Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 18:24   #61
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
Otkrivenje je napisao Ivan , vjerojatno 96.godine , na otoku Patmosu !
Samo tvoja izjava da je taj Ivan" apostol" je nazalost cisto nagadjanje........mislim svi bi mi ili bar vecina nas ovdje bi voljela da je to stvarno napisao apostol Ivan........ali istina nikada nepita dali ju netko voli ili nevoli...............
...........cinjenica je da u ono vrijeme posto nije bilo prezimena , ljudi su morali sebi uzimati nadimke iza imena ili ocevo ime iza imena i slicnoda ih se identificira.......
npr. "Isus Nazarecanin"
"Ivan brat Jakova"
"Marija Magdalena"
"Josip iz Arimateje"
"Simun Petar"
"Andrija brat Simuna Petra"
Ivan sin Zebedejev" itd.................................
A u Otkrivenju covijek sebe samo naziva Ivan,i nikako drugacije............
Pa recimo da mu sve vjerujemo sto je napisao,ali opet glupo je reci da smo sigurni da je to taj apostor Ivan..........u ono vrijeme nitko nezna kojiko je bilo knjiga u prometu..............na stotine evandjelja..........desetine otkrivenja itd.............naravno jako puno "laznih" knjiga............a povijest nam govori da je upravo to "ivanovo vandjelje"za dlaku uslo u kanon, a apokrifno "petrovo otkrivenje "za dlaku u zadnjem momentu izaslo iz kanona.........a tako i tako svadje su se nastavile skoro do srednjeg vijeka koje knjige su "od boga"i moraj biti u kanonu..........
I jos k tome svemu poznato je da je ime Ivan u ono vrijeme bilo jako rasireno...........A ovaj Ivan u ostatku otkrivenja nista nepise da se onda po necemu drugome prepozna ako nije u stanju da se tocno identificira..............zalosna istina je da to moze biti bilo koja osoba koja se zvala Ivan a imala je taj "san" .....................jer jednostavno nije normalno da ako je taj san imao bas taj apostol Ivan,da se u tako vaznoj knjizi za covjecanstvo, sa sigurnoscu i bez nagadjanja predstavi.....................naravno pored toga automatski (barem meni)dolaze pitanja kako je apostol Ivan tako kasno to napisao ili zasto na grckom?njegov ucitelj isus nikada nije rekao niti rijec grckog...ali to je jedna druga prica...................
.................znaci nemoj to shvatiti da provociram ili se radujem.........bas obrnuto ..........i ja sam jako dugo bas otome razmisljao i trazio pravi odgovor..........ali istina je istina..........ovdje se neradi o denominacijama nego opcenito o krscanstvu...............tako da je moje misljenje da se svi trebamo boriti oko toga sta je zapravo istina ..........jer nemoguce je da se to mogao zapitati samo Pilat koji je bio neznalica,a mi svi kao znalci sve jedan do drugoga..................hehe...........prijatelju ,nemoj me krivo shvatiti.............vecinu tvojih postova respektiram i skidam ti kapu na znanju i hrabrosti sto napises sve odmah u lice.................nemoj ovo shvatiti da ja svoje misljenje trpam kao naj ispravnije............uostalom naravno zanima me i tvoje misljenje upravo svega ovoga sta sam u ovome postu napisao...............zivio.....
Ma nema problema, zato smo tu da diskutujemo, učimo jedni od drugih, da budemo konstruktivni...a pritom, naravno, branimo svoja stajališta - dopuštajući da ne moramo uvijek biti u pravu.
Što se tiče autorstva Otkrivenja:

Postoje tkz. "vanjski" i "unutarnji" dokazi o tome koji je to Ivan napisao Otkrivenje.

Vanjski dokazi snažno podupiru gledište da je "taj Ivan" bio sám apostol Ivan, Zebedejev sin, koji je mnogo godina djelovao u Efezu (u Maloj Aziji, području na kojem se nalazilo svih sedam crkava kojima su upućene poruke iz 2. i 3. poglavlja). Njega je car Domicijan izgnao na otok Patmos, gdje je on zapisao viđenja koja mu je dao naš Gospodin. Kasnije se vratio u Efez, gdje je umro u poznoj dobi.
Kao što sam prije već napisao, Justin Mučenik, Irenej, Tertulijan, Hipolit, Klement Aleksandrijski i Origen, tu knjigu pripisuju apostolu Ivanu. Ne tako davno u Egiptu je pronađena knjiga IVANOV APOCRYPHON (150.god) koja Otkrivenje izričito pripisuje Ivanu, Jakovljevu bratu.

