Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2011., 15:31   #21
povraćala sam cijelu trudnoću i onda još u 5. mj počeli napadaju gastrtitisa (s kojim i inače imam problema ali se bilo smirilo prije trudnoće). Uredno su mi davali peptoran i ja uredno pila. Od ovih prirodnijih stvari jako mi je pomagao čaj od cvijeta nevena iz dm-a i miso odnosno miso juhe. ima kupiti u bio&bio. jako dobro za želudac.
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 15:37   #22
Mene spasio Donat Mg. Toplo preporučam svima. Jedino pripaziti jer nakon par dana ako dosta popijete može biti premekana stolica.
saturea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 17:03   #23
Quote:
saturea kaže: Pogledaj post
Mene spasio Donat Mg. Toplo preporučam svima. Jedino pripaziti jer nakon par dana ako dosta popijete može biti premekana stolica.
Ja sam od tog donata mg uvijek, ali uvijek dobila nenormalan proljev. I to sto je gaziran mi nikako nije sjedalo na moj jadni zeludac jer ni inace ne pijem gazirano.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 14:27   #24
Prvi simptom trudnoće mi je bila gadna žgaravica, i tako do poroda, povraćala ko blesava prva 3 mj. A pomoglo bi; pazila bi što jedem i ne preobilno, donat mg al bi od njega imala užasan proljev pa odustala, gastal ko vodica, pomogne na 5 min, jedino Rupurut mi je zbilja pomogao. A tako gadne žgaravice da sam na porodu žicala između trudova peptoran.
A gastroenterolog, privatno u Nemetovoj dr. Ilijaš,jedino kod njega gastroskopija nije traumatično iskustvo.

S porodom otišle i želučane tegobe Sretno!
__________________
;)
adri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 12:58   #25
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja godinama muku mucim s gastritisom.
U trudnoci me uhvatilo par puta, ali se nisam usudila uzeti antacid iako rennie moze bez problema.
Dok sam lezala u petrovoj, sestre su cimerici rekle da moze i gastal do 3 na dan.
Ja sam ti jela slane stapice, dvopek ili koricu kruha kad bi me bas uhvatilo, s time da su epizode bile puno blaze nego prije trudnoce.
Prije sam pila peptoran, lanzul i jos par vrsta lijekova.
Ja sam ko hebeni Jeremija ne znam šta reći,evo uz navedene gore probleme sumnjam na probleme sa štitnjačom pa sad moram i to pregledati.Nemam riječia baš pazim štoa jedem i pijem,ne pušim,ne pijem alkohol,ne jedem crveno meso,pijem puno biljnih sokova,čajeva,vode,voća,povrća....ludaaaa sam al doslovno već!Uglavnom mršava sam ko štap,ne mogu se udebljati nikako,umor konstantni,promuklost i grlobolja u zadnje vrijeme česta i znojenje...ma..Jel imate kakve savjete,prijedloge...
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 17:21   #26
ja sam cijelu trudnocu muku mucila sa gastritisom,od samog pocetka.a pred kraj je bilo nesnosno,kiselina me mucila po 24h na dan,ponoci sam se budila,dizala sjest na krevet jel sam imala osjecaj ako ostanem lezat da ce me udavit,uzas.nista mi nije pomagalo,ni tablete,ni donat mg ni bademi.grozno.kako sam rodila,cim je beba izasla van,sve je nestalo isto tren,stvarno interesantno i mogu reci evo 6mj nakon poroda nije mi se uopce pojavila jos
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 19:37   #27
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam cijelu trudnocu muku mucila sa gastritisom,od samog pocetka.a pred kraj je bilo nesnosno,kiselina me mucila po 24h na dan,ponoci sam se budila,dizala sjest na krevet jel sam imala osjecaj ako ostanem lezat da ce me udavit,uzas.nista mi nije pomagalo,ni tablete,ni donat mg ni bademi.grozno.kako sam rodila,cim je beba izasla van,sve je nestalo isto tren,stvarno interesantno i mogu reci evo 6mj nakon poroda nije mi se uopce pojavila jos
Bar da i meni sve to nestane,luda sam već od svih tegoba,ne mogu normalno funkcionirati.
__________________
.....................
Angor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 12:44   #28
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Bar da i meni sve to nestane,luda sam već od svih tegoba,ne mogu normalno funkcionirati.
hoce vidjet ces,koga god znam svima je iza poroda proslo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 11:46   #29
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
hoce vidjet ces,koga god znam svima je iza poroda proslo
možda ako nije kronično što he kod mene slučaj.. ja sam i prije imala problema (povremeno i velikih) s gastritisom tako da to kod mene nije posljedica trudnoće i nešto što će proći poslije poroda..
sad sam 20+3, malo mi se smirilo.. pomaže mi donat i kad pazim šta jedem.. najgore mi je što voće baš ne podnosim pa se i ne hranim baš nešto.. to me najviše brine.. a o vitaminima da ne pričam.. prenatal sam uglavnom povratila pa sam ga počela izbjegavati tj piti ga svakih 5 dana, sad sam uzela elevit, ali ista je stvar pa ga pijem dosta rijetko.. sad mi je željezo dosta nisko, ali šta ću ga ne mogu nikakve dodatke (vitamine) uzimati..
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 13:09   #30
kronicni gastritis

Pozdrav svim gastriticarima

Dakle..Bolujem od kronicnog gastritisa ve 3,5 godine..Nema Heliobacterie,mala hernija,GERB..Isla 2 puta na gastroskopiju,1 kolonoskopiju..Dobila ljekove Lanzul,Controloc,pa malo peptorana tu i tamo..Uglavno od Lanzula koji trosim vec 1,5 godine mi je zeludac ko ukocen i napet..Prestala s nijm i sada sam na Controlocu..Ma zeludac kao zeludac non stop bolucka,bode,upali se,gusi,jednjak upaljen itd..Bolovi obavezno idu ispod rebra i na ledja ali i nize na crijeva..Upale se i crijeva ali se to nista ne vidi na kolonoskopiji..Nalazi svi ok,krv ok sve ok,a ne prolazi...Svaki dan jedna tabletica,a u najgorim danima 2 lanzula i controloca i stroga dijeta...I tako do unedogled..
Ne znam da li je postojao period u ove tri godine kada nisam morala uzeti tabletu..Moze li tko pomoci kako se trajno rijesiti bolesnog glupog zeluca
Hvala
nala03 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.