Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 10:01   #4221
Pozdrav svima!
Trebala bih pomoć. Imam dvije osobe na stručnom osposobljavanju na godinu dana sss (ekonomski smjer) bez staža sukladno Zakonu o poticanju zapošljavanja, e sad me zanima koje šifre u joppd idu pod 6.1. i 6.2.
Ja sam stavljala pod 6.1. 5702, a pod 6.2. 5703. Međutim našla sam neke primjere u časopisima gdje pod 6.2. piše 5702.
Kako vi radite?
dana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:18   #4222
Isprika ali može li možda netko odgovoriti ?

Naime ako radim Ispravak i slanje nekoliko prošlih pogrešnih JOOPd-ova (glede pogrešnih i manje obračunatih doprinosa kod plaća) - kako sa plaćanjem razlike i zateznih kamata Kada pošaljem ispravljene JOPPdove . da li čekam na PPK promjene pa uplatim zbirno ili moram uplatiti razlike odmah po predaji ispravka pojedinog JOPPda . Ne bih još da uznemiravam PU pa sam htio biti što informiraniji prije od nezavisnog izvora .Dakle kako platiti te razlike ,kakva je rutina i što je pravilno .Jako zahvalan na bilo kakvom info !
__________________
Rodila mama dva sina; jednog normalnog ,a drugi kasnije u životu postao knjigovođa.
lulallay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:08   #4223
Pozdrav,
dali je netko popunjavao JOPPD za kamate na štednju?
Hvala
kolarek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:51   #4224
dana 76..... ja i pod i pod drugo pišem 5702 ...
Nata07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 19:45   #4225
Quote:
lulallay kaže: Pogledaj post
Isprika ali može li možda netko odgovoriti ?

Naime ako radim Ispravak i slanje nekoliko prošlih pogrešnih JOOPd-ova (glede pogrešnih i manje obračunatih doprinosa kod plaća) - kako sa plaćanjem razlike i zateznih kamata Kada pošaljem ispravljene JOPPdove . da li čekam na PPK promjene pa uplatim zbirno ili moram uplatiti razlike odmah po predaji ispravka pojedinog JOPPda . Ne bih još da uznemiravam PU pa sam htio biti što informiraniji prije od nezavisnog izvora .Dakle kako platiti te razlike ,kakva je rutina i što je pravilno .Jako zahvalan na bilo kakvom info !
Platiti zasebno svaku razliku za sebe s oznakom izvješća na datum slanja JOOPd-a.
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:37   #4226
Kad posaljem ispravak JOPPD obrasca, koliko se ceka da se vidi dali je obrazac ispravljen, odnosno prosao.
Jer ja nisam nikakvu pot6vrdu dobila da je proslo. I sad cekam a neznam dali je uopce zaprimljen.
Jessica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:58   #4227
Trenutno se mogu prijavit u eporeznu preko pbz mtokena, ali za to ne mogu predavati joppd obrasce.

Upozorenje: prijavljeni ste u aplikaciju putem sustava NIAS razine 3, za dostavu obrasca trebate imati digitalni certifikat za potpis.

Šta meni treba kao fizička osoba da bi mogao predavati joppd obrasce putem eporezne, ili u prijevodu, koliko bi me to koštalo?

http://rdc.fina.hr/cjenik/cjenik.html
atoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:51   #4228
Ona nova osobna iskaznica sa smart karticom (treba je aktivirati na eoi.hr) i čitač smart kartica (cca 100 kn). S tim dobiješ pristup razine 4 na e-građani, možeš digitalno potpisati dokument, trebalo bi funkcionirati.

Sent from my A3-A30 using Tapatalk
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:46   #4229
Quote:
kakokokakaka kaže: Pogledaj post
Ona nova osobna iskaznica sa smart karticom (treba je aktivirati na eoi.hr) i čitač smart kartica (cca 100 kn). S tim dobiješ pristup razine 4 na e-građani, možeš digitalno potpisati dokument, trebalo bi funkcionirati.

Sent from my A3-A30 using Tapatalk
trebalo bi, al meni nkak da profunkcionira...
Iz nekog razloga mi baca grešku već kod samog pokretanja aplikacije za potpisivanje (nekakav error - 11, kaže da nije otvoren port 55555 iako sam napravio port forward na routeru) , uredno se mogu prijavit na eporeznu ali ne i potpisat...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 21:13   #4230
Meni je proradilo bez problema, al samo jednom mi je trebalo, pred par mjeseci, pa nisam baš neki znalac... Svakako treba instalirati mup-ovu aplikaciju, onu s eoi, i kad prvi put probaš potpisati na eporeznoj, traže da instaliraš još dve stvari, nekakav plugin za browser i još nešto, ne sjećam se više... Probaj s drugim browserom, to često zna biti kvaka...

Sent from my A3-A30 using Tapatalk
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 05:47   #4231
Hmm mene nije tražilo da instaliram plugin, možda je u tome fora...
A i aplikaciju sam imao staru (verzija 1.0 koja nije imala mogućnost potpisivanja) pa je moguće da je i tu neki problem u samoj nadogradnja na verziju 2.4...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 14:30   #4232
Quote:
atoni kaže: Pogledaj post
Trenutno se mogu prijavit u eporeznu preko pbz mtokena, ali za to ne mogu predavati joppd obrasce.

