Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2010., 11:15   #81
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
Rekla sam vrlo brzo jer znam da bi me skuzili zacas kad bi odbila pivu poslije posla
Svi su super reagirali..
Radim u privatnoj firmi.. nisam ni prva ni zadnja koja je zatrudnila.. i isto tako nisam nezamjenjiva..

Srecom imam super trudnocu bez teskoca.. tako da mogu bez problema raditi i nadam se da cu raditi do kraja..
Ne bi mi se ni isplatilo ici na komplikacije jer bi primala manji iznos od HZZO-a nego sada svoju placu..

Tko zna da sam nezadovoljna svojim poslom, da imam manju placu od 4250kn mozda bi i otisla na komplikacije.. ionako me svaki puta ginica pita da li mogu jos raditi i da li zelim na bolovanje.. zato neka poslodavci povise place iznad toga, sigurno ce se smanjiti broj njih koje idu na komplikacije bezveze..

Nisu mi cudna tu neka razmisljanja.. takva nam je drzava.. nista me vise ne cudi..

Sretna sam sto radim u firmi koja nije prevelika, i di je korektan odnos sefova i zaposlenika.
Sef mi takodjer nije toliko ''sposoban'' da mu se moze dogoditi kada jedna zena ode na porodiljni da firma propadne, pa da zato zaposljava samo muskarce i starije zene..
Svako ima svoj posao, ali isto tako moze se preuzeti i raspodjeliti posao na druge ili naravno naci i zamjena..
pošteno!
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:20   #82
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovo za što su se skupljali potpisi za ovaj referendum tiče se samo i isključivo izmjena u svezi kolektivnih ugovora odnosno preciznije njihovih produljenih prava (oni koji su istekli a nisu obnovljeni i primjenjuje se prioduljeno pravo)

Da se i ide u tu raspravu i izmjene zakona opet Božićnice i darovi za djecu i regresi ne bi obvezivali SVE već bi bile kao i dosada u privatnom sektoru i nepotpisnicima kolektivnih ugovora stavljene na volju

To nije pravo koje obvezuje, Božićnica, Dar za djecu i regres nisu obvezna prava već fakultativna prava
Zakon o radu nisu kolektivni ugovori javnih i državnih službi!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:21   #83
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
nažalost ne stoji što ne znaći da ne bi trebalo i da bi se trebalo zakonom provest da bi svaki privatnik na temelju procjene koliko ljudi ima zaposlenih i dobiti koju ostvaruje treba i mora dobit beneficije. jer nije u redu da privatnici iskorištavaju radnike i imaju para na bacanje a radnici nemaju što za jest. što misliš da se svaki kolektivni ugovor poštuje i da se poštovao? nemožeš pričat to kad u takve stvari nisi upućena. nije istina!
radnici imaju svoje place, za to su placeni...min. placa je odredjena zakonom koja se onda mnozi koeficijentom strucne spreme....ovo je kapitalizam , doba mozda kojima mnogima ne pase.... svaki radnik ima pravo birati gdje ce raditi i sto ce raditi....a ideje da poslodavac dijeli dobit sa zaposlenicima su vise nego apsurdne....kolektivni ugovor i zakon o radu kazu sljedece....postuje se ono sto je bolje za radnika bilo iz zakona o radu ili kol. ugovora.... ja uvijek i svima kazem....ako mislite da je poslodavcu bolje i da vas iskoristava m mozete i vi probati otvoriti svoju firmu pa da vidimo....vecina radnika su radilice ili izvrsioci a obicno su poslodavci ti koji traze posao....a onda da se djelimo u dobiti....hm....i dont think so....
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:21   #84
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
i ne samo to..ima još neljudskih kriterija po kojima se poslodavci vode pri zapošljavanju (do toga sam došla metodom imaginacije "da sam ja poslodavac" ) ali naravno, nitko neće izreći naglas.. "Bolje mi je izabrati ovog kandidata/kandidatkinju jer je na njemu očito da posao treba radi gole egzistencije. Ovaj će se grčevito držati i više će sranja progutati nego netko tko će otići jer mu se ne sviđa"

Kad sam se ja kao pripravnica zapošljavala bilo je jasno da me nema tko financirati, da sam podstanar, da se borim sama za sebe, da TREBAM posao i to brzo. Za razliku od cura/dečki koje su pod debelim pokroviteljstvom obitelji, koje na razgovor dođu u mini morisu i dizajnerskoj odjeći.. al eto, i to je život
Ajde bravo, baš fino zamišljaš.


