Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2012., 10:38   #21
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
evo ovaj isto mlati praznu slamu. poslušaj ga malo.
http://www.youtube.com/watch?v=bIfcpdaD7M4

priče iz istog mitološkog arsenala ali svaka u svom pakungu.
oprosti, no meni je to totalno besmisleno. naprosto ne mogu vjerovati da toga još ima.

sad ti meni reci čiji bog je pravi, i čiji đavao je opakiji?
čije je dete ako ne bi znao mu oica? otac identifikuje dete. tako i Bog identifikuje sve i nas čija smo deca Božja ili đavolja i taj Bog je živi Bog koji zna sve . on razotkriva sotonu naravno.
ne radi se o mitu,stvarnost oko nas je jasni pogled na sve i na Boga i na đavola.može li riba reći u sebi da oko nje nije voda ili gnjurac?ako pliva u tome.pogledaću materijal.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 12:28   #22
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
misliš da slika nije jasna. pogledaj u sunce kad jako sja u zenitu bar pola sata pa javi koliko si ostao sa očima i vidom u redu!
ono što se vidi pisano je i ne treba veru,kad neko nešto vidi gde je tu vera,pa već vidi.vera je dokazivanje onoga šti se ne vidi kao da jest.to čini platu hrišćanima valjanom. je si li ti video samospoznaju?
Naravno da nije jasna - kako će kočija dosegnuti bolid?

Ne moram gledati u sunce. Mani se glupih o nekorisnih savjeta.

Da li si video boga??? Koji je to bio video?

Ako jesi a ne sumnjam u to, idi psihijatru.

Razlika je otkrivati stvarnost sa onime što ono donosi a ne iz toga pronalaziti boga ili božanstvo pa sve temeljiti vjerovanjem.

Zakoni mehanike su jasni ali ne moraju biti izdrk božanstva niti dokazivati da smo upoznali boga osobu - što je posljedica djelovanja određene ustanove.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 13:21   #23
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Da li si video boga???.
Ja sam ga vidio!

__________________
Mysterious Skin
MatthewDear is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 14:26   #24
Bog i Hrvati!!:
Đavo, pakao, raj, djedo mraz i nugatino za kraj.
A zna se, nugatino i mašta mogu svašta.
Šta reči.........
Mislim da još sam mala deca vjeruju u te spikice.
Zato...
Daj si mira furlan.....
Ispravi se Delfina.....
I kreni dalje....
__________________
Gdje god pođeš uvjek si tu..........
tuvok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 15:02   #25
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Naravno da nije jasna - kako će kočija dosegnuti bolid?

Ne moram gledati u sunce. Mani se glupih o nekorisnih savjeta.

Da li si video boga??? Koji je to bio video?

Ako jesi a ne sumnjam u to, idi psihijatru.

Razlika je otkrivati stvarnost sa onime što ono donosi a ne iz toga pronalaziti boga ili božanstvo pa sve temeljiti vjerovanjem.

Zakoni mehanike su jasni ali ne moraju biti izdrk božanstva niti dokazivati da smo upoznali boga osobu - što je posljedica djelovanja određene ustanove.
Bog se i te kako vidi.pisao sam o tome kako sam više puta video slučajeve da su ljudi činili u prošloj generaciji zlo i potpuno isto im se vratilo u sledećim generacijama. čovek je isterao ženu prevarivši je i uzevši joj zemlju te je živela sa kozom jednom ili dve u paši i na groblju u kolebi,a imala je prebijenu ruku i od tog čoveka unuk istu ruku ima sasušenu! dkuda takva podudarnost. i ljudi ne veruju u Boga ali pričaju okolo pa doista to je zbog toga i toga. neće da vide. tako i ti,sumnjaš ali ide dan kada ćeš ga videti i to brzo.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 15:04   #26
Quote:
MatthewDear kaže: Pogledaj post
Ja sam ga vidio!