Prvo protivljenje apostolovu autorstvu poteklo je od Dionizija Aleksandrijskog: ali on Otkrivenje nije htio pripisati apostolu Ivanu samo zato što se protivio nauku o Tisućgodišnjem kraljevstvu, Mileniju, iznesenom u Otk.20.

Unutarnji dokazi u vezi autorstva su među ostalim i opće teme svjetla i tame koje nalazimo i u Ivanovom evanđelju i u Otkrivenju. Izrazi kao što su "Jaganjac", "pobijediti", "svijet", "istinito", "živa voda", i druge, povezuju ta dva djela.
Osim toga, i Iv. 19:37 i Otk. 1:7 navode Zahariju 12:10 ali ne upotrebljavaju riječ "probosti" kakva se nalazi u Septuaginti nego jednu drugu koja se prevodi kao "probosti" (ekkenteo).

Razlike koje postoje u stilu Evanđelja i Otkrivenja su normalne pošto se radi o sasvim različitoj vrsti literatura koje te knjige predstavljaju.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:14   #62
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ma nema problema, zato smo tu da diskutujemo, učimo jedni od drugih, da budemo konstruktivni...a pritom, naravno, branimo svoja stajališta - dopuštajući da ne moramo uvijek biti u pravu.
Što se tiče autorstva Otkrivenja:

Postoje tkz. "vanjski" i "unutarnji" dokazi o tome koji je to Ivan napisao Otkrivenje.

Vanjski dokazi snažno podupiru gledište da je "taj Ivan" bio sám apostol Ivan, Zebedejev sin, koji je mnogo godina djelovao u Efezu (u Maloj Aziji, području na kojem se nalazilo svih sedam crkava kojima su upućene poruke iz 2. i 3. poglavlja). Njega je car Domicijan izgnao na otok Patmos, gdje je on zapisao viđenja koja mu je dao naš Gospodin. Kasnije se vratio u Efez, gdje je umro u poznoj dobi.
Kao što sam prije već napisao, Justin Mučenik, Irenej, Tertulijan, Hipolit, Klement Aleksandrijski i Origen, tu knjigu pripisuju apostolu Ivanu. Ne tako davno u Egiptu je pronađena knjiga IVANOV APOCRYPHON (150.god) koja Otkrivenje izričito pripisuje Ivanu, Jakovljevu bratu.

Prvo protivljenje apostolovu autorstvu poteklo je od Dionizija Aleksandrijskog: ali on Otkrivenje nije htio pripisati apostolu Ivanu samo zato što se protivio nauku o Tisućgodišnjem kraljevstvu, Mileniju, iznesenom u Otk.20.

Unutarnji dokazi u vezi autorstva su među ostalim i opće teme svjetla i tame koje nalazimo i u Ivanovom evanđelju i u Otkrivenju. Izrazi kao što su "Jaganjac", "pobijediti", "svijet", "istinito", "živa voda", i druge, povezuju ta dva djela.
Osim toga, i Iv. 19:37 i Otk. 1:7 navode Zahariju 12:10 ali ne upotrebljavaju riječ "probosti" kakva se nalazi u Septuaginti nego jednu drugu koja se prevodi kao "probosti" (ekkenteo).

Razlike koje postoje u stilu Evanđelja i Otkrivenja su normalne pošto se radi o sasvim različitoj vrsti literatura koje te knjige predstavljaju.
Sivko hvala na ovako detaljnom odgovoru..........interesantno je procitati i "drugaciju stranu medalje" od moje.............
Na kraju posta spominjes evandjelje i otkrivenje zajedno...................molim te, kako objasnjavas problematiku onima koji te pitaju (ako te je uopce do sada netko pitao)da se smatra da su sva 4 evandjelja anonimna , a u zadnjem "Ivanovom evandjelju" osim sto je kompletno napisan u 3.licu pa cak i kada se radi o Ivanu , ima na kraju i onaj poznati stavak :
IVAN 21:24
" Ovo je taj učenik koji svjedoči o svemu tome i koji je to zapisao. I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito"

Kada se sve to zbroji i oduzme proizlazi da su to evandjelje napisali vise starjesina iz druge generacije krscana!:
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 22:26   #63
Otkrivenje 1,1 Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog da on pokaže slugama svojim ono što se ima dogoditi ubrzo. I on to označi poslavši svog anđela sluzi svomu Ivanu

Čije je Otkrivenje?
Od Isusa - ili OD Boga Jahve?
Ako je Isus dobio Otkrivenje OD Boga Jahve,
tko je Tvorac Otkrivenja?
Bog Jahve ili Isus?

