Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 14:14   #5921
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
to je suluda prehrana, fruktoza je secer. uglavnom ni jedan ekstrem nije ni koristan ni neskodljiv.
Napad trolova...bjež'te ljudi, tko se nije skrio magarac je bio

Tebi je možda suluda prehrana koji o tome ništa ne znaš i nemaš osobnog iskustva na tom području ali zato stalno o tome pišeš nebuloze kao da si neki stručnjak. Meni je ta "suluda prehrana" svakodnevnica već godinama
Marec is offline  
Old 27.09.2017., 14:16   #5922
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Napad trolova...bjež'te ljudi, tko se nije skrio magarac je bio

Tebi je možda suluda prehrana koji o tome ništa ne znaš i nemaš osobnog iskustva na tom području ali zato stalno o tome pišeš nebuloze kao da si neki stručnjak. Meni je ta "suluda prehrana" svakodnevnica već godinama
odlicno, od 4 osnovne skupine namirnica ti u sbe stavljas tek djelic jedne skupine. zelim ti puno srece, trebat ce ti.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 27.09.2017., 14:26   #5923
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
odlicno, od 4 osnovne skupine namirnica ti u sbe stavljas tek djelic jedne skupine. zelim ti puno srece, trebat ce ti.
Da, kad mi totalna neznalica poput tebe kaže nešto o mojoj prehrani i upozorava me, onda se stvarno moram debelo zamisliti
Marec is offline  
Old 27.09.2017., 14:30   #5924
ne upozoravam te. kakvog smisla bi imalo upozoravati osobu koja se hrani secerom i zanemaruje ostale grupe namirnica nuzne za funkcioniranje organizma. bolje komunicirati s ciglom jer cigla ima svrhu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 27.09.2017., 14:35   #5925
I u Bibliji piše : "Neka plod ove voćke bude tvoja hrana, a njen list tvoj lijek" .
Kasnije su ljudi krenuli sve i sva smatrati svojom hranom, ooo kako li su pogriješili, a otuda i bolesti i zlo, iz patnje prirode, i naravno fiz., mentalno i duhovno nazadovanje.
Rorion is offline  
Old 27.09.2017., 14:44   #5926
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ne upozoravam te. kakvog smisla bi imalo upozoravati osobu koja se hrani secerom i zanemaruje ostale grupe namirnica nuzne za funkcioniranje organizma. bolje komunicirati s ciglom jer cigla ima svrhu.
O kojem šećeru pričaš? O industrijskom ili o prirodnom direktno iz voća? Razlika je golema, kao nebo i zemlja A ako nisi znao, a nisi jer odavno se vidi da pojma nemaš o temi ali voliš ovdje iz samo tebi poznatih razloga polemizirati i teoretizirati, u voću imamo sve ali baš sve što nam je potrebno
Marec is offline  
Old 27.09.2017., 15:16   #5927
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
O kojem šećeru pričaš? O industrijskom ili o prirodnom direktno iz voća? Razlika je golema, kao nebo i zemlja
secer je secer, isto kao sto ne postoje dobre i lose kalorije. nevjerojatno je kakve stvari se tu nadju ali u redu je da me se svako malo podsjeti da postoje i ovako ekstremni primjerci osoba koje guraju glavu u pijesak pred stvarnoscu.

Quote:
A ako nisi znao, a nisi jer odavno se vidi da pojma nemaš o temi ali voliš ovdje iz samo tebi poznatih razloga polemizirati i teoretizirati, u voću imamo sve ali baš sve što nam je potrebno
kao sto rekoh, puno srece. nit polemiziram nit teoretiziram, pogresno koristis termine - ukazujem na pogresnu ishranu.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 27.09.2017., 16:04   #5928
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Napad trolova...bjež'te ljudi, tko se nije skrio magarac je bio

Tebi je možda suluda prehrana koji o tome ništa ne znaš i nemaš osobnog iskustva na tom području ali zato stalno o tome pišeš nebuloze kao da si neki stručnjak. Meni je ta "suluda prehrana" svakodnevnica već godinama
trolovi na temi o sirovoj hrani pričaju protiv. iz dana u dan iz sata u sat. uvijek isto. ko po komandi. ali ne kuže da ih se ne doživljava. ima 3456789 tema na forumu a oni našli baš ovdje. sigurno smo na pravom putu.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 27.09.2017., 16:46   #5929
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ali u redu je da me se svako malo podsjeti da postoje i ovako ekstremni primjerci osoba koje guraju glavu u pijesak pred stvarnoscu.
...kaže "stručnjak" za prirodnu prehranu koji ni jedan dan nije proveo na prirodnoj prehrani, te koji prirodnu prehranu naziva suludom...i ostane živ

Nego da se malo uozbiljimo, što se tiče videa kojeg sam postavio par postova ranije, evo kako je žena iz videa izgledala prije nego se počela hraniti prirodnom hranom, te kako izgleda sada

P.S. Na voćnom kampu smo se složili da je riječ za hranu "prirodna" puno bolja nego "sirova", jer kad nekom kažemo sirova hrana to nekima djeluje ekstremno kao npr. sirovi krumpir pa čak i sirovo meso.