A kaži mi, što je tu neljudsko?
Što kad biraš zaposlenika tražiš nekoga tko će se trudit na poslu, a ne nekoga tko samo čeka kad će "zvonit ura".
Komocijo moja.

Određen posao i zalaganje za isti nosi svoju plaću.
Koliko uložiš, toliko dobiješ.
Komocijom i nikakvim ulaganjem svoje volje i energije dobiješ natrag ono što ti spada - ništa.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:21   #85
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Zakon o radu nisu kolektivni ugovori javnih i državnih službi!
i opet je lara u pravu
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:24   #86
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Može može, ja probala, mala sisa, a ja (s njom) sjedim za kompom.
Zašto?
Da mi firma ne propadne, jer onda ću morat na biro, a sa tromjesečnom bebom niko neće primit na novi posao.

pa da al zato što je TO TVOJA FIRMA! a što bi neki obićan radnik isto tako trebao?!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:24   #87
Eh eto ja vas čitam .. imam pauzu na poslu pa rekoh da vidim što ima i ne mogu vjerovati :-) Najveći problem kod nas 'rvata jest da mi volimo generalizirati ... Naime ja sam državni službenik (nije bitno gdje radim). Vjerujte mi radim ko konj, i savjesno i vrijedno kao i većina državnih službenika u RH (pokvarenih pojedinaca ima svugdje i biti će ih svugdje).

Zapošljavati nekoga (žensku osobu) temeljem toga je li ili nije rodila je ČISTA DISKRIMINACIJA ... jer se zapošljava temeljem znanja radnika i njegove kvalitete, a ne temljem toga ima li pimpija ili pišu te namjerava li roditi ili ne namjerava. Prirodni je slijed stvari osnovati obitelj. Pri tome radnik koji radi bilo za državu bilo za privatnika treba biti fer i pošten, pod time mislim na vrijeme objaviti trudnoću tako da se poslodavac ima vremena ekipirati i organizirati za period kada trudnice neće biti na poslu.

Ja sam u prvoj trudnoći radilo do 45 dana prije poroda plus 15 dana godišnjeg koji mi je bio ostao. Tako ću i sa drugim bebačem.

I nemojte napadati državne službenike više niti generalizirati, jer nisu svi loši kako se voli prezentirati u javnosti i nemaju svi ne znam kolike plaće. Da zaposleni u državnoj službi imaju neka veća prava, ali isto tako postoje privatne firme u kojima djelatnici imaju veća ili manja prava ovisno o tome kako firma uredi svoje unutarnje poslovanje.

i još nešto referendum neće koštati 170 milijuna kuna, predsjednik državnog izbornog povjerenstva rekao je kako referendum može koštati najviše 50 milijuna kuna ...

odnosi li se referendum više na državne službenike ili ne po mojemu nije najbitnija stvar u svemu tome već je riječ o tome da je napokon državi trebalo pokazati da ne može dirati u prava svojih državljana kako se sjeti ... te je krajnje vrijeme bilo da se pokaže vladi da vlade mogu i pasti pod pritiskom javnosti ..


eto to je sve od mene .. ak sam pretjerala ja se ispričavam
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:25   #88
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
Zakon o radu nisu kolektivni ugovori javnih i državnih službi!
jebote ja u kupe a ti u špade
ja kažem na što se odnosio ovaj referendum i na što će se odnositi aktualne izmjene zakona.

NIGDJE na svijetu pa ni kod nas neće postojati obveza davanja Božićnice, regresa i dara za djecu...

zar ti misliš drugačije?? da će ti referendum i izmjene Zakona o radu poboljšati tvoj status u firmi koja nije javna služba ili državna uprava i da će ti poslodavac morati to isplatiti?

ako tako misliš.. krivo misliš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:26   #89
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajde bravo, baš fino zamišljaš.


A kaži mi, što je tu neljudsko?
Što kad biraš zaposlenika tražiš nekoga tko će se trudit na poslu, a ne nekoga tko samo čeka kad će "zvonit ura".
Komocijo moja.