Očito je da je Isus sada na Nebu - a i nadalje je u podređenom položaju prema Bogu Jahvi.

Isus je Tijelo - tijelo nije DUH.
Duh je Bog - Isus nije Bog.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:00   #64
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Otkrivenje 1,1 Otkrivenje Isusa Krista: njemu ga dade Bog da on pokaže slugama svojim ono što se ima dogoditi ubrzo. I on to označi poslavši svog anđela sluzi svomu Ivanu

Čije je Otkrivenje?
Od Isusa - ili OD Boga Jahve?
Ako je Isus dobio Otkrivenje OD Boga Jahve,
tko je Tvorac Otkrivenja?
Bog Jahve ili Isus?

Očito je da je Isus sada na Nebu - a i nadalje je u podređenom položaju prema Bogu Jahvi.

Isus je Tijelo - tijelo nije DUH.
Duh je Bog - Isus nije Bog.
ali čemu uopće iakva svađa ili polemika? pa sam si napisao da su sve razlike zapravo samo sitne nijanse, a bit je ostalaa ista?

Quote:
U Bibliji ......
Ima razlika u sitnicama - vidi se da nije napisana umjetno i umjetno isfrizirana,
da bude bez grešaka.
Šta misliš da se to nije moglo napraviti?
Je, ali nije.
Zašto?
Pa da se pokaže istinitost.
Zašto 4 evanđelja?
Svako drukčije!
Zato da se pokaže istinitost- više pisaca - različito, a opet BIT - ista.
to su tvoje riječ, pa sad zašto takva žestina?
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2013., 14:08   #65
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ali čemu uopće iakva svađa ili polemika? pa sam si napisao da su sve razlike zapravo samo sitne nijanse, a bit je ostalaa ista?
Da li si muško ili žensko?
Piše u tvojim podacima jedno, slika drugo, riječi drugo.
----------------------------

Svađa - polemika!?
Pa zato jer ako je nešto lažno - taj neće ići u KN,
nego u OJ.

I to nisu sitnice - to dokazuje da je JEDAN Bog Imenom Jahve,
i da je JEDAN Božji Sin Imenom -Isus- ali ne-bog.

Quote:
to su tvoje riječ, pa sad zašto takva žestina?
Zbog ovoga:
Otkrivenje 22,18 Ja svjedočim svakomu tko sluša riječi proroštva u ovoj knjizi: Tko ovomu što doda, Bog će njemu dodati zla napisana u ovoj knjizi.
Otkrivenje 22,19 I tko oduzme od riječi proroštva u ovoj knjizi, Bog će mu oduzeti udio na stablu života i na svetom gradu - na svemu što je napisano u ovoj knjizi.

Trreba ljude upozoriti da ne skreću od Božje Jahvine riječi,
jer gore su jako gadna upozorenja.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 12:47   #66
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
Sivko hvala na ovako detaljnom odgovoru..........interesantno je procitati i "drugaciju stranu medalje" od moje.............
Na kraju posta spominjes evandjelje i otkrivenje zajedno...................molim te, kako objasnjavas problematiku onima koji te pitaju (ako te je uopce do sada netko pitao)da se smatra da su sva 4 evandjelja anonimna , a u zadnjem "Ivanovom evandjelju" osim sto je kompletno napisan u 3.licu pa cak i kada se radi o Ivanu , ima na kraju i onaj poznati stavak :
IVAN 21:24
" Ovo je taj učenik koji svjedoči o svemu tome i koji je to zapisao. I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito"