Zadnje uređivanje Marec : 27.09.2017. at 16:56.
Marec is offline  
Old 27.09.2017., 16:56   #5930
Šećer iz voća nije jednak industrijskom šećeru.

Osobno ne bi nikad bila na frutarijanstvu (niti je najzdravija prehrana), ali ovo vezano za šećer su činjenice. Šećer kao šećer je lišen ikakvih vitamina, minerala, vlakana, antioksidanata, za razliku od šećera iz voća.

Pažljivo pogledati
https://nutritionfacts.org/video/if-...t-about-fruit/
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 27.09.2017., 16:58   #5931
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
Šećer iz voća nije jednak industrijskom šećeru.

Osobno ne bi nikad bila na frutarijanstvu (niti je najzdravija prehrana), ali ovo vezano za šećer su činjenice. Šećer kao šećer je lišen ikakvih vitamina, minerala, vlakana, antioksidanata, za razliku od šećera iz voća.
Ti ovo ozbiljno?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 27.09.2017., 17:34   #5932
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ti ovo ozbiljno?


Lapsus calami
- voće je bogato vitaminima, mineralima, vlaknima i antioksidansima, a ne voćni šećer. Za razliku od jel čistog šećera koji nema ništa od navedenog.
__________________
“Two people in love, alone, isolated from the world, that's beautiful.”
Lorelei S is offline  
Old 27.09.2017., 18:22   #5933
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post
. Šećer kao šećer je lišen ikakvih vitamina, minerala, vlakana, antioksidanata, za razliku od šećera iz voća.
Pažljivo pogledati
https://nutritionfacts.org/video/if-...t-about-fruit/
Prije nekih godinu i po sam dao znanstvene linkove koji pokazuju kako mrkvica ima preko 700 različitih bioaktivni fionutrijenata, enzima, karetonoida, bioflavonioda, antioksidansa....
Danas ustaljeno mišljenje kako mrkva ima samo beta karoten.
Evo malo i o jabuci.
This research represents the chemical composition of apple-tree (Malus domestica
Borkh
β-pinene, camphene, δ-3-
carene, α-terpinene, limonene,
p-cymene, perillene, α-terpinolene,
α-humulene, linalool, menthol,
β-caryophyllene, β-ionone, (E, E)-α-
farnesene, eugenol, geraniol, thymol,
(E)-,(Z)-citral, bornyl acetate, geranyl
acetate, benzaldehyde, cinnamalde-
hyde, nonanal, decanal, (Z)-3-hexen-
1-ol, benzyl alcohol, 2-phenylethyl
alcohol, benzophenone, hexanol,
octanoic acid, palmitic acid, butyl
acetate, isopropyl myristate, butyl
myristate, isopropyl palmitate,
n-decane, n-eicosane, 1-dodecene,
dodecane, hexadecane
[4–8, and therein cited]
α, β-pinene, camphene, β-myrcene, δ-3-carene,
α-terpinene, limonene, γ-terpinene, α-terpinolene,
linalool, camphor, p-cymene, β-caryophyllene, (E, E)-α-
farnesene, butyl acetate, 2-methylbutyl acetate, hexyl
acetate, butyl butanoate, butyl 2-methyl butanoate,
hexyl butyrate, propyl hexanoate, butyl hexanoate,
hexyl hexanoate, butyl propanoate, butyl laurate, butyl
myristate, hexyl propanoate, 1-methylethyl butanoate,
ethyl octanoate, ethyl hexanoate, ethyl 2-methyl bu-
tanoate, ethyl butanoate, ethyl pentanoate, 2-methyl
butanol, methyl 2-methyl butanoate, propyl 2-methyl bu-
tanoate, propyl butanoate, pentyl acetate, hexyl 2-methyl
butanoate, geranyl acetate, estragole, hexanol, hexanal,
(E)-2-hexenal, heptanol, butanol, octanol, nonanal, deca-
nal, dodecanal, acetophenone, benzophenone, nonanoic
acid, n-tridecane, n-tetradecane
[5, 6, 9–12; and therein cited]
α, β-pinene, camphene,
limonene,1,8-cineole, δ-3-
carene, α-phellandrene, linalool,
4-terpineol, β-caryophyllene,
spathulenol, hexanal, (E)-2-hex-
enal, heptanal, (Z)-3-hexen-1-ol,
2-β-damascenone, 2-dode-
canone, (E, E)-α-farnesene,
1,6,10-dodecatrien-3-ol-3,7,11-
trimethyl, cis-3-hexenyl benzo-
ate, n-hexyl benzoate, benzyl
benzoate, 6,10, 4-trimethyl-
2-pentadecanone, podo-
carpene A, phytol, n-eicosane,
undecanone, tricosane,
pentacosane [5, 6, 13; and
therein cited]......
. In total, up to 280 components were identified
by GC (FID) and GC-MS techniques


