Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2011., 21:53   #21
ovo što ću sad pitat nije trolanje, i molim vas najljepše da ga tako ne doživite, samo mi nešto nije jasno:

koliko vi maslaca trošite mjesečno da vam je razlika u cijeni od 5-6-7 kuna na 250 g značajna? ok, ja ne jedem maslac, dečko jede, kolače pečem rijetko a i kad pečem najčešće to nisu oni u koje ide cijeli paketić maslaca i jedan mi od 250 g traje dva mjeseca (ako baš pečem neki kolač s puno maslaca, onda ode jedan odjednom, ali drugi traje opet 2 mjeseca). dakle, meni je mjesečno - ako se razbahatim maslacem - trošak za razliku u cijeni 10-15 kn. pa to je, onak, jedan radler u kafiću

da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 21:59   #22
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ovo što ću sad pitat nije trolanje, i molim vas najljepše da ga tako ne doživite, samo mi nešto nije jasno:

koliko vi maslaca trošite mjesečno da vam je razlika u cijeni od 5-6-7 kuna na 250 g značajna? ok, ja ne jedem maslac, dečko jede, kolače pečem rijetko a i kad pečem najčešće to nisu oni u koje ide cijeli paketić maslaca i jedan mi od 250 g traje dva mjeseca (ako baš pečem neki kolač s puno maslaca, onda ode jedan odjednom, ali drugi traje opet 2 mjeseca). dakle, meni je mjesečno - ako se razbahatim maslacem - trošak za razliku u cijeni 10-15 kn. pa to je, onak, jedan radler u kafiću

da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
moja mater peče toliko kolača mjesečno, da se osjeti razlika u tih 4-5 kn..ja ne pečem niš, tak da more koštat i 30 kn
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:03   #23
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
Jedan maslac sigurno potrošim za doručkovanje, kod mene je to svako jutro monotono jednako, maslac i domaća marmelada uz kavu i mlijeko. Tokom mjeseca barem 4 kolača ispečem, tu i tamo pokoji rižoto, tako da mislim da u prosjeku mjesečno potrošim 3 - 4 komada maslaca od 250 gr. Priznajem da sam se šokirala na cijenu maslca kada sam ljetos prvi put stigla doma, a zadnji koji sam kupila je Zdenkin za 13 kuna i to smatram normalnom cijenom.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:31   #24
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Jedan maslac sigurno potrošim za doručkovanje, kod mene je to svako jutro monotono jednako, maslac i domaća marmelada uz kavu i mlijeko. Tokom mjeseca barem 4 kolača ispečem, tu i tamo pokoji rižoto, tako da mislim da u prosjeku mjesečno potrošim 3 - 4 komada maslaca od 250 gr. Priznajem da sam se šokirala na cijenu maslca kada sam ljetos prvi put stigla doma, a zadnji koji sam kupila je Zdenkin za 13 kuna i to smatram normalnom cijenom.
I kod mene je slična situacija. Kad idemo preko u špežu, uvijek kupim 5 paketića maslaca od 250 g i to mi bude mjesečno taman. A već sam u ranijem postu rekla da radim dosta kolača, a maslac je sastavni dio npr. prhkog tijesta. Uz to prodinstam lisnato povrće na njemu, treba mi za bešamel, za rižot, ... Nakupi se
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:42   #25
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ovo što ću sad pitat nije trolanje, i molim vas najljepše da ga tako ne doživite, samo mi nešto nije jasno:

koliko vi maslaca trošite mjesečno da vam je razlika u cijeni od 5-6-7 kuna na 250 g značajna? ok, ja ne jedem maslac, dečko jede, kolače pečem rijetko a i kad pečem najčešće to nisu oni u koje ide cijeli paketić maslaca i jedan mi od 250 g traje dva mjeseca (ako baš pečem neki kolač s puno maslaca, onda ode jedan odjednom, ali drugi traje opet 2 mjeseca). dakle, meni je mjesečno - ako se razbahatim maslacem - trošak za razliku u cijeni 10-15 kn. pa to je, onak, jedan radler u kafiću

da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
Mi jedemo maslac i traje nam kako kad. Ali,bome nikad duže od mjesec dana. Jer volim ga ujutro jesti na šniti tosta uz I mene smeta,iako kažem ne jedem ga u velikim količinama,što je toliko bezobrazno poskupio. Pa mi sad isto nekak čisto teško dođe dati 17 kuna,za nekaj kaj je prije bilo 12. Jer,ajde da je jedino to poskupilo,pa kad se to posloži sa drugim stvarima dođe ti preskupo. I obično kad radim kolač,ne volim stavljati onaj putar za kolače,jer mi smrdi. Pa onda izdvojim za pravi maslac. Nije ni to često,ali košta. Eto,samo moje mišljenje.
__________________
Obale tvoje plavetne srce su moje vezale, ljubavlju koju ti jedini znaš...
Pčelica0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 22:47   #26
najbolji mi je zdenkin maslac...prije sam ga kupovala na dolcu na njihovom štandu za 10 kn...već duže vrijeme ne idem na onu stranu, pa ga uzimam u intersparu, čini mi se da je 13 kn....

