Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 22:23   #101
Selandrian bolje ti je da ne piješ nikakve čajeve uz Klomifen jer navodno imaju utjecaj na njihovo djelovanje, tako su barem meni rekli
donatela meni je ovo prvi klomifenski ciklus tako da stvarno Zaza može više reći. Jedino što znam je da je meni ovulacija opako uranila, ali ja sam ih pila od 3.-5.dana ciklusa tako da i to valjda ima veze...
ništa, čekamo Zazu
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:13   #102
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Selandrian bolje ti je da ne piješ nikakve čajeve uz Klomifen jer navodno imaju utjecaj na njihovo djelovanje, tako su barem meni rekli
donatela meni je ovo prvi klomifenski ciklus tako da stvarno Zaza može više reći. Jedino što znam je da je meni ovulacija opako uranila, ali ja sam ih pila od 3.-5.dana ciklusa tako da i to valjda ima veze...
ništa, čekamo Zazu
a kako to da si ih pila samo 3 dana? zar se ne piju ili od 3do7dc ili od 5do9dc(5dana)uglavnom...ja idem u ponediljak još opet na uzv tribalo bi se napokon vidit žuto tijelo...tribala sam ici sutra ali se ne osjecam bas dobro...imala sam mali zdrastveni problem pa sam odgodila...

ćrkica nadam se da ce tvoj prvi klomifenski ciklus urodit plodom...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 23:37   #103
ah donatela, sva sam smotana. krivo sam napisala, pila sam 3.-7.dan ciklusa, baš sam smotana
zadnja M bila 12.02. i još uvijek čekam...
pročitala sam za tvoj problem i držim fige u ponedjeljak da se pokaže lijepo žuto tijelo, a onda ubrzo i nešto više
ako sam dobro shvatila svi dani (osim tog jednog) su bili dobro pokriveni i čisto lako da se nešto i zalijepilo
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 00:11   #104
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Selandrian bolje ti je da ne piješ nikakve čajeve uz Klomifen jer navodno imaju utjecaj na njihovo djelovanje, tako su barem meni rekli
donatela meni je ovo prvi klomifenski ciklus tako da stvarno Zaza može više reći. Jedino što znam je da je meni ovulacija opako uranila, ali ja sam ih pila od 3.-5.dana ciklusa tako da i to valjda ima veze...
ništa, čekamo Zazu
Ok, hvala!
Selandrian is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 11:05   #105
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
ah donatela, sva sam smotana. krivo sam napisala, pila sam 3.-7.dan ciklusa, baš sam smotana
zadnja M bila 12.02. i još uvijek čekam...
pročitala sam za tvoj problem i držim fige u ponedjeljak da se pokaže lijepo žuto tijelo, a onda ubrzo i nešto više
ako sam dobro shvatila svi dani (osim tog jednog) su bili dobro pokriveni i čisto lako da se nešto i zalijepilo
nadam se da se nesto uhvatilo..uh Daj Boze da je....ah pretpostavljala sam ako si bila na wannabe da si procitala sto je bilo..ah bilo pa proslo..vec sam ja skoro ko nova ali mi je zao sto nismo pokrili i taj jedan dan ali sto se moze..mozda je taj bio bas kljucni sto ja znam pa mi je zao...znam da spermatozoidi zive dolje oko 72sata ali ja to bas za moj slucaj ne vjerujem jer nemam plodnu sluz pa mislim da se jadni nisu ni onda uspjeli progurati bez nje...a neznam vidicemo kako bude da bude necu se uopce vise zamarati....još sutra šibam za rijeku pa onda pijem duphastone sve do ocekivane vjestice i cekanje....

črkica i ostale pijes li i ti duphastone za podrsku zutom tijelu(nadomjestak progesterona)on sluzi i za odrzavanje trudnoce?????ja cu to piti od sutra obavezno...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:00   #106
Quote:
črkica kaže: Pogledaj post
Zaza13 daj da te nešto pitam...
Ti si napisala da ne čekaš M oko 15.03., kak si to izračunala, 14 dana poslije O s folikulometrije ili po normalnom ciklusu kako inače dolazi?
sa klomifenima imam 28 dana...