Toliko o tome kako je voće samo šećer.
Rorion is offline  
Old 27.09.2017., 19:29   #5934
Quote:
Lorelei S kaže: Pogledaj post


Lapsus calami
- voće je bogato vitaminima, mineralima, vlaknima i antioksidansima, a ne voćni šećer. Za razliku od jel čistog šećera koji nema ništa od navedenog.
Probaj melasu.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 28.09.2017., 07:50   #5935
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
trolovi na temi o sirovoj hrani pričaju protiv. iz dana u dan iz sata u sat. uvijek isto. ko po komandi. ali ne kuže da ih se ne doživljava. ima 3456789 tema na forumu a oni našli baš ovdje. sigurno smo na pravom putu.
gdje ja 'pricam protiv sirove hrane'? moze jedan jedini upis? ja pisem protiv sumanutih ideja da je sirova hrana lijek sama po sebi. ako je to tesko shvatiti iz mojih upisa onda savjetujem pojacati unos stvarnih proteina i aminokiselina a ne hraniti se kao sto su se hranili ljudi dok je zivotni vijek bio 25 godina.

Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
...kaže "stručnjak" za prirodnu prehranu koji ni jedan dan nije proveo na prirodnoj prehrani, te koji prirodnu prehranu naziva suludom...i ostane živ

Nego da se malo uozbiljimo, što se tiče videa kojeg sam postavio par postova ranije, evo kako je žena iz videa izgledala prije nego se počela hraniti prirodnom hranom, te kako izgleda sada

P.S. Na voćnom kampu smo se složili da je riječ za hranu "prirodna" puno bolja nego "sirova", jer kad nekom kažemo sirova hrana to nekima djeluje ekstremno kao npr. sirovi krumpir pa čak i sirovo meso.
suludo, sumanuto, pomaknuto i potpuno liseno dodira sa stvarnoscu. zasto? pa zato jer zivotni vijek nikad nije bio duzi a ljudi se hrane sve losije zbog nedostatka vremena. vjerovanje da je medicina sustavno zlo u sprezi s iluminatima je otprilike jednako blesavo kao tvoja tvrdnja da se nikada prirodno ne hranim.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.09.2017., 08:27   #5936
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Prije nekih godinu i po sam dao znanstvene linkove koji pokazuju kako mrkvica ima preko 700 različitih bioaktivni fionutrijenata, enzima, karetonoida, bioflavonioda, antioksidansa....
Danas ustaljeno mišljenje kako mrkva ima samo beta karoten.
Evo malo i o jabuci.
Da i šta sa tim sastojcima?
Znalo se i prije ali sad je potvrđeno. Radi se o vrlo malim količinama koje čak nemaju neku nutritivnu vrijednost.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Old 28.09.2017., 08:58   #5937
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
zivotni vijek nikad nije bio duzi
Na žalost...netočno !!
Marec is offline  
Old 28.09.2017., 09:11   #5938
Quote:
Marec kaže: Pogledaj post
Na žalost...netočno !!
pa zasto je onda tako tesko navesti kad je u povijesti planeta zemlje ljudski vijek bio duzi nego danas?
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 28.09.2017., 13:21   #5939
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
pa zasto je onda tako tesko navesti kad je u povijesti planeta zemlje ljudski vijek bio duzi nego danas?
Zato što su i kroz povijest, pogotovo zadnjih 200-tinjak godina, a još više danas, kao i ti, postojali ljudi koji su iznosili neistine, podržavajući koorporacije.
Samo ja osobno znam od svojih kolega podatke o pradjedovima stogodišnjacima.
Rorion is offline  
Old 28.09.2017., 13:49   #5940
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zato što su i kroz povijest, pogotovo zadnjih 200-tinjak godina, a još više danas, kao i ti, postojali ljudi koji su iznosili neistine, podržavajući koorporacije.
Samo ja osobno znam od svojih kolega podatke o pradjedovima stogodišnjacima.
dakle zanemarit cemo da svaka ambulanta u kvartu ima podatke o pacijentima, zanemarit cemo da postoji milijun organizacija medjunarodnog karaktera koje vrse evidenciju, zanemarit cemo da postoji policija i druge institucije koje izdaju dokumente - ne, samo je bitno da si ti cuo od kolege da netko ima pradjeda stogodisnjaka

moja prabaka je takodjer dozivjela 100. i? zivjela je u 20. stoljecu i imala tretman kakav njezina majka, bala i prabaka nisu imale.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.