Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 20:24   #21
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ja sam dao neke argumente zašto mislim da eshatološka najava Armagedona i opće čovjekove propasti i zalutalosti ne odgovara povjesti vjere. Prije svega, plan za ljude je drugačiji od onog što pisac ili pisci Otkrovenja navješćuju i to sam argumentirao.
Nisi ti ništa suprotno argumentirao od mene kada si rekao da je šerijat na zemlji u božijem planu. Ja sam rekao da je to plan i po Otkrivenju kojeg ti negiraš.

Quote:
A što se tiče same Knjige Otkrovenja i dalje stojim na stavu da je cijela ta knjiga kasniji umetak Novome Zavjetu
Sve je "umetak"....ti itako govoriš da su sve knjige Evanđelja krivotvorene (sa čime se i ja slažem)...pa prema tome da ti za bilo što u NZ kažeš da je "umetak" bilo bi smiješno. Ti sam sebe demantiraš samo treba povezati sve tvoje ukaze.

Quote:
Isus u spomenutom stavku (Matej 7:13) ne govori eshatološki niti najavljuje bilo kakav armagedon ili nešto slično, nego daje naputak o skromnosti među vjernicima, o nenadimanju...
Pa nisam ni tvrdio,ali sam dao Isusov ukaz da je većina ljudi u tami i "širokom vratima" ulazi u propast...a dio te propasti za većinu je i Apokalipsa i njena zla. I što ti tu možeš demantirati. Ništa. Smiješno se boriš protiv mojih sagledavanja....da bi umanjio Otkrivenje a ja sam ti ukazao da je ono fantastičan opis sadašnjeg stanja svijeta. To je ono što tebe muči.

Quote:
On je taj koji je prvi proglasio Isusa Bogom (najprije sinom od Boga, pa i samim Bogom)
I tu sam te demantirao. Morao bi dokazato da je Pavao lično mijenjao,krivotvorio evanđelja i poslanice drugih apostola u kojima stoji da je Krist Bog, pa da bi valjano Pavla razotkrio. Budi ozbiljan istraživač. Da jedino Pavao kaže da je Isus Bog ti bi sa svojim argumentima bio "na konju"... ali nisi..pa se ipak povuci što se Pavla tiče. Pavao je strašno jak filozof u svojim poslanicama pa vama muslimanima smeta njegova mudrost kojom se kršćani okorišćavaju...slično kao što tebi smeta Otkrivenje pa ga ovdje banaliziraš a ja ti to ne dam.

Quote:
... A ne sporim da je Otkrovenje dobro oružje za strašenje vjernik sumornom budućnošću propati. Pozdrav
...
Naravno da je dobro za "zastrašivanje" ili OPOMINJANJE bolje rečeno jer fantastično ukazuje na sadašnje stanje "prosperiteta" ovog svijeta. Sva zla iz Otkrivenja su veoma realna i mnogi naučenjaci su sa time suglasni... Čak i u političkom smislu Otrivenje je suglasno sa stanjem tendencija stvaranja Novog svjetskog poretka i jednistvene svjetske vlade. Stvaraju se kontinentalne unije i bogme će ih na kraju biti 7 ("7 glava") da se sve lakše ujedini u jednu svjetsku državu. Vidiš kako unije (njihova vrhuška) postaju otuđeni centri moći i kako pojedini narodi se odriču dijela suvereniteta i ulažu ga u uniju...a isto tako vrhuška unije odlučuje nezavisno u ime evropskog parlamenta. Vidiš kako proguravaju evropski ustav pod skrivenim nazivom mimo parlamenta. Tako će mimo inijinih parlamenata vrhuška odlučiti o ujedinjenju unija i svjetsku vladu.

Tako će unija oformiti i evropsku intervencionističku vojsku koja će satrati svaku nacionalnu vojsku koja se usudi razmišljati nacionalno i protiv unije. Zašto se SAD zalaže za širenje i jačanje EU (pritišće Sloveniju da pusti HR u EU...) iako je ona konkurentska ekonomska sila SAD-u ? Zato što znadu da će se sve unije lakše ujediniti u jedinstvenu svjetsku državu sa SAD na čelu. Židovska bankarska posla iza svega toga... i ima Jeruzalem da bude grad svjetske vlade. Tamo će "dva proroka svjedoka" Otkrivenja i stradati, i uskrsnuti, (jer će ustati protiv satanskih proroka "10 rogova" novog svjetskog poretka.

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 13.02.2013. at 21:02.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 21:09   #22
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
nasilje je ušlo u ljude
ljudi su puni zla
na sve strane oni se odričću dobra
ljudi pljačkaju
svako krade od svog susjeda
zločinac je najbliži prijatelj

zlo tutnji zemljom
nemam mu kraja


ovo je napisano daleko prije svih proroka, daleko prije evanđelja
To samo "podiže cijenu" Otkrivenju po Ivanu....sve to tamo stoji.

Blagi kršćani,muslimani,jehovini svjedoci...svi pričaju kako su velika zla završila i sad samo treba Sud i Isus doći da uvedu red...no pravog nereda tek treba da dođe...kad apokaliptička zla protutnje zemljom (kroz 3,5 godina) i 95% stanovništva nestanu....to će biti događaj iznad 2.svjetskog rata.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 09:28   #23
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Tisuća je simbol vječnosti. "Pobjednici" dobivaju "krunu" kraljujući sa Kristom, ulazeći u vječni život, Pravi Život.