videćeš ga još jednomm i biće to težak čas za tebe,dah će ti zastati,um naseliti strah,a paklena vatra biće ti mesto stanovanja. gledaćeš tada svaki taki svoje zlo vekov veka.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 15:06   #27
Quote:
tuvok kaže: Pogledaj post
Bog i Hrvati!!:
Đavo, pakao, raj, djedo mraz i nugatino za kraj.
A zna se, nugatino i mašta mogu svašta.
Šta reči.........
Mislim da još sam mala deca vjeruju u te spikice.
Zato...
Daj si mira furlan.....
Ispravi se Delfina.....
I kreni dalje....
ide dan kadf ćeš se pognuti vatri i moliti kao najbolji vernik da stenje planinsko,živog te zatrpa da ne gleda svet zlilice onoga koji dolazi.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 16:27   #28
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
ide dan kadf ćeš se pognuti vatri i moliti kao najbolji vernik da stenje planinsko,živog te zatrpa da ne gleda svet zlilice onoga koji dolazi.
Mislim da podforum u kojem ti želiš tumačiti staro-novozavetnu "Reč Božiju" nije ovaj, niti ćeš ovde eventualno naći baš "pladno tle" za "seme Božije", jer kako apostoli zapisaše i ljudi prenosiše "biseri se ne bacaju pred svinje". Ovde tvoji biseri mislim da ne vrede puno, no, to ćeš možda i sam shvatiti kasnije.
Pozdrav!
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:16   #29
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
čije je dete ako ne bi znao mu oica? otac identifikuje dete. tako i Bog identifikuje sve i nas čija smo deca Božja ili đavolja i taj Bog je živi Bog koji zna sve . on razotkriva sotonu naravno.
ne radi se o mitu,stvarnost oko nas je jasni pogled na sve i na Boga i na đavola.može li riba reći u sebi da oko nje nije voda ili gnjurac?ako pliva u tome.pogledaću materijal.
ne misliš valjda da je imaginacija (đavao) rival bogu. kako pričina može parirati onome što ti zoveš bog. što postoji a da nije, recimo, bog.

evo ti moje teorije.
đavla izmislile maštovite glave, ali bilo ga je kao potrebno uvesti u igru života sve da bi se za ljudska zlodjela nonšalantno moglo okriviti nekog drugog, imaginaciju. a mi u strahu i neznanju i sretni što smo napokon otkrili neprijatelja broj 1 i dežurnog krivca za sve loše, pripisali mu sva zločesta obilježja i odgovornost za sva nedjela svalili na njegova imaginarna leđa. pa kad nešto nas zagnjavi, zadavi.. sjetimo se njega i njegove zajebancije koju zbija s nama, samo da pobjegnemo od stvarnog generatora problema, nas samih.

nemaš većeg đavla do ljudskog đavla, totalnog egoiste koji se najeo ludih ideja (mislim na političare, vjerske i dr. fanatične vode nekih pokreta).

đavao je istoznačnica za stres psihički i fizički, jer nataložen ne dopušta prirodnu staničnu i organsku komunikaciju.. te tako postajemo, ne zanjući zašto, ljuti, bijesni, deprimirani, bolesni, mrzovoljni, destruktivni..
neprirodan život ti u čovjeku stvara stresove i gomila ih do zloćudnosti. e od toga su ti vjerske elite napravile misterij kako bi lakše manipulirale ljudstvom.

Zadnje uređivanje fbuki : 06.07.2012. at 18:25.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:33   #30
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Mislim da podforum u kojem ti želiš tumačiti staro-novozavetnu "Reč Božiju" nije ovaj, niti ćeš ovde eventualno naći baš "pladno tle" za "seme Božije", jer kako apostoli zapisaše i ljudi prenosiše "biseri se ne bacaju pred svinje". Ovde tvoji biseri mislim da ne vrede puno, no, to ćeš možda i sam shvatiti kasnije.
Pozdrav!
u tim biserima nema prirodnosti (već samim tim nisu biseri), već krute robotizirane ideje bez imalo prostora za tolerantno ponašanje.

iskreno, žao mi tih mladih ljudi što uludo ulupavaju vrijeme i trud u stvari koje ne drže vodu.
ne treba zatvarati oči pred stvarnim povijesnim činjenicama!
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 18:47   #31
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
u tim biserima nema prirodnosti (već samim tim nisu biseri), već krute robotizirane ideje bez imalo prostora za tolerantno ponašanje.

iskreno, žao mi tih mladih ljudi što uludo ulupavaju vrijeme i trud u stvari koje ne drže vodu.
ne treba zatvarati oči pred stvarnim povijesnim činjenicama!
Ali ima bistera u doslovnom ironičnom smislu. Moja ironičnost nije došla toliko do izražaja, nekako i s namerom.

