Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 18:46   #21
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
nešto ozbiljno ne štima
Ajd ti kažeš da vidiš s stepenica dobro,reci mi jel ovde jasno piše da Otkrivenje je dato po andjelu da prosljedi Ivanu?
I reci mi je li ti vidiš ovde da Isus i bog su dva jasno izdiferencirana pojma i da Isus nije nikakav bog uopće po uvodu no da li poslije tako u Otkrivenju biva?
I ako ovde piše da andjeo je posrednik do IVana zašto u Otrkivenju u nekim djelovima nije tako?
Možemo li posumjati da netko je ubacio neke djelove?


Quote:
1 Otkrivenje Isusa Krista, koje dade njemu Bog, da pokaže slugama svojim, što ima da se skoro zbude, i pokaza, poslavši po anđelu svojemu slugi svojemu Ivanu,
OTK 1
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 18:58   #22
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Evo za bikijade u uvodu....
Što šalje po andjelu Otkrivenje ako mu se direktno objavio ili može direktno objaviti?
Ajd malo mućni glavom što ovo dole može biti.

"1 Otkrivenje Isusa Krista, koje dade njemu Bog, da pokaže slugama svojim, što ima da se skoro zbude, i pokaza, poslavši po anđelu svojemu slugi svojemu Ivanu,
OTK GL 1
Ajde ti malo mućni glavom što znači to sa anđelom, koji se pojavljuje tek u 10. glavi. Krist mu je mogao objaviti sve od početka do kraja, kao što je počeo, ali je htio Ivanu pokazati dio nebeske stvarnosti i što radi koji anđeo i kakvu ulogu ima. Otkriti mu te nebeske tajne bio je cilj ovakve objave.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 19:03   #23
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Ajde ti malo mućni glavom što znači to sa anđelom, koji se pojavljuje tek u 10. glavi. Krist mu je mogao objaviti sve od početka do kraja, kao što je počeo, ali je htio Ivanu pokazati dio nebeske stvarnosti i što radi koji anđeo i kakvu ulogu ima. Otkriti mu te nebeske tajne bio je cilj ovakve objave.
Dovoljno ti je u uvodu rečeno da andjeo je posrednik a ovo direknto je moguće ubačeno da bi IVan postao jelte kao Pavao kome nije trebao posrednik.
Znaš li ti da Ivan i Pavao su se razišli?

Vjerojatno ne znaš ni to?
Jesi li ti teolog ili si možda samo uzeo njegov nik i ovde glumiš teologa?
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 19:16   #24
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Dovoljno ti je u uvodu rečeno da andjeo je posrednik a ovo direknto je moguće ubačeno da bi IVan postao jelte kao Pavao kome nije trebao posrednik.
Ovo su nova teološka otkrića Kitimova

Dobro, je, makar si priznao da je Ivan govorio neposredno sa Kristom.
Quote:
Znaš li ti da Ivan i Pavao su se razišli?Vjerojatno ne znaš ni to?
Opa, evo još jednog!


Quote:
Jesi li ti teolog ili si možda samo uzeo njegov nik i ovde glumiš teologa?
Sada vidim da doista imaš veze sa policijom.
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 19:19   #25
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Ovo su nova teološka otkrića Kitimova

Dobro, je, makar si priznao da je Ivan govorio neposredno sa Kristom.
Opa, evo još jednog!



Sada vidim da doista imaš veze sa policijom.
Nisam ja ništa rekao tko je govorio s kime jer nisam lažov da svjedočim govoru kad nisam čuo na vlastite uši nego analiziram tekstove a poznajem i malo više nego ti vezano za Pavao i Ivan teologije.

A ti si Rade Teolog isto kao ja Rimski papa
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 19:26   #26
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Nisam ja ništa rekao tko je govorio s kime jer nisam lažov da svjedočim govoru kad nisam čuo na vlastite uši...
A Muhamedu vjeruješ da je govorio sa Džibrilom, a?

Quote:
nego analiziram tekstove a poznajem i malo više nego ti vezano za Pavao i Ivan teologije. ti si Rade Teolog isto kao ja Rimski papa
U, ajde, da vidimo to novo otkriće teologije o razdjeljivanju Pava od Ivana. Možda i jesi Papa Rimski, tko zna, ako tako znaš te stvari...
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 20:06   #27
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
A Muhamedu vjeruješ da je govorio sa Džibrilom, a?

U, ajde, da vidimo to novo otkriće teologije o razdjeljivanju Pava od Ivana. Možda i jesi Papa Rimski, tko zna, ako tako znaš te stvari...
Što se tiče Muhameda ne može mu dodati vode nitko od kršćanskih velikana.
Pati Rade pati...

Tko je taj Jovan? Da je valjao ne bi Pavao ga zatjerao..
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 22:29   #28
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Što se tiče Muhameda ne može mu dodati vode nitko od kršćanskih velikana.
Pati Rade pati...
Ako mu ne može dodati nitko vode, onda bih mogao pretpostaviti da mu je veoma toplo, a na osnovu toga mogu i pretpostaviti gdje se nalazi.

Quote:
Tko je taj Jovan? Da je valjao ne bi Pavao ga zatjerao..
Još da vidimo gdje je Pavao "zatjerao" Ivana, po tebi No, tako nečega nema! Jednostavno, beskrupulozno lažeš, kao što sam na drugom topiku dokazao i pokazao! Teško islamu sa takvim "apologetama"! Nemojte ga više braniti!
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 22:55   #29
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Ako mu ne može dodati nitko vode, onda bih mogao pretpostaviti da mu je veoma toplo, a na osnovu toga mogu i pretpostaviti gdje se nalazi.