Krunska /tjemena/ čakra također u indijskoj simbolici i yogistici ima lotos sa 1000 latica. Mudrost je univerzalna.
tisuća je simbol vječnosti? ozbiljno?

kojim se to biblijskim citatima može potvrditi, možeš li ih staviti?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:43   #24
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
wow prepade me, čovječe dobri. Ipak, hvala na upozorenju.
Da pazimo, kažeš? I šta je bilo kad si se probudio?
...
Ako netko zanemaruje upozorenja i savjete iz Otkrivenja, neka to slobodno i dalje čini. “Tko je nepravedan, neka i dalje čini nepravdu.” Tko god to želi, neka se samo valja u prljavštini ovog popustljivog doba, pa će u njoj i umrijeti. Ubrzo će Jehova u potpunosti izvršiti svoju presudu nad ovim svijetom, a najprije će uništiti Babilon Veliki. Zato neka krotki ozbiljno shvate prorokove riječi: “Tražite Jehovu, (...) tražite pravednost, tražite krotkost, i vjerojatno ćete biti zaštićeni u dan gnjeva Jehovina!” (Sefanija 2:3). A onima koji su se već predali Jehovi, Otkrivenje poručuje: “Tko je pravedan, neka i dalje čini pravdu. I tko je svet, neka i dalje bude svet.” Oni koji su mudri znaju da se nikakva privremena korist koja bi proizišla iz grijeha ne može usporediti s vječnim blagoslovima koje će doživjeti oni koji nastoje postupati pravedno i sveto. Biblija kaže: “Ispitujte jeste li u vjeri, sami sebe provjeravajte!” (2. Korinćanima 13:5). Plaću ćeš dobiti na temelju životnog puta koji odabereš i na kojem ostaneš (Psalam 19:9-11; 58:10, 11).
__________________
Roditi se blesav nije sramota, umrijeti blesav jeste.
Jonadab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 10:51   #25
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Ko je "Babilon veliki"? RKC?
"babilon veliki" nije KC, iako tako piše na puno internetskih stranica... to su samo protestantska bulažnjenja...

ako se pažljivo pročita otkrivenje...

