Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2013., 14:58   #381
Koliko ja znam, KPMO je besplatan, a brojilo ionako imate ... ne razumijem zašto biste išta od toga trebali platiti?

Jedino, budući da u jednom od prethodnih postova spominjete "3 godine", moguće je da ste izgubili status kupca (3 godine nakon iskopčanja). Ako je to stvarno tako, tada treba platiti sve namete kao da ste potpuno novi kupac (dakle, snagu po elektroenergetskoj suglasnosti i ne znam što još).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 15:04   #382
nisu još 3 god. prošle,a iskreno ne znam zašto naolaćuju..valjda jer nije elektronično brojilo? ja samo plaćam..ovo ostalo muški riješavaju... :/

Greške su slučajne,na dumbphone-u sam
Black_Angel1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 00:00   #383
Exclamation Brojila/kontrolna brojila za vodu, struju i plin

Dobar dan svima! Suprug i ja živimo u kući njegovih roditelja. Oni su u prizemlju, a mi na katu. Kako su za sada sve režije zajedničke i nerijetko dolazi do rasprava oko toga tko je koliko potrošio, zanima me koliko košta uvađanje posebnih brojila za kat, pretpostavljam da su tada u pitanju i novi priključci?! Zanima me i mogućnost uvađanja kontrolnih brojila, pošto je to jeftinija solucija. Koja je cijena i procedura? Unaprijed se zahvaljujem.
M A R I N A is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 01:35   #384
Quote:
M A R I N A kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima! Suprug i ja živimo u kući njegovih roditelja. Oni su u prizemlju, a mi na katu. Kako su za sada sve režije zajedničke i nerijetko dolazi do rasprava oko toga tko je koliko potrošio, zanima me koliko košta uvađanje posebnih brojila za kat, pretpostavljam da su tada u pitanju i novi priključci?! Zanima me i mogućnost uvađanja kontrolnih brojila, pošto je to jeftinija solucija. Koja je cijena i procedura? Unaprijed se zahvaljujem.
ako pitaš za struju.. Kontrolno brojilo c.c. 100-150 kn. Električar da ga spoji c.c. 300 kn
Potpuno odvajanje, treba novi priključak pa onda cifra ide i do 15 000 kn...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 01:52   #385
Odvajali bi sve, što znači vodu, struju i plin. Ako nikako drugačije, barem kontrolnim brojilima. Koka36, hvala na informaciji!
M A R I N A is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 16:58   #386
Ja se nemam vise snage borit sa njima! Koji faking nesposobnjakovici!
Nas problem pocinje proslo zimsko razdoblje kada nam je ukapcalica prestala radit,mi naravno to nismo primjetili,nego tek kada je obracun dosao.. Skupa struja 3000kw jeftina 72kw..ok zvala ih,objasnila,dosli,promijenili i poslali novi obracun.
Na tom novom obracunu "zaboravili" uracunat tj oduzet ratu koji smo vise uplatili,to sve dok se izmjenjalo proslo je jos dodatnih 2mj i u taj novi prepravljeni obracun naravno da su i njih uracunali a mi te rate vec platili.
Isla sam osobno doticnoj gospodji objasnit stavku po stavku di su zajebali ali naravno da oni nikad ne zajebu!
Na kraju smo cekali opomenu pred iskljucenje i vise manje se to svelo na stvarno stanje,ali ona pretplacena rata koju su "zaboravili" je jos uvijek ostala visit u zraku.
Ok neka im! Ne da mi se vise! Ali sam striktno napomenula preljubaznoj,sposobnoj i nepogresivoj gospodji da probamo to ispravit jer cemo se i iduce obracunsko razdoblje natezat jer je fizicki ne moguce da dvije osobe koje rade i borave doma u vremenu od 19h do 6h naprave racun od 500kn i plus griju se na drva!
I naravno da su nam za ovo zimsko razdoblje poslali racune na 450 kn !
Ok nema problema,idem trazit da nam naprave nove racune. Ali isla sam u zg a mi spadamo pod zabok! Naravno da je to problem i da se to ne moze!
Ok kada cu imat vremenazaletit cu se nekako i u zabok..
E sad u 9mj dosao obracun za ljetno razdoblje koji smo platili 20.10 aaali ne! Nama je danas dosla opomena pred iskljucenje da racun nije placen!
Pa do kad!?
Hocu li ista postic da se zalim na doticnu sposobnu gospodju?
Ok,razumijem da se mozda dogodio "nesporazum" jer je placeno net bankingom ali opomena pred iskljucenje!?
Ovo je vise ispusni post i svjesna sam da se sve da rijesit ali da dignu tlak,itekako ga dignu!
Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje gabrijella : 29.10.2013. at 17:04.
gabrijella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 17:18   #387
Quote:
gabrijella kaže: Pogledaj post
Ali isla sam u zg a mi spadamo pod zabok! Naravno da je to problem i da se to ne moze!
Ok kada cu imat vremenazaletit cu se nekako i u zabok..
E sad u 9mj dosao obracun za ljetno razdoblje koji smo platili 20.10 aaali ne! Nama je danas dosla opomena pred iskljucenje da racun nije placen!