Kada se sve to zbroji i oduzme proizlazi da su to evandjelje napisali vise starjesina iz druge generacije krscana!:
ako nece na ovo odgovoriti @sivko , zamolio bih onda tebe @piramida4 da ti mozda objasnis ako zelis zasto se govori da je cetvrto evandjelje napisao "ivan" ako nam svi dokazi govore upravo suprutno?
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 13:15   #67
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
ako nece na ovo odgovoriti @sivko , zamolio bih onda tebe @piramida4 da ti mozda objasnis ako zelis zasto se govori da je cetvrto evandjelje napisao "ivan" ako nam svi dokazi govore upravo suprutno?
U čemu je problem? Pa odgovorio sam ti i to opširno.
To što ti misliš drugačije to je tvoje pravo.
I koji su to SVI dokazi koji tvrde suprotno?
Ja ne vidim da si dao ijedan dokaz a kamoli SVE.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 13:45   #68
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
U čemu je problem? Pa odgovorio sam ti i to opširno.
To što ti misliš drugačije to je tvoje pravo.
I koji su to SVI dokazi koji tvrde suprotno?
Ja ne vidim da si dao ijedan dokaz a kamoli SVE.
nije istina.......pisao si o nekakvim unutrasnjim i vanjskim dokazima da je apostol ivan pisao otkrivenje.......a nazalost to nisu dokazi!
Dokaz je jednostavno dokaz a nekakvo nadostiklavanje -unutarnji,vanjski,gornji,donji...itd.......to nazalost nedrzi vodu..............
i nakon tog tvojega posta ja sam tebi odgovorio:
"Sivko hvala na ovako detaljnom odgovoru..........interesantno je procitati i "drugaciju stranu medalje" od moje.............
Na kraju posta spominjes evandjelje i otkrivenje zajedno...................molim te, kako objasnjavas problematiku onima koji te pitaju (ako te je uopce do sada netko pitao)da se smatra da su sva 4 evandjelja anonimna , a u zadnjem "Ivanovom evandjelju" osim sto je kompletno napisan u 3.licu pa cak i kada se radi o Ivanu , ima na kraju i onaj poznati stavak :
IVAN 21:24
" Ovo je taj učenik koji svjedoči o svemu tome i koji je to zapisao. I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito"

Kada se sve to zbroji i oduzme proizlazi iz tog jedinog "autoriteta" od Boga da su to evandjelje napisali vise starjesina iz druge generacije krscana!"

...znaci ako biblija i je vjerodostojna ...ona je jedini dokaz i ona govori da to evandjelje nije napisao apostol "ivan".............
i na ovaj post nisi vec preko dva tjedna uopce odgovorio................
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:00   #69
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
nije istina.......pisao si o nekakvim unutrasnjim i vanjskim dokazima da je apostol ivan pisao otkrivenje.......a nazalost to nisu dokazi!
Dokaz je jednostavno dokaz a nekakvo nadostiklavanje -unutarnji,vanjski,gornji,donji...itd.......to nazalost nedrzi vodu..............
i nakon tog tvojega posta ja sam tebi odgovorio:
"Sivko hvala na ovako detaljnom odgovoru..........interesantno je procitati i "drugaciju stranu medalje" od moje.............
Na kraju posta spominjes evandjelje i otkrivenje zajedno...................molim te, kako objasnjavas problematiku onima koji te pitaju (ako te je uopce do sada netko pitao)da se smatra da su sva 4 evandjelja anonimna , a u zadnjem "Ivanovom evandjelju" osim sto je kompletno napisan u 3.licu pa cak i kada se radi o Ivanu , ima na kraju i onaj poznati stavak :
IVAN 21:24
" Ovo je taj učenik koji svjedoči o svemu tome i koji je to zapisao. I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito"

Kada se sve to zbroji i oduzme proizlazi iz tog jedinog "autoriteta" od Boga da su to evandjelje napisali vise starjesina iz druge generacije krscana!"