- obrne biblijska priča o babilonu (iz raznih naroda i jezika se skupe ljudi, postanu jedno i počnu radit visoke zgrade)
- vidi kako mornari plaču jer gledaju s mora babilon (visoke zgrade) kako je pao "u jedan tren" i kako se diže stup dima... na što vas to podsjeća?
- priča o čuvenom spomeniku ("slobodi") u čije ime ("u ime slobode") su toliki ubijeni
- bludnica koja stoji nad morima zaogrnuta u plašt i u ruci drži kupu (na što vas to podsjeća?)... također je zanimljivo usporediti brojevnu simboliku bludnice s brojevima vezanim uz određen kip...
- "cijela zemlja se zanese za zvijeri"... s kim ili s čim je cijela planeta zanesena? tko je predvodnik u svemu, tko svime upravlja? KC? nema šanse... kad bi se birao pedro kojeg se za sve okrivljava, onda bi se KC mogla razmotrit...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 11:17   #26
Da vam skratim muke. Babilon veliki je Svjetsko carstvo krivih religija ! Znaci sve krive religije.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 12:53   #27
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Nisi ti ništa suprotno argumentirao od mene kada si rekao da je šerijat na zemlji u božijem planu. Ja sam rekao da je to plan i po Otkrivenju kojeg ti negiraš.
Šerijat označava vladavinu zakona po Božijoj volji; mislim da je to i biblijski izraz. Kršćani se u Očenašu mole: "Neka dođe carstvo tvoje na zemlji, kao što je i na nebu". Osim toga, argumentirao sam nekim navješćenjima iz Biblije koja govore da će sa zemlje nestati nasilnika i da će zemljom zavladati mir.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Sve je "umetak"....ti itako govoriš da su sve knjige Evanđelja krivotvorene (sa čime se i ja slažem)...pa prema tome da ti za bilo što u NZ kažeš da je "umetak" bilo bi smiješno. Ti sam sebe demantiraš samo treba povezati sve tvoje ukaze.
Ne ide da se nadvikujemo kao komšinice sa suprotnih balkona. Posvetite se proučavanju historijata Knjige otkrovenja i vidjet ćete da je ono u Novi Zavjet ubačeno naknadno. Prvobitno Novi Zavjet je imao 26 knjiga (sve sadašnje, osim Otkrivenja koje je umetnuto kasnije). Nekoliko linkova o kanonizaciji Novog Zavjeta:
* Kanon Novog zaveta,
* Laodicejski sabor
* Knjiga Otkrivenja
Preporučujem i naslove: "Trevore Ling - Historija religija Istoka i Zapada" kao i "Zenon Kosidowski: Priče evanđelista"; knjiga Otkrovenja je diskutabilna! Ubačena je u novozavjetni kanon kasno. Posvetite se historijatu te knjige.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni tvrdio,ali sam dao Isusov ukaz da je većina ljudi u tami i "širokom vratima" ulazi u propast...a dio te propasti za većinu je i Apokalipsa i njena zla. I što ti tu možeš demantirati. Ništa. Smiješno se boriš protiv mojih sagledavanja....da bi umanjio Otkrivenje a ja sam ti ukazao da je ono fantastičan opis sadašnjeg stanja svijeta. To je ono što tebe muči.
Tvrdili ste, Dati stavak ste upotrIJebili kao "argument" za apokaliptične tekstove Otkrovenja, iako Isus daje moralni nauk o skromnosti i ništa više od toga. Ovim psihoanalizama vi ne doprinosite temi i zamagljujete nedostatak argumentacije. Imao bih i ja vama mnogo toga za reći, no nećemo svoditi temu na osobni nivo i psihoanalize.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
I tu sam te demantirao. Morao bi dokazato da je Pavao lično mijenjao, krivotvorio evanđelja i poslanice drugih apostola u kojima stoji da je Krist Bog, pa da bi valjano Pavla razotkrio. Budi ozbiljan istraživač. Da jedino Pavao kaže da je Isus Bog ti bi sa svojim argumentima bio "na konju"... ali nisi..pa se ipak povuci što se Pavla tiče. Pavao je strašno jak filozof u svojim poslanicama pa vama muslimanima smeta njegova mudrost kojom se kršćani okorišćavaju...slično kao što tebi smeta Otkrivenje pa ga ovdje banaliziraš a ja ti to ne dam.
Ozbiljan sam istraživač. Glede Pavla, obavezno nabavite djelo Z. Kosidowskog koje sam vam linkao i biti će vam jasnije: On je zapravo uništio kršćanstvo koje je propagirao Isus. Što se tiče otkrovenja, rekoh dovoljno u prethodnom.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Naravno da je dobro za "zastrašivanje" ili OPOMINJANJE bolje rečeno jer fantastično ukazuje na sadašnje stanje "prosperiteta" ovog svijeta. Sva zla iz Otkrivenja su veoma realna i mnogi naučenjaci su sa time suglasni...
Na primjer, koji? Inače, stanje uopće nije kako se opisuje u Otkrovenjima, ma koliko takvo stanje priželjkivali kršćani. Ostatak posta o nekakvim EU i SAD intervencijama i ostale političke analize, ovdje je nepotrebno obrazlagati jer govorite o budućnosti. A sve i da je točno šta govorite, onda bi to opet pokazivalo samo jedno: da su kršćaske zemlje izvor nestabilnosti u svijetu) iz čega bi se dao zaključak da je kršćanstvo nemoguće u društvenoj praksi. Pozdrav
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 15:46   #28
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Da vam skratim muke. Babilon veliki je Svjetsko carstvo krivih religija ! Znaci sve krive religije.
jel pod tim "krivim religijama" podrazumijevas sve te novovjeracke krscanske crkve kojih danas ima nekih 30-tak tisuca a koje su se namnozile za ova dva milenija otkako nam je Krist bio ustolicio svoju svetu apostolsku, Petrovu, Crkvu?






@ Basta
a tko jase toga "u ime slobode" kipa?
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:23   #29
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Šerijat označava vladavinu zakona po Božijoj volji; mislim da je to i biblijski izraz. Kršćani se u Očenašu mole: "Neka dođe carstvo tvoje na zemlji, kao što je i na nebu". Osim toga, argumentirao sam nekim navješćenjima iz Biblije koja govore da će sa zemlje nestati nasilnika i da će zemljom zavladati mir.
Ti zamišljaš da Otkrivenje navješćuje suviše velika zla i da to nije u Božijem planu. Ja tvrdim da jeste. Za to sam naveo naučne-ekološke argumente kao i Isusov ukaz da mnogi kroz široka vrata idu u Propast.

Quote:
Ne ide da se nadvikujemo kao komšinice sa suprotnih balkona. Posvetite se proučavanju historijata Knjige otkrovenja i vidjet ćete da je ono u Novi Zavjet ubačeno naknadno. Prvobitno Novi Zavjet je imao 26 knjiga (sve sadašnje, osim Otkrivenja koje je umetnuto kasnije). Nekoliko linkova o kanonizaciji Novog Zavjeta:
Kako god bilo da bilo ti nemaš pravo da braniš NZ od Otkrivenja kao „ubačen“ jer ti ne prihvaćaš ni NZ jer je on za tebe /i za mene/ krivotvorina. Ti si dakle smiješan sa tim idejama. Ja naprotiv bih volio da Otkrivenja nema u NZ / i drago mi je da je zadnje „uvršteno“/ jer je ono veoma jako štivo i malo krivotvoreno zbog svoje „nerazumljivosti“ a NZ veoma daleko. Mnogo više nego procjena tvojih 5% krivotvorenja NZ.