donatela, ma moguće je da ti je kasnije ovulacija...bitno je samo da bude, ondosno da pukne folikul, jer meni zadnji ciklus nije pukao nego se pretvorio u folikularnu cistu ali je otišla od duphastona..
pišeš da ti je najveći folikul bio 21mm, oni pucaju negdje oko te veličine, nekome kad su manji nekome kad su veći, ali ne bi smjeli bit preveliki, ja sam na 11dc imala folikul 12mm i za 4 dana je narastao na 20, znači u prosjeku raste nekih 2 mm na dan, pa si probaj tako izračunati koliki bi ti bio.. na zadnjoj folikulometriji mi je vidio nešto od 43mm i nije siguran jel je to folikularna cista (ali ne vjerujem da je jer ne bi mogla tako brzo tolika narasti) ili je to cista žutog tijela, što bi bilo super, a vjerovatno je jer imam i nešto slobodne tekućine pa je moguće da je folikul pukao... sad čekam utorak (9dpo po ff) da piškim test... ja isto pijem duphastone 2x1 16-25dc.. mi smo od 7.dc pokrili svaki drugi dan, a nekih 3-4 dana prije O svaki dan, jer je mm spermio dobar...
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 15:42   #107
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
sa klomifenima imam 28 dana...

donatela, ma moguće je da ti je kasnije ovulacija...bitno je samo da bude, ondosno da pukne folikul, jer meni zadnji ciklus nije pukao nego se pretvorio u folikularnu cistu ali je otišla od duphastona..
pišeš da ti je najveći folikul bio 21mm, oni pucaju negdje oko te veličine, nekome kad su manji nekome kad su veći, ali ne bi smjeli bit preveliki, ja sam na 11dc imala folikul 12mm i za 4 dana je narastao na 20, znači u prosjeku raste nekih 2 mm na dan, pa si probaj tako izračunati koliki bi ti bio.. na zadnjoj folikulometriji mi je vidio nešto od 43mm i nije siguran jel je to folikularna cista (ali ne vjerujem da je jer ne bi mogla tako brzo tolika narasti) ili je to cista žutog tijela, što bi bilo super, a vjerovatno je jer imam i nešto slobodne tekućine pa je moguće da je folikul pukao... sad čekam utorak (9dpo po ff) da piškim test... ja isto pijem duphastone 2x1 16-25dc.. mi smo od 7.dc pokrili svaki drugi dan, a nekih 3-4 dana prije O svaki dan, jer je mm spermio dobar...
hvala ti zaza puno...i zelim ti puno srece da bude ovaj put dobitnoma ja mislim da mi je taj folikul od 21 mm vec sigurno puknuo.uostalom dobila sam i štopericu inekciju hcg za završno sazrjevanje folikula..nebi bilo dobro do je prerastao uobicajenu velicinu...a sad me zanima još ako znas sto se događa sa onim malkice manjim folikulima...???dali i oni mogu biti sposobni da puknu???jeli moguce da jedan pukne jedan dan a drugi sljedeci dan??pitam onako informativno jer mi je ovo prvi put da imam ovako puno folikula...pa zato me zanima...ja sam još jutros ranije osjetila lagano probadanje u jajnicima..pa sad neznam...sutra idem na uzv ako se vidi žuto tijelo koje je izaslo iz najveceg folikula npr oni drugi folikuli koji su bili 1 mm manji nebi se trebali vidjeti ili kako to ide kad je više folikula?
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 09:44   #108
donatela, nisu u svim folikulama jajne stanice, neki su prazni...
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 21:48   #109
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
donatela, nisu u svim folikulama jajne stanice, neki su prazni...
napokon popravljen forum..ma jel moguce
Sto se tice praznih folikula ja sam to pitala bila svoju mpo doktoricu u vezi toga (i znam da se to moze ustanoviti dali folikul sadrzi js ili ne samo punktiranjem)meni je odgovorila moja mpo dr da se ne trebam oko toga brinuti jer uglavnom prazne folikule imaju samo starije žene sa 35+ koje imaju nekvalitetne js pa i prazne folikule... rekla je da to vjerojatno kod mene nije slucaj da ja imam isto prazne jer sam ja još mlada(27g)sad neznam koliko ima istine u njenim rjecima...ali po mom misljenju se isto moze desiti i mlađim ženama da imaju prazne folikule....sad neznam dali sam u pravu ili ne...nemam pojma
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 08:53   #110
Jutro curke!
Evo meni forum napokon proradio.
Kako ste? Črkica, nisi ništa javila? Jesi piškila??
Donatela, jesi išla nakon ovulacije ginu? Što je rekao?
Ja sam u pon bila kod gina. Imala sam dva folikula, jedan na desnom, drugi na lijevom jajniku, dobila štopericu i ovulacija je trebala biti jučer. Sad čekam do 28.3. kada ću raditi test, ako vještica ne dođe.
Od sutra pijem utrogestan 3x1.
I sad ostaje samo čekanje................
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 09:27   #111
tulipančica
jesam išla sam negdi dan poslije ovulacije na kontrolni uzv a ovulacija mi je cak i sa klomifenima bila tek 19esti dc (subota kasno navecer)a u petak ujutro sam bila primila stopericu u ponediljak sam isla na taj uzv da se vidi jeli bila ovulacija i bila je,na uzv se bilo pocelo formirati zuto tijelo ...i to je to ja sam dobila duphastone da pijem 2x1 i prosli put sam bila dobila duphaston ali ne 2x1 nego 3x1 ovo je bio neki drugi dr pa mi se cini da se zabunio i napisao krivu dozu...sad neznam dali da pijem ko dosad 3x1 ili 2x1 kako piše...