...znaci ako biblija i je vjerodostojna ...ona je jedini dokaz i ona govori da to evandjelje nije napisao apostol "ivan".............
i na ovaj post nisi vec preko dva tjedna uopce odgovorio................
i samo da jos nadodam da nikoga nezanimaju apologeti u onim pocecima krscanstva jer oni niti su zivjeli u vrijeme isusa niti u ono puno kasnije vrijeme kada su sva ta evandjelja napisana , stoga nema nikakve razlike od onih apologeta u onome vremenu pocetka krscanstva i danasnjih apologeta.........to nije dokaz sto ondasnji ili danasnji apologeti podrzavaju........to je samo njihovo misljenje i nista drugo..........a mi govorimo o dokazima....stoga ako dokaza uopce ima moze ga biti jedino u tome jedinome "autoritetu"koji je kako kazete inspiriran od boga - biblija!A biblija govori sasvim drugo nego sto ti govoris o ovome slucaju-tko je napisao 4. evandjelje..............
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:14   #70
Quote:
bestvy77 kaže: Pogledaj post
nije istina.......pisao si o nekakvim unutrasnjim i vanjskim dokazima da je apostol ivan pisao otkrivenje.......a nazalost to nisu dokazi!
Dokaz je jednostavno dokaz a nekakvo nadostiklavanje -unutarnji,vanjski,gornji,donji...itd.......to nazalost nedrzi vodu..............
i nakon tog tvojega posta ja sam tebi odgovorio:
"Sivko hvala na ovako detaljnom odgovoru..........interesantno je procitati i "drugaciju stranu medalje" od moje.............
Na kraju posta spominjes evandjelje i otkrivenje zajedno...................molim te, kako objasnjavas problematiku onima koji te pitaju (ako te je uopce do sada netko pitao)da se smatra da su sva 4 evandjelja anonimna , a u zadnjem "Ivanovom evandjelju" osim sto je kompletno napisan u 3.licu pa cak i kada se radi o Ivanu , ima na kraju i onaj poznati stavak :
IVAN 21:24
" Ovo je taj učenik koji svjedoči o svemu tome i koji je to zapisao. I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito"

Kada se sve to zbroji i oduzme proizlazi iz tog jedinog "autoriteta" od Boga da su to evandjelje napisali vise starjesina iz druge generacije krscana!"

...znaci ako biblija i je vjerodostojna ...ona je jedini dokaz i ona govori da to evandjelje nije napisao apostol "ivan".............
i na ovaj post nisi vec preko dva tjedna uopce odgovorio................
Trolaš.
Nisam dao samo biblijske dokaze nego i vanbiblijske. A to što Ivan piše u 3. licu, to nije nikakav argument sa tvoje strane. Zašto, po kojem principu se Ivan ne bi smio koristiti pisanjem u trečem licu?
I koji su to svi dokazi koje ti spominješ? Dosad nisi napisao nijedan, osim tvoje subjektivne procjene i nešto tipa: "da se smatra"...
Ja sam tebi naveo vanbiblijske izvore iz 2. i 3. stoljeća u korist onog što zastupam, kao i nedavnu pronađenu knjigu iz 150. godine.
Kakav još dokaz bi po tebi bio validan? Da nabavim vremenski stroj pa da te povedem unazad 2000 godina? Ili dokaz gdje je netko blizak tom vremenu potvrdio autorstvo? Upss, pa takve dokaze sam ti ponudio. Što bi još?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:41   #71
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Trolaš.
Nisam dao samo biblijske dokaze nego i vanbiblijske. A to što Ivan piše u 3. licu, to nije nikakav argument sa tvoje strane. Zašto, po kojem principu se Ivan ne bi smio koristiti pisanjem u trečem licu?
I koji su to svi dokazi koje ti spominješ? Dosad nisi napisao nijedan, osim tvoje subjektivne procjene i nešto tipa: "da se smatra"...
Ja sam tebi naveo vanbiblijske izvore iz 2. i 3. stoljeća u korist onog što zastupam, kao i nedavnu pronađenu knjigu iz 150. godine.
Kakav još dokaz bi po tebi bio validan? Da nabavim vremenski stroj pa da te povedem unazad 2000 godina? Ili dokaz gdje je netko blizak tom vremenu potvrdio autorstvo? Upss, pa takve dokaze sam ti ponudio. Što bi još?
vidim da se lako uvrijedis kada nemas pravoga argumenta.........
ponavljam ti opet da nikoga nezanimaju apologeti u onim pocecima krscanstva jer oni niti su zivjeli u vrijeme isusa niti u ono puno kasnije vrijeme kada su sva ta evandjelja napisana , stoga nema nikakve razlike od onih apologeta u onome vremenu pocetka krscanstva i danasnjih apologeta.........to nije dokaz sto ondasnji ili danasnji apologeti podrzavaju........to je samo njihovo misljenje i nista drugo..........a mi govorimo o dokazima....stoga ako dokaza uopce ima moze ga biti jedino u tome jedinome "autoritetu"koji je kako kazete inspiriran od boga - biblija!A biblija govori sasvim drugo nego sto ti govoris o ovome slucaju-tko je napisao 4. evandjelje.............. znaci vanbiblijski ili vankuranski ili bilo kakvi ostali dokazi koji nisu iz tvoje bogom nadahnute knjige - NISU UOPCE DOKAZI !!! To su samo misljenja kao i svaka druga !!!
Opet negovoris istinu...pises:"Nisam dao samo biblijske dokaze..." .....ti nisi dao niti jedan biblijski dokaz i stavak da potvrdis da je apostol ivan napisao 4. evandjalje , i to iz jednostavnoga razloga , jer tih stavaka niti nema ,znaci nema niti DOKAZA ........dokaz po tvojoj svetoj knjizi bibliji je da u zadnjem "Ivanovom evandjelju" osim sto je kompletno napisan u 3.licu pa cak i kada se radi o Ivanu , ima na kraju i onaj poznati stavak :
IVAN 21:24
" Ovo je taj učenik koji svjedoči o svemu tome i koji je to zapisao. I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito"