Quote:
Tvrdili ste, Dati stavak ste upotrIJebili kao "argument" za apokaliptične tekstove Otkrovenja, iako Isus daje moralni nauk o skromnosti i ništa više od toga.
NE. „Uđite na uska vrata jer široka vode u propast“nije argument „skromnosti“ nego argument činjenice da ljudi odabiru probleme koji idu linijom „manjeg otpora“. U tom smislu duhovni život je požrtvovniji nego lagodan život „širokih vrata“. U tom smislu Krišna u Giti kaže slično: „Ono što je u početku teško i liči na otrov na kraju se pokazuje kao nektar,a ono što u početku liči na nektar na kraju se pokazuje kao otrov“.

Kad Isus govori o /tvojoj/ skromnosti onda spominje priču o skromnom a velikom čovjeku koji na svadbu dolazi i sjeda na kraju reda a veliki ljudi dolaze ,cijeneći ga mole ga da se pomakne naprijed,bliže velikih uzvanika. Dok budala sjeda napred a onda ga svakog trenutka šutaju da se pomakne natrag i to je poniženje za ego. Čitaj bibliju sa razmišljanjem.

Quote:
Ovim psihoanalizama vi ne doprinosite temi i zamagljujete nedostatak argumentacije.
Aha…i sve ovo gore što sam napisao je „nedostatak argumentacije“. Tebi izgleda nepojmljivo da neko tako strašno ruši Allaha i u njegovom učenju ne vidi „mudrost“ pa automatski „ispada“ da ne može ništa mudro napisati

Quote:
Ozbiljan sam istraživač. Glede Pavla, obavezno nabavite djelo Z. Kosidowskog koje sam vam linkao i biti će vam jasnije: On je zapravo uništio kršćanstvo koje je propagirao Isus.
Jasno je da mnogi NZ ukazi i poslanice drugih apostola govore da je Isus Bog /to si i ti priznao često/ pa prema tome,ako su ti spisi stariji od Pavlovog učenja onda ti nisu u pravu da je Pavao postavo Isusa za Boga. Ako i dalje tvrdiš da je Pavao Isusa postavio za Boga onda moraš dokazati da je Pavao krivotvorio NZ i druge apostolske poslanice i u isto umetnuo nauk o Isusu Bogu. Ja sam tebi dao takav izazov i demaskirao sam tvoje napade na Pavla.

Quote:
Inače, stanje uopće nije kako se opisuje u Otkrovenjima, ma koliko takvo stanje priželjkivali kršćani.
Bogme jeste…i to je uglavnom jasno naučenjacima na ekološkim temama.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...8&postcount=19

Zašto bi kršćani to priželjkivali Apokalipsu…upravo suprotno; slabi su oni za velika zla podnositi,oni čak ne pridaju važnost Otkrivenju i uoplće ne očekuju proroke Posljetka (11:3). Isus jasno kaže da ovaj svijet za Apokalipsu spava !

Quote:
Ostatak posta o nekakvim EU i SAD intervencijama i ostale političke analize, ovdje je nepotrebno obrazlagati jer govorite o budućnosti.
Nije budućnost…mnoga tajna društva i moćni političari u njima kroje sudbinu svijeta. Pitanje svjetske vlade i NSP-a je aktualna tema. Pa ta je svjetska tajna vlada omogućila rušenje „Blizanaca“ da bi se opravdale svjetske policijske mjere i upadanje u druge države. To znaš u svom potpisu propagirati a kad ja govorim o zavjeri svjetske tajne vlade onda mi oponiraš. Vidiš koliko si smiješan. I ja da nemam argumenata protiv tebe? Pred više mjeseci rekao sam ti da nećeš protiv mene dobiti niti jednu bitku /a kamoli rat/ na duhovnoj tematici. Tvoj metod je knjiga žalbe da me ne bi imao "na vratu".


Quote:
A sve i da je točno šta govorite, onda bi to opet pokazivalo samo jedno: da su kršćaske zemlje izvor nestabilnosti u svijetu) iz čega bi se dao zaključak da je kršćanstvo nemoguće u društvenoj praksi.
[COLOR="White"]...[/COLOR
Ja sam ovdje dokazivao i dokazivat ću da ste vi muslimani,katolici,pravoslavci,hindusi isti i jednak problem jedni drugima i da je kršćanstvo nešto izvan zvaničnog krivotvorenog koncepta.

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 14.02.2013. at 17:30.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:32   #30
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
..........

Ja sam ovdje dokazivao i dokazivat ću da ste vi muslimani,katolici,pravoslavci,hindusi isti i jednak problem jedni drugima i da je kršćanstvo nešto izvan zvaničnog krivotvorenog koncepta.
katolici i pravoslavci nisu kršćani?a kršćanstvo je iznad čega? zvanično krivotvorenog koncepta?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 17:40   #31
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
....Ti zamišljaš da Otkrivenje navješćuje suviše velika zla i da to nije u Božijem planu. Ja tvrdim da jeste. Za to sam naveo naučne-ekološke argumente kao i Isusov ukaz da mnogi kroz široka vrata idu u Propast.

.........