No, šta drugo reći, poštujem nečiju zavorenost ili začaurenost, isključivost na sve što na direktan način ne predstavlja upravo ono o čemu on sam govori, ali mu ne mogu pomoći i ne mogu mu reći otvoreno da je zastranio u pogledu duhovnog traganja takvim tvrdim i praktično ignorantnim stavom da je sve već našao za sebe, odnosno ukoliko se toga bude držao na takav način dugo vremena (izgubiće dragoceno vreme koje je mogao kreativnije iskoristiti umesto što se vrti oko jednog te istog obraćajući na sve ostalo pažnju sem na sebe samog), ali eto kad me vučeš za jezik. Stoga, niti će mu ovde iko pomoći niti će on saslušati ijednu osobu i pronaći nešto korisno za sebe jer ne razvija iole kritičkiji način mišljenja, i u tom smislu mislim da je pogrešio podforum.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 19:13   #32
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
Bog se i te kako vidi.pisao sam o tome kako sam više puta video slučajeve da su ljudi činili u prošloj generaciji zlo i potpuno isto im se vratilo u sledećim generacijama. čovek je isterao ženu prevarivši je i uzevši joj zemlju te je živela sa kozom jednom ili dve u paši i na groblju u kolebi,a imala je prebijenu ruku i od tog čoveka unuk istu ruku ima sasušenu! dkuda takva podudarnost. i ljudi ne veruju u Boga ali pričaju okolo pa doista to je zbog toga i toga. neće da vide. tako i ti,sumnjaš ali ide dan kada ćeš ga videti i to brzo.
Ti gledaj i dalje boga i ne misionari.

Quote:
...i to brzo.
To si i sama želim
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:34   #33
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Mislim da podforum u kojem ti želiš tumačiti staro-novozavetnu "Reč Božiju" nije ovaj, niti ćeš ovde eventualno naći baš "pladno tle" za "seme Božije", jer kako apostoli zapisaše i ljudi prenosiše "biseri se ne bacaju pred svinje". Ovde tvoji biseri mislim da ne vrede puno, no, to ćeš možda i sam shvatiti kasnije.
Pozdrav!
hvala.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:36   #34
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
u tim biserima nema prirodnosti (već samim tim nisu biseri), već krute robotizirane ideje bez imalo prostora za tolerantno ponašanje.

iskreno, žao mi tih mladih ljudi što uludo ulupavaju vrijeme i trud u stvari koje ne drže vodu.
ne treba zatvarati oči pred stvarnim povijesnim činjenicama!
biseri mogu neki puta biti nevidljivi upravo jer imamo prekoviše blata greha na očima.ako bi nam neko doneo novog blata mesto bisera možda to ne bi bila imaginacija.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:38   #35
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ti gledaj i dalje boga i ne misionari.



To si i sama želim
svakako. ali ako hrišćani zaćute loše po svet i tebe ,kamenje će da govori.to je već tu.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 23:40   #36
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
Ali ima bistera u doslovnom ironičnom smislu. Moja ironičnost nije došla toliko do izražaja, nekako i s namerom.