kad nema zdenkinog, uzmem od bohneca...isto je dobar...mislim da je cijena tu negdje...

trenutno sam doma i šokirala me cijena dukatovog u mom konzumu --> 19 kn inače ne kupujem tamo ništa, osim u hitnim slučajevima, jer je jedini market u krugu par km...

potrošnja maslaca --> 3 kom mjesečno...ako se rade kolači, onda i više...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:28   #27
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ovo što ću sad pitat nije trolanje, i molim vas najljepše da ga tako ne doživite, samo mi nešto nije jasno:

koliko vi maslaca trošite mjesečno da vam je razlika u cijeni od 5-6-7 kuna na 250 g značajna? ok, ja ne jedem maslac, dečko jede, kolače pečem rijetko a i kad pečem najčešće to nisu oni u koje ide cijeli paketić maslaca i jedan mi od 250 g traje dva mjeseca (ako baš pečem neki kolač s puno maslaca, onda ode jedan odjednom, ali drugi traje opet 2 mjeseca). dakle, meni je mjesečno - ako se razbahatim maslacem - trošak za razliku u cijeni 10-15 kn. pa to je, onak, jedan radler u kafiću

da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
Od masnoca koje koristim pri kuhanju maslac i maslinovo ulje su mi na prvom mjestu.u zadnje vrijeme često i svinjska mast (napokon sam se oslobodio predrasuda o njoj, a jos k tomu dobijem i domaću no to je off),a suncokretovo ulje koristim samo ako nesto trebam prziti u dubokom ulju što je rijetko.
S obzirom da bez ikakve masnoce ne znam kuhati, a nekako se ni ne zelim odreci arome koju mi daje, u ovom slucaju, maslac i zamjeniti ga relativno jeftinim sunc.uljem - neizbjezno mi cijena maslaca postaje bitna. U mnogim jelima mi je jednostavno nezamjenjiv dodatak...Maslac mi,kao i maslinovo ulje, sluze kao zacini.
Također ga,osim za kuhanje, jedem za dorucak uz marmeladu.
I tako se toga, bome, dosta nagreca. Minimalno mi puknu 4 mjesecno.

Zadnje uređivanje Loopy : 02.09.2011. at 23:34. Reason: Zaboravio sam dodati jos i kolicinu
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 23:29   #28
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
ovo što ću sad pitat nije trolanje, i molim vas najljepše da ga tako ne doživite, samo mi nešto nije jasno:

koliko vi maslaca trošite mjesečno da vam je razlika u cijeni od 5-6-7 kuna na 250 g značajna? ok, ja ne jedem maslac, dečko jede, kolače pečem rijetko a i kad pečem najčešće to nisu oni u koje ide cijeli paketić maslaca i jedan mi od 250 g traje dva mjeseca (ako baš pečem neki kolač s puno maslaca, onda ode jedan odjednom, ali drugi traje opet 2 mjeseca). dakle, meni je mjesečno - ako se razbahatim maslacem - trošak za razliku u cijeni 10-15 kn. pa to je, onak, jedan radler u kafiću

da bi mi maslac bio bitan dio budžeta, trebala bih ih valjda trošiti 5 mjesečno. nije vrag da ih koristite toliko? na kaj?


(opet, ne trolam, ne prcam, samo ne kužim)
kad ga ne jedes i ne peces bas kolace...prepostavljam ni ne kuhas bas s maslacem ondanormalno da ti nije jasno...ali kod mene se maslac trosi ko lud

za na kruh, sendvic...rizoto, tjestenina, savijace, kreme za kolace, prhka tijesta, mislim da mogu na prste jedne ruke nabrojati stvari koje ne radim s maslacem...nije bas, ali skoro

a tek kad radim kekse neke vece kolicine... pa to bude 50ak kn ustede

i nema boljeg od kruha putra pekmeza od marelica
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 02:17   #29
i od bohnjeca je odličan

svinjka mast - jaja pečena na njoj mljac
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 04:34   #30
ulje repice

najvise koristim,zatim suncokretovo,kod stranaca mi se gadi jesti nesto na margarinu ili maslacu,cjeli stan se osjeca na njihovu kuhinju,maslac samo u spagete i na kruh,od patke mast stavim u crveni kupus,kolace sa maslacom,medvedje sape zimi sa masti od svinje.taj maslac sto spominjete mi je jeftin u ukusu,najradji mi je poluslani iz irske.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 13:18   #31
Quote:
Amica kaže: Pogledaj post
MD- moj coek
Nego di ima te veronike za kupit. Racunajte da sam iz rijeke
evo probaj detaljnije tu: http://www.veronika.hr/

ja vecinom na placu uzimam na njihovom "standu" jer je jeftinije nego u ovim marketima plus ima puno veci izbor sto marketi nemaju - imaju na stranici online narudzbu ili tako nekaj