Zašto bi kršćani to priželjkivali Apokalipsu…upravo suprotno; slabi su oni za velika zla podnositi,oni čak ne pridaju važnost Otkrivenju i uoplće ne očekuju proroke Posljetka (11:3). Isus jasno kaže da ovaj svijet za Apokalipsu spava !
daj malo ovo protumači: kažeš da je u božjem planu da učini suviše velika zla. a da kršćani ne pridaju važnost otkrovenju i ne očekuju proroke. a isus kaže da ovaj svijet spava za apokalipsu. samo, čemu su onda baš kršćani stavili otkrovenja u svete spise, ako ime ne služe ničemu. za boga, očito imaju smisla, pa valjda je to bog i dao navijestiti u otkrovenjima. koja se čitaju u cijelom kršćanskom svijetu, tumače kao božje upozorenje, daklem, svi strepe pred apokalipsom. naravno, oni koji su pravi vjernici. kršćanski, mislim, ne?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 03:58   #32
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ti zamišljaš da Otkrivenje navješćuje suviše velika zla i da to nije u Božijem planu. Ja tvrdim da jeste.
Nije! Samo u jednom slučaju biste bili u pravu: kada bi Kršćanstvo bilo jedina vjera i da Bog samo od kršćana nešto očekuje. Ovako niste u pravu. Svijetu ne prijete nikakvi crni dani, nikakvi armagedoni, čovječanstvo ima ima budućnost.
Dapače, ide na bolje.
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Kako god bilo da bilo ti nemaš pravo da braniš NZ od Otkrivenja kao „ubačen“ jer ti ne prihvaćaš ni NZ jer je on za tebe /i za mene/ krivotvorina. Ti si dakle smiješan sa tim idejama. Ja naprotiv bih volio da Otkrivenja nema u NZ / i drago mi je da je zadnje „uvršteno“/ jer je ono veoma jako štivo i malo krivotvoreno zbog svoje „nerazumljivosti“ a NZ veoma daleko. Mnogo više nego procjena tvojih 5% krivotvorenja NZ.
Dokazao sam vam da Otkrovenje nije prvotno bilo u sastavu NZ. On je u početku sadržao samo 26 knjiga (bez otkrovenja) a Otkrovenje je umetnuto kasnije. Po stilu pisanja jako podsjeća na nostradamusoove maglovite tekstove i kao tako nejasan tekst poddložan je tumačenju na tisuću načina (kako kome paše).

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Aha…i sve ovo gore što sam napisao je „nedostatak argumentacije“. Tebi izgleda nepojmljivo da neko tako strašno ruši Allaha i u njegovom učenju ne vidi „mudrost“ pa automatski „ispada“ da ne može ništa mudro napisati
U gornjem postu sam govorio sam o vašem pokušaju da me psihoanaliirate, što nije fer. I čega se ne odričete. A rušili niste ništa, niti to možete, to što pokušavate je doista jalov posao.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Jasno je da mnogi NZ ukazi i poslanice drugih apostola govore da je Isus Bog /to si i ti priznao često/ pa prema tome,ako su ti spisi stariji od Pavlovog učenja onda ti nisu u pravu da je Pavao postavo Isusa za Boga. Ako i dalje tvrdiš da je Pavao Isusa postavio za Boga onda moraš dokazati da je Pavao krivotvorio NZ i druge apostolske poslanice i u isto umetnuo nauk o Isusu Bogu. Ja sam tebi dao takav izazov i demaskirao sam tvoje napade na Pavla.
Najstariji kršćanski dokumenti iz Ebionitske sredine optužiuju upravo Pavla iz Tarza da je iskrivio vjeru prvih judeokršćana, proglasivši Isusa prvo sinom od Boga a onda i samim Bogom. To vam sve naširoko ima objašnjeno u djelima: Trevore Ling - Historija religija Istoka i Zapada" i "Zenon Kosidowski:- Priče evanđelista". Ja vam ih doista toplo preporučam.

A što se tiče Evanđelja... povežite povijesne činjenice. Upravo crkva koju je ustanovio Pavao jeste ta koja je zasjedala i određivala šta spada u NZ a šta ne. Ta crkva se brže organizirala od judeokršćanske zajednice (i plus zahvaljujući prilivu pagana enormno narasla u odnosu na nju), zatim proglasili na koncilima šta je "ispravno" vjerovanje a šta hereza.. a onda su se kroz naredna stoljeća surovo i krvavo obračunavali sa "herezom" i "hereticima". I ista ta (Pavlova) crkva neprestano je umetala retke kako im paše. Recimo zadnju glavu Marka umetnuli su u to Evanđelje negdje u XI stoljeću (ovo vam dokazuju Ling i Kosidowski). To je samo jedan primjer ima ih na stotine. Tako da su sva ta mjesta u kojima se aludira na Isusa-Boga (a koja nesumnjivo postoje u Evanđeljima) djelo Pavla i Crkve koju je on oformio. Nakon rascjepa, pod tom crkvom podrazumjevam katolike, ortodokse i protestante.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Zašto bi kršćani to priželjkivali Apokalipsu… upravo suprotno; slabi su oni za velika zla podnositi,oni čak ne pridaju važnost Otkrivenju i uoplće ne očekuju proroke Posljetka (11:3). Isus jasno kaže da ovaj svijet za Apokalipsu spava !
Kako zašto? Pa da im pobijedi stvar u koju vjeruju.
Da doleti Isus-Bog na oblacima, sa munjama u rukama, sa vojskama anđela... etc.