No, šta drugo reći, poštujem nečiju zavorenost ili začaurenost, isključivost na sve što na direktan način ne predstavlja upravo ono o čemu on sam govori, ali mu ne mogu pomoći i ne mogu mu reći otvoreno da je zastranio u pogledu duhovnog traganja takvim tvrdim i praktično ignorantnim stavom da je sve već našao za sebe, odnosno ukoliko se toga bude držao na takav način dugo vremena (izgubiće dragoceno vreme koje je mogao kreativnije iskoristiti umesto što se vrti oko jednog te istog obraćajući na sve ostalo pažnju sem na sebe samog), ali eto kad me vučeš za jezik. Stoga, niti će mu ovde iko pomoći niti će on saslušati ijednu osobu i pronaći nešto korisno za sebe jer ne razvija iole kritičkiji način mišljenja, i u tom smislu mislim da je pogrešio podforum.
u suštini da te dopunim,mekušci imaju mek stav a tvrdi ljudi tvrd stav. on ne dolazi od pozajmljene hrpe gvožđa ili čelika,već samood najjače legure vere u onošto se ne vidi,kao da se vidi,ostalo je stav mekušaca da veruju samo što vide,a to i ne treba veru kad se već vidi.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 01:28   #37
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
u suštini da te dopunim,mekušci imaju mek stav a tvrdi ljudi tvrd stav. on ne dolazi od pozajmljene hrpe gvožđa ili čelika,već samood najjače legure vere u onošto se ne vidi,kao da se vidi,ostalo je stav mekušaca da veruju samo što vide,a to i ne treba veru kad se već vidi.
Ma, sve mi je kanda jasno od samog početka, šteta više i zbog reči. Kazah ja, sve je u redu, jedino je mesto pogrešno, ovo je još beton gde takvo seme ne raste, te je ono najpraktičnije tražiti plodnu zemlju - negde tamo. Jer ne znam onda ko je zaista toliko tvrd i naivan, onaj koji govori kamenju ili možda kamenje koje govori nekome u jedan glas, ne deluje mi situacija baš nekako komplementarna.
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 01:38   #38
Quote:
ispravka kaže: Pogledaj post
videćeš ga još jednomm i biće to težak čas za tebe,dah će ti zastati,um naseliti strah,a paklena vatra biće ti mesto stanovanja. gledaćeš tada svaki taki svoje zlo vekov veka.
A ja mislio da je Bog samo Sve-Ljubav, da nije posve licemer koji kažnjava i preti odmazdom i večnim patnjama na svu tu ljubav prema ljudskom rodu za kojem je svog sina dao zarad spasenja - a da su njegovi posvećenici puni ljubavi i razumevanja za druge koji najmanje govore o ljubavi prema Bogu već to pokazuju svojim životom oplemenjujući one u neznanju.

Kad ono...
Varanasi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 07:49   #39
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
A ja mislio da je Bog samo Sve-Ljubav, da nije posve licemer koji kažnjava i preti odmazdom i večnim patnjama na svu tu ljubav prema ljudskom rodu za kojem je svog sina dao zarad spasenja - a da su njegovi posvećenici puni ljubavi i razumevanja za druge koji najmanje govore o ljubavi prema Bogu već to pokazuju svojim životom oplemenjujući one u neznanju.

Kad ono...
kamenje će uskoro govoriti,i ljudi će moliti da ih stenje pokrije da ne gledaju lice onoga koji dolazi u slavi.
ja nisam kriv ako ti želiš u bogatoj trpezi najpre da ti se donese samo torta a nećeš i ostala jela ,a naročito ne kosti u mesu ribe!
ti primetiš Boga samo kad ti se Bog obrati sa mestima o ognju i sumporu. Pismo kaže da smo mi jednima miris na smrt a jednima miris na život. nekome će govor Božjih biti ipak miris na život i neće reći gle,ovde nema ljubavi.
kada dete greši Bog kaže ne štedi ppruta ,jer je bezumlje vezano za njegovu dušu a ti kažeš kao psihiologija danas ne,lepe reči će više pomoći pa vidimo danas dokle su došle psihološke mudrosti.
ispravka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 09:40   #40
Quote:
Varanasi kaže: Pogledaj post
A ja mislio da je Bog samo Sve-Ljubav, da nije posve licemer koji kažnjava i preti odmazdom i večnim patnjama na svu tu ljubav prema ljudskom rodu za kojem je svog sina dao zarad spasenja - a da su njegovi posvećenici puni ljubavi i razumevanja za druge koji najmanje govore o ljubavi prema Bogu već to pokazuju svojim životom oplemenjujući one u neznanju.

Kad ono...
Bog je ispravki mesar u klaonici...ruku krvavih od osvete za grehe ovakve il onakve svjedno mu samo da se sveti, prži, bljuje vatru ko zmaj.

Bog dolazi u slavi, jadna mu slava pržena.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.