Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 08:44   #21
I još ne samo to da će privremeno se šlepati za nekom mojom zamjenom nego nakon porodiljnog imam plan ni ne vraćati se (osim da ispoštujem otkazni rok) nego tražiti novi posao. Znači godinu i nešto će imati zamjenskog djelatnika (možda i boljeg od mene) koji će dobiti nogu prigodom mog povratka da bi ja onda nakon 2-3 mjeseca otišla al zauvijek.. mda, baš fer od mene..

I tako, jbg svatko gleda svoju guzicu, kako posloprimci tako i poslodavci... što je tu čudno?
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 08:50   #22
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem sa Boni jer sam i sama razmišljala što će se desiti kad kažem, ko će sve nahebati..a nahebat će najviše moj šef iako je on jedna iznimna draga osoba koja puno toga podnosi na svojim leđima (za jednog šefa i previše), koji bezuvjetno štiti svoje ljude i kojem će možda biti istinski i drago zbog mene
zašto bi ti šef najebao ako sama kažeš imamo zakone koji po mom mišljenju dosta dobro štite majke i trudnice i možemo biti sretni što živimo u Hr (također, znam podosta primjera iz inozemstva gdje nije ovako lagodno)

zašto bi tvoj šef najebao zbog tvoje trudnoće??
osim, bez uvrede ako on nije otac tvog djeteta.. drugu opasnost ne vidim

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Ali posao je posao. Da sam direktor pomno bi birala kog ću zaposliti..i, kao i svi koji sudjeluju u izboru, pri tom ni jednom ne bi izgovorila riječi zbog kojih je Boni ovdje napadnuta jer su riječi temelj za tužbu, ali misli nisu. (kako dubokoumno)
što ti znači ovo pomno bih birala koga ću zaposliti? Što to uopće znači?
možeš ti pomno birati koliko god hoćeš, i zaposliti majku koja nije trudnica a koja će ti stalno visiti po bolovanjima zbog djece pogotovo kada krenu u vrtić i nastupe vrtićke bolesti, ili zaposliti ženu koja uopće nije majka a koja će ti opet visiti na svojim vlastitim bolovanjima i rastezati ih od komisije do komisije ili zaposliti 'rasno' muško koje ti vrlo često neće biti lojalno u poslu kao žena i koje će te gledati kao žestoku konkurenciju, pokrasti intekelkualno znanje i odjebati te i prodati se u drugu firmu za 500 kuna većom plaćom ili osnovati svoju vlastitu (o da muškarci su česti u tome, žene već ne one trpe jer imaju djecu i nemaju ta muda kao frajeri)

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Iako nitko nije nezamjenjiv, prvo treba naći novu osobu (min mjesec-2-3 selekcija traje), uklopit je u radnu sredinu, potrošit će se sati i sati nečijeg vremena, treba uložiti u tu osobu toliko da može posao obavljati, a opet ne previše jer je samo na zamjeni..
i u čem je tu problem.. to je scenarij svakog novog radnog mjesta ili svakog bolovanja bezobzira da li je iza toga trudnoća ili slomljena noga, teža operacija zbog pada na skijanju ili saobraćajke... i u čemu je razlika?? u čemu je razlika bolovanja zbog komplikacija (ŽENA) ili neke teže operacije gdje je nužan bolnički dugi oporavak ili fizikalna terapija (MUŠKARAC)

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Iz tih razloga, ako razmišljam kao poslodavac, trudna zaposlenica je gore (kompliciranije) nego zaposlenik/ica koja daje otkaz jer je našao nešto bolje i neće se više vraćati..
e ovo pak ne razumijem uopće... u čemu je njezina opasnost? od slijedećeg plusa koji donosi probleme firmi?
e draga moja gluposti pričaš.. najveće opasnost je radnik koji potkrada firmu (bilo prenošenjem informacija bilo doslovno krađom ili malverzacijama) najveća opasnost je onaj koji radi štetu firmi - a trudnica, ona ionako ide naa državni proračun, za nju poslodavac ne daje ni lipe ni polipa kada se otvore komplikacije te rodiljni pa roditeljski...
I potpuno krivo rezoniraš, trudnica pa mama će ti se uvijek vratiti na posao i crnčiti na njemu jer baš na tim komplikacijama pa rodiljnom i roditeljskom je totalno zaokupljena svojim vlastitim djetetom te nema ni vremena ni kontakta sa firmama ni poslovima te nije ni stigla niti u mogućnosti sa rodiljnog baciti se i tražiti novi posao već se vraća na postojeći i tek tada traži novi.