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje dokazivao i dokazivat ću da ste vi muslimani, katolici, pravoslavci, hindusi isti i jednak problem jedni drugima i da je kršćanstvo nešto izvan zvaničnog krivotvorenog koncepta.
Ima li to vaše ispravno kršćanstvo adresu, telefon, web stranicu, e-Mail, faks?
Ili ste vi jedini ispravni kršćanin? A ima pravo maher, kada se čudi ovim floskulama Pozdav
...

Zadnje uređivanje Shady : 15.02.2013. at 04:12.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 04:58   #33
lako je tvoje "pravovjerne" ebonite raskrinkati

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Svijetu ne prijete nikakvi crni dani, nikakvi armagedoni, čovječanstvo ima ima budućnost. Dapače, ide na bolje
Na ovo će pametni i analitični ljudi reći: NOJ ZABIO GLAVU U PIJESAK.

To je meni ujedno i dokaz da će islam kao neapokaliptična religija zajedno sa ostalim religijama kao što je katoličanstvo,pravoslavlje i hinduizam nakon svjetskih nereda,prorodnih katastrofa odbaciti svoju religiju i svoje bogove koji su ih ovim velikim zalima iznanadili i izdali, a poradi osnivanja nove satanske svjetske religije koja je u Otkrivenju najavljena i kojoj će se suprostaviti samo "dva proroka svjedoka" iz Otkrivenja.

Jučer je bilo aktuelno u svijetu meteorska kiša u Rusiji. Baš razmišljam o Otkrivenju i silnoj meteorskoj kiši koja će po Otkrivenju zapljusnuti zemlju kao padanje "zvijezda" sa neba...pa sam se pitao odakle će doći ta meteorska kiše. Jasno je,kad se pomjere nebeske sile Saturn će otpustiti svoj "prsten" koji se u stvari sastoji od lebdećeg kamenja koje će se razletjeti u sunčevom sustavu.



Quote:
Dokazao sam vam da Otkrovenje nije prvotno bilo u sastavu NZ. On je u početku sadržao samo 26 knjiga (bez otkrovenja) a Otkrovenje je umetnuto kasnije.
Otkrivenje i jeste zadnja objava i u biti jedina novozavjetna objava.. i da su se "lomila koplja" oko njega jeste. Pa šta?

Quote:
Po stilu pisanja jako podsjeća na nostradamusoove maglovite tekstove i kao tako nejasan tekst poddložan je tumačenju na tisuću načina
Otkrivenje samo kaže da za razumjeti njega treba imati UM. I svi oni koji poriču, ne razumiju,zapostavljaju (kao katolici i dr.) Otkrivenje nemaju božanski um.



Quote:
Najstariji kršćanski dokumenti iz Ebionitske sredine optužiuju upravo Pavla iz Tarza da je iskrivio vjeru prvih judeokršćana, proglasivši Isusa prvo sinom od Boga a onda i samim Bogom.
Tvoje hvatanje za ebonite je "slamčica spasa"....kao da od njih počinje rano kršćanstvo,i kao da u njihovo vrijeme niko nije učio da je Isus Krist Bog. Nemoj biti smiješan.

Eboniti su sekta nastala poslije razaranja hrama i pogroma židova...i nemaju veze sa ranim kršćanima niti je glava crkve Jakov sa njima surađivao. Oni su bili zatvorena sekta i poznato je da nisu bili otvoreni za druge narode...te su vjerovatno pogrešno prihvatali Isusove besjeda da je došao "samo Židovima". Prije ebonita i u vrijeme ebonita imamo esene i nazireje kao višestoljetne vjerske zajednice koji su se odredili prema Kristu kao Nebesniku i Bogu :

(Isidorus) Seviljski (570.-636. g.), koji je se starao i oko očuvanja drevne književne baštine, iznosi da »eseni govore da je sam Krist bio taj, koji ih je naučio svakome uzdržavanju.« U esenskom 'Poretku zajedništva' Krist se vidi kao Suvladar Neba i Višnji Učitelj: »Bog Izraelov i Anđeo Istine Njegove pomoć su za sve sinove Svjetla.« (3:24-25)

Za razliku od nacionalističkih ebonita mi od povjesničara Filona doznajemo da su eseni, sveti pregaoci koji su marljivo istraživali i sprovodili etička načela ('Svaki dobar čovjek je slobodan', prg. 80), imali tri mjerila za pravedan i bogougodan život: »Ljubav prema Bogu, ljubav prema vrlini i ljubav prema ljudskom rodu.« (prg. 84)

Da dalje ne pričam naširoko što je suvremenik ranih kršćana pisao o esenima koji već tada nisu slijedili iskrivljeni Mojsijev zakon te su tvrdili da oni imaju orginalne mojsijeve knjige koje ne govore o krvnim žrtvama.

Filon nas izveštava da su eseni, sveti pregaoci koji su marljivo istraživali i sprovodili etička načela ('Svaki dobar čovjek je slobodan', prg. 80), imali tri merila za pravedan i bogougodan život: »Ljubav prema Bogu, ljubav prema vrlini i ljubav prema ljudskom rodu.« (prg. 84)

Mnogi rani crkveni učitelji prvog i drugog stoljeća govorili su o Kristu Nebesniku i Bogu. Na osnovu čega? Pa na osnovu njihovih mogućnosti kvalitetnog uvida u orginale ranog kršćanstva.