He, he, i ja spadam pod Zabok, i meni je danas došla opomena pred isključenje.
Nakon jednosatnog pokušavanja na tri različita broja, dobio sam službenicu koja mi je objasnila da se opomena pred isključenje odnosi na neplaćeni račun za 9. i 10. mjesec

Reko, jeste vi normalni, pa 10. mjesec još traje

Na to je rekla da se za svaki tekući mjesec mora uplatiti do 15.-tog u tom mjesecu.
Oni stvarno nisu normalni.
Ali ima riješenje.

Zato ti predlažem da se raspitaš za Geni i prebaciš kod njih, jer ja ću to napraviti.
Koliko čitam, ovakve stvari se kod njih ne događaju, između ostalog račun dobivaš prema potrošnji taj mjesec a ne da kreditiramo HEP sa ratama i onda mi još šalju opomenu jer ratu nisam platio do 15.tog
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 18:03   #388
Da,nakon prvotnog skakanja i rezanja malo sam se zgruntala i na kraju je ista stvar kao i kod tebe jeeej nisam usamljena
I sad bijesnim bas iz tog razloga jer 10.mj jos traje!
Koliko znam placas uslugu nakon sto je iskoristis!
I da,bas sam sad cvrsto odlucila da odlazim GEN-i



Sent from my GT-S5570I using Tapatalk 2
gabrijella is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 07:14   #389
Quote:
gabrijella kaže:
I sad bijesnim bas iz tog razloga jer 10.mj jos traje!
Koliko znam placas uslugu nakon sto je iskoristis!
Hm, da ... "obračunsko razdoblje" (nazovimo to tako) je kod telekom operatora ... koliko ono? Minuta? Sekunda? Kod Elektre je jedan mjesec. Budući da je datum dospijeća (u pravilu) 15. u mjesecu, to znači da "besplatno" dobivate uslugu tj. HEP kreditira vas prvih 15 dana (hoću reći, očigledno ste koristili uslugu tih 15 dana a niste je platili ni prvog, ni drugog, ni desetog u mjesecu, nego biste trebali petnaestog), a drugih 15 dana vi kreditirate HEP. Otprilike se, rezultatski, svede na 1 : 1. Tako to ide kod akontacijskog sustava.

Zato postoje drugačija rješenje za ljude koji time nisu zadovoljni, od ugovaranja mjesečnog obračunavanja (samoočitanje, jel') pa do promjene opskrbljivača.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 11:31   #390
@pinzgauer, nije problem u tome što ih kreditirate drugih 15 dana listopada, nego
Quote:
pinzgauer kaže:
... dobio sam službenicu koja mi je objasnila da se opomena pred isključenje odnosi na neplaćeni račun za 9. i 10. mjesec
Inače, nije se službenica sama sjetila slati opomene. Nju je stisnula njena šefica koju je stisnula njena šefica koju je stisnuo direktor kojeg je stisnuo još veći direktor kojeg je stisnuo netko iz Uprave jer treba poboljšati naplatu. Nije cilj nekoga iskopčati, nego dobiti novac za isporučene usluge, jel'.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 11:45   #391
Quote:
Littlefoot kaže: Pogledaj post
@pinzgauer, nije problem u tome što ih kreditirate drugih 15 dana listopada, nego

Inače, nije se službenica sama sjetila slati opomene. Nju je stisnula njena šefica koju je stisnula njena šefica koju je stisnuo direktor kojeg je stisnuo još veći direktor kojeg je stisnuo netko iz Uprave jer treba poboljšati naplatu. Nije cilj nekoga iskopčati, nego dobiti novac za isporučene usluge, jel'.


Zašto mi onda nisu poslali opomenu samo za 9. mjesec?
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:06   #392
A to bi, kao, nešto promijenilo u činjenici da dva mjeseca niste platili struju?