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Zato imamo zakone koji po mom mišljenju dosta dobro štite majke i trudnice i možemo biti sretni što živimo u Hr (također, znam podosta primjera iz inozemstva gdje nije ovako lagodno..al ne da mi se tu sad iznositi..a nije ni tema)
da imamo zakone koji te štite dok si na porodiljnom, ali kada se vratiš... lagano nakon 15 dana ti si na vjetrometini kao i svaki drugi radnik....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 08:50   #23
Bravo Boni i Katjes! Po vama treba ukinuti radnicka prava i marginalizirat zene. Djecu ne treba imati nitko osim privatnikovih rodjaka, dobrostojecih i onih koji rade u drzavnim firmama. Pokrite se usima i sakrite su misju rupu jer drugo ni ne zasluzite.
Na vas se stvarno vise ne isplati slaova trositi jer niste vrijedne spomena.
homer-jrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:04   #24
o koje gluposti vi tu pišete. . katjes.. pokazuješ totalno nepoznavanje radnih odnosa i općenito interakcija na poslu..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 18:57.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:08   #25
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
zašto bi tvoj šef najebao zbog tvoje trudnoće??
osim, bez uvrede ako on nije otac tvog djeteta.. drugu opasnost ne vidim
Ma nije to toliko bitno da sad opisujem situaciju u firmi.. na njega će se sručiti sav moj posao i on će se trebati uhodati sa novom osobom..na to sam mislila

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
što ti znači ovo pomno bih birala koga ću zaposliti? Što to uopće znači?
pomno biranje. dobro bi razmislila. uzela bi sve u obzir. ne znam čemu objašnjavati tako jednostavnu konstrukciju..

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i u čem je tu problem.. to je scenarij svakog novog radnog mjesta ili svakog bolovanja dučjeg bezobzira da li je iza toga trudnoća ili slomljena noga, teža operacija zbog pada na skijanju ili saobraćajke... i u čemu je razlika??
vjerojatnost je puno veća (ogromna je) da će kroz neko vrijeme (nekoliko godina) iz jedne radne sredine nestati na godinu( i pol) jedna 28godišnjakinja u vezi/braku koja nema djecu nego da će bilokoji drugi neki zaposlenik, bez obzira na spol doživjeti takvu neku nesreću koja će te udaljiti s posla na dulje vrijeme


Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
e ovo pak ne razumijem uopće... u čemu je njezina opasnost? od slijedećeg plusa koji donosi probleme firmi?
e draga moja gluposti pričaš.. najveće opasnost je radnik koji potkrada firmu (bilo prenošenjem informacija bilo doslovno krađom ili malverzacijama) najveća opasnost je onaj koji radi štetu firmi - a trudnica, ona ionako ide naa državni proračun, za nju poslodavac ne daje ni lipe ni polipa kada se otvore komplikacije te rodiljni pa roditeljski...
usporedila sam 2 slučaja; 1. davanje otkaza i 2. odlazak na porodiljni sa povratkom na posao. od ta 2 za isplanirati kapacitete teži je slučaj br 2. jednostavno.


Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
I potpuno krivo rezoniraš, trudnica pa mama će ti se uvijek vratiti na posao i crnčiti na njemu jer baš na tim komplikacijama pa rodiljnom i roditeljskom je totalno zaokupljena svojim vlastitim djetetom te nema ni vremena ni kontakta sa firmama ni poslovima te nije ni stigla niti u mogućnosti sa rodiljnog baciti se i tražiti novi posao već se vraća na postojeći i tek tada traži novi.
ja sam spominjala samo svoje planove..


Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
da imamo zakone koji te štite dok si na porodiljnom, ali kada se vratiš... lagano nakon 15 dana ti si na vjetrometini kao i svaki drugi radnik....
istina..

Zadnje uređivanje katjes : 28.06.2010. at 09:31.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:12   #26
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
katjes.. totalno nepoznavanje radnih odnosa i općenito interakcija na poslu..
sve smo si rekle i kvotale, replicirale..razmjenjujemo mišljenja..ja sam zaposlenik (kao i ti, valjda?) i muče me brige zaposlenika, i hoću li ostati bez posla i hoće li mi još smanjiti plaću odlukom uprave zbog krize, hoću li uspjeti ostvariti zakonom zagarantirana prava...

ali sam se stavila u poziciju poslodavca i sagledala stvar iz njihove perspektive i iz te perpektive stvari izgledaju ovako kako sam gore napisala..

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 18:57.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:13   #27
Ova tema je otišla skroz off! al kad smo već skrenuli, prvo što se tiće referenduma radi se o cijelokupnom mjenjanju zakona o radu koji se tiće svih a ne samo državnih i javnih službi, koji bi privatnicima vjerovatno dao još slobodnije ruke! a što se tiće trudnica koje rade kod privatnika i koje su dobile otkaz zato što su trudne mogu samo reči da je to odvratno i nehumano. Prije svega treba bit čovjek, pa onda poslodavac il što god već. Svi nam drže prodike o malom natalitetu,a uvijeta i razumjevanja od strane poslodavaca i države niodkud. ne vidim zašto bi zamjena nekog poslodavca koštala više? pa neće ga netko sa strane unajmljen učit poslu, već ta osoba koja odlaazi na porodiljni (koji nije na teret poslodavca) ili netko drugi unutar firme. a što se tiće utrošenog vremena (isto po meni glup razlog) pa nisam ni ja kad sam došla radit u jednom danu naučila sve al bome mi nije trebalo ni 100 godina. Uči se iz situacije u situaciju i kad zapneš negdje pita se i to je to... Po svemu navedenom radnici i radnička klasa uopće ne bi trbala imat djecu i osnovat obitelj što je glupo i žalosno!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:28   #28
BoniZG,
koliko vidim ti nosiš trojčeke. znam da privatnici razmišljaju na svoj način i gledaju samo ono što je za njih bolje, dok žena koja namjerava imati djecu i ostane trudna prvo naravno misli na sebe i dijete i tek onda na posao. to je normalno.
zamisli sebe u situaciji da nisi privatnik. ideš na icsi i ostaneš trudna s trojčekima, naravno završiš na čuvanju trudnoće tj.ideš na komplikacije, nema te na poslu, ne možeš ga raditi od doma, jer ležiš u bolnici. rodiš i imaš pravo biti doma 3 godine. rado bi se vratila na posao nakon godine dana, ali vrtić ne možeš dobiti jer nema mjesta, a platiti tetu čuvalicu za 3 djece, od plaće ti ne ostane ništa. što je bolje za tebe i tvoju djecu, naravno da ostaneš s njima doma do 3 godine i onda krenu u vrtić.
zato najbolje reći poslodavcu za trudnoću odmah ili najkasnije u 12tj. i on ako je pošten i cijeni te ko radnika zna da ćeš se vratiti i da ćeš raditi najbolje što možeš i da ćeš ići na bolovanje samo i stvarno samo ako ti je dijete bolesno.
naravno postoje i one koje izmisle bolovanje i to za dijete, što je grozno i znam ih više. rade par dana, pa odmah na bolovanje. čim mali kihne ona je na bolovanju. e pa nisu svi takvi, zašto poslodavac mene ne bi zaposlio i zadržao. radim u firmi 5 god.kad sam ostala trudna otišla sam odmah na komplikacije jer sam imala grozne mučnine i vratila se nakon godine dana. radim kao i prije, imala sam zamjenu i to je to. znam da je nekim poslodavcima teško uhodati zamjenu, ali jbg nitko nije nezamjenjiv, barem poslodavci tako uvijek tvrde.
stoga BoniZG javi nam se kad rodiš, pa da vidimo kako ćeš u trojčeke raditi od doma. uz jedno je teško, ali troje
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:31   #29
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
...
stoga BoniZG javi nam se kad rodiš, pa da vidimo kako ćeš u trojčeke raditi od doma. uz jedno je teško, ali troje
Ako ima dobro plaćen posao, može si priuštit sittericu i radit, to je samo stvar odluke.