Kada se sve to zbroji i oduzme proizlazi iz tog jedinog "autoriteta" od Boga da su to evandjelje napisali vise starjesina iz druge generacije krscana!
dalje pises:"Zašto, po kojem principu se Ivan ne bi smio koristiti pisanjem u trečem licu? "
po svakom ljudskom principu normalnoga razuma nemoze biti da netko u 3.licu sam sebe pise i opisuje u knjizi i na kraju knjige da i jos sam pise :" I znamo da je svjedočanstvo njegovo istinito."

evo ...je sam ti dao DOKAZE po treci puta iz tvoje svete knjige da to 4. evandjelje apostol ivan nije napisao nego druga generacija starijesina grckih krscana , i da osim ovih dokaza nema niti jednoga drugoga dokaza niti stavka koji govori da je apostol ivan to evandjelje napisao kao sto ti tvrdis ...nego se ocajno hvatas za apologete koji nisu zivjeli u isusovo vrijeme niti puno kasnije kada se je to evandjelje pisalo ,znaci normalni vjernici i apologeti kao i danasnji...........i ti te tvoje "izvore" nazivas "DOKAZIMA" ........ i to nije tocno ! To je POGRESNO !!!
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:56   #72
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 15:00   #73
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
i to je dokaz iz Biblije.........
bestvy77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:05   #74
S Ezoterijskim štivom koje je prepuno simbolike koje kršćani nisu nikada razumjeli je u tome što su prebukvalno shvaćali opisane prirodne sile u Otkrivenju pa recimo umjesto da 4 godišnja doba porede s 4 jahača apokalipse ili 24 stariješine dana s 24 sata u satnici dana i noći kao i 12 sazvježđda s 12 apostola a Isusa s Sunceom itd mnogo toga još ,oni su to odvojili jedno od drugoga i potpuno izbacili čovjeka da nije povezan s prirodom.
To možemo zasigurno zahvatili bukvalizmu tumača svetih spisa.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 19:54   #75
Otkrivenje jako jasno - za one koji nemaju zatvorene oči i uši,
radi hijerarhijsku razliku - kao i kroz cijelu Bibliju,
između Boga Jedinoga Jahve - i - Božjega Sina - Isusa.

Isus sjedi Vječno Zdesna Božjega prijestolja.
Isus ne sjedi na Božjem prijestolju.

Isus ne zna budućnost,
pa mu Otkrivenje daje Bog Jahve,
pa mu knjigu daje Onaj koji je na Prijestolju - Bog Jahve.

Isus i Mojsije skladali pjesmu svome Bogu.
Isus ima svoga Boga i nadalje.

Isus se ne veže nigdje za LOGOS,
nego dapače - jasno se kaže - logos je Božji Jahvin.

Isus stalno govori -Bože Bože, Božje...
A Bog Jahve - nikada - Bože Isuse, Bože Sine.

Isus nije i neće nikada biti Bog.