Određen posao i zalaganje za isti nosi svoju plaću.
Koliko uložiš, toliko dobiješ.
Komocijom i nikakvim ulaganjem svoje volje i energije dobiješ natrag ono što ti spada - ništa.
e ali zar poslodavac ima čarobnu kuglu pa vidi na prvu tko je radnik a tko ne?
No ovdje se svakako radi o tome da se žena po defaultu diskriminira jer ima jajnike i maternicu.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:30   #90
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
Zapošljavati nekoga (žensku osobu) temeljem toga je li ili nije rodila je ČISTA DISKRIMINACIJA ...
naravno da je diskriminacija i to po tri zakona

Zakona o radu
Zakona o suzbijanju diskriminacije
Zakon o zaštiti dostojanstva radnika (tako nekako se zove)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:30   #91
E i samo još jedna situacija ... moja majka ima obrt .. i problem radnika, nekih od njih, jest u tome da ne shvaćaju da svojim zalaganjem i radom u firmi koja nije njihova rade dobro i sebi jer što firma bolje posluje, što više firma radi u plusu, veća je mougćnosti da će dobiti veće plaće i veća prava jer će vlasnik imati veću mogućnost za manevre
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:33   #92
po čemu se ja razlikujem od običnog radnika?
Radim za sebe i svoju obitelj.
Radnik isto.

Samo što radnik uvjek misli da onaj poslodavac se doma kupa u parama, jebe cijeli svijet u mozak i ne znam što.
Ne, draga, to je kad ne vidiš dalje od svog nosa.


Druga radnica kad je otišla na komplikacije, isto smo ju svako malo zvali doma.
Zašto?
Ne zato što smo bahati privatnici koji jebu zaposlenike, već zato što je ona jedina znala neke podatke i trebalo nam je vremena da pohvatamo konce.
Tu osobu sad čeka natrag radno mjesto, premda bi najradije otpustili nekog jer nam je ovaj kaos od države dobro uništio posao.
Ali žena sad ima i djete i treba joj posao, tako da sad kombiniramo da smislimo kako da svi zajedno opstanemo.


Ali u Hrvatskoj radnici ne kuže to osnovno, a to je da prvo rade za sebe i svoju obitelj.
A isto to rade i poslodavci.
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 23:08.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:33   #93
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ajde bravo, baš fino zamišljaš.


A kaži mi, što je tu neljudsko?
Što kad biraš zaposlenika tražiš nekoga tko će se trudit na poslu, a ne nekoga tko samo čeka kad će "zvonit ura".
Komocijo moja.

Određen posao i zalaganje za isti nosi svoju plaću.
Koliko uložiš, toliko dobiješ.
Komocijom i nikakvim ulaganjem svoje volje i energije dobiješ natrag ono što ti spada - ništa.
Neljudsko je ako poslodavac ide s pretpostavkom da će egzistencijalno ugroženi zaposlenik više sranja progutati na tom poslu.

Nažalost, nije točno da koliko uložiš toliko dobiješ. Ista ova moja firma koju sam maloprije nahvalila da poštuje zakon i prava radnika, nekima (organizatorima svog vremena, voditeljima) ne plaća prekovremene jer ako moraš raditi prekovremeno to je dokaz da nisi dobro organizirao svoje vrijeme, nikakav trud se ne nagrađuje, inovacije, prijedlozi, ubrzavanja, unapređenje procesa..niš od tog ... jbg privatna firma. dobit ćeš plaću i prazna obećanja, demagogiju i floskule. Vrhunac je javna pohvala na božićnom domjenku.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:35   #94
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
, po čemu se ja razlikujem od običnog radnika?
da samo ti draga imaš 5x veću plaću od svog radnika pa se tebi da radit 24 sata u tjednu jer ti si ta koja od svega najviše profitira. a radnik je tu da radi svojih 8 sati i za to dobije plaću... il ti plaćaš prekovremene svojim radnicima možda??
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.