_________________________________________


Nego


Fight poslodavaca/šefova i radnika. (pardon, karijeristica i prinudnih kućanica )



Glete curke, kako si krojite sudbinu, tako vam je.
Ako vas zabole đon za posao, zaboleće đon i vašeg poslodavca za vas.
Ako ionako imate kurčev posao za koji smatrate da nije vrijedan vaše pažnje, zašto mislite da će vas neko čekati vječno, vas i samo vas s tim već kurčevim radnim mjestom?
Pa stvarno niko nije nezamjenjiv.

Samo hoću reći "djelatnicima", kako se vi odnosite prema svome radnom mjestu, tako se poslodavac odnosi prema vama.
Poslodavac tu bira, on vam daje plaću za odrađeni posao, na vama je da se zalažete, ne na njemu.
On ćer ako nije zadovoljan vama, uvjek lakše promjenit djelatnika. Njemu posao ostaje, vama ne.

Zakon vas štiti u nekim situacijama kao što su trudnoća, bolest i sl, iz razloga da ne bi bilo zlorabljivanja.
Ali muljanjem i nesavjesnim odnosom prema poslu, sami sebe sabotirate.
Ali to sad ulazi u drugu domenu, pa neću objašnjavat dalje.

Emotivno ucjenjivanje u stilu "pa ja sam sad trudna pa sam sveta krava, ništa mi ne možete" je jako kratkog vijeka, u poslovnom svijetu to se ne tolerira.
Jednom nećete više biti trudne i "svete", pa malo porazmislite da li se uopće želite da baš vas tamo čekaju i da budu sretni što vas imaju za radnika.
Niko ne može zabranit nekome da ima djecu, ali može dati otkaz ako se ta osoba ponaša neprihvatljivo za poslovnu politiku određene firme.

Referendum neću spominjat.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:32   #30
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ali sam se stavila u poziciju poslodavca i sagledala stvar iz njihove perspektive i iz te perpektive stvari izgledaju ovako kako sam gore napisala..
oprosti ali po meni glupo rezoniraš.. ti tražiš opravdanje ...zašto ćeš eventualno dobiti otkaz i samu sebe uvjeravaš da je to tako ( i da je to normalno) i što je najšokantnije opravdavaš takva ponašanja.. stavljajući se u ulogu poslodavca i još najluđe pišeš da bi i ti tako razmišljala da si poslodavac..

Pa jebemu miša, biti ćeš majka... zar u tebi nema nimalo pozitivnijeg i borbenijeg stava a sve u cilju da zaštitiš i prehraniš svoje dijete..

Pa u pizdu materinu, grebala bi noktima i grizla zubima da se održim na poslu na kojem radim... a ti još opravdavaš i tražiš razum u poslodavčevim odlukama...

Ma što se ja čudim... neka nam je tako kako nam je.... nevjerojatno.. strepiš od otkaza, pokušavaš si u glavi pripremiti na najgori mogući scenarij.. a onda napišeš takav post da pomislim da si Iva Todorić a ono šljaker najobičniji (kao i nas 99% ovdje )
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 18:58.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:35   #31
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
...nego nakon porodiljnog imam plan ni ne vraćati se (osim da ispoštujem otkazni rok) nego tražiti novi posao. Znači godinu i nešto će imati zamjenskog djelatnika (možda i boljeg od mene) koji će dobiti nogu prigodom mog povratka da bi ja onda nakon 2-3 mjeseca otišla al zauvijek.. mda, baš fer od mene..

