Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2011., 13:06   #1
Zamp

Nisam nigdje snimila ovu temu ako sam fulala Mayo sorry!

Uglavnom kako se bliži svadba plaćamo još koje kakve stvari! Jedna od njih je Zamp za koji sam prvi put čula kad smo bili na dogovoru u restoranu! Lijepo nam je teta rekla da pred vjenčanje prijavimo određeni broj ljudi i da plaćamo autorska prava da bi bend mogao bez problema izvodit(ne znam kakve veze ima broj ljudi)!
Uglavnom riječ je o nekih 600-700kn,ma nekako bi nagrecali i tu lovu kad smo već sve ostalo,ali ljudi su me u čudu gledali kad bi spomenula taj zamp,kao zar ne plaća to restoran mjesečno,bend i sl.,nikako mladenci! Da ne spominjem da ovi moji 'domorodci' koji još uvijek po starovjerački feštaju pod šatorom nisu nikad ni čuli za to!
Nije mi problem platit ako moram,pogotovo jer ne želim da mi policija izbaci bend usred fešte,ali ako ne moram neću! Sumnjam da se restoran šverca pošto su naši svatovi 1. u mjesecu,pa da platimo za cijeli mjesec,e šipak!
Kako ste vi prošli s tim?
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:47   #2
Meni restoran kaže da to plaća bend, a bend kaže da plaćam ja
Izgleda da plaćaš glavarinu, tj. ovisi o broju ljudi.
mafalda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:47   #3
Nama u ugovoru sa salom stoji da moramo platiti i donijeti potvrdu 7 dana prije svatova njima na uvid.
A onda, u 6.mj. se susjeda udavala, u istoj sali gdje smo i mi, svirao joj isti bend kao i nama što će, i saznam dan prije njenih svatova da oni nisu ništa platili. Nije bilo nikakvih problema, ne znam što bi se inače dogodilo da se ne plati.
renata30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:50   #4
Ja nisam ništa platila, to je posao restorana....pogotovo ako je neki restoran u kojem se često održavaju svadbe, mislim da bi oni to trebali plaćati na mjesečnoj bazi....Bar je tako nama rekao voditelj restorana kad smo razgovarali o tom.
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:52   #5
sala mora platiti ako inaće ima restoran, hotel ili što već za sebe. neki traže da plate mladenci, zamp ne prelazi prek 1000kn. iako ne znam kakve veze ima broj ljudi, to bi trebalo ovisiti o repertoaru? i mislim da ima tema negdje, sam da je probam iskopati.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:53   #6
mi ništa ne plaćamo jer sala to ima uračunato u svoju cijenu stolice... ali znam da ima restorana koji to sve svale na leđa mladenaca... a isto tako sam čula da su mojoj jednoj susjedi upali na svadbu i kad su vidjeli da nisu platili to ZAMP-u (vlasnik im je prije svadbe rekao da to moraju platiti, ali oni nisu) dobili su kaznu i bend je morao otići...

iskreno to je rizik isto kao i sa kolačima... ako ti vlasnik dozvoli da imaš svoje kolače, a dođe ti inspekcija, sam snosiš trošak svega toga... malo mi je glupo da ti kao mladenka moraš to plaćati jer restorani i tako to plaćaju mjesečno, a bend je ionako ilegalno na tržištu (osim onih koji su registrirani kao izvođač), ali bolje je i to platiti nego strepiti od inspekcije....
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:54   #7
Ostavljam zasebnu temu.

Koliko ja znam, a mislim da znam, trošak ZAMP-a plaća organizator događaja, dakle mladenci. To nije trošak koji bi trebao pokriti restoran niti bend.
E sad, u nekim slučajevima (npr. u mojem) trošak ZAMP-a snosi restoran jer imaju već neke ugovore na godišnjoj bazi pa ih to ionako ispadne jeftinije, a oni to prikažu kao poklon mladencima i dodatnu pogodnost.

