernobyl.users.cg.yu/ evo tu je prije bilo
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
is_none is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:10   #56
Quote:
comewithme1717 kaže: Pogledaj post
ali samo zamislite situaciju kada vam kazu da morate ic od kuce, da sto prije morate otici i da se vise nikada ne smijete vratiti...zamislite samo ljude koji su cijeli zivot zivjeli i radili u tom gradu koji su svoje djetinjstvo mladost i zivot dali njemu, i onda samo odjednom puf - nicega nema, sve su ostavili sa sobom i otisli - nema....
Ali ljudima nisu rekli da se nikada neće vratiti a pogotovo ne da se moraju brzo pokupit. Rekli su im da iz PREDOSTROŽNOSTI napuste grad, da će ih autobusi čekat.

Odi na youtube, u search polje otkucaj "Pripyat evacuation".

I nakon što poslušate videoclip, bi ste li mi mogi napisati ona neka tutnjava što se čuje, je li to stvarno bila tutnjava u RL ili je to samo pridodano radi dramatskog efekta. Unaprijed hvala.Ja sam neodlučan čas mislim da je to RL, a čas da je pridodano radi drame.

__________

I nisu mu ljudi dali cijelo djetinjstvo (pšto ne umanjuje nimalo tragediju), jer naprosto fizički nisu stigli provesti djetinjstvo u njemu. A nisu zato jer je to bio nov novcat grad, potpuno nov, gajnc nov. Kužiš?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:19   #57
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Mene je katastrofa u Černobilu uvijek "vukla" - kao zanimljiva tema, napušteni grad i naselja uokolo... U Pripyatu su živili radnici koji su radili u nuklearnoj elektrani u Černobilu,
Uf! Gomiletina netočnosti! Černobil je od te nuklearke udaljen osamnaest kilometara i što je najvažnije sam Černobil nije bio toliko pogođen radijacijom nego Pripyat i područja sjeverno od njega sve do duboko u teritoriju Bjelrousije. Bjelorusija je ta koja je zbog atmosferskih prilika najviše nastradala od zračenja iz nuklearke. Tu su nuklearku zvali Černobilska nuklearka jer kad se ona počela graditi Pripyat još nije ni postojao, nego se taj grad izgrađivao zajedno s izgradnjom nuklearke. Poslije su radnici tu elektranu naravski, umjesto Černobilska zvali Pripyatska nuklearna elektrana što je zemljopisno točno. Ta se nuklearka nalazi tek 3-4km od Pripyata.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:25   #58
Quote:
Gutaperka kaže: Pogledaj post
o šta je ono zapeo? O sajlu? Možda je tako bolje,barem su pošteđeni polaganog umiranja od posljedica radijacije koje bi ih najvjerojatnije pogodilo jer većina spasitelja nije imalo zaštitna odjela
Ne, nego je zapeo o dalekovod.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:29   #59
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
Ne znam koliko im je to pametno, zbog radijacije.
Na asfaltnim putevima je mala radijacija.. Iznad travnatih površina je navodno milijun puta veća od dopuštene. A i sva ta radijacija je vrlo nejednako raspoređena. Kao u obliku šahovskih pločica. Navodno možeš doći u jedno polje i bit će milijun puta veća od dopuštene, dođeš u drugo polje i bit će tek nešto malo više od dopuštene ili čak normalna.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 23:45   #60
Quote:
Lord Lancaster kaže: Pogledaj post
kojih 40-ak godina kad je černobil bio 1985-e?
Nije nego 26. travnja 1986, u 01:23h.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.