Onaj koji tako vjeruje - ima krivovjerje.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 13:27   #76
Preporučila bi svima koje interesira Otkrivenje da pronađu Knjigu istine, koja se pojavila 2010. god.
mmoore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 16:35   #77
Jedan zanimljiv dio koji poziva sve vjernike da se okupe oko Isusa (iz ovih proročanstava) spomenute Knjige (Marije od Božijeg milosrđa):

"Vjernici, ne bojte se skladno podići glasove da proglasite ljubav koju imam za sve. Kršćani, Muslimani, Hindusi, Židovi i sve one vjere izvedene iz uma čovječanstva – pozivam sve, posljednji put, da otvorite oči istinitoj Riječi Božjoj. Bogu koji vam šalje Riječ po prorocima. Istina je napisana i dokumentirana u Svetoj Riječi Pisma, koju nitko ne može izmijeniti, promijeniti ili pokušati izvrnuti njeno tumačenje.

Postoji samo jedan Bog. Zato spustite oružja, otvorite oči i slijedite Me u Vječni Život. Toliko vas sve volim da sam dao svoj život za vas. Jeste li to zaboravili? Po mojoj Božanskoj Milosti po posljednji put vas molim da se okrenete prema Meni. Po Milosti se vraćam na zemlju da vam pokušam pomoći da pogledate u svoja srca i nađete Istinu.

Ne dozvolite da vas prevarant uništi. Tražite Istinu. Ljubav – čista ljubav – pravi je put u Kraljevstvo Mog Oca. Molim vas, molim da zapamtite moju Božju Milost. Volim svakog od vas. Molite sada za oprost. Ispružite ruke i dopustite da vas vodim do Kraljevstva mog Oca. Vraćam se na zemlju, kako je naviješteno. To vrijeme dolazi tako brzo da mnogi neće biti spremni.

Tako puno će biti zgranutih i uzetih nespremnih, da neće ni vjerovati što se događa. Nema mnogo vremena za Moje proroke da pomognu pripremiti čovječanstvo za ovaj veliki događaj. Vjernici, pozivam vas da poslušate Moje Upozorenje. Širite Istinu. Pozovite ljude da traže Moju Milost. Ja ću nastojati spasiti svaku dušu koja se kaje do svog posljednjeg daha.

Ne mogu i neću se miješati u njihovu slobodnu volju. Molim vas da slušate i čuvate Moju Riječ. Sve vas volim. Molim vas da molite za obraćenje prije Kraja Vremena koji skoro dolazi. Ne želim plašiti svoje sljedbenike, ali sve vas molim da spasite duše.

Morate podsjećati svakog na hitnost oslobađanja umova od svjetovnih težnji. Umjesto toga, tražite vrline jednostavne poniznosti, lišene ega i idolopoklonstva. Obični ljudi će morati utirati put širenja istine o Mom Drugom Dolasku. Zbog brzog razvitka duhovne tame, koju širi ateizam i val sotonističkog bogoslužja u tužnom i nezahvalnom svijetu današnjice, obične duše, pravi vjernici, će preuzeti ovaj zadatak.

Molite za spasenje čovječanstva jer svijet ulazi u Veliku Nevolju, kako je i naviješteno u Svetom Pismu. Na čovjekovoj je slobodnoj volji da li će biti spreman ili ne tražiti iskupljenje za grijehe. Nikada se ne smije bojati. Moja je Ljubav uvijek milostiva. Vaš Spasitelj Isus Krist"
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 17:27   #78
@Što se tiče Otkrivenja

Tko gubi ima pravo da se ljuti a to je Mihael.

Pročitaj Kumranske spise sve će vam biti jasno,manje ćete nagađati.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 18:23   #79
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
@Što se tiče Otkrivenja
Tko gubi ima pravo da se ljuti a to je Mihael.
.
Elilama, ajd kad se vratš, pa napiši nešto više o svom mišljenju u vezi ovoga.

Pozdrav
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:50   #80
Arrow Knjiga istine

Zanimljivo mi je koliko malo ljudi zna za ovu knjigu,te koliko ih jednostavno odbija prihvatiti samu ideju da postoji mogućnost da je upravo ovo apokaliptično vrijeme. Kada bolje razmislim,nažalost, ne postoji idealnije vrijeme za nekakvu pravdu?! Knjigu sam otkrila prošle godine, kontrira zdravom razumu,i nisam ju prihvaćala. Međutim, ostvaruje se sve zapisano. Čudno,jako čudno.
mmoore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.