Quote:
Ili ste vi jedini ispravni kršćanin? A ima pravo maher, kada se čudi ovim floskulama Pozdav

Tvoje i maherovo "čuđenje u svijetu" je stvar nepoznavanja mnogih stvari i ja nemam vremena da reagiram na mnoge vaše smiješne i floskulaste stvari.

Ja sam ovdje često govorio da će istinsko obnovljeno kršćanstvo biti nanovouspostaljeno onako kako je to Isus u Otkrivenju navjestio za posljednje vrijeme.

Quote:
Ima li to vaše ispravno kršćanstvo adresu, telefon, web stranicu, e-Mail, faks?
radi radi islamska vjerska zajednica u hrvata....pomozi im,ti stvarno "puno" znaš o krišćanstvu...a to ti je islam omogućio

Zadnje uređivanje Anonimni xy : 16.02.2013. at 06:23.
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 08:51   #34
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje često govorio da će istinsko obnovljeno kršćanstvo biti nanovouspostaljeno onako kako je to Isus u Otkrivenju navjestio za posljednje vrijeme.
O tome možemo kada se nešto od toga desi. Događaji iz budućnosti (koji se još nisu dogodili) ne mogu se koristiti kao argument u forumskoj raspravi, pa se ni Okrvenje ne može koristiti kao dokaz bilo čemu, jer govori o budućnosti. Inače, ako sam vas pravilno shvatio, vi smatrate da je današnje kršćanstvo u cjelini pokleklo (da niti jedna od preko 70.000 kršćanskih denominacija nije valjana i po Božijoj volji), i smatrate da kršćanstvo treba obnovu, koja dolazi?

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
lako je tvoje "pravovjerne" ebonite raskrinkati. Tvoje hvatanje za ebonite je "slamčica spasa"....kao da od njih počinje rano kršćanstvo,i kao da u njihovo vrijeme niko nije učio da je Isus Krist Bog. Nemoj biti smiješan. Eboniti su sekta nastala poslije razaranja hrama i pogroma židova...i nemaju veze sa ranim kršćanima niti je glava crkve Jakov sa njima surađivao. Oni su bili zatvorena sekta i poznato je da nisu bili otvoreni za druge narode... te su vjerovatno pogrešno prihvatali Isusove besjeda da je došao "samo Židovima"
Moram vas ispraviti. Pojam Ebonit označava vrstu tvrde gume (veoma zastupljene u proizvodnji automobila i dijelova za aute). A ja nisam govorio o o ebonitima nego o Ebionitima (ni ime im ne znate a hoćete pričati o njima). Dakle, Ebioniti su bili judeokršćani i držali su Zakon. Nije točno da su nastali nakon razorenja hrama (to je jedna od najsmjelijih urbanih legendi), postojali su i u vrijeme samog Isusa, vjerovali su mu i podržali ga. A u prvim godinama poslije Isusa bili su jataci apostolima, koji su se krili od Pavlovog mača. Upravo se na Ebionite (kao otpadnike od Isusa) mogu odnositi neki stavci Otkrovenja. (na ostalo što ste napisali nisam odgovorio jer i dalje svodite diskusiju na osobni nivo.) Pozdrav
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 09:02   #35
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Događaji iz budućnosti (koji se još nisu dogodili) ne mogu se koristiti kao argument u forumskoj raspravi, pa se ni Okrvenje ne može koristiti kao dokaz bilo čemu, jer govori o budućnosti.
u tu budućnost smo već zakoračili pa je time postala naša sadašnjost, a onda time itekako prihvatljiva za ozbiljnu raspravu
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 09:13   #36
Vjeruj, Pravi Život, kršćanska crkva već skoro 2000 godina propovjeda - samo što nije! .
I prije 50 godia su tako govorili, i prije 100 i prije 300 i prije 500, 1000 godina.... od prvih vremena tako govore.
A govorit će i kroz 50, 100 300 i 500 i 1000 godna... sve dok bude kršćanstva tako će strašiti dobre ljude.
I uvijek postoje ljudi koji misle da je njihova generacija zadnja. Pozzdrav
...
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 09:31   #37
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
Vjeruj, Pravi Život, kršćanska crkva već skoro 2000 godina propovjeda - samo što nije! .
I prije 50 godia su tako govorili, i prije 100 i prije 300 i prije 500, 1000 godina.... od prvih vremena tako govore.
A govorit će i kroz 50, 100 300 i 500 i 1000 godna... sve dok bude kršćanstva tako će strašiti dobre ljude.
I uvijek postoje ljudi koji misle da je njihova generacija zadnja. Pozzdrav
...
čuo si za "vrijeme neznaboštva", mislim obzirom da pretražuješ Bibliju pa si vjerojatno naišao na taj izraz
vidiš, zato ne volim kad je nekom uzor kršćanstvo u vremenskom periodu kojeg spominješ, jer svačega je bilo unutar tog a o uzoritosti otom potom
zamisli kako je to proročanstvo zvučalo ljudima koji su živjeli prije tog vremena, zamisli da su se i oni oglušili na budućnost te spoznaje kako se neki oglušuju danas na Otkrivenje