Prilično sam siguran da - kad bi račun za rujan bio plaćen - jučer ne biste dobili opomenu za neplaćenu uplatnicu za listopad.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 09:32   #393
Pozdrav! Ja sam neki dan dobila opomenu za struju od 422kn.. Struju plaćam svaki mjesec, ali ne po akontacijskim ratama koje su 412kn, nego općom uplatnicom samoočitanjem putem Elektrinog call centra, jer mi rata za struju nije veća od 250kn po mom očitanju.. Kad sam dobila akontacijske rate odmah sam se žalila Elektri, al ih teta na šalteru nije htjela promjenit jer je već bio prošao 15. u mjesecu i tražila je da se plati akontacijska rata + dug koji je bio nešto manje od 70kn, tada nisam bila u mogućnosti da to platim, a bome nisam ni sada ovu opomenu.. Sad me zanima da li će mi stvarno doći isključiti struju bez obzira na moje mjesečne uplate? Zaposlena sam samo ja, suprug ne radi, jedva spajamo krak s krajem i sad stvarno nemam tih 422kn.. Pomagajte!!! Hvala!!
latica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:17   #394
Quote:
latica1982 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ja sam neki dan dobila opomenu za struju od 422kn.. Struju plaćam svaki mjesec, ali ne po akontacijskim ratama koje su 412kn, nego općom uplatnicom samoočitanjem putem Elektrinog call centra, jer mi rata za struju nije veća od 250kn po mom očitanju.. Kad sam dobila akontacijske rate odmah sam se žalila Elektri, al ih teta na šalteru nije htjela promjenit jer je već bio prošao 15. u mjesecu i tražila je da se plati akontacijska rata + dug koji je bio nešto manje od 70kn, tada nisam bila u mogućnosti da to platim, a bome nisam ni sada ovu opomenu.. Sad me zanima da li će mi stvarno doći isključiti struju bez obzira na moje mjesečne uplate? Zaposlena sam samo ja, suprug ne radi, jedva spajamo krak s krajem i sad stvarno nemam tih 422kn.. Pomagajte!!! Hvala!!
Da mogu,moj savjet je da očitate brojilo i u HEP odnijeti stanje da vam daju uplatnicu potrošnje do tog stanja i da oni dobe pravo stanje tako da se poništi "akontacijski dug" i odmah kreirajte nove rate


Ili potpišite ugovor o samoočitanju

Greške su slučajne,na dumbphone-u sam

Zadnje uređivanje drot13 : 01.12.2013. at 08:55. Reason: uzastopni upisi
Black_Angel1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2013., 12:01   #395
Quote:
Black_Angel1983 kaže: Pogledaj post
Da mogu,moj savjet je da očitate brojilo i u HEP odnijeti stanje da vam daju uplatnicu potrošnje do tog stanja i da oni dobe pravo stanje tako da se poništi "akontacijski dug" i odmah kreirajte nove rate
Nama je HEP dostavio veće akontacijske rate, na temelju procijenjenog stanja brojila.

15.11.13. prijavljeno je točno stanje brojila telefonom (01/4601 111), jer HEP Internet aplikacija nije prihvaćala prijavu nižeg očitanja.
22.11.13. dobili smo nove, niže akontacijske rate i mali dopis, flajer,

Predmet: Prigovor na račun za potrošenu el.energiju radi:
1.) pogrešnog očitanja brojila
2.) procijenjenog stanja brojila (označeno kemijskom)
3.) pogrešnog tarifnog modela

Izvješćujemo Vas da smo uvažili...bla, bla...Brzo i efikasno!

Mi provjeravamo obračun na:
http://www.smbwireless.hr/potrosnjastruje.htm
jer treba uzeti u obzir i fiksne troškove.
__________________

"Blood on the Risers"
AN2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 10:05   #396
Hvala Vam na odgovoru.. Sve riješeno u roku 10min na šalteru Elektre..
latica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:03   #397
Priključak električne energije

Nisam siguran što i kako dalje nakon što sam legalizirao vikendicu.Nalazi se na otoku pokraj Trogira,pored moje tu još ima 30ak kuća,nitko od nas nema struju,ustvari svi su tu gradili nelegalno,''bum'' je nastao prije 10ak godina kad je došao protupožarni put - onda je došla i mehanizacija.Svi smo sada morali proći put legalizacije,no ne znam koliko je već kuća dobilo pravomoćno rješenje.
Zanima me kome sada treba dosađivati oko dovođenja struje.Ima je samo u mjestu,preko brda,cca 3km dalje.Da li je bolje da se svi zainteresirani nekako ''udružimo'' u nekakvoj peticiji ili treba svatko slati pojedinačan upit i kome ?
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2014., 13:07   #398
Dosađivati trebate lokalnom distributeru el. energije. Svakako bolje da to radite zajednički.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 08:43   #399
Hvala....ovdje se o struji priča još od početka 80ih kad je tu bilo samo 10ak kuća....ma nije da mi baš toliko treba,ja sam si osnove (rasvjeta) sam riješio pomoću solara,kao i većina ostalih,no muka mi je kad se sjetim da novi plinski hladnjak dođe 9000 kn (stari mi je na izdisaju),a nekako toliko će me vjerojatno doći i strujni priključak....jednog dana.
Inače,otok je Veli Drvenik,naselje Krknjaši,ljepota se neda opisati riječima.
bombardix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 08:52   #400
pa jednostavno,
kad sve objekte legalizirate, podnesete zajednički zahtjev elektroprivredi za priključke (to izgleda kao peticija - ništ posebno, popis građana).
možete i prije legalizacija, ako ste sigurni da će se barem većina objekata legalizirati.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:42.