@ kemik - kod nas se maslaca pojede kako kada. vikendom se uvijek rade kolaci pa odu sigurno dva na to. ribu cesto radim na mlinaricin nacin jer je muzonja poludio za tim pa i tu ode min maslac mjesecno ako ne i vise.

imamo hrpu domaceg krumpira pa nam je pire redoviti prilog pa i tu ubacim maslac povremeno umjesto margarina

i da ga tu i tamo doruckujem to je bar jedan jos. tako da mi je 17kuna za komad malo previse.

i sad kad sam ispisala koliko ga trosim vrijeme mi je da pocnem kupovati onaj veronikin od kile
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku

Zadnje uređivanje sowuljaga : 03.09.2011. at 13:26.
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:20   #32
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i od bohnjeca je odličan

svinjka mast - jaja pečena na njoj mljac
ispravak "Bohnec". slažem se odličan je te je cijena definitivno najniža. ispod 10kn
zeljkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:37   #33
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
kad ga ne jedes i ne peces bas kolace...prepostavljam ni ne kuhas bas s maslacem ondanormalno da ti nije jasno...ali kod mene se maslac trosi ko lud

za na kruh, sendvic...rizoto, tjestenina, savijace, kreme za kolace, prhka tijesta, mislim da mogu na prste jedne ruke nabrojati stvari koje ne radim s maslacem...nije bas, ali skoro

a tek kad radim kekse neke vece kolicine... pa to bude 50ak kn ustede

i nema boljeg od kruha putra pekmeza od marelica

Tako je i kod mene, od a do ž.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:54   #34
Quote:
zeljkooo kaže: Pogledaj post
ispravak "Bohnec". slažem se odličan je te je cijena definitivno najniža. ispod 10kn
gdje ga ima za ispod 1o kn?
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 17:08   #35
Hvala svima na uputama.
Bas cu pogledati u konzumu sljedeci tj, jer smo kratki s maslacem
__________________
Look, we're basically on earth to shit and fuck. So unless your job's to help people shit or fuck, it's not that important, so relax
Amica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 17:33   #36
kemik,tebi koji/koja ne koristiš često i nije neka razlika,ali bome nama koji se bavimo izradom slastica itekako se osjeti razlika,mjesečno potrošim 4-6 kg ovisno kakav je mjesec,za božićne blagdane skoro 10 kg-pa ti vidi...a još k tome sve osim pohanja i pomfrija radim na maslacu!!
inače sam našla štelu u jednoj privatnoj mljakari i dobijem ga u rinfuzi 1 kg=25 kn

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?b6d3c1e5be0e411e00849ae0862afe97
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 17:40   #37
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
..... bome nama koji se bavimo izradom slastica .....
pa razgovaramo o domaćinstvima
ne o obrtima, firmama ili kućnoj djelatnosti ispod pulta

kod mene se troši kao i kod kemik
kolači su rijetki, nema tko pojest protvu kolača, a i kad ih radim onda nisu baš masni
za kuhanje mi treba samo za pire i špinat
na kruh se maže svega par puta na godinu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 18:28   #38
kad već citiraš,mogla si onda citirati i to da sve osim pohanja i pomfrija radim na maslacu
a uostalom svi mi moramo negdje kupiti,žene koje peku u kućnoj radinosti isto kupuju po maloprodajnim cjenama-koje se osjete
a što se tiče samo našeg kućanstva,potrošim ga 2-2,5 kg na mjesec(dvoje odraslih i dvoje djece)
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 00:04   #39
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
kad već citiraš,mogla si onda citirati i to da sve osim pohanja i pomfrija radim na maslacu
....
zašto? pa komentirala sam samo bavljenje izradom slastica
pa naravno da se cijene osjete ako nešto radiš na veliko i ako to je to posao
osjeti i građevinski obrtnik cijenu cigle, no gospodarstvo tu nije tema

mi (4 odraslih) sveukupno mjesečno ne utrošimo litru masnoće (putar, mast, ulje,...) a kuha se svakodnevno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 10:26   #40
maslac kupujem od bohneca, veronike ili zdenke, bome fakat ne dam za dukatov 18 kn
zrinkkle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.