neko je jednom spomenuo da kršćani plaše ljude objavom harmagedona, a što je ridikul ridikula jer nek oproste svi, Harmagedon je kao neizbježan uvod u Kraljevstvo, i to dvoje pravog spoja, logike i razuma, a ponajviše činjenice da H. sobom ne donosi strah nego oslobođenje... pravim vjernicima, naravno, jer očito su samo oni shvatili Isusovu poantu i značaj i oblik ponovnog dolaska
ima neko da se boji ovog zadnjeg?
... jer šteta je da se boji
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 10:35   #38
Ipak su eboniti bili umišljena sekta kršćanstva

Quote:
Shady kaže: Pogledaj post

Moram vas ispraviti. Pojam Ebonit označava vrstu tvrde gume (veoma zastupljene u proizvodnji automobila i dijelova za aute). A ja nisam govorio o o ebonitima nego o Ebionitima (ni ime im ne znate a hoćete pričati o njima
A što znači taj pojam ebionit; siromašni umom...sirotinja. Pa ti si totalno posramio tu svoju "pravovjernu" sirotinju.

Quote:
Dakle, Ebioniti su bili judeokršćani i držali su Zakon. Nije točno da su nastali nakon razorenja hrama (to je jedna od najsmjelijih urbanih legendi), postojali su i u vrijeme samog Isusa, vjerovali su mu i podržali ga.
Atmosfera kod ebonita bila je donekle kao i kod esena i nazireja; bili su vegetarijanci,ali rani kršćani su bili i sami eseni i nazireji pa nisu trebali da se sakrivaju kod nekoga tko Krista ne priznaje. Pavao je u bibliji optužen kao kolovođa nazireja...i tu je jasno vidljivo da je ondašnja masa vezala rane kršćane uz te sljedbe esena i nazireja a ne uz nekakve ebonite. Dakle tvoje ebionite možeš okačiti mački o rep...a ne ranom kršćanstvu. Ipak su oni bili "sirotinja umom" a Krist u Otkrivenju kaže da treba imati um za shvatiti stvari.

Quote:
na ostalo što ste napisali nisam odgovorio jer i dalje svodite diskusiju na osobni nivo.
dobar izgovor zlata vrijedi
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 10:41   #39
Quote:
Shady kaže: Pogledaj post
A govorit će i kroz 50, 100 300 i 500 i 1000 godna... sve dok bude kršćanstva tako će strašiti dobre ljude.
Ej Shady "strašni" poznavaoče kršćanstva; ne uči li biblija za posljednje vrijeme radosti za kršćane a ne straha ?!

Ne kaže li Pismo "Kad svi budu plakali vi će te se radovati" ? Okači svoje "poznavanje" kršćanstva mački o rep ! Ovo je bilo jako osobno !
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.02.2013., 12:21   #40
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Harmagedon sobom ne donosi strah nego oslobođenje... pravim vjernicima, naravno, jer očito su samo oni shvatili Isusovu poantu i značaj i oblik ponovnog dolaska... ima neko da se boji ovog zadnjeg?... jer šteta je da se boji
Znam.. svi nevjernici (osim kršćana) će stradati, kaže se u Otkrovenju. To su samo želje Pavlove crkve; Iste one crkve koju je on osnovao na svojim mislijskim putovanjima i koja je na koncilima Isusa proglasila Bogom i uvela dogmu trojstva. Otkrovenje je djelo upravo te crkve i u Bibliju je uvršteno više od 300 godina nakon Isusa. U tom istom Otkrovenju Isusa se naziva "alfom i omegom" ("početkom i krajem") i "Gospodom" ("Bogom"). Mislim da bi se najprije trebala posvetiti povješću knjige Otkrovenja. U protivnom nećeš mnogo odmaći od onih koji obožavaju Isusa. Pozdrav

Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Ej Shady "strašni" poznavaoče kršćanstva;
ne uči li biblija za posljednje vrijeme radosti za kršćane a ne straha ?!
Morate se potruditi da kažete nešto jače od ponavljanja onog što govori Pravi Život.
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
A što znači taj pojam ebionit; siromašni umom... sirotinja.
Pa ti si totalno posramio tu svoju "pravovjernu" sirotinju.
Ne znam šta vam je smiješno? Ne radi se o siromašnima umom. A i Isus navodno kaže: "blago siromašnima duhom jer je njihovo kraljevstvo nebesko". Ali ovdje nije problem značenje njihova imena, nego to što vas ispravim da ne postoje nikakvi eboniti a vi i dalje ustrajavate na nekakvim ebonitima...
Quote:
Anonimni xy kaže: Pogledaj post
Atmosfera kod ebonita bila je donekle kao i kod esena i nazireja
Zašto ustrajavate na naslovu eboniti kad sam vam objasnio da ne postoje nikakvi eboniti?
Možete li pisati ozbiljno? Nemam vremena za nadvikivanje i neutemeljena nagađanja. Pozdrav
...

Zadnje uređivanje Shady : 16.02.2013. at 12:28.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.