ugl i ja isto cekam...meni m.nebi trebala doci 21.3 ali kako je ovulacija bila kasnije...stavili su me da radim betu tek 02.04. a dotad cu ja vec testom znat jel +ili - ali mislim da cu radit test tamo oko 12idpo to ce biti oko 23.03.pa cemo vidit...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 10:40   #112
Cure moje, ja piškila u ponedjeljak (30.dc) i nula bodova
Jučer došla i gadura menga i dan mi je bio katastrofa, ne sjećam se da li sam se ijednom u ove dvije godine toliko isplakala
Sve je bilo odlično, dr je hvalila kako sve to skup izgleda, s obzirom na raniju ovulaciju menga nije stizala i onda ovo jučer, stvarno sam totalno razočarana
a da ni ne spominjem da me boli trbuh i bojim se pregleda prohodnosti jajnika koji mi slijedi
Nemojte da vas ubijem u pojam, jednostavno sam to morala izbaciti iz sebe, vi morate popraviti statistiku, znate da vam svima držim fige
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:02   #113
jako mi je žao črkica...... navijamo da sljedeci ciklus bude dobitan..ali jesi li pila duphastone ili ustrogestane??
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 11:47   #114
Črkica, žao mi je
Ja sam baš mislila da je to to, jer vještica nije dolazila.

Ali nemoj gubiti hrabrost i nadu! Nema odustajanja dok ne dođemo do cilja
Neka si se isplakala. Ja nakon toga mogu mirnije krenuti dalje, vrati mi se neka nada, kao da se ponovno dignem.

Samo se nadam da ovaj ciklus neće biti padova
A i kod svih vas! Idemo dalje
Tulipančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 13:27   #115
tulipančica i donatela, hvala vam na ohrabrenju, prave ste prijateljice
tulipančica, a zašto nam se ne pridružiš i na Wannabe...zboru, tamo nas je više i imamo lisu za ''ne dobiti'' po kojoj pratimo i navijamo
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:15   #116
črkice, mislim da smo nas dvije u istoj situaciji, ja sam jutros popiškila minus, na 10dpo, možda je prerano, ali ne vjerujem... meni isto slijedi prohodnost jajovoda i onda na mpo... koliko vi pokušavate?
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 14:30   #117
ja sam inace prohodnost jajovoda napravila u 9om misecu 2011...ako mi sad ne upali ja idem na postupak mpo negdje u 6om mj 2012,moram jos dvaput sa klomifenima i ciljanim pa onda inseminacija(aih)..ali sve to ovisi kakva je dijagnoza.....nekoga stave odmah u postupak mpo nakon jedne ture klomifena a nekog "muce"s klomifenima i ciljanim po 3do6 ciklusa...
zaza...mozda si prerano napravila test...mozda je implantacija bila kasnije pa je pokazalo lazno negativno..dok ti ne dođe vještica ima nade...koji si test radila?jesi radila prvom jutarnjom...
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:11   #118
uvijek radim prvom jutarnjom, a imam one najosjetljivije testove...
Zaza13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 15:37   #119
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
uvijek radim prvom jutarnjom, a imam one najosjetljivije testove...
ponovi test opet za dva dana drzim ti fige da je ipak upalilo dok ti ne dođe m. ima nade.....
pretpostavljam da imas larine testove,nadam se da ce ti donjet srecu.....meni su bas danas stigli
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 21:25   #120
Quote:
Zaza13 kaže: Pogledaj post
črkice, mislim da smo nas dvije u istoj situaciji, ja sam jutros popiškila minus, na 10dpo, možda je prerano, ali ne vjerujem... meni isto slijedi prohodnost jajovoda i onda na mpo... koliko vi pokušavate?
Zaza mislim da ti je prerano bilo za piškenje...
Meni frendica piškila 12.dan poslije ovulacije i popiškila minus, 16.dan vadila betu i trudna
Mi se trudimo sad već dvije godine i tek sad kreće ono glavno - bolnica, strah me
Sad ćes popiškiti plus (naravno), a kaj ak to u nekom ludom filmu ipak ne uspije, kaj ti slijedi?
donatela daj pliz reci jel taj pregled stvarno tak strašan?
črkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.