Zadnje uređivanje Tashi : 05.07.2010. at 23:09.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:35   #95
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
E i samo još jedna situacija ... moja majka ima obrt .. i problem radnika, nekih od njih, jest u tome da ne shvaćaju da svojim zalaganjem i radom u firmi koja nije njihova rade dobro i sebi jer što firma bolje posluje, što više firma radi u plusu, veća je mougćnosti da će dobiti veće plaće i veća prava jer će vlasnik imati veću mogućnost za manevre
to stoji.
ali što znači raditi "bolje"?
Zar to ne bi trebalo značiti da za radnog vremena daš 100% sebe?
Za mog šefa recimo to znači da mi uvali toliko posla da nemam više slobodne večeri, ni subote, ni nedjelje...za iste pare, a njemu za više jer će na kraju on biti super kako uspjeva isti posao obaviti s manje radnika.
I onda me još maltretira ako nešto ne stignem napraviti u roku jer taj vikend imam pir od sestrične a vikendi su kao neradni, moje slobodno vrijeme, kužiš?
pa otkad smo mi robovlasničko društvo?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:36   #96
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
Neljudsko je ako poslodavac ide s pretpostavkom da će egzistencijalno ugroženi zaposlenik više sranja progutati na tom poslu.

Nažalost, nije točno da koliko uložiš toliko dobiješ. Ista ova moja firma koju sam maloprije nahvalila da poštuje zakon i prava radnika, nekima (organizatorima svog vremena, voditeljima) ne plaća prekovremene jer ako moraš raditi prekovremeno to je dokaz da nisi dobro organizirao svoje vrijeme, nikakav trud se ne nagrađuje, inovacije, prijedlozi, ubrzavanja, unapređenje procesa..niš od tog ... jbg privatna firma. dobit ćeš plaću i prazna obećanja, demagogiju i floskule. Vrhunac je javna pohvala na božićnom domjenku.
Uvjek možeš, imaš potpunu slobodu izbora, da daš otkaz i da tražiš drugu firmu.
Nisi rob. Ne moraš trpit ono što ne podržavaš.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:39   #97
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
to stoji.
ali što znači raditi "bolje"?
Zar to ne bi trebalo značiti da za radnog vremena daš 100% sebe?
Za mog šefa recimo to znači da mi uvali toliko posla da nemam više slobodne večeri, ni subote, ni nedjelje...za iste pare, a njemu za više jer će na kraju on biti super kako uspjeva isti posao obaviti s manje radnika.
I onda me još maltretira ako nešto ne stignem napraviti u roku jer taj vikend imam pir od sestrične a vikendi su kao neradni, moje slobodno vrijeme, kužiš?
pa otkad smo mi robovlasničko društvo?
kao što rekoh šefova i radnika ima svakakvih i onih dobrih i onih loših ...

raditi bolje znači da kad šefa nema u firmi da i se i onda savjesno radi ...

ja sam jedna od onih koja je kod privatnika radila prije državne firme i radila sam i svetkom i petom i pobjegla glavom bez obzira, ali se taj isti poslodavac nakon što mu je hrpa ljudi otišla u kratkom vremenu promijenio
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:40   #98
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Uvjek možeš, imaš potpunu slobodu izbora, da daš otkaz i da tražiš drugu firmu.
Nisi rob. Ne moraš trpit ono što ne podržavaš.
naravno. zato imam i neki plan vezano uz svoju karijeru, samo ima jedan mali problem vezan uz ponudu poslova zadnjih godinu dana
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:40   #99
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
hahaha da,da i ja sam to pomislila

u vrijeme kad je firmi išlo više nego dobro, nitko ništa nije dijelio zaposlenicima..ništa više od minimuma..
a kad je krenulo loše, odmah su se dosjetili rezat plaće.. toliko o tome kad firmi dobro ide
pa naravno da nije kad im je to zakon omogućio,naš zakon je stvoren da štiti bogate a da je... u mozak siromašne i radnike koji ionako malo imaju i to ti je tako. htjeli demokraciju, dobili demokraciju!
__________________
Petar-Naše malo sunce... 27.07.2010.
buffy24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 11:40   #100
Quote:
buffy24 kaže: Pogledaj post
da samo ti draga imaš 5x veću plaću od svog radnika pa se tebi da radit 24 sata u tjednu jer ti si ta koja od svega najviše profitira. a radnik je tu da radi svojih 8 sati i za to dobije plaću... il ti plaćaš prekovremene svojim radnicima možda??
mi radimo po principu stimulacije...ako zakljucim da si ti tj mjesec vise radila i placa bu ti bila veca....a ak mi odes na bolovanje radi sracke onda bu ti bila manja
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.