Obrasce za prijavu možete pronaći ovdje. Potrebno je ispuniti prijavu glazbene priredbe i popis izvedenih djela.

Možete vi probati i ne platiti, ali onda ste podložni inspekciji i kaznama.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 13:58   #8
ima nešto i tu o zampu od prije
https://www.forum.hr/showthread.php?p...p#post11704370
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:03   #9
Da, thx! Razmišljala sam prebaciti na tu temu, ali toliko se u zadnje vrijeme ovdje spominje taj ZAMP da je zaslužio svoju temu
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2011., 14:14   #10
Ma nije da ga mi ne želimo platit! Ako moramo platit ćemo,ali ako je to dužnost restorana zašto bi obavljali njihov posao? I naravno da mislim tražit da mi prilože potvrdu ako oni plaćaju
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 00:11   #11
mi kad smo bili platit kaparu ja lijepo pitala. i ovak je meni rekao. zamp su prije oni plaćali na godišnjoj razini i mladenci nisu imali niš s time. sad ej izašao novi zakon gdje se valjda plaća zamp za sveki događaj zasebbno ovisno o broju ljudi.

ali mi ne plaćamo prije svadbe nego poslije će nam to lijepo bit uračunato kad dođemo drugi dan platit restoran.

ali više informacija kad se u veljači dođem dogoovirt za kolače i tortu.
ja-neka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 08:47   #12
Mi isto moramo platiti ZAMP. Kod nas je 800 kn.
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 10:38   #13
Zašto je kod vas 800kn?
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 11:40   #14
Ja nisam 100% ali mislim da su i nama rekli oko 800 i da je bratić platio isto tako, mislim 816 i nešto lipa
ja sam jednom prilikom išla čitati taj kao zakon o zampu il šta već, to sve ovisi o broju ljudi, vrsti svečanosti (privatna, javna, poluprivatna...), mjestu održavanja (restoran, dvd, sala...), lokaciji (centar ili periferija), regiji (županija i to), da li je ulaz slobodan ili se naplaćuje....uglavnom, tri milijuna caka i niš nisam zapamtila konkretno, niti mogla izračunati jer nisam znala kako se to računa i u šta spada moja sala......ma komara, samo ga kompliciraju....
martina.vu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 11:51   #15
U biti koliko sam čula taj zamp se plaća po broju osoba(totalna glupost)
Uglavnom ja sam jučer poslala mail zampovcima i oni kažu da ja plaćam! Uglavnom trebala bih ispuniti formular na njihovoj stranici pa će oni kako im prdne na pamet odredit koliko para ja imam pa ću im toliko platit nakon što mi pošalju račun poštom!Teta se sasvim razumljivo prosipala zakonima,člancima i raznoraznim točkama koje ja ništ nisam skužila,al je rekla da u roku 2 tjedna(valjda od vjenčanja) treba bit poslan cijeli repertoar inače će račun bit uvećan za 50% što mi isto nije jasno kako kad je već plaćeno,al bitno je da ona meni odmah u startu prijeti!
__________________
Moj prodajni album
zabut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 13:05   #16
Quote:
zabut kaže: Pogledaj post
Zašto je kod vas 800kn?
Zato kaj naš restač ima dogovor s njima - kao povlaštenu cijenu... muljam - nemuljam.... al eto (kaže da možemo samo više od toga platit) .. platit ćemo to i svi sretni i zadovoljni
__________________
03.09.2011.
libica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 14:32   #17
Ja placam zamp 100 eura..
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:08   #18
Nama restoran plaća, i čini mi se da nam je vlasnik rekao da se plaća po osobi.
__________________
... 17. 09. 2011. ...
evil_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:16   #19
Zamp se ne plaća pojedinačno po osobi, nego postoje kategorije ovisno o ukupnom broju gostiju.
I nemojte se cure previše buniti protiv toga - autorska prava su autorska prava i tu se ne može ništa osim pošteno platiti
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2011., 15:58   #20
Ok, koji je postupak za prijavu. Prije ili poslije svadbe?
mafalda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:44.