Upozorenje: prijavljeni ste u aplikaciju putem sustava NIAS razine 3, za dostavu obrasca trebate imati digitalni certifikat za potpis.

Šta meni treba kao fizička osoba da bi mogao predavati joppd obrasce putem eporezne, ili u prijevodu, koliko bi me to koštalo?

http://rdc.fina.hr/cjenik/cjenik.html
Vezano za post, ali ne direktno. Upozorenje oko pristupa e-poreznoj i predavanja JOPPD-a.

Ne znam jesu li sad već riješili problem (ni smatraju li to uopće problemom), ali ja sam lani u 8. mjesecu pokušala pristupiti e-poreznoj isto tako s tokenom banke. Ušla jesam, predati obrazac nisam mogla (iz razloga koje ste već utvrdili gore). Ali... Čim sam ja ušla u e-poreznu onda je stvarna fizička Porezna uprava izgubila mogućnost unosa obrazaca. Dakle, pristup sustavu imate ili vi ili porezna, oboje ne. Morala sam potpisati u Poreznoj da želim da mi ukinu pregled putem e-porezne da bi se stvar opet prebacila na njih. Naravno, nitko mi to nije ni javio ni rekao kad sam predavala obrasce, stvar smo riješili tek krajem godine kad sam ciljano pitala zašto mi predani obrasci nisu obrađeni.
Tako da ako skužite da vam ne dolaze potvrde o obradi fizički predanog obrasca, a pristupali ste e-poreznoj, provjerite da nije u tome štos.
anardev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:57   #4233
Lijepo molim za pomoć.
Radim kao slobodna prevoditeljica i primam honorare iz inozemstva. Dosad sam porez prijavljivala godišnje, a sad moram nakon svake uplate ispunjavati JOPPD. Sama si uplaćujem mirovinu. Zanima me sljedeće. Kad počnem preko JOPPD-a uplaćivati MIO I. i MIO II., onda prestajem uplaćivati ovo što sad uplaćujem? Ili kako? Kako da to otkažem, a da nemam prekid u tim uplatama? Ili to nema veze jedno s drugime?
Zahvaljujem na svakoj pomoći.
daria9372 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 22:00   #4234
kako popuniti nalog za placanje?
Poziv na broj, iban i sl.
antonio545 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 14:35   #4235
Pozdrav, imam pitanje ako netko može pomoći. Ne nalazim nigdje odgovor.
Prilikom plaćanja kamata na porez i prirez kod isplate plaće, kasnili smo s isplatom i obračunali su kamate na poreznoj. Na koji IBAN ih uplaćujem? S obzirom da se porez i prirez uplaćuje po općinama
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:20   #4236
Quote:
filipinka1414 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje ako netko može pomoći. Ne nalazim nigdje odgovor.
Prilikom plaćanja kamata na porez i prirez kod isplate plaće, kasnili smo s isplatom i obračunali su kamate na poreznoj. Na koji IBAN ih uplaćujem? S obzirom da se porez i prirez uplaćuje po općinama
Na iste ibane kao za plaće, pozivi na broj su isto jednaki. Nema posebnih ibana za kamate.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 16:28   #4237
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Na iste ibane kao za plaće, pozivi na broj su isto jednaki. Nema posebnih ibana za kamate.


Krivo sam se izrazila, znam da na iste ibane, nego je moje pitanje bilo kako raspodjeliti iznos kamata na vise opcina, jer u firmi imamo 10 razlicitih opcina na koje uplacujemo porez.
Pa su mi savjetnici rekli da u nekom postotku iznos kamata raspodjelim po svim opcinama.
Eto, mozda nekome pomogne, ako ce imati isti problem.



Sent from my iPhone using Tapatalk
filipinka1414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 00:02   #4238
pozdrav, imam pitanje....

Gledam nesto na eporeznoj i nadjem si pod moj joppd da osim mog poslodavca zadnja dva mjeseca neka druga firma vodi neke uplate na mene, jedniom 1000 kn neoporezivo nesto a drugi puta 1700

obadva mjeseca je pod

VII. ISPLAĆENI NEOPOREZIVI PRIMICI

da li to neko pere novce preko mene i mogu li nadrljati zbog toga?
legaOSIJEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 07:33   #4239
Quote:
legaOSIJEK kaže: Pogledaj post
pozdrav, imam pitanje....

Gledam nesto na eporeznoj i nadjem si pod moj joppd da osim mog poslodavca zadnja dva mjeseca neka druga firma vodi neke uplate na mene, jedniom 1000 kn neoporezivo nesto a drugi puta 1700

obadva mjeseca je pod

VII. ISPLAĆENI NEOPOREZIVI PRIMICI

da li to neko pere novce preko mene i mogu li nadrljati zbog toga?
Ja bih saznao koja je to firma, tražio uplatu primitaka na moj tekući ili ispravku jopaca.
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 07:43   #4240
Quote:
ZEDXL kaže: Pogledaj post
Ja bih saznao koja je to firma, tražio uplatu primitaka na moj tekući ili ispravku jopaca.
Sad kad sam proguglao znam tko je vlasnik firme. Poznamo se ali nikad nismo radili ništa niti me pitao za ikakve uplate...

Da li meni to što on diže na mene utječe na ista? Npr da li mogu nadrljati zbog toga ako predje određeni iznos?
legaOSIJEK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.