I tako, jbg svatko gleda svoju guzicu, kako posloprimci tako i poslodavci... što je tu čudno?
Jedan moj rođak je jedno vrijeme imao mantru

"ne može mene on tako malo platit, koliko ja malo mogu radit"

E pa ti meni spadaš u tu skupinu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:41   #32
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
zašto bi referendum bila glupost?
u jednoj zemlji nazovimo demokratskoj u 21 stoljeću?
Jedino je blesavo što mnogo ljudi ne shvaća što je potpisalo - potpisalo je ono što ih se direktno ne tiče a to su javna poduzeća i državni sektor. Mnogo ljudi koji su potpisali referendum nije shvatilo da se izmjene zakona o radu neće odnositi na njihove pozicije već na državne službenike i namještenike i njihovu korist.
Ali ja u referendumu vidim jednu drugu pozitivnu stranu od koje je i Vlada ustuknula i ostala vrlo neugodno iznenađena a to je što se od osnutka Hrvatske države ovo prvi put da su Sindikati složni (dosada su se oni međusobno klali i bili razjedinjeni) a ovaj put kao sada već velika sila predstavljaju opasnost i uvertira su za neke možda mnogo bitnije i opasnije stvari koje bi se ako je Sloge u Hrvata mogle dogoditi...

Znači, referendum je samo paravan za možebit buru koja se valja iza brda... Da ga treba dozvoliti treba, pa nismo robovlasnička zemlja... kako god bilo financijski i ekonomski jadni, ipak treba pružiti građanima da kažu što misle
ja sam to i mislila ...ljudi su potpisivali za one koji imaju najveca prava i koji su zasticeni kao endemske vrste....170 mil kn. za referendum ce otici....iskreno bas me briga ali brigati ce sve one kada im vlada nece imati za place....eto mi sa placama vecim od 10000 kn bruto smo opet popusili jer ce nam uvesti 40% poreza....pa ce im lupiti porez na imovinu....pa kada im se vikse pocnu oporezivati po kvadratu....ova vlada mora odnekud izvuci novce....oni koji imaju imaju , stotica sim , tam....a kada pocnu oduzimati imovinu radi poreza....eh to ce biti problem....mi smo drzava u kojoj nitko nis ne radi...nemamo proizvodnju , poljoprivrednici siju psenicu jer imaju najmanje posla sa time i ocekuju subvenciju....svi bi nes.....brodogradilista koja treba prodati jer nema koristi od njih....svi samo kradu i potkradaju....ali to je tak....zato mislim da je referendum glupost.....i kaj ce si izglasati , bozicnice? 2 mj godisnjeg? uskrsnice? eto moja frendica u velikoj privatnoj firmi vec 2 god. nije primila bozicnicu...nisam vidjela da je netko stao i prikupljao potpise za radnike u privatnom sektoru
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:47   #33
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
oprosti ali po meni glupo rezoniraš.. ti tražiš opravdanje ...zašto ćeš eventualno dobiti otkaz i samu sebe uvjeravaš da je to tako ( i da je to normalno) i što je najšokantnije opravdavaš takva ponašanja.. stavljajući se u ulogu poslodavca i još najluđe pišeš da bi i ti tako razmišljala da si poslodavac..

Pa jebemu miša, biti ćeš majka... zar u tebi nema nimalo pozitivnijeg i borbenijeg stava a sve u cilju da zaštitiš i prehraniš svoje dijete..

Pa u pizdu materinu, grebala bi noktima i grizla zubima da se održim na poslu na kojem radim... a ti još opravdavaš i tražiš razum u poslodavčevim odlukama...

Ma što se ja čudim... neka nam je tako kako nam je.... nevjerojatno.. strepiš od otkaza, pokušavaš si u glavi pripremiti na najgori mogući scenarij.. a onda napišeš takav post da pomislim da si Iva Todorić a ono šljaker najobičniji (kao i nas 99% ovdje )

LOOOOL
Motiv zašto stvari gledam iz drugog kuta je puka znatiželja i moja navika da ne gledam stvari jednostrano. Otkud ti ideja da se pripremam za otkaz
(spomenula sam da sam radnik, da me muče isti problemi kao i 90% radnika u Hr..ostanak bez posla nije nešto što se dešava negdje drugdje,..nego svakodnevica..)