Još da vidimo gdje je Pavao "zatjerao" Ivana, po tebi No, tako nečega nema! Jednostavno, beskrupulozno lažeš, kao što sam na drugom topiku dokazao i pokazao! Teško islamu sa takvim "apologetama"! Nemojte ga više braniti!
Kako je Pavao zatjerao Jovana tako ću ja tebe odavde istinom kad dođe vrijeme.
A do tada pati ...

A Islam nema što da me brani jer Pavao je lažnjak za njih ali je ipak zanimljivo da me podržavaju ljudi...A tko tebe podržava?Teologinja koja nema pojma o osnovama kršćanske teologije.I tko još?
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 00:24   #30
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Kako je Pavao zatjerao Jovana tako ću ja tebe odavde istinom kad dođe vrijeme.
A do tada pati ...
Dobro si to rekao za Jovana i Pavla. Tako kao što su oni jedan drugog, tako ćeš i ti mene. Točnije, nikako! Nemaš ti ništa zajedničko sa Istinom, zato nemoj tako jeftino upotrebljavati tu riječ.


Quote:
A Islam nema što da me brani jer Pavao je lažnjak za njih ali je ipak zanimljivo da me podržavaju ljudi...A tko tebe podržava?Teologinja koja nema pojma o osnovama kršćanske teologije.I tko još?
Podržava me Bog. To mi je dovoljno. Pozdrav!
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 15:35   #31
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Dobro si to rekao za Jovana i Pavla.
Naravno da jesam ,jer ta dva su se posvadjala.Uzmi malo poslanice pa pročitaj kad budeš ima vremena van forumskog naprđivanja.Ne čekaj neme jer budeš li ovisio o meni daleko ćeš...


Quote:
Podržava me Bog. To mi je dovoljno. Pozdrav!
Usta moja hvalite me.Koji to bog?Petko ili Šestko?
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:10   #32
Već godina dana evo....kako istinu navješćuje....od istine samo I se, zbog publike, nazire.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 16:41   #33
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Već godina dana evo....kako istinu navješćuje....od istine samo I se, zbog publike, nazire.
Pratiš tuđu prdež godinu dana?Nisi onda baš pametan.
Sad zamisli koliko su pametni oni koji 2000 godišnju prdež još prate i drže istinom.

Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 18:43   #34
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Pratiš tuđu prdež godinu dana?Nisi onda baš pametan.
Sad zamisli koliko su pametni oni koji 2000 godišnju prdež još prate i drže istinom.

Istina ?? Lijepa, često nedokučiva... Među "onim" koji 2000 god prate "neistinu" mio kruh mnogim koji istinu svoju znaju. Nemudri kršćani svojom tehnologijom omogućavaju da na zemlji 7 mlrd ljudi živi...svemir istražuju...i trpimo ispade ljubomore, uvrede...a tako smo moćni...nismo mudri ?? što smo strpljivi ??
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 18:51   #35
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Istina ?? Lijepa, često nedokučiva... Među "onim" koji 2000 god prate "neistinu" mio kruh mnogim koji istinu svoju znaju. Nemudri kršćani svojom tehnologijom omogućavaju da na zemlji 7 mlrd ljudi živi...svemir istražuju...i trpimo ispade ljubomore, uvrede...a tako smo moćni...nismo mudri ?? što smo strpljivi ??
Kod nekih naroda prdež je pojava za aplaudiranje i ne daju ti izaći dok ne prdneš.
Sve je stvar tradicije.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 06:18   #36
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Kod nekih naroda prdež je pojava za aplaudiranje i ne daju ti izaći dok ne prdneš.
Sve je stvar tradicije.
Tvoj način razgovora i nepristojni izrazi me sile da te ostavim samim sa sobom. Neće ti biti lako....
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 22:20   #37
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Tvoj način razgovora i nepristojni izrazi me sile da te ostavim samim sa sobom. Neće ti biti lako....
Nađi si život van foruma,manje ćeš se vezati za ljude ovde.

A pozdravljam ovaj potez,to je moja volja vež duže vrijeme,no nikako da se odljepiš od mene.
Neće mi biti lako ali preboliti ću te.
Kitim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2013., 11:18   #38
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Nađi si život van foruma,manje ćeš se vezati za ljude ovde.

A pozdravljam ovaj potez,to je moja volja vež duže vrijeme,no nikako da se odljepiš od mene.
Neće mi biti lako ali preboliti ću te.
ne sumnjam. Jak si. Uobražavam da sam i sam... Shema Israel... Shema Croatia...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 04:16   #39
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
Ajd ti kažeš da vidiš s stepenica dobro,reci mi jel ovde jasno piše da Otkrivenje je dato po andjelu da prosljedi Ivanu?
I reci mi je li ti vidiš ovde da Isus i bog su dva jasno izdiferencirana pojma i da Isus nije nikakav bog uopće po uvodu no da li poslije tako u Otkrivenju biva?
I ako ovde piše da andjeo je posrednik do IVana zašto u Otrkivenju u nekim djelovima nije tako?
Možemo li posumjati da netko je ubacio neke djelove?
kitim, ne preostaje ti drugo nego se popet na višu stepenicu, znam, to ljudima obično bude mrsko (pentranje) al sori niš bez tog
i kako kojom više i više, to je nebo sve vedrije i pogled je bolji, odmagliš od maglovite sfere... a mislim, pa zar nije poanta baš u tom?

citate vaditi nećemo, sori
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:04   #40
Quote:
Kitim kaže: Pogledaj post
BOG prosljedi ISUSU

ISUS proslijedi ANĐELU

ANĐEL proslijedi IVANU

IVAN proslijedi KRŠĆANIMA
Isus nije Bog.
Isus ne zna budućnost.
Isus nije Bog.
Zato Bog Jahve daje Isusu uputstva - Otkrivenje.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.