I dalje ne kužim čemu takav napadački stav i takva čudna tumačenja mog motiva pisanja ovih redaka.. rekla sam tko sam, koju ulogu imam u firmi, i kako sam došla do ovih zaključaka, stavljanjem u poziciju poslodavca..i zašto sam se stavila u imaginarnu poziciju (imam širinu pogleda)

Zadnje uređivanje katjes : 28.06.2010. at 09:55.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:47   #34
Quote:
stoga BoniZG javi nam se kad rodiš, pa da vidimo kako ćeš u trojčeke raditi od doma. uz jedno je teško, ali troje
vjeruj mi da hocu jer eto radim ovdje iz bolnice ...doduse samo konzultantski dio.....ali ja sam takav tip.....uvijek se ima vremena....da mozda bi mi placa cijela otisla na tetu cuvalicu ali bi mi staz isao , ne mislis???

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 20:41.
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:48   #35
Ma Boni ti si superžena nema šta
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:51   #36
pa ne radi se tu o potpisima za mjenjanje kolektivnog ugovora državnih i javnih službi već o mjenjaju cijelokupnog zakona o radu koji se tiće svih. ja ne znam koji je državni službenik zaštićen kao endemska vrsta možda onaj koji je došao u državnu službu preko političke i rođačke veze al ima tu puuuno malih ljudi koji nemaju ništa s tim i rade za siću kao i ostatak prosječnih hrvatskih radnika!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:56   #37
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
ja sam to i mislila ...ljudi su potpisivali za one koji imaju najveca prava i koji su zasticeni kao endemske vrste....170
e jabiga, to je opet neupućenost samog Čovjeka, SIndikati su galamili, ljudi površno slušali i izborili se za prava javne uprave, državnih službenika i namještenika za kojih opet ti isti glasači kažu da su spori, da ih puno ima i da su smetnja na državnom proračunu...
ali eto, u tom dijelu jesu Sindikati izmanipulirali građanima, ali u jednom drugom dijelu slučajno se poklopila sloga i to je ta opasnost koja je Vladu prestrašila zbog možebit bitnijih stvari...
Moje skromno mišljenje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:57   #38
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
jedna stvar si ti koja lezi doma otvorena i moli boga da prodju jos tri tj. da bude sve ok , druga stvar je kada sam naletila u ducanu na jednu bivsu radnicu na porodiljnom koja je cuvala trudnocu...naj me zahebavati....ova drzava ce morati mjenjati zakon o radu radi eu jer su kod nas radnici zasticeni kao endemske vrste samo kaj oni to ne znaju...vecina....
al po ćemu su zaštićeni? po tome što imaju sreće pa dobiju plaću,ne razumijem?! nismo zaštićeni jer se poslodavci igraju s nama kako im se prohtije. većina iz kolektivnog ugovora se ne ispunjava jer se nema novaca a za svoje bonus plaće i skupa putovanja na trošak firme se uvijek nađe.
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 09:58   #39
Quote:
homer-jrt kaže: Pogledaj post
Bravo Boni i Katjes! Po vama treba ukinuti radnicka prava i marginalizirat zene. Djecu ne treba imati nitko osim privatnikovih rodjaka, dobrostojecih i onih koji rade u drzavnim firmama. Pokrite se usima i sakrite su misju rupu jer drugo ni ne zasluzite.
Na vas se stvarno vise ne isplati slaova trositi jer niste vrijedne spomena.
gle ...jednu stvar cu ti objasniti , ono sto sam vec i rekla nekim svojim radnicima , ne radis ti tu za mene , nego za sebe i ako ti je u interesu neces ici na komplikacije cim ti se plus pokaze na testu ...kuzis? ja za sebe i svoju djecu imam , pitanje je jel imas ti?
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 10:00   #40
ja govorim o "malim" ljudima i radničkoj klasi!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 20:42.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.